• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για την εκδήλωση Απαγορευμένων Ερειπίων

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Για άλλη μια φορά το δήθεν "μεγάλο" δώρο του event είναι εκτός πραγματικότητας. Πολύτιμα αγαθά που βγάζουμε με την σέσουλα από τα εργοστάσια μας, μάνα που βγαίνει με την σέσουλα από την χρήση ξορκιών σε συνδιασμό με το Αββαείο, καλά για το σπασμένο θραύσμα ρούνου τι να πώ είναι για γέλια. Το μόνο που μένει είναι οι ποσότητες πριγκιπισσών του άνθους και ο καταλύτης. Με μια ακαδημία στο 5ο επίπεδο ακόμη και να μην έχει το σέτ της βιβλιοθήκης του σεληνόλιθου μπορεί να μαζέψει ένας παίκτης αρκετούς καταλύτες, το ίδιο αν έχει ένα καλό καταυλισμό μισθοφόρων, συνδιαστικά με μια ακαδημία αιθέρων, θα του παρέχει μια καλή ποσότητα από πριγκίπισσες.
Για παίκτες που βρίσκονται στα μεγάλα κεφάλαια είναι απλά άχρηστο. Κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβουν πως για να αποκτήσει ενδιαφέρον το event θα πρέπει τα μεγάλα δώρα να δίνουν αμοιβές που θα έχουν χρηστικότητα σε όλα τα κεφάλαια.
Ας ελπίσουμε στις ημερήσιες αμοιβές να δώσει κάποιο καλό κτίριο πληθυσμού/πολιτισμού αλλιώς πάλι για τα πακέτα πόντων θα πάμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aart

Νέο Μέλος
Η συνεχώς επαναλαμβανόμενη τοποθέτηση διαφόρων ηβεντ, χωρίς να μπορέσουν οι παίκτες να πάρουν ανάσα, έχει καταντήσει, ναι για κατάντια μιλάμε, απελπιστικά βαρετή και εξουθενωτική. Καταλαβαίνω και συμφωνώ το να θέλει η εταιρία να πουλήσει διαμάντια κτλ, όμως ο συνεχόμενος και αδιάκοπος βομβαρδισμός συνεχιζόμενων ηβέντ, 15 ημέρες πέρασαν από το τέλος του προηγούμενου ηβεντ, έχει καταντήσει, θα το πω, αηδία σε βαθμό, που σε ότι αφορά εμένα, σκέφτομαι να τα παρατήσω. Πιστεύω θα είναι πολλοί σαν κι εμένα. Βέβαια μπορεί να είναι και πολιτική της εταιρίας, μια υπόθεση κάνω, ώστε να φύγουν αυτοί που δεν αποφέρουν κέρδη πλέον και να μείνουν οι "παχιές αγελάδες". Όπως και να το κάνουμε τα απανωτά ηβέντ είναι κουραστικά αφ' ενός και εξουθενωτικά, όσον αφορά τα διάφορα αποθεματικά των παικτών, αφ' εταίρου.
 

Nikos777

Νέο Μέλος
Μια χαρα ειναι τα events και γιατί το λέω αυτό γιατί όσο κρατάει μπορείς να μαζέψεις τις ημερήσιες ποσότητες του ουνουριου που χρειάζεσαι
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Μια χαρα ειναι τα events και γιατί τι λέω αυτό γιατί όσο κρατάει μπορείς να μαζέψεις τις ημερήσιες ποσότητες του ουνουριου που χρειάζεσαι

