• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για Περιπέτειες Συντροφιάς

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπερααα......
Αυτο που θελω να σας πω εγω ειναι οτι το θεμα των ανταμοιβων στις Περιπετειες εχει συζητηθει 10-αδες φορες στο Ελληνικο φορουμ και 100-αδες φορες στο συνολο των φορουμ ολων των server και στο beta φυσικα, οποτε ποιος ο λογος να το συνεχιζουμε...; Οπως βλεπετε δεν αλλαζει κατι, μηπως εχουν τους λογους τους...; Αναρωτηθηκατε το γιατι....;
Η innogames οπως ειπατε κι εσεις ειναι μια "εταιρια", ο Νο1 σκοπος της καθε εταιριας ειναι ενας... (και πολυ καλα κανει φυσικα!). Και δεν ειναι το να μας κραταει εδω, αυτο ερχεται κατ΄ επεκταση οταν πετυχαινει το Νο1 σκοπο της. Οποτε μηπως θα ηταν καλυτερα το να παιζουμε ετσι τις Περιπετειες απο το να ερθει η μερα που δεν θα τις παιζουμε καθολου... ή μαλλον δεν θα παιζουμε καθολου το παιχνιδι ολο...
Πανω στις ανταμοιβες και σε οσα ειπατε, θα ηθελα να προσθεσω κατι, σας βλεπω οτι συμφωνειτε αλλά αναφερεστε σε διαφορετικες ανταμοιβες. Οι ανταμοιβες των 3 σεντουκιων για να βγουνε (οι οποιες ειναι και το πιο σημαντικο κομματι των Περιπετιων, τουλαχιστον κατα την γνωμη μου), επιτυγχανεται βαζοντας 10-15 κτηριακια ο καθε παιχτης μιας συντροφιας κι ας μην ειναι πληρης 25 ατομων, αυτο ερχεται σαν αποτελεσμα με μηδενικο κοστος για την πολη του καθε παιχτη, οποτε μια χαρα ειναι και να τους ευχαριστησουμε κιολας γι αυτο, να ειμαστε ευγνωμων που με τοσο μικρο κοπο παιρνουμε ολα αυτα!!! Τωρα για τις ανταμοιβες της 1ης θεσης, οντως δεν αξιζουν, απο την αλλη ομως... καποιες συντροφιες ειναι αυτες που εχουν ανεβασει τον πηχη τοσο ψηλα, δεν φταιει η εταιρια...
Πανω σ΄ αυτο θα σας πω και μια παρομοια αδικια μεσα στο παιχνιδι, δεν εχει γινει καμια συζητηση ομως, τουλαχιστον δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου... Στο Τουρνουα οι αντοινοιβες τις 15ης επαρχιες και της 75ης ειναι ακριβως οι ιδιες, ενω τα υλικα και ο στρατος που χαλαμε για να ολοκληρωσουμε την 75η μπορει να ειναι και 20-30 φορες περισσοτερο απο την 15η, ειναι δικαιο αυτο;;; Kι εδω που τα λεμε το Τουρνουα ειναι κατι που το παιζουμε επι εβδομαδαια βαση και οχι μια φορα στο τοσο. Φυσικα και δεν ειναι δικαιο αλλά αυτο ειναι το παιχνιδι... τι να κανουμε τωρα...; Αυτο σας το λεω εγω που ειμαι ενας παιχτης που το λατρευω το τουρνουα, παρολα αυτα το παιζω γιατι μου αρεσει ανεξαρτητως ανταμοιβων. Δηλαδη αυτο ακριβως που σας ειπα σαν συμβουλη να κανετε.
Εξαλλου παιδια το elvenar ειναι ενα παιχνιδι, δεν ειμαστε στον εργασιακο μας χωρο για να ζηταμε πισω οτι προσφερουμε. Παιξτε, χαλαρωστε λιγο και διασκεδαστε ανεξαρτητως ανταμοιβων.
Πανω στο κομματι των ανταμοιβων των Περιπετειων αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη, δεν ξερω αν ειναι σωστη ή λαθος... απλα αυτη ειναι η οπτικη γωνια που βλεπω εγω τα πραγματα.
Τωρα οσον αφορα τις επιδοσεις της συντροφιας μου, επειδη πιστεω οτι δεν αναφερεσαι μονο στο κομματι των Περιπετειων αλλά και γενικοτερα σε ολα τα υπολοιπα, φυσικα και το αποτελεσμα αυτο ερχεται παιζοντας χαλαρα. Ολο αυτο ειναι αποτελεσμα της σωστης επιλογης των συμπαιχτων μου και εν συνεχεια της συνεχης επικοινωνιας που εχω μαζι τους για την βελτιωση τους. Ενα αντιστοιχο παραδειγμα... υπαρχουν αυτοκινητα που με το ζορι δεν πιανουν τα 100 km/h κι άλλα που πανε με 150 km/h "χαλαρα". ;) Με συγχωρειτε αλλά ξεφυγα λιγο απο το θεμα, απλα δεν θα μου αρεσε να αφησω αναπαντητο κατι που ειπωθηκε για τη συντροφια μου. Πανω σε αυτο το κομματι αν πιστευετε οτι μπορω να ειμαι χρησιμος καπου, χαρα μου να βοηθησω. Αν και θα μπορουσε να γινει και σε προσωπικο επιπεδο, πιστευω πως θα ηταν καλυτερα να συζηταγαμε εδω στο φορουμ για να γινεται και ορατο προς ολους. Αυτες πιστευω οτι ειναι ωραιες συζητησεις για την βελτιωση μας και οχι να βγαινουμε και να "γκρινιαζουμε" για τις ανταμοιβες των Περιπετειων της 1ης θεσης (αυτη ηταν σποντα. χαχαχ), γενικα για τις τοσες γκρινιες που διαβαζω εδω μεσα, τα bug του παιχνιδιου λες κι εμεις δεν κανουμε λαθη στη ζωη μας ή να λεει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του ανεξαρτητως παιχνιδιου... Πρεπει να τα λεμε κι αυτα αλλά μεχρι ενος σημειου και να τους δινουμε την εκταση που πρεπει.
Αυτααα.... νομιζω πως εγραψα πολλα, καλη αναγνωση σας ευχομαι, σε καμια βδομαδα θα με δειτε παλι... Πλακα κανω... :) XANIA7 σκεψου τι μπορει να γραφω στους συμπαιχτες μου... (με συγχωρεις που σε αποκαλω ετσι, δεν ξερω το ονομα σου.)

