• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Συζήτηση για Περιπέτειες Συντροφιάς

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Σε αυτό το νήμα μπορείτε να συζητήσετε οτιδήποτε αφορά τις Περιπέτειες Συντροφιάς που διοργανώνονται κάθε τόσο.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Γιατί δεν φαίνονται οι αμοιβές, στον τερματισμό των μονοπατιών, στις περιπέτειες της συντροφιάς, όπως πριν?
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Screenshot_1.png

Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε να κάνετε εκκαθάριση τη cache του browser που χρησιμοποιείτε και συνδεθείτε ξανά στο παιχνίδι.
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Προβολή συνημμένου 1996
Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο θέμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε να κάνετε εκκαθάριση τη cache του browser που χρησιμοποιείτε και συνδεθείτε ξανά στο παιχνίδι.

Μάλλον ήταν προσωρινό το πρόβλημα, αφού πλέον έχει επιλυθεί, χωρίς να κάνω κάποια συγκεκριμένη ενέργεια.
Ευχαριστώ.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αυτο το διαπιστωσα κι εγω, μαλιστα ενω στο pc δεν μπορουσα να τις δω... απο την εφαρμογη του κινητου τις εβλεπα κανονικοτατα. Βεβαια τωρα εχει διορθωθει, απο το πρωι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: XANIA7

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Όπως διαβάζω και σε διάφορα άλλα σημεία (facebook, instagram κλπ), έχει προκληθεί σάλος στην παγκόσμια κοινότητα του παιχνιδιού, με την απόφαση της εταιρείας, να αυξήσει υπερβολικά, τον αριθμό των νομισμάτων που χρειάζονται για να δημιουργηθεί το σχετικό έμβλημα!!
Εγώ πχ με Κεντρικό Κτίριο, επιπέδου 43, με χωρητικότητα 160 εκατομμύρια νομισμάτων, πρέπει να μαζεύω πάνω από 36,5 εκατομμύρια για κάθε έμβλημα σακουλιού νομισμάτων!!!!
Που αποσκοπεί άραγε και τι εξυπηρετεί αυτή η ξαφνική δυσκολία?
Μήπως θα αποτρέπει πλέον, ακόμα κι αυτούς που ασχολιόταν με τις περιπέτειες, να ενωθούν με την πολύ μεγάλη πλειοψηφία, που δεν τους συγκινούν καθόλου και δεν παίζουν? Προβληματίζομαι....
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα σας. Θα ήθελα πάνω σε αυτό να προτίνω αντί για σακιά να είχαν την βοήθεια γειτόνων. Δηλαδή "δώστε (Χ)αριθμό βοήθεια σε γείτονες" και να έπαιρνες το αντίστοιχο έμβλημα, μιάς και το Elvenar δεν είναι πολεμικό παιχνίδι.
Ευχαχριστώ
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Όπως διαβάζω και σε διάφορα άλλα σημεία (facebook, instagram κλπ), έχει προκληθεί σάλος στην παγκόσμια κοινότητα του παιχνιδιού, με την απόφαση της εταιρείας, να αυξήσει υπερβολικά, τον αριθμό των νομισμάτων που χρειάζονται για να δημιουργηθεί το σχετικό έμβλημα!!
Εγώ πχ με Κεντρικό Κτίριο, επιπέδου 43, με χωρητικότητα 160 εκατομμύρια νομισμάτων, πρέπει να μαζεύω πάνω από 36,5 εκατομμύρια για κάθε έμβλημα σακουλιού νομισμάτων!!!!
Που αποσκοπεί άραγε και τι εξυπηρετεί αυτή η ξαφνική δυσκολία?
Μήπως θα αποτρέπει πλέον, ακόμα κι αυτούς που ασχολιόταν με τις περιπέτειες, να ενωθούν με την πολύ μεγάλη πλειοψηφία, που δεν τους συγκινούν καθόλου και δεν παίζουν? Προβληματίζομαι....