Είναι και αυτό μια άποψη, όμως Νίκο δεν έχουν όλοι την ανάγκη να μαζέψουν ουνούριο ή μάνα ή σπορά από το event για να καλύψουν τις ανάγκες τους. Σίγουρα υπάρχουν παίκτες που θα τους βολεύει αλλά η πλειονότητα των παικτών απλά έχει βαρεθεί αυτή την κατάσταση. Προσωπικά ακόμη δεν χρησιμοποιώ ουνούριο μιας και εσκεμμένα έχω μείνει σε μια φυλή 2 χρόνια λόγω ενός στοιχήματος, σύντομα όμως θα μπώ στους Πραματευτάδες και πιθανότατα να με βολέψει και εμένα όπως εσένα, αλλά με συζητήσεις που έχω κάνει με παίκτες που είναι στην τελευταία φυλή, άρα εδώ και πολύ καιρό χρησιμοποιούν ουνούριο, ποτέ δεν χρειάστηκαν το event για να τα βγάλουν πέρα, έχουν βαρεθεί και εκείνοι τα συνεχόμενα event που δεν δίνουν σχεδόν τίποτε ουσιαστικό.
Αν έδιναν στα βραβεία ουσιαστικές ανταμοιβές θα αφιέρωναν περισσότεροι παίκτες χρόνο για την ολοκλήρωσή τους, για εμένα δεν κάνει ούτε ζέστη ούτε κρύο να τελειώσω τις αποστολές του event, βγαίνουν δίχως μεγάλη προσπάθεια, αλλά το αίσθημα της κοροϊδίας δεν φεύγει. Και πιστεύω δεν φεύγει από την πλειονότητα των παικτών.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Δεν ξέρω αν είναι κουραστική η συχνότητα των events, αλλά σίγουρα τα τρόπαια γίνονται όλο και πιο φτωχά, κάνοντας έτσι την όλη διαδικασία όλο και λιγότερο ελκυστική. Παλιώτερα οι ανταμοιβές ήταν πιο γεναίες (βλέπε πηγάδια χαρακτηριστικότατο παράδειγμα) όπως και τα δώρα των περιπετειών .... Είμαι σίγουρη ότι αν τα δώρα ήταν καλύτερα δεν θα κάναμε αυτήν την κουβέντα...
 

Antzella

Νέο Μέλος
Καλημερα παιδια!!
Θα συμφωνησω και εγω απολυτα με το συμπαικτη ( σωκρατη ) στα λεγομενα του,και φανταζομαι με την πλειοψηφια των παικτων,που πλεον δεν μπαινουν στην διαδικασια να εφρασουν την δυσαρεσκεια τους ,για την συνεχομενη και αδιακοπη προθεση ολων αυτων που αυτοαποκαλουνται ( σχεδιαστες games ) και ως μονο στοχο μαλλον εχουν,να καψουν και το τελευταιο υγιες εγκεφαλικο κυτταρο που μας εχει απομεινει σε καθε δρομενο που μας παρουσιαζουν σαν τεραστιο δωρο και μεγαλη ευκαιρια να εμπλουτισουμε...τον σκουπιδοντενεκε μας...οχι συγνωμη...την αποθηκη μας εννοουσα..
Καταφερνουν σχεδον καθε φορα,να δοκιμαζουν το ηδη κατακερματισμενο νευρικο μας συστημα απο την πληθωρα σκουπιδιων που μας παρουσιαζουν σαν εκπληκτικη ευκαιρια να αποκτησουμε και εφοσον βεβαιως ολοκληρωσουμε δεκαδες αποστολες που θα εχουμε χασει ενα σωρο χωρο,αγαθα,χρονο και κυριως την αυτοεκτιμηση μας...για να αποκτησουμε τελικα ενα ακομα σετ πιο αχρηστων κτηριων ,απο την καθε προηγουμενη φορα..
Αν υπηρχε ενας διαγωνισμος ανικανοτητας και ανοησιας,σαφως θα λαμβαναν το χρυσο επαθλο!! Εγω παντως προσωπικα...τους το δινω..!!
 
Αφαιρέθηκε υβριστικό/προσβλητικό περιεχόμενο
-------
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

memento moris

Νέο Μέλος
Σκοπός των ιβέντ είναι να σπάει την μονοτονία και να βοηθάει τους παίχτες να αποκτήσουν εφόδια για την αναβάθμιση της πόλης τους.....Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό,αρκετό θα έλεγα, δεν ισχύει.Τα ιβέντ έχουν καταντήσει κουραστικά,χωρίς ιδιαίτερο κέρδος,αδύνατον να ολοκληρωθούν και δυστυχώς θα το πω,ένας τρόπος πώλησης διαμαντιών....Λυπάμαι αλλά το παιχνίδι αρχίζει να χάνει το ενδιαφέρον του.
 