Φιλε Bolt (συγνωμη, αλλα κι εγω δεν ξερω το ονομα σου) εγω ειμαι ο Χρηστος :)
Οι αποψη του καθενος ειναι σεβαστη και χρησιμη σε καθε διαλογο. Το λαθος και το σωστο, συχνα ειναι εντελως υποκειμενικα, οποτε καλυτερα ειναι να υπαρχει μια χρήσιμη και ουσιαστικη συζητηση και ο καθενας να βγαζει τα συμπερασματα του.

Θα μπορουσα κι εγω να γραψω οσα λες και πολλα περισσοτερα, για να επαινεσω και να υπερασπιστω τις περιπετειες της συντροφιας.
Ο λογος ειναι απλος: Σαν παρεα, απο τοτε που ξεκινησαν οι περιπετειες, τις παιζαμε με μεγαλη χαρα, οχι τοσο για τις αστειες αμοιβες που παντα ειχαν, αλλα γιατι καναμε πολυ πλακα και χαβαλε στο τσατ μεταξυ μας, κατι που δημιουργησε ενα ωραιο δεσιμο σε ολους μας. Επιπλεον, με τις λιγες δυνατοτητες που ειχαμε (μην ξεχνας οτι παλιοτερα δεν υπηρχε το ξορκι τηλεμεταφορας, οποτε δεν μετεφερες απλα τα κτηρια προσωρινα στην αποθηκη, αλλα αν ηθελες χωρο επρεπε να γκρεμισεις και να ξαναχτιζεις ξανα) πετυχαιναμε απο την πρωτη φορα, να εχουμε την καλυτερη καταταξη στις περιπετειες, σε σχεση με την γενικη καταταξη της συντροφιας μου!!!! Αυτο τελικά εχει δημιουργησει μια παραδοση, σε σημειο, του να ανυπομονουμε καθε φορα για τις περιπετειες , ωστε να ξεκινησει το παρτυ!!!! Οι αμοιβες μας αφηνουν αδιαφορους, αλλα το να κανουμε τα μονοπατια και μετα να ειμαστε στις πρωτες θεσεις, απαιτει αρκετες θυσιες απο ολους, σε χρονο, αγαθα, χρονικες, κλπ .
Αυτο που σου εγραψα για την συντροφια σου, αφορουσε μονο τις περιπετειες,. Οχι, εμεις δεν παιζουμε χαλαρα και συγνωμη, αλλα δεν πιστευω οτι αυτο οφειλεται, ουτε σε ελλειψη επικοινωνιας ουτε σε λαθος επιλογη συμπαικτων. Αντιθετα καθε φορα, σχεδον ολοι μας, ξεπερναμε τον εαυτο μας!! (σε πολλους αυτο εχει στοιχισει, αρκετη αργοπορια στην αναπτυξη των πολεων τους και στην πορεια τους στο παιχνιδι)
Ολα τα παραπανω λοιπον, φωναζουν το αντιθετο απο οσα λες, δηλαδη οτι δεν είναι λογικο, να ζηταμε καλυτερες ανταμοιβες, για τον κοπο, τον χρονο και τις θυσιες :);) που κανουμε για τις περιπετειες, οσο και να το διασκεδαζουμε η να λειτουργουμε καπως μαζοχιστικα!! Λες να εχει καταλαβει κατι τετοιο η εταιρεια? :oops::D:D:D
Επειδη ομως ο σκοπος της ειναι το χρημα (λογικο), πιστευεις οτι το να δημιουργει τις συνθηκες, για να εγκαταλειψουμε το παιχνιδι η να το δυσφημισουμε, ωστε να μην μπαινουν καινουργιοι παικτες, θα της επιφερει το αναμενομενο κερδος? Δεν νομιζω.

Γιαυτο καταληγουμε ολοι, οτι το ζητουμενο ειναι, η σωστη ισορροπια αναμεσα στα οφελη που δινει το παιχνιδι και στην εταιρεια και στους παικτες που απευθυνεται . Κατα συνεπεια οι δικαιες αμοιβες είναι βασικο στοιχειο γιαυτην, την ισορροπια!!
Αν λεγαμε ολοι "ε, αφου ετσι ειναι το παιχνιδι, τι να κανουμε? ας παιζουμε χαλαρα και σε οποιον αρεσει..." δεν θα ειχε αλλαξει τιποτα, οι περισσοτεροι δεν θα παιζαμε πλεον (εγω παιζω απο το 2017) και φυσικα δεν θα καναμε αυτες τις κουβεντες εδω στο φορουμ, αφου δεν θα επρεπε να υπαρχει καν.!!

Υ.Γ. Η παρατηρηση σου για το τουρνουα, ειναι πολυ σωστη και απορω που δεν την εχω δει πουθενα εδω μεσα...
Πρεπει να προστεθει στα αιτηματα μας!! :):):)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bobina

