• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Στρατιωτικα Κτίρια που Λήγουν

Καλησπερα!

Εχει μειωθει πολυ αισθητα, σε δραματικο βαθμο θα ελεγα, η συχνοτητα εμφανισης στην Ακαδημια, των "Στρατιωτικών Κτίριων που Λήγουν"...

αναφερομαι στα:

-Αναβαθμιση Μοναδας που Εξαπολυθηκε
-Θαυμαστος Πολλαπλασιαστης των Μαγων
-Πεφωτισμενη Ελαφρια Εμβελεια


Το όποιο αποθεμα ειχα συγκεντρωσει στο παρελθον, και με μια πολυ λιτη και λογικη χρηση καθε φορα, εχει πια -σχεδον- εξαντληθει....

Το ιδιο συμβαινει και με τους Οπλουργούς απο στο Κωδωνοστασιο...

Δεν γνωριζω εαν συμβαινει σε ολους μας αυτο, ή εαν εγω ειμαι η ατυχη του κοσμου της Arendyll, στο Elvenar ή με μποικοταρουνε Ξωτικα κι Ανθρωποι (!!!) αλλα παρακαλω πολυ να γινει κατι με αυτο ...!
Ευχαριστω πολυ
 

vivianne

Chef
Καλησπερα!

Εχει μειωθει πολυ αισθητα, σε δραματικο βαθμο θα ελεγα, η συχνοτητα εμφανισης στην Ακαδημια, των "Στρατιωτικών Κτίριων που Λήγουν"...

αναφερομαι στα:

-Αναβαθμιση Μοναδας που Εξαπολυθηκε
-Θαυμαστος Πολλαπλασιαστης των Μαγων
-Πεφωτισμενη Ελαφρια Εμβελεια


Το όποιο αποθεμα ειχα συγκεντρωσει στο παρελθον, και με μια πολυ λιτη και λογικη χρηση καθε φορα, εχει πια -σχεδον- εξαντληθει....

Το ιδιο συμβαινει και με τους Οπλουργούς απο στο Κωδωνοστασιο...

Δεν γνωριζω εαν συμβαινει σε ολους μας αυτο, ή εαν εγω ειμαι η ατυχη του κοσμου της Arendyll, στο Elvenar ή με μποικοταρουνε Ξωτικα κι Ανθρωποι (!!!) αλλα παρακαλω πολυ να γινει κατι με αυτο ...!
Ευχαριστω πολυ
Καλημέρα!Θα συμφωνήσω μαζί σου!Έχει μειωθεί ο αριθμός των κτιρίων με ημερομηνία λήξης.΄Νομίζω πως αν δεν θέλουν να τα δίνουν πια με μεγάλη συχνότητα ,μια λύση θα ήταν να μας δώσουν την δυνατότητα να τα φορτίζουμε για 5 ημερες χρησιμοποιώντας ένα τεχνούργημα απο το τουρνουά που έπεται.Έτσι κι αλλιώς μαζεύεται τεράστιος αριθμός τεχνουργημάτων στα αποθέματα μας κι αυτός είναι ένας ακόμα τρόπος ν' αξιοποιηθούν.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Θα συμφωνήσω στην Ακαδημία οι πολ/στές δεν εμφανίζονται συχνά, στο θέμα των οπλουργών δεν έχω παράπονο, σε γενικές γραμμές μου δίνει 1 οπλουργό ανά Κωδωνοστάσιο. Οπότε σε κάθε Κωδωνοστάσιο φροντίζω να βάζω τον ένα οπλουργό που κερδίζω για να έχω μια επιπλέον βοήθεια.
Βέβαια είναι πάγια τακτική της εταιρείας να είναι φειδωλοί με τις βοήθειες που δίνουν στους παίκτες. Και τις φορές που για κάποιο λόγο κερδίσουμε γενναιόδωρες ποσότητες θα φροντίσουν με μεγάλα διαστήματα έλλειψης να μας φέρουν στα "κανονικά" για τα στάνταρ τους επίπεδα.
 
μακαρι να μου εδινε ενα οπλουργο την φορα...δεν θα το εκανα θεμα
εδω μιλαμε για 1-2 το μηνα... :(
και στη θεση του εβαζα Αναβαθμιση Μοναδας που Εξαπολυθηκε
αλλα πανε κι αυτα ... γιατι εχει αρκετο διαστημα να μου εμφανισει .
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Γενικά τους δίνει σαν δώρα στο 3ο boss ή σε σεντούκια που εμφανίζονται στο 3ο επίπεδο. Δεν ξέρω μέχρι που φθάνεις στο Κωδωνοστάσιο αλλά αν δεν τερματίζεις το Κωδωνοστάσιο συχνά θα έχεις λιγότερες πιθανότητες εμφανίσεων.
 
σε ευχαριστω πολυ SOKRATIS72 για τις απαντησεις σου, οπως και ευχαριστω ολους σας...
Π α ν τ α τερματιζω το κωδωνοστασιο...χαχαχ...
Το θεμα ομως δεν ειναι αυτο, αλλα ειναι οτι εχουν μειωθει οι εμφανισεις καποιων κτιριων στην Ακαδημια ...

Ισως βεβαια αυτη η μειωση να ειναι σε συναρτηση με τις νεες δυνατοτητες που εχει δωσει το παιχνιδι τελευταια οπως ειναι ο φοινικας του Λυκοφωτος και τα σχετικα ξορκια (κυμα ζωτικοτητας κλπ) ... που ομως δεν σε βοηθανε στην μαχη απλα αναπληρωνουν το στρατο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vivianne

Chef
σε ευχαριστω πολυ SOKRATIS72 για τις απαντησεις σου, οπως και ευχαριστω ολους σας...
Π α ν τ α τερματιζω το κωδωνοστασιο...χαχαχ...
Το θεμα ομως δεν ειναι αυτο, αλλα ειναι οτι εχουν μειωθει οι εμφανισεις καποιων κτιριων στην Ακαδημια ...

Ισως βεβαια αυτη η μειωση να ειναι σε συναρτηση με τις νεες δυνατοτητες που εχει δωσει το παιχνιδι τελευταια οπως ειναι ο φοινικας του Λυκοφωτος και τα σχετικα ξορκια (κυμα ζωτικοτητας κλπ) ... που ομως δεν σε βοηθανε στην μαχη απλα αναπληρωνουν το στρατο...
Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο είναι λάθος,διότι τα κύματα ζωτικότητας και η τροφή στον φοίνικα του λυκόφωτος,αφορούν την ανάκτηση μονάδων που χάθηκαν στις μάχες,ενώ τα υπόλοιπα αυξάνουν τα στατιστικά των στρατευμάτων στις μάχες.Έπειτα με τόσες τροφές που ζητούν τα κτίρια,θα έπρεπε να έχουμε δυνατότητα να τις παράγουμε στην ακαδημία χρησιμοποιώντας αποσπάσματα ξορκιών συνεχώς ώστε να είναι διαθέσιμες προς χρηση συνεχώς.Στην παρούσα φάση τις χρησιμοποιούμε με σύνεση για να καλύπτουμε ίσα ίσα τις ανάγκες σε τουρνουά και κωδωνοστασιο,από το τριτο αστερι και μετά.Αν συνεχίσουν να τις δίνουν σε σπάνια ποσοστα,τότε η μόνη λύση είναι να έχουν μια διάρκεια όπως αυτή στον ωχρό φοίνικα.
 
Κορυφή