aart

Νέο Μέλος
Όσο υπάρχουν ανυπόμονοι και περίεργοι παίκτες, που θέλουν να δουν τι κρύβει η επόμενη κατάσταση αλλά και να εξελιχθούν γρήγορα,, αν τα καταφέρουν, πράγμα που το βλέπω αδύνατο και ακατόρθωτο και γι αυτό αγοράζουν διαμάντια, τόσο η εταιρία θα χώνει ηβεντ και διάφορες ανούσιες λαλακίες για να τους κρατά σε εγρήγορση και συνεχώς με το χέρι στην τσέπη. Αν δεν περιοριστεί αυτό μην περιμένετε να αλλάξει και η τακτική της.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Πραγματικά, είναι δύσκολο να καταλάβει ένας λογικός άνθρωπος, πως σκέφτονται ορισμένοι.
Δηλαδή ένα ΔΩΡΕΆΝ παιχνίδι, που επιλέγεις να παίξεις ανάμεσα σε χιλιάδες άλλα, χωρίς να σε υποχρεώνει κάποιος και που μπορείς όποτε θέλεις να το εγκαταλείψεις, γιατί δεν πρέπει να κάνει τους παίκτες να πληρώσουν, αν θέλουν κάποια πράγματα, στην προκειμένη περίπτωση, αγοράζοντας διαμάντια??
Δηλαδή όσοι το φτιάχνουν, το αναπτύσσουν κλπ, δεν πρέπει να πληρώνονται? Η εταιρία που της ανήκει , το διαθέτει και το προωθεί, δεν πρέπει να βγάζει κάποιο κέρδος? Τι απαίτηση είναι αυτή, δηλαδή να σου παρέχονται όλα, εύκολα, γρήγορα και δωρεάν!!?
Ομως κι αυτό αν γινόταν, είναι σίγουρο, ότι ή θα το τέλειωνες αμέσως και θα πήγαινες στο επόμενο ή θα το βαριόσουν και θα το εγκατέλειπες πάλι!! Υπάρχουν τέτοια παιχνίδια? (ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ- όταν είναι υποτίθεται δωρεάν)

Μπορεί να γίνει, μια μεγάλη κουβέντα, για το αν αξίζουν, κάποια πράγματα που αποκτάς στο παιχνίδι, αγοράζοντας διαμάντια και αν αυτά τα πράγματα, ανταποκρίνονται στο οικονομικό κόστος απόκτησης τους. Πιστεύω όμως ότι αυτό, είναι ένα στοίχημα που πρέπει να απασχολεί κυρίως, την εταιρία που δημιούργησε το παιχνίδι. Δηλαδή, το πως θα συνεχίσει να κρατά το ενδιαφέρον όσων το παίζουν, χωρίς να τους απογοητεύει, από το είδος των αμοιβών που αποκτούν, ξοδεύοντας τα χρήματα τους!!

Η εμπειρία μου, στα 5 χρόνια που ασχολούμαι με το ELVENAR, είναι ότι τα διαμάντια που πωλούνται για διάφορες χρήσεις, είναι υπερβολικά ακριβά, γι' αυτό που προσφέρουν. Επειδή όμως όλοι μας θα τα χρειαστούμε κάποια φορά, καλό είναι να προσπαθούμε να τα αποκτούμε, έξυπνα, μέσα από το ίδιο το παιχνίδι!!
Προσωπικά, είμαι πολύ κακός "πελάτης", καθώς ΠΟΤΕ δεν ξόδεψα ούτε ένα ευρώ για διαμάντια (εκτός ίσως από μια φορά, στην αρχή που ξεκίνησα, αλλά δεν είμαι και σίγουρος). Όσα έχω χρησιμοποιήσει κατά καιρούς (κυρίως για αναβαθμίσεις μαγικών κτηρίων και επεκτάσεις) τα κέρδισα είτε στο παιχνίδι, είτε εδώ, σε διαγωνισμούς στο φόρουμ !! Οπότε η συμβουλή μου είναι, ότι χρειάζεται λίγο επιμονή και κυρίως ΥΠΟΜΟΝΗ!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Antzella

Νέο Μέλος
Αγαπητε συμπαικτη... ΧΑΝΙΑ7

(Πραγματικά, είναι δύσκολο να καταλάβει ένας λογικός άνθρωπος, πως σκέφτονται ορισμένοι.)