Chef
Καλησπερααα......
Αυτο που θελω να σας πω εγω ειναι οτι το θεμα των ανταμοιβων στις Περιπετειες εχει συζητηθει 10-αδες φορες στο Ελληνικο φορουμ και 100-αδες φορες στο συνολο των φορουμ ολων των server και στο beta φυσικα, οποτε ποιος ο λογος να το συνεχιζουμε...; Οπως βλεπετε δεν αλλαζει κατι, μηπως εχουν τους λογους τους...; Αναρωτηθηκατε το γιατι....;
Η innogames οπως ειπατε κι εσεις ειναι μια "εταιρια", ο Νο1 σκοπος της καθε εταιριας ειναι ενας... (και πολυ καλα κανει φυσικα!). Και δεν ειναι το να μας κραταει εδω, αυτο ερχεται κατ΄ επεκταση οταν πετυχαινει το Νο1 σκοπο της. Οποτε μηπως θα ηταν καλυτερα το να παιζουμε ετσι τις Περιπετειες απο το να ερθει η μερα που δεν θα τις παιζουμε καθολου... ή μαλλον δεν θα παιζουμε καθολου το παιχνιδι ολο...
Πανω στις ανταμοιβες και σε οσα ειπατε, θα ηθελα να προσθεσω κατι, σας βλεπω οτι συμφωνειτε αλλά αναφερεστε σε διαφορετικες ανταμοιβες. Οι ανταμοιβες των 3 σεντουκιων για να βγουνε (οι οποιες ειναι και το πιο σημαντικο κομματι των Περιπετιων, τουλαχιστον κατα την γνωμη μου), επιτυγχανεται βαζοντας 10-15 κτηριακια ο καθε παιχτης μιας συντροφιας κι ας μην ειναι πληρης 25 ατομων, αυτο ερχεται σαν αποτελεσμα με μηδενικο κοστος για την πολη του καθε παιχτη, οποτε μια χαρα ειναι και να τους ευχαριστησουμε κιολας γι αυτο, να ειμαστε ευγνωμων που με τοσο μικρο κοπο παιρνουμε ολα αυτα!!! Τωρα για τις ανταμοιβες της 1ης θεσης, οντως δεν αξιζουν, απο την αλλη ομως... καποιες συντροφιες ειναι αυτες που εχουν ανεβασει τον πηχη τοσο ψηλα, δεν φταιει η εταιρια...
Πανω σ΄ αυτο θα σας πω και μια παρομοια αδικια μεσα στο παιχνιδι, δεν εχει γινει καμια συζητηση ομως, τουλαχιστον δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου... Στο Τουρνουα οι αντοινοιβες τις 15ης επαρχιες και της 75ης ειναι ακριβως οι ιδιες, ενω τα υλικα και ο στρατος που χαλαμε για να ολοκληρωσουμε την 75η μπορει να ειναι και 20-30 φορες περισσοτερο απο την 15η, ειναι δικαιο αυτο;;; Kι εδω που τα λεμε το Τουρνουα ειναι κατι που το παιζουμε επι εβδομαδαια βαση και οχι μια φορα στο τοσο. Φυσικα και δεν ειναι δικαιο αλλά αυτο ειναι το παιχνιδι... τι να κανουμε τωρα...; Αυτο σας το λεω εγω που ειμαι ενας παιχτης που το λατρευω το τουρνουα, παρολα αυτα το παιζω γιατι μου αρεσει ανεξαρτητως ανταμοιβων. Δηλαδη αυτο ακριβως που σας ειπα σαν συμβουλη να κανετε.
Εξαλλου παιδια το elvenar ειναι ενα παιχνιδι, δεν ειμαστε στον εργασιακο μας χωρο για να ζηταμε πισω οτι προσφερουμε. Παιξτε, χαλαρωστε λιγο και διασκεδαστε ανεξαρτητως ανταμοιβων.
Πανω στο κομματι των ανταμοιβων των Περιπετειων αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη, δεν ξερω αν ειναι σωστη ή λαθος... απλα αυτη ειναι η οπτικη γωνια που βλεπω εγω τα πραγματα.