Ισως να διαφωνησω με οσους πιστευουν οτι μια τετοια δυσκολια θα κανει κακο σε καποιους, ισα ισα μονο καλο θα κανει σε καποιους αλλους και θα ισοσταθμισει καποιες αδικιες. Επισης μη ξεχναμε οτι ολοι μας παιζουμε με ισα μετρα ισα σταθμα, ολοι την ιδια δυσκολια εχουμε, δεν υπαρχουν καποιοι που τα μαζευουν δυσκολοτερα απο καποιους αλλους. Θα σας αιτιολογησω και το "γιατι" πιστευω κατι τετοιο.
Καλως ή κακως στις Περιπετειες οι συντροφιες που εχουν μεγαλες πολεις (αναφερομαι στο κομματι των επεκτασεων, οχι στη βαθμολογια) εχουν ενα πολυ πιο σημαντικο πλεονεκτημα σε σχεση με τις υπολοιπες συντροφιες, ο λογος αυτονοητος... Βαζουν πολλα περισσοτερα εργαστηρια και εργοστασια, ετσι φτιαχνουν πολλα περισσοτερα αντικειμενα απο την κατασκευη των κτηριων αυτων. Τωρα με τη δυσκολη συλλογη των νομισματων θα τους κοψει, επομενως τα τοσα πολλα κτηρια που εβαλαν θα ειναι ασκοπα διοτι αν δεν εχουν τον απαιτουμενο αριθμο νομισματων που πρεπει... θα κολλησουν και εν τελη τα αντικειμενα θα μεινουν στις αποθηκες με τη ληξη των Περιπετειων, στον λακκο υπαρχει το αντικειμενο "Σακουλι με Νομισματα". Θα δειτε κιολας οτι οι βαθμολογιες στις Περιπετειες αυτες δεν θα ειναι τοσο υψηλες.
Οποτε μια τετοια αλλαγη δημιουργει μια σχετικη ισοτητα στο παιχνιδι, νομιζω πως ειναι αδικο για καποιους που ξεκινησαν το παιχνιδι μεταγενεστερα απο καποιους αλλους να μην μπορουν να αναδειξουν την οργανωση τους και το ομαδικο τους πνευμα εν μεσω των Περιπετειων.
Δεν ξερω μια τετοια αλλαγη απο την innogames αν αποσκοπει σε κατι τετοιο ή ειχαν κατι αλλο κατα νου, ομως πιστευω οτι θα βοηθησει πολυ τις νεες συντροφιες. Ισως να κανω και λαθος... ολο αυτο θα το δουμε στο τελος των Περιπετειων αυτων.
Αν και δεν ειναι η μονη αδικια που υπαρχει εντος του παιχνιδιου αναμεσα στους παιχτες... αλλά καλο ειναι να ξεκινησουμε απο καπου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Το μόνο που έμεινε είναι να κάνουν μια παρόμοια αλλαγή και στα εμβλήματα των φρουρών για να μην έχουν οι παίκτες τεράστιες ποσότητες αδιάθετων αποθεμάτων από το συγκεκριμένο έμβλημα. Θα ήταν και μια αλλαγή που δεν θα δημιουργούσε τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο αυτή που έγινε τώρα. Πιθανότατα στις επόμενες περιπέτειες να δούμε και αυτή την αλλαγή.
Προσωπικά πάντως θα ήθελα να δώ μια ολοκληρωτική αλλαγή της απόκτησης των εμβλημάτων που θα είχε σχέση με το πόσο παίζει κάποιος παίκτης δίχως να χρειάζεται να ξηλώσει την μισή πόλη του για να βάλει εργαστήρια ή εργοστάσια για να μαζέψει πολλά εμβλήματα.
Οι περισσότεροι παίκτες δεν θέλουν να σταματήσουν την πρόοδο τους στο παιχνίδι απλά για να πάρουν κάποια άχρηστα κτίρια από την κατάταξη μιας και από τα event υπάρχουν οι πιθανότητες να κερδίσουν κάτι καλύτερο.
 