Αρχικα στεκομαι στην πρωτη προταση σου,η οποια μαλλον δειχνει να υποτιμα την νοημοσυνη των υπολοιπων παικτων
μιας και κατατασεις τον εαυτο σου.. σαν μονο λογικο ατομο που απορει και δυσκολευεται να καταννοησει .. την διαφορετικοτητα σκεψης-οπτικης -αντιληψης και εκφρασης των υπολοιπων συνανθρωπων - συμπαικτων.
Ο καθε ενας απο εμας λαμβανει ενα ερεθισμα και βαση των εως τωρα βιωματων-πεποιθησεων και προγραμματισμων του απο την οικογενεια και την κοινωνια κτλ, δινει και μια διαφορετικη ερμηνεια σε καθε γεγονος.
Σεβομαστε λοιπον την υποκειμενικοτητα και διαφορετικοτητα σκεψης και ελευθερια εκφρασης του καθε ανθρωπου στο συνολο της κοινωνιας αρκει να μην βλαπτει τον συνανθρωπο του.
Κατοπιν σαφως εκτιμουμε και αναγνωριζουμε την εργασια των ανθρωπων που εχουν σπουδασει και κοπιασει πανω στον τομεα των developer games και σαφως πρεπει να αμοιβονται..αναλογων των προσφορων τους ..
Αλλα αγαπητε συμπαικτη αν δεν υπηρχαμε ολοι εμεις που θελουμε να αποδρασουμε για λιγο απο την καθημερινοτητα και τις υποχρεωσεις..δεν θα υπηρχαν ουτε τα παιχνιδια ουτε και αυτοι οι ιδιοι..
Αρα λοιπον ειναι μια σχεση αλληλοεπιδρασης.
Οσον αφορα την αγορα διαμαντιων για τον οποιο λογο η προκειμενου να ολοκληρωσεις ενα δρομενο,αυτο ειναι καθαρα στην κριση και την οικονομικη ευχερεια του καθενος απο εμας,αλλα αν ενα παιχνιδι σε (αναγκαζει) ενιοτε να προβεις σε αγορα, τοτε παυει να ειναι δωρεαν..και υπαρχουμε προς οφελος της εκαστοτε εταιριας που συνεχιζει την οποια εκμεταλλευση.
Συμφωνω στο οτι δεν εχει ουσια να σου δωθει κατι ακοπα,γιατι τοτε ισως χανοταν και το ενδιαφερον..
Aλλα αυτο που εκφραζουν με το γραπτο τους λογο σε καθε δρομενο οι συμπαικτες νομιζω οτι ειναι η ποιοτητα των δρομενων και κατα συνεπεια,το αισθημα της (κοροιδιας )που νιωθουμε οταν αυτο που προσφερουν υστερει κατα πολυ της αξιας των τελικων απολαβων.
Σαφως ολοι εχουμε την κριση και την ελευθερια να αποδεσμευτουμε απο κατι που νιωθουμε οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε αλλο με αυτο..αλλα αν δεν υπαρχουν οι (ενστασεις )φυσικα με κοσμιο τροπο,και η καταθεση διαφορετικων αποψεων πως μπορουμε να περιμενουμε διαφορετικα αποτελεσματα απο τους κατασκευαστες προκειμενου κατι να εξελιχθει και να γινει καλυτερο προς συμφερον ολων μας.νομιζω οτι αυτο ειναι και το ζητουμενο ..
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Αγαπητε συμπαικτη... ΧΑΝΙΑ7

Αγαπητή Άντζελα?

(Πραγματικά, είναι δύσκολο να καταλάβει ένας λογικός άνθρωπος, πως σκέφτονται ορισμένοι.)

Αρχικα στεκομαι στην πρωτη προταση σου,η οποια μαλλον δειχνει να υποτιμα την νοημοσυνη των υπολοιπων παικτων
μιας και κατατασεις τον εαυτο σου.. σαν μονο λογικο ατομο που απορει και δυσκολευεται να καταννοησει .. την διαφορετικοτητα σκεψης-οπτικης -αντιληψης και εκφρασης των υπολοιπων συνανθρωπων - συμπαικτων.