Τωρα οσον αφορα τις επιδοσεις της συντροφιας μου, επειδη πιστεω οτι δεν αναφερεσαι μονο στο κομματι των Περιπετειων αλλά και γενικοτερα σε ολα τα υπολοιπα, φυσικα και το αποτελεσμα αυτο ερχεται παιζοντας χαλαρα. Ολο αυτο ειναι αποτελεσμα της σωστης επιλογης των συμπαιχτων μου και εν συνεχεια της συνεχης επικοινωνιας που εχω μαζι τους για την βελτιωση τους. Ενα αντιστοιχο παραδειγμα... υπαρχουν αυτοκινητα που με το ζορι δεν πιανουν τα 100 km/h κι άλλα που πανε με 150 km/h "χαλαρα". ;) Με συγχωρειτε αλλά ξεφυγα λιγο απο το θεμα, απλα δεν θα μου αρεσε να αφησω αναπαντητο κατι που ειπωθηκε για τη συντροφια μου. Πανω σε αυτο το κομματι αν πιστευετε οτι μπορω να ειμαι χρησιμος καπου, χαρα μου να βοηθησω. Αν και θα μπορουσε να γινει και σε προσωπικο επιπεδο, πιστευω πως θα ηταν καλυτερα να συζηταγαμε εδω στο φορουμ για να γινεται και ορατο προς ολους. Αυτες πιστευω οτι ειναι ωραιες συζητησεις για την βελτιωση μας και οχι να βγαινουμε και να "γκρινιαζουμε" για τις ανταμοιβες των Περιπετειων της 1ης θεσης (αυτη ηταν σποντα. χαχαχ), γενικα για τις τοσες γκρινιες που διαβαζω εδω μεσα, τα bug του παιχνιδιου λες κι εμεις δεν κανουμε λαθη στη ζωη μας ή να λεει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του ανεξαρτητως παιχνιδιου... Πρεπει να τα λεμε κι αυτα αλλά μεχρι ενος σημειου και να τους δινουμε την εκταση που πρεπει.
Αυτααα.... νομιζω πως εγραψα πολλα, καλη αναγνωση σας ευχομαι, σε καμια βδομαδα θα με δειτε παλι... Πλακα κανω... :) XANIA7 σκεψου τι μπορει να γραφω στους συμπαιχτες μου... (με συγχωρεις που σε αποκαλω ετσι, δεν ξερω το ονομα σου.)
Αγαπητε Bolt ,ειναι ωραιο να διαβαζει κανεις μια ωραια και καλογραμμενη απαντηση και ....με το χιουμορακι της .
Ναι ,εχεις δικιο καποιες συντροφιες εχουμε ανεβασει το πηχη ψηλα στις περιπετειες και μας χαλαει που τα δωρακια ειναι φτωχα για τη 1η και τις αλλες πρωτες θεσεις . :confused: Θελουμε κατι καλυτερο (παλια ειχαν πολυ πιο καλα δωρα αν θυμασαι ) αλλα τα βγαλανε και τωρα δεν μπαινουν στο κοπο να δωσουν κατι καλυτερο. Τσαντιζομαστε λιγο ,εχουμε κανει προτασεις κατ' επαναληψη αλλα ΔΕΝ ..οποτε , μουρμουραμε λιγο ,γρινιαζουμε λιγο ακομα ....για να μας φυγει ο καημος .:p
Παντως οπως αναφερει και ο ΧΑΝΙΑ 7 ,λιγο το ενα και λιγο το αλλο καποιες αλλαγες εχουν γινει ,οπως πχ οι τηλεμεταφορες και το μαζεμα των εμβληματων. Οποτε κανουμε προσπαθειες ,παντα με ελπιδα ..(αφου πεθαινει τελευταια ) !!!!
Απ αυτο ξεκινησα και ανεφερα και τα events που κι αυτα ειναι της βαρεμαρας και που κι αλλοι παικτες εχουν το αναφερει στα αναλογα νηματα αλλα αυτα τα πηρε η μπαλα των περιπετειων . :cool: Νομιζω οτι η καθε εταιρεια που εχει παιχνιδια ,θελει να κραταει τους παικτες της , εκει αποσκοπει ,γιατι αυτο ειναι και το κερδος της. Ακομα και η συχνη συμμετοχη ειναι κερδος .
Οσο για τα τουρνουα και το ..."Κουασιμοδο του κωδωνοστασιου" δεν ηταν το εναυσμα για να γραψω , οποτε επ αυτου δεν εχω κατι να πω ,ουτε και μου πεφτει λογος στο κατω κατω να σχολιασω τι κανει η καθε συντροφια .
Νομιζω οτι ολες οι συντροφιες παιζουν κατα το δοκουν ,αλλοι χαλαρα αλλοι πιο ενεργα ,πραγμα που αφορα τη καθε συντροφια και τα μελη της . Τεσπα ...να ειμαστε καλα και ας μουρμουραμε ποτε - ποτε για να μη σκουριαζουμε. :D
