• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ποντοι κτηριων για την καταταξη

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Καλησπερα,
ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει πουθενα πινακας που να λεει τι ποντους περνεις χτηζοντας και αναβαθμιζοντας τα κτηρια σου σε καθε επιπεδο. Π.χ. στο επιπεδο 1 περνεις 10 ποντους, επιπεδο περνεις 15 κτλ ξεχωριστα για καθε κτηριο.

ευχαριστω
 

DeletedUser118

Guest
δεν υπάρχει κάποιο κέρδος στην κατάταξη από την αναβάθμιση και το χτίσιμο των κτιρίων. Άρα δεν υπάρχει κάποιος τέτοιος πίνακας.

Λεπτομέρειες για το πως υπολογίζεται η βαθμολογία σας στην κατάταξη μπορείτε να βρείτε εδώ.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
"Η προσωπική σου βαθμολογία Κατάταξης είναι βασικά υπολογισμένη προσθέτοντας τον Εργαζόμενο Πληθυσμό σου και τον Απαιτούμενο Πολιτισμό. Αυτό είναι ένα καλό κριτήριο για την πρόοδο της πόλης σου."

Μηπως μπορει να το εξηγησει αυτο καποιος με καποιο παραδειγμα γιατι δεν το καταλαβενω ????
Βασικα δεν μπορω να καταλαβω πως περνεις διαφοερικους ποντους για καθε κτηριο.

δινω τα δικα μου νουμερα για να βοηθησω.
πληθυσμος 5750
εργαζετε 5697
πολιτισμος 6125
απιτειτε 5973

συνολικοι ποντοι 13213
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser118

Guest
Τον εργαζόμενο πληθυσμό όπως και τον απαιτούμενο πολιτισμό μπορείτε να τα δείτε περνώντας τον δείκτη του ποντικιού σας πάνω από τα σχετικά εικονίδια του πολιτισμού και του πληθυσμού στην μπάρα πληροφοριών στην κορυφή της οθόνης.

Αν αθροίσετε τον Εργαζόμενο Πληθυσμό και τον Απαιτούμενο Πολιτισμό έχετε την βασική σας βαθμολογία.

Γενικότερα στο WiKi του παιχνιδιού μπορείτε να βρείτε πολλές και χρήσιμες πληροφορίες. Θα σας συστήναμε να το διαβάσετε.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
αυτο το καταλαβα, με βαση τα δικα μου νουμερα η βασικη βαθμολογια μου ειναι περιπου 11.800 και η διαφορα προφανως οφειλετε στις μαχες που εχω κανει και στις κατακτησεις επαρχιων.

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω και ρωταω ειναι το πως υπολογιζεται και π.χ, για μια αναβαθμιση κατοικιας περνεις 20 ποντους ενω για μια αναβαθμηση εργαστιριου περνεις 40 ποντους (τυχεα τα νουμερα)
 

DeletedUser3

Guest
Απλά προσθέτεις τον Πολιτισμό και τον Πληθυσμό που απαιτεί η αναβάθμιση.
 
Κορυφή