Λυπάμαι, αν από τα γραφόμενα μου, έβγαλες το συμπέρασμα, ότι πιστεύω ότι είμαι το μόνο λογικό άτομο, που παίζει το παιχνίδι, υποτιμώντας την άποψη όλων των υπολοίπων, αφού εξέφρασα την απορία, τού γιατι κάποιοι έχουν απαιτήσεις, από ένα κατά βάση ΔΩΡΕΑΝ παιχνίδι, όταν τελικά τους ωθεί να ξοδέψουν χρήματα, για να πετύχουν κάτι (καλύτερο, γρηγορότερο, κλπ) παίζοντας.

Ο καθε ενας απο εμας λαμβανει ενα ερεθισμα και βαση των εως τωρα βιωματων-πεποιθησεων και προγραμματισμων του απο την οικογενεια και την κοινωνια κτλ, δινει και μια διαφορετικη ερμηνεια σε καθε γεγονος.
Σεβομαστε λοιπον την υποκειμενικοτητα και διαφορετικοτητα σκεψης και ελευθερια εκφρασης του καθε ανθρωπου στο συνολο της
κοινωνιας αρκει να μην βλαπτει τον συνανθρωπο του.

Δεν πιστεύω κάτι διαφορετικό, αλλά αν γνωριζόμασταν, θα ήταν περιττή η συγκεκριμένη "διδαχή"

Κατοπιν σαφως εκτιμουμε και αναγνωριζουμε την εργασια των ανθρωπων που εχουν σπουδασει και κοπιασει πανω στον τομεα των developer games και σαφως πρεπει να αμοιβονται..αναλογων των προσφορων τους ..
Αλλα αγαπητε συμπαικτη αν δεν υπηρχαμε ολοι εμεις που θελουμε να αποδρασουμε για λιγο απο την καθημερινοτητα και τις υποχρεωσεις..δεν θα υπηρχαν ουτε τα παιχνιδια ουτε και αυτοι οι ιδιοι..
Αρα λοιπον ειναι μια σχεση αλληλοεπιδρασης.

Σαφώς υπάρχει αυτή η μορφή της αμφίδρομης σχέσης. Κάθε εταιρεία δημιουργεί ένα προϊόν, επειδή ξέρει ότι κάποιοι θα το καταναλώσουν. Το κίνητρο όμως είναι το κέρδος, που στην καλύτερη περίπτωση, πρέπει να ειναι αμοιβαίο, για να λειτουργεί ισορροπημένα το όλο σύστημα. Αν γέρνει υπερβολικά, προς την μία ή την άλλη πλευρά , σίγουρα οδεύει προς την διάλυση του!!

Οσον αφορα την αγορα διαμαντιων για τον οποιο λογο η προκειμενου να ολοκληρωσεις ενα δρομενο,αυτο ειναι καθαρα στην κριση και την οικονομικη ευχερεια του καθενος απο εμας,αλλα αν ενα παιχνιδι σε (αναγκαζει) ενιοτε να προβεις σε αγορα, τοτε παυει να ειναι δωρεαν..και υπαρχουμε προς οφελος της εκαστοτε εταιριας που συνεχιζει την οποια εκμεταλλευση.

Όσοι έχουμε εμπειρία από το παιχνίδι, ξέρουμε ότι ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΑΓΚΆΖΕΙ να αγοράσεις διαμάντια. Κρίνουμε, αξιολογούμε ο καθένας μας τις ανάγκες του και τις οικονομικές του δυνατότητες, όπως λες κι εσύ και αποφασίζουμε ενίοτε.