FabulousGeorgia

Νέο Μέλος
Καλημέρα! Νομίζω το μεγαλύτερο ζήτημα στις περιπέτειες αλλά ταυτόχρονα και ο λόγος που πολλές ομάδες δεν ασχολούνται με αυτές, είναι τα δώρα.
Τα χρόνια περνάνε,το παιχνίδι εξελίσσεται ,αλλαγές και βελτιώσεις γίνονται σε όλα τα επίπεδα,αυτό που δεν λέει να αλλάξει είναι οι αστείες ανταμοιβές για μια τόσο μεγάλη και κοπιαστική ομαδική προσπάθεια.
Δεν υπάρχει κίνητρο έτσι ώστε να συμμετέχουν οι ομάδες.
Το πιο τραγελαφικό κομμάτι για εμένα είναι πια τα τεχνεργα που δίνει των εξελισσόμενων κτιρίων.
Και λεω «πια»,γιατί κάποτε ο μόνος τρόπος να αποκτήσουμε 1-2 που δεν είχαμε προλάβει να αποκτήσουμε από το εκάστοτε event ήταν οι περιπέτειες. Πλέον όμως βλέπουμε ότι μας δίνετε η ευκαιρία είτε μέσω του Κωδωνοστασίου είτε μέσω της Ακαδημίας να τα αποκτήσουμε . Έτσι τώρα έχουμε βρεθεί με πλεόνασμα αχρήστων τεχνεργων στις αποθήκες.
Τι να σχολιάσω για τις 15λεπτες και 30λεπτες χρονικες κτλ ….είναι αστείο…
Νομίζω ένα μαγικό κτίριο ή έστω ένας οπλουργους ή ακόμα και ένα τζινι θα έκανε τη διαφορά και θα βλέπαμε μεγάλες αλλαγές σε ότι αφορά την συμμετοχή σε αυτές
 

vivianne

Chef
Καλημέρα σε όλους!
Εύλογα τα ερωτήματα όλων των συμπαικτών.Πραγματικα τα έπαθλα ίσως δεν αξίζουν για κάποιους από εμάς,όμως μπορεί να είναι χρήσιμα για κάποιους άλλους.Το κίνητρο των περιπετειών νομίζω πως δείχνει ξεκάθαρα,πόσο δεμένη είναι η ομάδα.Μην ξεχνάμε πως υπάρχει και το έπαθλο των επιπλέον πόντων για τα προνόμια,το οποίο λειτουργεί βοηθητικά και αξιοποιείται από τις ομάδες σύμφωνα με τις ανάγκες τους.Πάντα θα ελπίζουμε σε καλύτερες ανταμοιβές,με τον ανάλογο βαθμό δυσκολίας που θ' αποτελεί "πρόκληση" για όλους μας,να τα καταφέρουμε όσο καλύτερα μπορούμε κάθε φορά!
 

Bobina

Chef
Αλλη μια δοση απο περιπετειες με τα ιδια δωρα. Η κατασταση εχει αρχισει να γινεται αστεια (και λεω αστεια για να ειμαι ευπρεπης ).;)
Εχουμε πει ατελειωτες φορες οτι κατι πρεπει να γινει ,αλλα δεν εισακουομαστε . :confused:
Τοτε γιατι μας ζητανε να κανουμε σχολια ? Ποιος ο λογος να σπαταλαμε χρονο να γραφουμε αφου κανεις δεν λαμβανει υπ οψιν του αυτα που γραφουμε . Πλεον ουτε στο φορουμ μπαινουμε . Βαριομαστε . Τα ιδια και τα ιδια ...μπουχτισαμε . Βιβλιοθηκες ,ροδες ,αρχαια γνωση , μπουρδες και ... "λατερνα , φτωχια και γαρυφαλλο" !!
Οι περιπετειες εχουν δραση και θα στηριζαν το παιχνιδι λογω του ομαδικου πνευματος και της επικοινωνιας . Μαλλον δεν το εχουν καταλαβει . Τον κοσμο που τα παραταει τον βλεπουν οι αρμοδιοι ? Οσο παει και φθινει το παιχνιδι και αυτοι που φευγουν ειναι οι μεγαλοι παικτες. Αν αυτο δεν λεει κατι ,πασσο !! :p Καποια στιγμη θα ψαχνουν να μας βρουν αλλα θα ειναι πολυ αργα.Το πουλακι θα εχει πεταξει. Προσωπικα ειμαι με το εναμισι ποδι εξω . Ηδη βαρεθηκα τη ζωη μου εδω μεσα.
Τα ιδια χαζα εβεντς ,οι περιπετειες με τα ιδια ανουσια δωρα, το κωδωνοστασιο με τις τσιγκουνικες απολαβες και γενικα μια απεραντη θλιψη . Μονο παιχνιδι δεν ειναι ,καταναγκαστικα εργα καταντησε. :mad: Το μονο που εισπρατουμε ειναι ανια ,βαρεμαρα και μουχλα .:mad:
 