Αντε με το καλο και στις επομενες περιπετειες ....με η χωρις γκρινια . Χαχαχαχαχα. :D:p:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Χρηστο χαρηκα, εγω ειμαι ο Λουκας. Εσεις κα.Bobina θα μας πειτε το ονομα σας, να ξερω με ποια τσακωνομαι εδω μεσα. χαχαχ
Χρηστο οσον αφορα το θεμα "χαλαρα", γραψε λαθος δικο μου, παρερμηνευσα τα λογια σου, πιστεψε ομως πως και παλι η απαντηση μου θα ειναι οτι χαλαρα παιζουμε και στις Περιπετειες... Μη νομιζεις ομως οτι ειμαστε καλυτεροι απο εσας ομως, το αντιθετο θα ελεγα. Αν εληγαν τωρα οι Περιπετειες μπορει να ειμασταν απο πανω βαθμολογικα (κατα πολυ λιγο, εχουμε πολυ μικρη διαφορα ποντων οι δυο συντροφιες) αλλά απο την αλλη η συντροφια μου εχει παιχτες με περισσοτερες επεκτασεις απο εσας, ενας παραγωντας πολυ σημαντικος για τις Περιπετειες. Οποτε αν κατσεις και το καλοσκεφτεις, εσεις ειστε πολλοι καλυτεροι απο εμας.
Σε οσα λες να ξερεις πως θα κανατε λιγοτερες θυσιες αν ανεβαζατε τις επιδοσεις στο Κωδωνοστασιο, ο λογος ειναι πολυ απλος... θα παιρνατε πολλες περισσοτερες ανταμοιβες που θα σας βοηθουσαν στις Περιπετειες, οποτε δεν θα χαλαγατε τις τοσες πολλες μειωσεις χρονου οπως αναφερεις.
Επιπλεον ειναι διαφορερικο το να συζηταμε για την βελτιωση του παιχνιδιου, οπως για παραδειγμα οι αλλαγες που εκαναν προσφατα με τη συλλογη των παραγωγων ή παλιοτερα με το ξορκι τηλεμεταφορας κ.λπ. ... και διαφορετικο το να ζηταμε περισσοτερες ανταμοιβες, μαλιστα συνεχεια και συνεχεια.........
Παντως ευχομαι να συμφωνουμε σε ενα παργμα, στο οτι διαφωνουμε!! :cool: χαχαχα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Χρηστο χαρηκα, εγω ειμαι ο Λουκας. Εσεις κα.Bobina θα μας πειτε το ονομα σας, να ξερω με ποια τσακωνομαι εδω μεσα. χαχαχ
Χρηστο οσον αφορα το θεμα "χαλαρα", γραψε λαθος δικο μου, παρερμηνευσα τα λογια σου, πιστεψε ομως πως και παλι η απαντηση μου θα ειναι οτι χαλαρα παιζουμε και στις Περιπετειες... Μη νομιζεις ομως οτι ειμαστε καλυτεροι απο εσας ομως, το αντιθετο θα ελεγα. Αν εληγαν τωρα οι Περιπετειες μπορει να ειμασταν απο πανω βαθμολογικα (κατα πολυ λιγο, εχουμε πολυ μικρη διαφορα ποντων οι δυο συντροφιες) αλλά απο την αλλη η συντροφια μου εχει παιχτες με περισσοτερες επεκτασεις απο εσας, ενας παραγωντας πολυ σημαντικος για τις Περιπετειες. Οποτε αν κατσεις και το καλοσκεφτεις, εσεις ειστε πολλοι καλυτεροι απο εμας.
Σε οσα λες να ξερεις πως θα κανατε λιγοτερες θυσιες αν ανεβαζατε τις επιδοσεις στο Κωδωνοστασιο, ο λογος ειναι πολυ απλος... θα παιρνατε πολλες περισσοτερες ανταμοιβες που θα σας βοηθουσαν στις Περιπετειες, οποτε δεν θα χαλαγατε τις τοσες πολλες μειωσεις χρονου οπως αναφερεις.
Επιπλεον ειναι διαφορερικο το να συζηταμε για την βελτιωση του παιχνιδιου, οπως για παραδειγμα οι αλλαγες που εκαναν προσφατα με τη συλλογη των παραγωγων ή παλιοτερα με το ξορκι τηλεμεταφορας κ.λπ. ... και διαφορετικο το να ζηταμε περισσοτερες ανταμοιβες, μαλιστα συνεχεια και συνεχεια.........
Παντως ευχομαι να συμφωνουμε σε ενα παργμα, στο οτι διαφωνουμε!! :cool: χαχαχα