Συμφωνω στο οτι δεν εχει ουσια να σου δωθει κατι ακοπα,γιατι τοτε ισως χανοταν και το ενδιαφερον..
Aλλα αυτο που εκφραζουν με το γραπτο τους λογο σε καθε δρομενο οι συμπαικτες νομιζω οτι ειναι η ποιοτητα των δρομενων και κατα συνεπεια,το αισθημα της (κοροιδιας )που νιωθουμε οταν αυτο που προσφερουν υστερει κατα πολυ της αξιας των τελικων απολαβων.
Σαφως ολοι εχουμε την κριση και την ελευθερια να αποδεσμευτουμε απο κατι που νιωθουμε οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε αλλο με αυτο..αλλα αν δεν υπαρχουν οι (ενστασεις )φυσικα με κοσμιο τροπο,και η καταθεση διαφορετικων αποψεων πως μπορουμε να περιμενουμε διαφορετικα αποτελεσματα απο τους κατασκευαστες προκειμενου κατι να εξελιχθει και να γινει καλυτερο προς συμφερον ολων μας.νομιζω οτι αυτο ειναι και το ζητουμενο ..

Δεν νομίζω ότι διαφωνώ σε όλα αυτά, αντίθετα γράφω ξεκάθαρα, ότι η αγορά διαμαντιών για την χρήση τους είναι υπερβολικά ακριβή, γιαυτό άλλωστε προτείνω την απόκτηση τους, με άλλους τρόπους, φέρνοντας και το προσωπικό μου παράδειγμα !!

Εννοείται ότι η εταιρεία πρέπει να προσέξει περισσότερο και στα δρώμενα και στην γενικότερη ανάπτυξη του παιχνιδιού, ώστε να συνεχίσει να μας κρατάει άσβεστο το ενδιαφέρον και για το δικό της όφελος, ώστε όταν σε ωθεί να ξοδέψεις χρήματα, αγοράζοντας διαμάντια, τελικά να σου προσφέρει ευχαρίστηση και όχι να αισθάνεσαι κορόιδο!!
 

aart

Νέο Μέλος
Αλλά και οι περισσότεροι, που διαβάζουν ότι γράφονται εδώ αλλά δεν απαντούν, μην θεωρηθεί από τους γράφοντες ότι " είδες τους κατατρόπωσα και δεν μπορούν να πουν τίποτε" αυτή η κατατρόπωση φαίνεται στα λάικ και ο νοών νοήτω!!!
 
Αλλά και οι περισσότεροι, που διαβάζουν ότι γράφονται εδώ αλλά δεν απαντούν, μην θεωρηθεί από τους γράφοντες ότι " είδες τους κατατρόπωσα και δεν μπορούν να πουν τίποτε" αυτή η κατατρόπωση φαίνεται στα λάικ και ο νοών νοήτω!!!

Να σου κανω εγω λογαριασμους με VPN και κλικαντζουρες, να παθεις πλακα με τα likes. Like junkies.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Αλλά και οι περισσότεροι, που διαβάζουν ότι γράφονται εδώ αλλά δεν απαντούν, μην θεωρηθεί από τους γράφοντες ότι " είδες τους κατατρόπωσα και δεν μπορούν να πουν τίποτε" αυτή η κατατρόπωση φαίνεται στα λάικ και ο νοών νοήτω!!!

Αν υπονοείς εμένα, με την παραπάνω ανάρτηση σου, σε πληροφορώ, ότι ούτε αισθάνομαι ότι "κατατρόπωσα" κανέναν, αντίθετα σε γενικές γραμμές, συμφωνώ επί της ουσίας με όσα ΄χουν γραφτεί, ούτε έχω κανένα καημό, να γράφω για να μαζεύω like !!
Κουβέντα κάνουμε, οι απόψεις είναι σεβαστές , αλλά όχι το υβρεολόγιο, που τελευταία το συναντάμε συχνότερα εδώ . Αυτη άλλωστε ήταν η αιτία, που με ώθησε να εκφράσω την άποψη μου.
Είμαι σίγουρος, ότι αυτό που θέλουμε όλοι μας, ειναι το παιχνίδι να βελτιώνεται, να συνεχίσει να μας κράτα το ενδιαφέρον και να μας διασκεδάζει . Δεν έχουμε να κερδίσουμε τίποτε άλλο πέρα από αυτό. Αντίθετα είναι κρίμα να ξοδεύουμε χρόνο και χρήμα άσκοπα!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: EPAN
Γιατι να ξοδεψει καποιος χρηματα για ιβεντ; Παρεμπιπτοντως, ολοι τα εχετε βαλει με τα κτιρια. Οκ, μουφα κτιρια, τι να κανουμε, στερεψαν απο ιδεες. Ή μεχρι εκει μπορουν να σου δωσουν. Μην τα βαζετε. Δεν το συνηθισατε ακομα; Την πορεια του ιβεντ, δεν την κοιταει κανενας. Τοσα δωρα δινει στο δρομο, αυτα τα ειχατε; Δεν τα θελετε; Οκ, μην τα χρησιμοποιειτε ουτε αυτα. Στο τελος, αναλογα με τη κατηγορια, δινει και ποντους γνωσης, βασιλικες αποκαταστασεις, κτιριακια οπως η τροχηλατη βιβλιοθηκη που πιανει 2x1 και δινει 1 πγ τη μερα παραδειγμα, ουτε αυτα σας αρεσουν; Μην τα χρησιμοποιειτε. Βασικα, αν ειναι να χαλιεστε τοσο, μην το παιζετε το ιβεντ καθολου, αμα ειναι να βγαζουμε αγχος, τι κανουμε.
 

