• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Ψηφοφορία] Πρόταση για ειδικό Κόσμο

Συμφωνείτε:

  • Ναι

    Ψήφοι: 4 50,0%
  • Όχι

    Ψήφοι: 4 50,0%

  • Σύνολο ψηφοφόρων
    8
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Ξέρω ότι θα ακουστεί "τρελή" και λογικά ανέφικτη μιας και μιλάμε για "κέρδος" μιας εταιρίας αλλά πως θα σας φαινόταν να υπάρξει στο μέλλον ένας νέος κόσμος που δεν θα υπάρχει η δυνατότητα αγοράς διαμαντιών ??
Έτσι ΟΛΟΙ οι παίκτες θα ήταν ΙΣΟΙ και στην κατάταξη θα ήταν στις πρώτες θέσεις οι πραγματικά ενεργοί παίκτες και όχι όσοι έχουν λεφτά να χώνουν για αναβαθμίσεις κτηρίων και ότι άλλο μπορείς να αγοράσεις με διαμάντια ???

Όσοι ψηφίζεται αν θέλετε αφήστε και ένα σχόλιο για την επιλογή σας (ιδικά όσοι είναι αρνητικοί).

Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser118

Guest
Έγινε αλλαγή του τίτλου σε κάτι πιο κατάλληλο.
 

DeletedUser3

Guest
Απλά ως υπενθύμιση...

Παιχνίδια όπως το Elvenar για τα οποία εργάζονται περισσότεροι άνθρωποι από ότι μπορείτε να φανταστείτε, είναι αδύνατον να υπάρξουν χωρίς την εισαγωγή ενός χαρακτηριστικού το οποίο να προσφέρει χρήματα.

Προφανώς όλοι θα θέλαμε να παίζουμε δωρεάν, όμως είναι αρκετά αφελές και εντελώς στη σφαίρα της φαντασίας το να πραγματοποιηθεί ένα τέτοιο σενάριο...

Η συζήτηση μετακινείται σε διαφορετική κατηγορία, πιο "χαλαρής" συζήτησης.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Δεν διαφωνω, γιαυτο και εγω ο ιδιος ειπα οτι λογικα ειναι ανεφηκτη μια τετοια προταση αλλα ισως στο μελλον και μετα απο το ανοιγμα αρκετων νεων κοσμων ισως θα μπορουσε να υπαρξει κατι τετοιο.
 

DeletedUser163

Guest
καλα τωρα μην διαβαζω τετοια και ενταξει μονο δεν κλαιω ειμαι στο χωρο του gaming πολυ καιρο και το σχολιο του neoromeo ηταν λιγο αστοχο γιατι υπαρχουν παιχνιδια και παιχνιδια που ειμαι παρα πολυ πιο μπροστα απο αυτο εδω που βγαζουν καλα χρηματα και το εξελισουν απλα αυτο ειναι για να περνας την ωρα σου προσωπικα εγω την ιδια μερα το αφηνω απλα βοηθαω μια κοπελα παναθεμα με για αυτο και δειχνω ενδιαφερων αμα ειναι αυτο το παιχνιδι να αναβαθμιστει πρεπει καταρχας να μαθει να δεχεται και αποχεις απο το κοινο και να πραξει καποιες λογικες αναβαθμισεις θα μπορουσε να εξελιχτει και να γινει ωραιο.

Δεν ξερω για τους ανθρωπους που δουλευουν μεσα στο φορουμ αλλα το παιχνιδι εχει γελοιο κωδικα και μπορεις να το αλλαξεις γρηγορα αρα με αλλα λογια βαριουνται δεν ειναι καν 3D για ονομα δηλ. φυλομετρητικο παιχνιδακι ειναι με μετριτες ελα ελεος σας παρακαλω, αμα μιλαμε για βελτιωση εχει πολλα να πουμε αλλα βαριεμαι κιολας

Παρεπιπτοντως δεν συμφωνο μαζι σου ρε συ φωτη με ολο το συμπαθιο αλλα κανενα free=δωρεαν game=παιχνιδι δεν προχωρισε με το δωρεαν ακομα και αυτα που βλεπεις δωρεαν εχουν στο background=υποσκηνη(απο πισω) διαφημισεις και τροφοδοτουνται και οχι για κανα αλλο λογο ισα ισα να μπορουν να εχουν κρατημενο τον server=εξυπηρετιτη και πολλοι αλλοι server π.χ λογου χαρη warwahammer=τιτλος παιχνιδιου που δεν ειχε donations=ερανους φαληρησε επειδη δεν μπορουσαν αλλο να νοικιαζουν το domain=αποθηκευτικος χωρος (κατι σαν τον server παραπανω) και βγηκαν μια μερα στο γενικο φορουμ και το ανακοινωσαν οι ανθρωποι και τωρα δωσαν τα δεδομενα στο κοινο και βγηκαν servers απο θαυμαστες που νοσταλγουν το παιχνιδι δωρεαν και οποιος θελει δινει κατι για βελτιωση.

μπααα που εδω? χλωμο πως λεει να δεις το τραγουδι...μονο στα οοοονειρα μονο στα οοονειρα μονο στα ονειρα μπορω να σε αγγιξωωω :p

Έγινε επεξεργασία των δημοσιεύσεων σε περίπτωση που θέλετε να πείτα κάτι ακόμη και δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος μετά από εσάς φροντίστε να κάνετε επεξεργασία της δημοσιεύσης σας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Φιλε μου η ιδεα μου ηταν καθαρα για μελλοντικο σερβερ οταν πλεον η εταιρια θα εχει ανοιξει καποιους και θα "μαζευει" το χρημα απο εκει, να κανει και εναν καθαρα free server.
Αλλα οπως εχω πει και στην αρχη ειναι μια "τρελη ιδεα".
 