Λουκα, τελικα συμφωνω κι εγω οτι διαφωνουμε, αλλα μαλλον ειναι θεμα κατανοησης. Δεν ζηταμε περισσοτερες ανταμοιβες , ουτε συνεχως, αλλα ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ !!
Επειδη ομως εχουμε κουρασει, σε ολα τα υπολοιπα που λες συμφωνω. Επομενος στοχος της συντροφιας μου, ειναι ο τερματισμος απο οσο το δυνατον περισσοτερους, στο κωδωνοστασιο, που παροτι κι αυτο προσφερει πολλες αχρηστες αμοιβες (με κορυφαια τα αποσπασματα ξορκιων) δινει και αρκετα διαμαντακια, πολλες χρονικες, το δυσευρετο ονουριο για εμας τους μεγαλους κλπ.
Πιστευω οτι θα το πετυχουμε συντομα, οπως εγινε και με το 10ο σεντουκι στο τουρνουα, που ενω παλιοτερα φανταζε απιαστο ονειρο, τωρα ειναι δεδομενο !!
Για να κλεισω, πρεπει να επαινεσω κι εγω τους προγραμματιστες της εταιρειας, για πολλες και πολυ σημαντικες βελτιωσεις που κανανε στις περιπετειες, ειδικα σε οτι ειχε να κανει με τον τροπο αποκτησης των εμβληματων (δεν υπηρχε η μαζικη εναρξη της παραγωγης και χανοταν πολλες φορες εμβληματα στην συγκομιδη αν δεν τα μαζευες) Ακομα και το τελευταιο, που φαινεται ποια μελη της συντροφιας επαιξαν σε καθε σταδιο και θα παρουν τιις αμοιβες, ειναι εξαιρετικα χρησιμο!!!

