• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για την Εποχή της Χαράς

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σας!
Βασικα η "Εποχη της Χαρας" ειναι η συνεχεια της "Εποχης των Ονειρων" και θα ακολουθησουν κι αλλες... οποτε τα σχολια μου θα αφορουν ολες τις "Εποχες ...".
Σιγουρα ειναι μια θετικα εξελιξη για το παιχνιδι σε σχεση με τις προηγουμενες κυκλικες αποστολες οι οποιες ουσιαστικα στους παλιους παιχτες δεν εδιναν τιποτα, κι αυτες ομως δεν εχουν καποιο ενδιαφερον κι αυτο γιατι ειναι επαναλαμβανομενες, βεβαια ειναι απλες με αποτελεσμα να βγαινουν ευκολα και καποιες φορες χωρις να κανουμε και τιποτα... απλα με τη ροη του παιχνιδιου μας χωρις τον παραμικρο κοπο. Οποτε το οποιοδηποτε δωρακι κι ας μας δινουν ειναι ευπροσδεκτο, ακομα και οι πολυ μικρες μειωσεις χρονου...
Παρολα αυτα θα ηθελα να προσθεσω τη δυσαρεσκεια μου στο οτι το παιχνιδι το τελευταιο χρονικο διαστημα εχει φορτωθει πολυ με διαφορα πραγματα με το κερασακι στην τουρτα να ειναι οι Εποχες και ευχομαι να μην ακολουθησουν κι άλλα... Μπορει ολα αυτα να ειναι προς οφελος μας αλλά κανουν το παιχνιδι πιο πολυπλοκο και να μας τρωει και αρκετο χρονο απο τη ζωη μας, με αποτελεσμα να μας κουραζει (ή τουλαχιστον εμενα προσωπικα...). Αυτα ειναι το Καζανι, οι Εποχες, τα ολο και πιο συχνα Ιβεντ (χωρια το οτι τα περισσοτερα εξελισσομενα κτηρια και σετ μου ειναι παντελως αδιαφορα!) και κατα συνεπεια και οι Περιπετειες που ακολουθουν μετα απο αυτα... Σε ολα αυτα θα προσθεσω τις εβδομαδιαιες μας υποχρεωσεις στο Τουρνουα και Κωδωνοστασιο, χωρια το οτι εχουμε και τις φυλες κατι που σημαινει οτι καθε λιγο και λιγακι θα πρεπει να φτιαχνουμε ενα νεο σχεδιο εξ΄ αρχης και σχεδον εξ΄ ολοκληρου για την πολη μας.
Θεωρω πως οταν μπαινουμε σε ενα παιχνιδι θα πρεπει να χαλαρωνουμε και οχι να πονοκεφαλιαζουμε, αυτο εχει καταφερει η innogames το τελευταιο χρονικο διαστημα. Τωρα θα μου πειτε πως δεν ειμαι υποχρεωμενος να τα κανω ολα αυτα... Δικιο εχετε, αλλά η εταιρια θελει παιχτες ενεργους, οι οποιοι θα παιζουν και το παιχνιδι σωστα ή παιχτες που παιζουν χαλαραααα... και υπολειτουργουν;
Ισως να ξεφυγα λιγο, απλα βρηκα την ευκαιρια εδω να τα πω καποια πραγματα εν συνεχεια του σχολιασμου μου στο παρον θεμα.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Πολύ ωραίο και εύστοχο το σχόλιο σας και καταλαβαίνω απόλυτα το θέμα των πολλών νέων χαρακτηριστικών στο παιχνίδι. Ωστόσο, η άλλη πλευρά του νομίσματος είναι ότι εάν δεν τα είχαμε αυτά τότε απλά θα το παιχνίδι θα ήταν περισσότερο μονότονο. Οπότε ίσως μια ισορροπία όλων αυτών θα ήταν προτιμότερη για όλους τους παίκτες.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Δεν ειπα οτι μια μονοτονια και χωρς την υπαρξη ιβεντ θα ηταν ωραια, μα και τωρα αυτο δεν ισχυει ομως...; Εχουμε μια μονοτονια με το να ασχολουμαστε και να παιζουμε με κατι (Ιβεντ, περιπετειες, καζανια, εποχες και με τοσα ακομα...). Κουραζομαστε και το παιχνιδι μας τρωει πολυ χρονο απο την προσωπικη μας ζωη ανουσια κατα την αποψη μου. Καποτε το παιχνιδι δεν ηταν ετσι, γι αυτο μας αρεσε περισσοτερο και γι αυτο τα λεω ολα αυτα, κανω τη συγκριση του πριν και του μετα. Εκτος κι αν θελετε το παιχνιδι να το παιζουν τεμπεληδες παιχτες και συνταξιουχοι ανθρωποι.
Με την παρουσα κατασταση ερχονται τα ιβεντ και ιδιως οι περιπετειες κι αντι να χαρουμε παιζοντας τα, λεμε... "Ποοοοοο.... παλι τα ιδια και ποιος ξαναπαιζει;" Θεωρω πως θα ηταν πολυ καλυτερο να τα παιζαμε πιο αραια και να μας δινατε αξιολογα κτηρια και σετ, ετσι θα παιζαμε κι εμεις με περισσοτερη ορεξη και ευχαριστηση διοτι θα τα περιμεναμε πως και πως... και να περναμε και αξιολογα δωρα! Χωρια απο εμας, ακομα και η innoogames πιστευω οτι θα ειχε μεγαλυτερο οικονομικο οφελος. Κι οχι να ασχολουμαστε με Καζανια, Εποχες και διαφορα άλλα ανουσια πραγματα. Με λιγα λογια θεωρω πως θα ηταν πολυ καλυτερα να αφιερωναμε λιγο χρονο και ποιοτικο στο παιχνιδι... κι οχι να ασχολουμαστε με διαφορα ανουσια πραγματα για να βγαλουμε απο τη μυγα ξυγκι.
Εν τελη και για να επιστρεψω στο θεμα μας... Θεωρω πως οι Εποχες καλες ειναι αλλά μεχρι ενος σημειου και οτι η πολιτικη της εταιριας δεν μου αρεσει, θα ηταν πολυ καλυτερα για εμας τους παιχτες να στοχευε για να κανει βελτιωσεις σε άλλα σημεια του παιχνιδιου πιο ουσιωδης.
 
Κορυφή