DeletedUser163

Guest
Ενταξει φιλε μου μην τρελενεσαι τα φορουμ ειναι για συζητηση τα ιδια θα ξαναλεμε?... ΕΙΠΑΜΕ ειναι μελλοντικη το καταλαβαμε :)
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Δεν τρελενομαι. Απλα απαντησα σε αυτα που ειπες φιλε.
Σαφως και τα φορουμ ειναι για συζητηση και αυτο κανουμε.
 

DeletedUser536

Guest
Καλημερα μπορω να θεσω ενα ζητημα για συζητηση;Θα πρεπει να δουμε το θεμα μετα αρχαια θαυματα.Ισως να πρεπει να υπαρχει οπως το συν για να βαζεις ποντους γνωσης στα αρχαια θαυματα και ενα πλην στον διαχειρηστη του θαυματος ετσι ωστε να μπορει να ελεγχει ποιοι θελει να συμμετεχουν στο θαυμα του.Δεν ειναι δυνατον εγω να εχω ενα θαυμα και να περνουν οσοι γουσταρουν απο το δικο μου θαυμα τα σεντουκια ετσι νομιζω δημιουργουντε εχθρες μεταξυ αυτων που εχουν τα θαυματα και των συμπεχτων του οταν μεσα στο θαυμα του συμμετεχουν και εξωσυμπεχτες απο αλλες φυλες που ψαχνουν να βρισκουν μεγαλα θαυματα να τα διαχειριστουν με το αζημιωτο.
οποτε αν βγει ενα πλην θα υπαρχει ελεγχος να μην υπαρχουν διαψηφισμοι μελη των φυλων.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Καλημερα μπορω να θεσω ενα ζητημα για συζητηση;Θα πρεπει να δουμε το θεμα μετα αρχαια θαυματα.Ισως να πρεπει να υπαρχει οπως το συν για να βαζεις ποντους γνωσης στα αρχαια θαυματα και ενα πλην στον διαχειρηστη του θαυματος ετσι ωστε να μπορει να ελεγχει ποιοι θελει να συμμετεχουν στο θαυμα του.Δεν ειναι δυνατον εγω να εχω ενα θαυμα και να περνουν οσοι γουσταρουν απο το δικο μου θαυμα τα σεντουκια ετσι νομιζω δημιουργουντε εχθρες μεταξυ αυτων που εχουν τα θαυματα και των συμπεχτων του οταν μεσα στο θαυμα του συμμετεχουν και εξωσυμπεχτες απο αλλες φυλες που ψαχνουν να βρισκουν μεγαλα θαυματα να τα διαχειριστουν με το αζημιωτο.
οποτε αν βγει ενα πλην θα υπαρχει ελεγχος να μην υπαρχουν διαψηφισμοι μελη των φυλων.
Υπάρχει μια απλή λύση που λέγεται "Ανταλλαγή Πόντων" Ανάλογα με το μέγεθος του θαύματος και τι θέσεις που υπάρχουν, κανονίζεις ανταλλαγές με τους συμπαίκτες από την συμμαχία σου. Το ποσό ανταλλαγής με τον κάθε παίκτη μπορείς να το ορίσεις με τον κάθε συμπαίκτη σου. Εσύ βάζεις στο θαύμα του συμπαίκτη σου και εκείνος στο δικό σου, οπότε έτσι δεν χάνει κανείς και μόλις κλείσουν τα θαύματα έχετε καθαρό κέρδος τους πόντους επιστροφής. Μέχρι τα θαύματα της φυλής των ELVENAR καλή αναλογία είναι για κάθε 10 πόντους επιστροφής μιας θέσης το ποσό ανταλλαγής να είναι 50 πόντοι. π.χ. ένα Θαύμα έχει 4 θέσεις με επιστροφές, η 1η δίνει 20 πόντους, η 2η 15 πόντους, η 3η 10 πόντους και η 4η 5 πόντους.
Μπορείς να βρείς 4 συμπαίκτες σου και να κάνεις τις εξής ανταλλαγές, με τον παίκτη που θα πάρει την πρώτη θέση 100 πόντους ανταλλαγή, με τον 2ο 75 πόντους ανταλλαγή, με τον 3ο παίκτη 50 πόντους ανταλλαγή και με τον 4ο παίκτη 25 πόντους ανταλλαγή. Θα κερδίσουν οι συμπαίκτες σου εκτός από ρούνους και 20% κέρδος των πόντων που επένδυσαν, αν το ακολουθήσουν και οι ίδιοι θα κερδίσεις και εσύ το ίδιο.
Ακολουθώ αυτή την τακτική σχεδόν από τότε που ξεκίνησαν τα θαύματα. Ελάχιστοι μπήκαν στα θαύματα μου διότι δεν τους συνέφερε να βάλουν πόντους και να χάσουν ένα μεγάλο μέρος τους απλά για να "κλέψουν " ένα ή δύο ρούνους. Μιας και ακολουθούν πολλοί συμπαίκτες μου την ίδια τακτική, έχω ένα τακτικό κέρδος κάθε εβδομάδα σε πόντους επιστροφής, οι οποίοι ξανά πηγαίνουν σε θαύματα τα οποία μετά από ένα χρονικό διάστημα ξανά δίνουν κέρδος. Είναι ένας αέναος κύκλος επιστροφών, τις οποίες αν υπολογίσεις μετά από ένα αρκετό χρονικό διάστημα θα δείς πως είναι μεγάλο το κέρδος.
 
Κορυφή