• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για την Εποχή των Ονείρων

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Δηλαδη η βραδινη αποστολη δεν μετριεται ως αποστολη; Μου φαίνεται πολυ περιεργο αυτο, κι αμα ειναι ετσι οπως τα λες θα πρεπει να το διορθωσουν.

Ομως οταν γραφεις " τιποτα δεν ισχυει απο οτι εγραψες" δεν νομιζω να αναφερεσαι και στην ουρα των αποστολων .

Θα εχει πραγματι ενδιαφερον να δούμε την απαντηση της διαχείρισης.
Ναι και είναι λογικό. Το ότι κάθε βράδυ στις 12, δίνουν δώρο 30 από την Γνώση των Μάγων, δεν είναι αποστολή, αφού θα το πάρεις, όπως και οι υπόλοιποι, ούτως ή άλλως , χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα!!
Επίσης λέει ξεκάθαρα, ότι κάθε βδομάδα, μπαίνουν καινούργιες αποστολές, οπότε πρέπει να κάνουμε τις υπάρχουσες μέχρι την λήξη του χρονικού περιθωρίου. Επειδή όμως είναι πρόσφατος ο Κύκλος των εποχών και είναι μόλις η δεύτερη βδομάδα που μπάινουν νέες αποστολές, αν κάποιος είχε αφήσει καμία ανολοκλήρωτη και του έχει μείνει, μακάρι να επιβεβαιώσει αυτό που γράφεις, κι εγώ να έχω καταλάβει λάθος....
 
Ναι και είναι λογικό. Το ότι κάθε βράδυ στις 12, δίνουν δώρο 30 από την Γνώση των Μάγων, δεν είναι αποστολή, αφού θα το πάρεις, όπως και οι υπόλοιποι, ούτως ή άλλως , χωρίς να κάνεις απολύτως τίποτα!!
Επίσης λέει ξεκάθαρα, ότι κάθε βδομάδα, μπαίνουν καινούργιες αποστολές, οπότε πρέπει να κάνουμε τις υπάρχουσες μέχρι την λήξη του χρονικού περιθωρίου. Επειδή όμως είναι πρόσφατος ο Κύκλος των εποχών και είναι μόλις η δεύτερη βδομάδα που μπάινουν νέες αποστολές, αν κάποιος είχε αφήσει καμία ανολοκλήρωτη και του έχει μείνει, μακάρι να επιβεβαιώσει αυτό που γράφεις, κι εγώ να έχω καταλάβει λάθος....
Ισχύει η "ουρα " (σειρα προτεραιοτητας) κανονικα στις εβδομαδιαιες, μπορεις να το δεις στην εφαρμογη των εποχών!

Οσον αφορα την βραδινη αποστολη, ως "αποστολή" αναφέρεται κι αυτη οταν παταμε να παρουμε τους ποντους (συγχαρητηρια ολοκληρωσατε την αποστολη, λεει)
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Ισχύει η "ουρα " (σειρα προτεραιοτητας) κανονικα στις εβδομαδιαιες, μπορεις να το δεις στην εφαρμογη των εποχών!

Οσον αφορα την βραδινη αποστολη, ως "αποστολή" αναφέρεται κι αυτη οταν παταμε να παρουμε τους ποντους (συγχαρητηρια ολοκληρωσατε την αποστολη, λεει)
Σημασία έχει, όχι πως ονομάζεται κάτι, αλλά τι γίνεται τελικά.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση, τουλάχιστον σε μένα, δεν μετράει σαν αποστολή αυτό που δίνει κάθε βράδυ.
Έτσι αυτές τις δύο μέρες έχουν μετρήσει και έχω, μόνο τις 2 κανονικές αποστολές που έχω κάνει και όχι 4...
Όσο για το αν θα μείνει η συγκεκριμένη αποστολή στην "ουρά" μέχρι να την ολοκληρώσω, πρέπει να περιμένω να τελειώσει αυτη η εβδομάδα, για να το διαπιστώσω. Εκτός κι αν, φιλοτιμηθεί κάποιος από την διαχείριση και διαβάσει όσα γράφουμε και μας απαντησει, πιο υπεύθυνα....
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Κοροϊδία ή λάθος?

Σήμερα μπήκαν οι νέες εβδομαδιαίες αποστολές.
Με έκπληξη διαπίστωσα, ότι μια από αυτές, ζητούσε να ολοκληρώσουμε 10 !!! αποστολές από το Event των Μαγισσών.
Όσοι έχουμε προχωρήσει στην ολοκλήρωση του μεγαλύτερου αριθμού των αποστολών του Event, μπορούμε να κάνουμε πλέον, μόνο 1 κάθε μέρα.Οπότε είναι αδύνατον σε μία εβδομάδα, να πραγματοποιηθεί η ολοκλήρωση 10 αποστολών. Έτσι όλοι εμείς, αποκλειόμαστε εκ των προτέρων από την αμοιβή της συγκεκριμένης αποστολής!!
Χρησιμοποίησα λοιπόν, την μια από τις δύο δυνατότητες ανανέωσης που υπάρχει και επιτυχώς η συγκεκριμένη αποστολή, αντικαταστάθηκε από μία άλλη, την οποία και μπορώ να πραγματοποιήσω. Όλα καλά μέχρι εδώ!!

Αργότερα, αποφάσισα να χρησιμοποιήσω πάλι, την δεύτερη δυνατότητα ανανέωσης που μας δίνεται, ώστε να αλλάξω μια άλλη εβδομαδιαία αποστολή (παρασκευή 100 ποτών) την οποία θεώρησα βαρετή.
Και ω του θαύματος!!! Μου την αντικατέστησε με την αποστολή των μαγισσών που ανέφερα παραπάνω!!!

Τι λέξη λοιπόν πρέπει να χρησιμοποιήσω για να περιγράψω το γεγονός?

Πόσο δύσκολο είναι, για αυτούς που σχεδιάζουν και προγραμματίζουν το συγκεκριμένο κομμάτι στο παιχνίδι, να δημιουργήσουν άλλες 4 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ, ώστε όταν κάποιος θέλει να αλλάξει κάποια, να του έρθει μια ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ?
Το έχουμε αναφέρει ήδη στο τεχνικό τμήμα της εταιρείας για περαιτέρω διερεύνηση μιας και δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτή η συμπεριφορά, ήδη κι άλλες κοινότητες ανέφεραν το συγκεκριμένο πρόβλημα και αναμένουμε μια βέλτιστη λύση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Ακόμη μια ατέλεια που υπάρχει είναι πως δεν μπορούμε να αλλάξουμε τις ημερήσιες αποστολές. Έχει τύχει λόγω αναβάθμισης των οπλοστασίων μου να χρειάζομαι μεγάλες ποσότητες Θεϊκής σποράς. Οπότε έκανα την λογική κίνηση να αλλάξω την παραγωγή στην αγορά από ουνούριο σε σπορά. Μόλις το έκανα έκατσε την επόμενη μέρα αποστολή που ζητά 53.000 ουνούριο...!!!!
 
Κορυφή