• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συχνοτητα ταισματων

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σας!
Εχω την αισθηση οτι τον τελευταιο καιρο η Ακαδημια Μαγειας μου δινει περισσοτερα ταισματα (δεν καθομαι να τα μετραω κιολας, δεν το εκανα ουτε πριν και δεν θα το κανω ουτε και τωρα). Οποτε θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος αν εχει αυξηθει η συχνοτητα των κατασκευων αυτων ή ειναι απλα ενα τυχαιο γεγονος. Ολο αυτο το συνδιαζω και με το γεγονος οτι το τελευταιο καιρο εχουμε παρει διαφορα εξελισσομενα τα οποια δεχονται ταισμα, οποτε ισως η innogames να πηρε την αποφαση να μας δινει περισσοτερα, διευκολυνοντας μας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

Bobina

Chef
Μπορει να εχεις και δικιο ,ισως να ειναι λιγο περισσοτερα ,αν και εχω την εντυπωση οτι το τι βγαζει η Ακαδημια ειναι τυχαιο.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Οι κατασκευες της Ακαδημιας Μαγειας οντως βγαινουν τυχαια, ομως υπαρχουν και πιθανοτητες γι αυτες. Για να σας δωσω να καταλαβετε το τι εννοω... ειναι σαν το τρεχον ιβεντ, ναι μεν ειναι τυχαιο το τι θα παρεις αλλά εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να παρεις κατι σε σχεση με κατι αλλο. Ενα αλλο παραδειγμα ειναι και τα τζινι, δεν ειναι ιδιες οι πιθανοτητες να παρεις 200 διαμαντια (τα οποια εχουν 1% πιθανοτητα) με αυτες που σου δινουν mana ή θεικη σπορα (αυτα εχουν 25% πιθανοτητα).
Οποτε αυτο που σκεφτηκα εγω ειναι το αν πριν ειχαμε 20% πιθανοτητα να παρουμε μια απο της κατασκευες των ταισματων, τωρα η διαχειριση να εχει αυξησει το ποσοστο αυτο στο 30% για παραδειγμα, ολο αυτο λογο της υπαρξης περισσοτερων εξελισσομενων κτηριων που μας εχουν δωσει το τελευταιο χρονικο διαστημα.
 

vivianne

Chef
Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα!
Εχω παρατηρήσει πως η ακαδημία βγάζει μεν τυχαίες κατασκευές,αλλά όταν αυξάνεται η παραγωγή και η κατανάλωση σε συγκεκριμένες,τις δίνει με μεγαλύτερη συχνότητα.Έχετε παρατηρήσει εσείς κάτι ανάλογο;
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα...
Βιβιαν εγω προσωπικα δεν εχω προσεξει κατι τετοιο, αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν μπορει και να ισχυει. Απο δω και στο εξης θα το εχω στα υποψιν μου αν συμβαινει οντως κατι τετοιο, θα τα ξαναπουμε.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σας και παλι!
Βιβιαν θα ηθελα να ξερεις οτι αρχισα να ταιζω κι άλλα εξελισσομενα αλλά δεν προσεξα να μου συμβαινει κατι τετοιο. Πανω σ΄ αυτο θα ηθελα να πω οτι εμενα προσωπικα μου συμβαινει το αντιθετο, μαλλον μου το εκοψαν. :-((( χαχαχα
Παραξενα πραγματα συμβαινουν τωρα τελευταια στο μαγικο κοσμο του elvenar...
 

vivianne

Chef
Καλησπερα σας και παλι!
Βιβιαν θα ηθελα να ξερεις οτι αρχισα να ταιζω κι άλλα εξελισσομενα αλλά δεν προσεξα να μου συμβαινει κατι τετοιο. Πανω σ΄ αυτο θα ηθελα να πω οτι εμενα προσωπικα μου συμβαινει το αντιθετο, μαλλον μου το εκοψαν. :-((( χαχαχα
Παραξενα πραγματα συμβαινουν τωρα τελευταια στο μαγικο κοσμο του elvenar...
Μαγικά!όπως ακριβώς έγραψες!!!:))
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
ή μηπως με σαμποταρουν...; χαχαχ
 
Τελευταία επεξεργασία:

sotos54

Νέο Μέλος
Η ζωοτροφές εμφανίζονται με το σταγονόμετρο. Από την στιγμή που στο παιχνίδι δίνει πολλά κτήρια που θέλουν τάισμα με ζωοτροφές, και σχεδόν όλοι τα έχουμε στην πόλη μας, καλό θα ήταν να το δουν οι υπεύθυνοι . Δεν μπορεί να δίνει πολλές φορές μια ζωοτροφή την εβδομάδα και άλλα κτήρια που δεν χρειάζονται στους περισσότερους να εμφανίζονται σε κάθε γύρισμα της ακαδημίας. Ζωοτροφές έχουμε μόνο την ακαδημία να συλλέγουμε, καλό θα ήτανε να δίνει και κτήρια που θα δίνουν ζωοτροφές.
 
Κορυφή