• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Πότε αναβαθμίζεται ο αντίπαλος στρατός;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1525
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1525

Guest
Υπάρχουν απ' ότι έχω δει 3 τρόποι να αναβαθμίσω το στρατό μου
α. αναβάθμιση πλήθους διμοιρίας στην έρευνα
β. αναβάθμιση επιπέδου συγκεκριμένου είδους μονάδας στην έρευνα
γ. θαύματα με στρατιωτικό μπόνους
Παρατήρησα ότι σε κάποιες από αυτές τις περιπτώσεις αναβαθμίζεται και η αντίπαλη μονάδα είτε στις επαρχίες είτε στο τουρνουά.
Ξέρει κάποιος σε ποιές ακριβώς από τις τρεις περιπτώσεις γίνεται αυτό;
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Υπάρχουν απ' ότι έχω δει 3 τρόποι να αναβαθμίσω το στρατό μου
α. αναβάθμιση πλήθους διμοιρίας στην έρευνα
β. αναβάθμιση επιπέδου συγκεκριμένου είδους μονάδας στην έρευνα
γ. θαύματα με στρατιωτικό μπόνους
Παρατήρησα ότι σε κάποιες από αυτές τις περιπτώσεις αναβαθμίζεται και η αντίπαλη μονάδα είτε στις επαρχίες είτε στο τουρνουά.
Ξέρει κάποιος σε ποιές ακριβώς από τις τρεις περιπτώσεις γίνεται αυτό;


Όταν αναβαθμίζεις το μέγεθος της διμοιρίας σου από έρευνα αυξάνονται και τα μεγέθη των διμοιριών των αντίπαλων στα τουρνουά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Από την άλλη σε ότι έχει να κάνει με το χάρτη όσο πιο πολλές επαρχίες τελειώνεις και απομακρύνεσαι από την πόλη σου τόσο μεγαλώνει η δύναμη του στρατού που έχεις να αντιμετωπίσεις. Και ξαναπέφτει με κάθε έρευνα προηγμένου ανιχνευτή
 

DeletedUser1525

Guest
Αν επομένως αναβαθμίσω τους τοξότες από ΙΙ σε επίλεκτους δε θα δυναμώσουν ούτε οι μονάδες του τουρνουά ούτε των επαρχιών. σωστά;
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Ποσοτικά όχι, αλλά θα αναβαθμιστούν και οι αντίπαλοι τοξότες στο επίπεδο 3 και πιθανότατα άλλες αντίπαλες μονάδες για να διατηρηθεί η ισορροπία των στρατευμάτων.
 
Κορυφή