Τελευταία επεξεργασία:

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Συμπληρώνω συμφωνώντας με τα στα παραπάνω:
Ειδικά οι αμοιβές με χρονικές ενισχύσεις, είναι ότι πιο τσιγκούνικο μπορεί να σκεφτεί κανείς (άμα υπολογίσουμε και πόσο χρόνο θα χρειαστεί να ασχοληθεί με τις περιπέτειες) : 10 ενισχύσεις των 10 λεπτών, 15 ενισχύσεις των 30 λεπτών και 25 ενισχύσεις των 45 λεπτών!!!!!!!
Γιατί τόση κοροϊδία βρε παιδιά? θέλετε να μας διώξετε με το ζόρι από το παιχνίδι?:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερα σας!
Αν θελετε την προσωπικη μου αποψη μου, πολυ απλα αν δεν σας αρεσουν ή βλεπετε οτι δεν αξιζουν οι Περιπετειες, μην τις παιζετε ή παιξτε τες χαλαρα πολυ... ποιος ο λογος μεσα σε ενα παιχνιδι να πιεζεστε σε κατι που δεν σας ταιριαζει ή δεν σας αρεσει; Επειδη κι εγω πιστευω το ιδιο με σας, απλα παιζουμε χαλαρα, διασκεδαζουμε και οπως μας βγει. Και χαλαρα να τις παιξει μια συντροφια, παλι επικοινωνει και αυξανεται το ομαδικο πνευμα εντος τις συντροφιας.
Επισης ολα στη ζωη καποια στιγμη κανουν το κυκλο τους, ακομα και η ιδια η ζωη... Οποτε λογικο καποιοι να το παρατανε το παιχνιδι, αν κι εδω που τα λεμε δεν εχω δει και τοσους πολλους κι αυτοι που το αφηνουν δεν ξερω αν το γεγονος αυτο οφειλεται στο οτι το βαριουνται ή πλεον δεν εχουν χρονο γι αυτο λογο αλλων υποχρεωσεων, λογικα κι απο τα δυο. Τωρα εσεις αν το βαρεθηκατε... αφηστε το κι αν σας αρεσουν τα παιχνιδια... πιαστε αλλο παιχνιδι στα χερια σας, εγω αυτο θα εκανα... κι αυτο θα κανω αν και οταν ερθει αυτη η στιγμη.

Υ.Γ. Οι μικρες μειωσεις χρονου εχουν κι αυτες την αξια τους... προσωπικα εμενα καποιες φορες μου λειπουν, βεβαια αυτο εχει να κανει και με τον τροπο παιχνιδιου του καθενος μας.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Καλησπερα σας!
Αν θελετε την προσωπικη μου αποψη μου, πολυ απλα αν δεν σας αρεσουν ή βλεπετε οτι δεν αξιζουν οι Περιπετειες, μην τις παιζετε ή παιξτε τες χαλαρα πολυ... ποιος ο λογος μεσα σε ενα παιχνιδι να πιεζεστε σε κατι που δεν σας ταιριαζει ή δεν σας αρεσει; Επειδη κι εγω πιστευω το ιδιο με σας, απλα παιζουμε χαλαρα, διασκεδαζουμε και οπως μας βγει. Και χαλαρα να τις παιξει μια συντροφια, παλι επικοινωνει και αυξανεται το ομαδικο πνευμα εντος τις συντροφιας.
Επισης ολα στη ζωη καποια στιγμη κανουν το κυκλο τους, ακομα και η ιδια η ζωη... Οποτε λογικο καποιοι να το παρατανε το παιχνιδι, αν κι εδω που τα λεμε δεν εχω δει και τοσους πολλους κι αυτοι που το αφηνουν δεν ξερω αν το γεγονος αυτο οφειλεται στο οτι το βαριουνται ή πλεον δεν εχουν χρονο γι αυτο λογο αλλων υποχρεωσεων, λογικα κι απο τα δυο. Τωρα εσεις αν το βαρεθηκατε... αφηστε το κι αν σας αρεσουν τα παιχνιδια... πιαστε αλλο παιχνιδι στα χερια σας, εγω αυτο θα εκανα... κι αυτο θα κανω αν και οταν ερθει αυτη η στιγμη.