aart

Νέο Μέλος
Νομιζω ότι ήρθε η ώρα να σας τα ψάλω, ναι σ΄ εσάς που είστε αναφανδόν και άνευ όρων, όχι σ΄ αυτά καθ΄αυτά τα ηβεντ, αλλά στην φιλοσοφία των τελευταίων ηβέντ, που όπως είπαμε, μην το ξεχνάμε, σκοπό έχουν την υποχρεωτική βύθιση των χεριών τους στις τσέπες μας. Για να γίνω πιό σαφής, ποιός από σας έχει την πρέπουσα "μαγκιά" μέσα σε ένα εικοσιτετράωρο, αν αφαιρέσουμε και τον χρόνο του ύπνου και τον χρόνο της εργασίας, 8 κι 8 16 και μένουν άλλες 8 ώρες να συλλέξει 20, ναι καλά διαβάζετε, είκοσι τεχνουργήματα!!! Ποιός από σας μπορεί???? Αν δεν τα αγοράσει? Αυτή είναι η πρό τελευταία αποστολή, Νο 76. Να αναφέρω και το άλλο, για να ολοκληρώσει κανείς το σετ των κτιρίων, που διαφημίζουν, για να αποκτήσει δηλαδή το τελευταίο κτίριο πρέπει από το προηγούμενο κτίριο να μεσολαβήσουν, άκουσον άκουσον, η φασματική λίθος, ένα κτίριο Υπναλέος τιτάνας, κάτι καρδούλες του Βαλεντίνου ονόματι Κύμα ζωτικότητας 100%, τόμος της χλιδής, για να φτάσεις στο κτίριο Το συμπόσιο των μάγων, που είναι το τελευταίο του σετ. Κάθε απολαβή από τα ανωτέρω απαιτεί και 20 βήματα των νάνων, που κατα μέσον όρο θέλει 25 επί 20 ίσον 500 περγαμηνές περίπου. Πέντε που είναι τα προαναφερθέντα ΔΩΡΆΚΙΑ, να το γράψω με κεφαλαία να το ευχαριστηθώ, μας κάνουν 2500!!!!!!!! Πόσα θαυμαστικά να βάλω??? Κύριοι και κυρίες αν αυτά τα κτίρια, δωράκια ή όπως αλλιώς θέλετε να τα ονομάσετε σας είναι χρήσιμα τότε να τα βάλετε εκεί που σας περισσεύει χώρος στην πόλη σας ή όπου αλλού θέλετε. Εγώ αυτό που βλέπω είναι αδύνατον να ολοκληρώσω το ηβεντ και να πάρω ότι ακριβώς διαφημίζει η εταιρία, που ειρήσθω εν παρόδω λέγει ότι είναι δωρεάν, η εγγραφή και το παιχνίδι, αυτά να λέγονται και ας πονάνε, χωρίς να αγοράσω τα απαιτούμενα. Έχετε να πείτε κάτι σημαντικό επ' αυτού?? ΌΧΙ δεν νομίζω και γι αυτό δεν ξανασχολούμαι. ΟΥΦ τα είπα και ξεθύμανα!!!
 
Κορυφή