Οπως βλεπεις δεν γκρινιαζουμε μονο!!! Ειμαι σιγουρος οτι τελικα, η οποια αντιπαραθεση αποψεων, μονο θετικη θα ειναι για ολους μας.
Ομως αν δεν διεκδικησεις και δεν ζητησεις, δεν θα σου δωσει κανεις τιποτα. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!!:):cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

Bobina

Chef
Ωραια τα ειπαμε (και συμφωνησαμε και διαφωνησαμε ) και ολα μαζι στο μπλεντερ ...βγαζουν ενα θετικης γευσης ...smoothie . ;)
Παντα ο διαλογος ειναι η αρχη για να πανε τα πραγματα παρακατω και,με ελπιδα για κατι καλυτερο.
Κλεινοντας θα σταθω στη τελευταια φραση του Χρηστου ( ΧΑΝΙΑ 7) :
"Ομως αν δεν διεκδικησεις και δεν ζητησεις, δεν θα σου δωσει κανεις τιποτα. Αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! "
Αυτη ειναι και η δικη μου θεση ,γι αυτο ξεκινησα και το ποστ, που ασχετως θεσεων και αντιθεσεων ,μας εφερε πιο κοντα και εγινε μια ομορφη συζητηση .
Ευχαριστω πολυ .... ( Ελενη με λενε Λουκα ) .:)
 

FOLLOW THE QUEEN

Νέο Μέλος
Προφανώς η 17η Αυγούστου 23 είναι η χειρότερη εποχή για περιπέτειες συντροφιάς. Έδωσα άδεια στην συντροφιά μου να μην ασχοληθούν και να συνεχίσουν χαλαρά τις διακοπές τους.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Ανούσιες αλλαγές, το event των περιπετειών θα πρέπει να αλλάξει ριζικά μιας και η πλειοψηφία των παικτών τις βρίσκουν απλά κουραστικές για τα δώρα που δίνουν. Έχουν γίνει πολλές καλές προτάσεις στο παρελθόν και σίγουρα έχουν υπάρξει καλές προτάσεις και στους server του εξωτερικού. Είναι απλά λυπηρό που δεν μπαίνουν στον κόπο να κάνουν μια ουσιαστική αναδιάρθρωση ώστε να γίνουν πιο ευχάριστες για περισσότερους παίκτες.
 

FOLLOW THE QUEEN

Νέο Μέλος
Ανούσιες αλλαγές, το event των περιπετειών θα πρέπει να αλλάξει ριζικά μιας και η πλειοψηφία των παικτών τις βρίσκουν απλά κουραστικές για τα δώρα που δίνουν. Έχουν γίνει πολλές καλές προτάσεις στο παρελθόν και σίγουρα έχουν υπάρξει καλές προτάσεις και στους server του εξωτερικού. Είναι απλά λυπηρό που δεν μπαίνουν στον κόπο να κάνουν μια ουσιαστική αναδιάρθρωση ώστε να γίνουν πιο ευχάριστες για περισσότερους παίκτες.
Εμπορική εταιρία είναι, με το μάτσο να τα παίρνει με το σταγονόμετρο να τα δίνει...
 
Κορυφή