Υ.Γ. Οι μικρες μειωσεις χρονου εχουν κι αυτες την αξια τους... προσωπικα εμενα καποιες φορες μου λειπουν, βεβαια αυτο εχει να κανει και με τον τροπο παιχνιδιου του καθενος μας.

Η συζήτηση εδώ δεν γίνεται, για να δηλώσουμε ή να γκρινιάξουμε, αν μας αρέσουν ή όχι οι περιπέτειες και το παιχνίδι (που σαφώς κανένα από τα δυο, δεν μας επιβάλλεται υποχρεωτικά) άλλα για να πούμε την γνώμη μας, σε πράγματα που δεν μας ικανοποιούν (όπως π.χ. οι αμοιβές , κατά γενική ομολογία) και να κάνουμε πιθανές προτάσεις βελτίωσης.
Για όποιον λοιπόν τις διαβάζει προσεχτικά (κυρίως βέβαια για τους υπεύθυνους σχεδιασμού και ανάπτυξης του παιχνιδιού) είναι πιστεύω μια σημαντική πηγή πληροφόρησης, που πρέπει να λαμβάνουν υπόψιν.
Ο σκοπός όλων μας και των παικτών και της εταιρείας, νομίζω ότι είναι να συνεχίσουμε να αγαπάμε και να παίζουμε το παιχνίδι και όχι να το εγκαταλείψουμε !!!

Υ.Γ. Αν οι επιδόσεις της συντροφιάς σου, οφείλεται σε "χαλαρό" παίξιμο, πραγματικά είστε άξιοι συγχαρητηρίων !!!! ;) :):):):)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bobina

Chef
Καλησπερα σας!
Αν θελετε την προσωπικη μου αποψη μου, πολυ απλα αν δεν σας αρεσουν ή βλεπετε οτι δεν αξιζουν οι Περιπετειες, μην τις παιζετε ή παιξτε τες χαλαρα πολυ... ποιος ο λογος μεσα σε ενα παιχνιδι να πιεζεστε σε κατι που δεν σας ταιριαζει ή δεν σας αρεσει; Επειδη κι εγω πιστευω το ιδιο με σας, απλα παιζουμε χαλαρα, διασκεδαζουμε και οπως μας βγει. Και χαλαρα να τις παιξει μια συντροφια, παλι επικοινωνει και αυξανεται το ομαδικο πνευμα εντος τις συντροφιας.
Επισης ολα στη ζωη καποια στιγμη κανουν το κυκλο τους, ακομα και η ιδια η ζωη... Οποτε λογικο καποιοι να το παρατανε το παιχνιδι, αν κι εδω που τα λεμε δεν εχω δει και τοσους πολλους κι αυτοι που το αφηνουν δεν ξερω αν το γεγονος αυτο οφειλεται στο οτι το βαριουνται ή πλεον δεν εχουν χρονο γι αυτο λογο αλλων υποχρεωσεων, λογικα κι απο τα δυο. Τωρα εσεις αν το βαρεθηκατε... αφηστε το κι αν σας αρεσουν τα παιχνιδια... πιαστε αλλο παιχνιδι στα χερια σας, εγω αυτο θα εκανα... κι αυτο θα κανω αν και οταν ερθει αυτη η στιγμη.

