• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ποντοι ερευνας απο μαχες

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλησπέρα,

  • Οι Πόντοι Γνώσης τους οποίους κερδίζεις από Συναντήσεις δεν χάνονται πλέον εάν έχεις ήδη αποθηκευμένους 10 Πόντους Γνώσης. Σημειώστε ότι δεν μπορείτε να λάβετε παραπάνω από 10 Πόντους Γνώσης με το χρόνο, αν έχετε 10 ή περισσότερους.
Δεν εχω παρατηρησει που αποθηκευονται αυτοι οι ποντοι ερευνας τους οποιους περνεις απο μαχες ενω η μπαρα ειναι γεματη... που μπορουμε να δουμε ποσους εχουμε διαθεσιμους??

Επίσης, για ενα διαστημα 3 εβδομαδων περιπου εκανα επαναληψιμες αποστολες για να γεμισω αγαθα.. Σε αυτο το διαστημα, ασχετα που εχασα περιπου/περισσοτερο απο 500 ποντους ερευνας, εκανα και παρα πολλες μαχες, απο τις οποιες εχανα και απο εκει τους ποντους..
Υπάρχει σχεδιο για αποζημίωση των ηδη χαμενων πόντων ερευνας μεσω μαχων??
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
δεν χανονται...απλα οταν γεμισει η μπαρα και πας στο δεντρο για να τους ξοδεψεις αντι για 10 θα λεει το νουμερο που εχεις μαζεψει.

πριν την αναβαθμηση χανονταν οι ποντοι αν δεν ειχες φροντισει να τους ξοδεψει και δεν εχω δει καπου να λεει οτι μπορεις να τους παρεις πισω.
 

DeletedUser30

Guest
Δεν μπορεις να τους παρεις πισω οχι ..
 

DeletedUser16

Guest
Θα ήθελα να ξαναθιξω λιγακι το θέμα να επιστραφούν οι χαμενοι ποντοι γνώσης απο μάχες εν'οσο η μπαρα ηταν γεματη που πραγματοποιηθηκαν πριν αλλαξει η εκδοση η οποια επιτρεπει πλεον την αποθηκευση τους..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να γινει κατι τετοιο φιλε. μακαρι να γινεται αλλα λιγο χλωμο το βλεπω
 

DeletedUser118

Guest
Κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό. Για να υπολογιστούν οι πόντοι αυτοί απαιτείται πολύς χρόνος και θα απασχολούσε άσκοπα τους σερβερ. Επίσης θα σήμαινε επανυπολογισμό διαφόρων δεδομένων του παιχνιδιού.
Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα "επιστροφής" (αν και δεν υπάρχει κάτι να επιστραφεί) των εν λόγω πόντων.
 

DeletedUser16

Guest
Χαμενοι ποντοι γνωσης = (Συνολο ηδη κατανεμειμενων ποντων γνωσης) μειον (συνολο κατεκτημενων επαρχιων επι 8) μειον (τωρινο κοστος αγορας ποντου γνωσης/500) μειον (τωρινο κοστος αγορας π.ε με αγαθο 1ης εποχης/αρχικο κοστος) μειον (τωρινο κοστος αγορας π.ε με αγαθο 2ης εποχης/αρχικο κοστος) μειον (τωρινο κοστος αγορας π.ε με αγαθο 3ης εποχης/αρχικο κοστος) μειον (τι αλλο??)

Για τα δικα μου δεδομενα: (3134) μειον (84*8) μειον (200Χιλιαδες/500) μειον (680/αρχικο μαρμαρου) μειον (420/αρχικο μεταξιου) μειον (170/αρχικο πολυτιμου λιθου) μειον (τι αλλον?)

καπως ετσι πιστευω μπορει να γινει υπολογισμος για τους χαμενους ποντους αλλα σιγουρα κατι λειπει απο την φορμουλα
 

DeletedUser30

Guest
E ενταξει για ολους μας ισχυει λιγο πολυ αυτο .. Δεν πειραζει προχωραμε , φρεσκα κουλουρια ..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή