• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Σημειώσεις Έκδοσης 1.55

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Καλημέρα,
πολύ καλή η προσθήκη των τουρνουά στη mobile έκδοση του παιχνιδιού. Αναμένουμε και τις περιπέτειες για να μη χρειαζόμαστε λάπτοπ μαζί μας αν χρειάζεται να πάμε κάπου!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
οτι νεο προστηθετε στην mobile φυσικα και ειναι καλοδεχουμενο αλλα ηθελα να εκφρασω την απορια:

ηταν πιο ευκολο να προστεθει το τουρνουα απο το να προστεθει η δυνατοτητα να βαζουμε ποντους και να αναβαθμιζουμε τα θαυματα μας μεσα απο την mobile εκδοση ή να προστεθει η δυνατοτητα να βλεπουμε τα μηνυματα ?? (απλη απορια)
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
οτι νεο προστηθετε στην mobile φυσικα και ειναι καλοδεχουμενο αλλα ηθελα να εκφρασω την απορια:

ηταν πιο ευκολο να προστεθει το τουρνουα απο το να προστεθει η δυνατοτητα να βαζουμε ποντους και να αναβαθμιζουμε τα θαυματα μας μεσα απο την mobile εκδοση ή να προστεθει η δυνατοτητα να βλεπουμε τα μηνυματα ?? (απλη απορια)

@FoTiS 21 ας ελπίσουμε ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων κι ότι κάπου παρακάτω θα μας δώσουν και τις λειτουργίες που είπες!!!!
 

DeletedUser118

Guest
Τα Αρχαία Θαύματα αποτελούν ένα εντελώς ξεχωριστό κομμάτι κώδικα, με πολλές προεκτάσεις. Το ίδιο και τα μηνύματα, με το chat.

Τα Τουρνουά βασίζονται στον χάρτη, που ήδη υπάρχει στην mobile έκδοση, και ήταν σαφώς πιο εύκολο να φτιαχτούν.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα και από εμενα..τελιακ το ξορκι αναβαθμισης δεν μπαινει τωρα από τι διαβασα...ελπιζω να τα καταφερουν και να μπει στην επομενη αναβαθμιση
 

j.k.

Chef
  • Τουρνουά: Πλέον μπορείτε να παίζετε και μέσω της εφαρμογής.
  • Καλημερα .Σε εμενα δεν εμφανιζεται..Τι πρεπει να κανω;
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
  • Τουρνουά: Πλέον μπορείτε να παίζετε και μέσω της εφαρμογής.
  • Καλημερα .Σε εμενα δεν εμφανιζεται..Τι πρεπει να κανω;

Να περιμένεις μέχρι να βγει η αναβάθμιση της εφαρμογής για το κινητό. Και έρχομαι στην ερώτηση μου. Ενώ χθες περίμενα να γίνει η αναβάθμιση και στο κινητό μου δεν έγινε. Είμαι ένας από τους λίγους που έγινε κάτι τέτοιο, πρέπει να κάνω κάτι εγώ που δεν το έχω κάνει ή γενικά δεν έχει γίνει ακόμα η αναβάθμιση για κάποιο λόγο;

Ευχαριστώ!
 

DeletedUser3

Guest
Η αναβάθμιση της εφαρμογής, γίνεται σε "πακέτα" και γίνεται ανεξάρτητα από την έκδοση για browser.

Από τις πληροφορίες που έχουμε, σήμερα το πρωί έλαβαν ενημέρωση 5000 χρήστες (παγκόσμια) και εάν όλα πάνε καλά έως τη Δευτέρα το πρωί θα το έχουν και οι υπόλοιποι.

Συνεπώς, οι περισσότεροι θα παίξουμε Τουρνουά από το κινητό μας στο ερχόμενο Τουρνουά.

Ελπίζουμε να διευκρινίστηκε η κατάσταση.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Μετα την νεα εκδοση στο chat δεν "σβηνουν" οι ειδοποιησεις των μηνυματων.
Για την ακριβεια "σβηνει" το σηματακι αλλα μολις γινει ανανεωση στην σελιδα ξανα εμφανιζονται παλι ολα μαζι, παλια και νεα
 

DeletedUser3

Guest
Πρόκειται για σφάλμα το οποίο είναι γνωστό στους τεχνικούς μας και κατά πάσα πιθανότητα θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση εφόσον δεν επηρρεάζει κάποια βασική λειτουργία του παιχνιδιού.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Έχοντας ήδη δοκιμάσει να παίξω στο τουρνουά από το κινητό έχω να παρατηρήσω πως (εκτός από τη δυνατότητα για κανονικές μάχες και όχι μόνο αυτόματες που ούτως ή άλλως δεν έχουν μπει στο κινητό) θα προτιμούσα αφού σε πηγαίνει η εικόνα αυτόματα σε επόμενο τουρνουά μόλις κλείνεις μια επαρχία, να γίνεται με τη σειρά εμφάνισης τους στη σελίδα του τουρνουά.

Για να εξηγηθώ. Εγώ αποφάσισα να παίξω μέχρι την επαρχία 9 σε αυτό το τουρνουά. στο πρώτο αστέρι μόλις τελείωνες μια επαρχία σε πήγαινε στο αμέσως επόμενο. μόλις ξεκίνησα το 2ο αστέρι και τελείωσα με τη επαρχία 1 δεν με πήγε στη δύο για το 2ο αστέρι αλλά στη 10 που δεν είχα κάνει ακόμα το 1ο αστέρι. Λεπτομέρεια θα μου πείτε; Μπορεί αλλά νομίζω είναι πιο λειτουργικό και γρήγορο έτσι.

Γενικά όμως προσφέρει μια ευκολία όπως και ό,τι προστίθεται στην εφαρμογή του κινητού
 

DeletedUser3

Guest
Αρκετά ενδιαφέρουσα παρατήρηση. Θα το αναφέρουμε και θα δούμε πώς μπορεί να βελτιωθεί.
 
Κορυφή