Υ.Γ. Οι μικρες μειωσεις χρονου εχουν κι αυτες την αξια τους... προσωπικα εμενα καποιες φορες μου λειπουν, βεβαια αυτο εχει να κανει και με τον τροπο παιχνιδιου του καθενος μας.
Αγαπητε Bolt, γραφουμε σχολιαζοντας το νημα ,οπως εξ αλλου το ζητανε απο το παιχνιδι. Δεν ειναι γκρινια ,ειναι προτροπη για κατι καλυτερο. Ακομα και η βαρεμαρα και η ανια που αναφερω ,πραγμα που ισχυει ,αν ληφθουν υπ οψιν ,θετικο αποτελεσμα θα φερουν.
Οι αντιρρησεις και οι προτασεις βελτιωνουν το παιχνιδι και νομιζω αυτος ειναι ο σκοπος που γραφουμε στο φορουμ.
Αν ανατρεξεις και στις κρισεις για τα εβεντς ,θα δεις οτι και εκει υπαρχουν αρνητικες κριτικες. Δεν νομιζω οτι ειναι λυση "αν δεν σας αρεσει το εβεντ μην το παιξετε ". Ο σκοπος ειναι να παιζουμε και να ευχαριστιομαστε . Αυτο ειναι καλο και για την εταιρεια και για μας.
Οπως λεει ο XANIA7και ο mexicanos ο σκοπος ειναι να βελτιωθουν καποια πραγματα και η Δ.Ο προωθει τα γραφομενα των παικτων στους αρμοδιους. Εκφραζουμε λοιπον τη δυσαρεσκεια μας με την ελπιδα για καποια αλλαγη προς το καλυτερο. :)
Συμφωνω μαζι σου οτι ολα στη ζωη κανουν το κυκλο τους ,αλλα και η προσπαθεια για το καλυτερο ειναι κι αυτη μεσα στο κυκλο της ζωης.
Το να μενουν τα πραγματα οπως ειναι δεν προσφερει κατι. Αντιθετα μια αλλαγη θα δωσει μια ωθηση στο παιχνιδι .
Αν ο ανθρωπος δεν προσπαθουσε και δεν αγωνιζοταν,θα ειμαστε ακομα στη λιθινη εποχη.
 

Bolt

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπερααα......
Αυτο που θελω να σας πω εγω ειναι οτι το θεμα των ανταμοιβων στις Περιπετειες εχει συζητηθει 10-αδες φορες στο Ελληνικο φορουμ και 100-αδες φορες στο συνολο των φορουμ ολων των server και στο beta φυσικα, οποτε ποιος ο λογος να το συνεχιζουμε...; Οπως βλεπετε δεν αλλαζει κατι, μηπως εχουν τους λογους τους...; Αναρωτηθηκατε το γιατι....;
Η innogames οπως ειπατε κι εσεις ειναι μια "εταιρια", ο Νο1 σκοπος της καθε εταιριας ειναι ενας... (και πολυ καλα κανει φυσικα!). Και δεν ειναι το να μας κραταει εδω, αυτο ερχεται κατ΄ επεκταση οταν πετυχαινει το Νο1 σκοπο της. Οποτε μηπως θα ηταν καλυτερα το να παιζουμε ετσι τις Περιπετειες απο το να ερθει η μερα που δεν θα τις παιζουμε καθολου... ή μαλλον δεν θα παιζουμε καθολου το παιχνιδι ολο...
Πανω στις ανταμοιβες και σε οσα ειπατε, θα ηθελα να προσθεσω κατι, σας βλεπω οτι συμφωνειτε αλλά αναφερεστε σε διαφορετικες ανταμοιβες. Οι ανταμοιβες των 3 σεντουκιων για να βγουνε (οι οποιες ειναι και το πιο σημαντικο κομματι των Περιπετιων, τουλαχιστον κατα την γνωμη μου), επιτυγχανεται βαζοντας 10-15 κτηριακια ο καθε παιχτης μιας συντροφιας κι ας μην ειναι πληρης 25 ατομων, αυτο ερχεται σαν αποτελεσμα με μηδενικο κοστος για την πολη του καθε παιχτη, οποτε μια χαρα ειναι και να τους ευχαριστησουμε κιολας γι αυτο, να ειμαστε ευγνωμων που με τοσο μικρο κοπο παιρνουμε ολα αυτα!!! Τωρα για τις ανταμοιβες της 1ης θεσης, οντως δεν αξιζουν, απο την αλλη ομως... καποιες συντροφιες ειναι αυτες που εχουν ανεβασει τον πηχη τοσο ψηλα, δεν φταιει η εταιρια...
Πανω σ΄ αυτο θα σας πω και μια παρομοια αδικια μεσα στο παιχνιδι, δεν εχει γινει καμια συζητηση ομως, τουλαχιστον δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου... Στο Τουρνουα οι αντοινοιβες τις 15ης επαρχιες και της 75ης ειναι ακριβως οι ιδιες, ενω τα υλικα και ο στρατος που χαλαμε για να ολοκληρωσουμε την 75η μπορει να ειναι και 20-30 φορες περισσοτερο απο την 15η, ειναι δικαιο αυτο;;; Kι εδω που τα λεμε το Τουρνουα ειναι κατι που το παιζουμε επι εβδομαδαια βαση και οχι μια φορα στο τοσο. Φυσικα και δεν ειναι δικαιο αλλά αυτο ειναι το παιχνιδι... τι να κανουμε τωρα...; Αυτο σας το λεω εγω που ειμαι ενας παιχτης που το λατρευω το τουρνουα, παρολα αυτα το παιζω γιατι μου αρεσει ανεξαρτητως ανταμοιβων. Δηλαδη αυτο ακριβως που σας ειπα σαν συμβουλη να κανετε.
Εξαλλου παιδια το elvenar ειναι ενα παιχνιδι, δεν ειμαστε στον εργασιακο μας χωρο για να ζηταμε πισω οτι προσφερουμε. Παιξτε, χαλαρωστε λιγο και διασκεδαστε ανεξαρτητως ανταμοιβων.
Πανω στο κομματι των ανταμοιβων των Περιπετειων αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη, δεν ξερω αν ειναι σωστη ή λαθος... απλα αυτη ειναι η οπτικη γωνια που βλεπω εγω τα πραγματα.
Τωρα οσον αφορα τις επιδοσεις της συντροφιας μου, επειδη πιστεω οτι δεν αναφερεσαι μονο στο κομματι των Περιπετειων αλλά και γενικοτερα σε ολα τα υπολοιπα, φυσικα και το αποτελεσμα αυτο ερχεται παιζοντας χαλαρα. Ολο αυτο ειναι αποτελεσμα της σωστης επιλογης των συμπαιχτων μου και εν συνεχεια της συνεχης επικοινωνιας που εχω μαζι τους για την βελτιωση τους. Ενα αντιστοιχο παραδειγμα... υπαρχουν αυτοκινητα που με το ζορι δεν πιανουν τα 100 km/h κι άλλα που πανε με 150 km/h "χαλαρα". ;) Με συγχωρειτε αλλά ξεφυγα λιγο απο το θεμα, απλα δεν θα μου αρεσε να αφησω αναπαντητο κατι που ειπωθηκε για τη συντροφια μου. Πανω σε αυτο το κομματι αν πιστευετε οτι μπορω να ειμαι χρησιμος καπου, χαρα μου να βοηθησω. Αν και θα μπορουσε να γινει και σε προσωπικο επιπεδο, πιστευω πως θα ηταν καλυτερα να συζηταγαμε εδω στο φορουμ για να γινεται και ορατο προς ολους. Αυτες πιστευω οτι ειναι ωραιες συζητησεις για την βελτιωση μας και οχι να βγαινουμε και να "γκρινιαζουμε" για τις ανταμοιβες των Περιπετειων της 1ης θεσης (αυτη ηταν σποντα. χαχαχ), γενικα για τις τοσες γκρινιες που διαβαζω εδω μεσα, τα bug του παιχνιδιου λες κι εμεις δεν κανουμε λαθη στη ζωη μας ή να λεει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του ανεξαρτητως παιχνιδιου... Πρεπει να τα λεμε κι αυτα αλλά μεχρι ενος σημειου και να τους δινουμε την εκταση που πρεπει.
Αυτααα.... νομιζω πως εγραψα πολλα, καλη αναγνωση σας ευχομαι, σε καμια βδομαδα θα με δειτε παλι... Πλακα κανω... :) XANIA7 σκεψου τι μπορει να γραφω στους συμπαιχτες μου... (με συγχωρεις που σε αποκαλω ετσι, δεν ξερω το ονομα σου.)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή