• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Q&A] Πολλαπλοί λογαριασμοί και διαμοιρασμός στοιχείων σύνδεσης

Sunshine66

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλησπέρα! Νά κάνω μιά ἐρώτηση;; Εἶμαι ἀρχιμάγος καί στήν συντροφιά μου ὑπάρχουν 2-3 μέλη τά ὁποία μερικές φορές δέν μποροῦν νά μποῦν στό παιχνίδι λόγῳ ὑποχρεώσεων, κυρίως ἐπαγγελματικῶν ἀλλά καί ἕνα τώρα τελευταία λόγῳ ἀσθενείας. Τά μέλη αὐτά ζήτησαν νά τά ἐξυπηρετήσουμε. Πρίν λίγο ἦρθε ἕνα μήνυμα πού μιλάει γιά «διαμοιρασμό στοιχείων σύνδεσης» καί γιά ποινές;; Τί σημαίνει αὐτό;; Δηλαδή δέν θά μποροῦμε νά βοηθάμε ἄτομα πού ἀποδεδειγμένα ἔχουν δικό τους λογαριασμό καί συγκεκριμένα ἀπό ἐπαρχία καί ζητοῦν τήν βοήθειά μας;; Θά πρέπει νά ἐγκαταλείψουν τό παιχνίδι;; Εἶναι σωστό αὐτό;;
 

DeletedUser3

Guest
O ΔΙΑΜΟΙΡΑΣΜΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!
1) Τιμωρείται αυτός που δίνει τα στοιχεία σύνδεσής του.
2) Τιμωρείται και αυτός που χρησιμοποιεί στοιχεία σύνδεσης άλλων.


Επίσης: Ο δρόμος προς την κόλαση, είναι στρωμένος με αγαθές προθέσεις.
 

eevvaa

Νέο Μέλος
Καλημερα
Χθες λαβαμε ενα μνμ σχετικα με τις περιπετειες και την χρηση κωδικων.
Στο χωριο μου λενε οτι οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια
συμπεραινω λοιπον οτι το θεμα θα ψαχτει (υποθετω τουλαχιστον για τις πρωτες συμμαχιες στην καταταξη των περιπετειων)
και αν συμβαινει το παραπανω ποια θα ειναι η τιμωρια ???
μονο στους λογαριασμους που συμμετειχαν ή θα γινει ανακαταταξη συμμαχιων στις περιπετειες απο την στιγμη που υπηρχει ωφελος οχι μονο ατομικο αλλα ομαδικο ???
 

DeletedUser1487

Guest
Τελείωσαν και αυτές οι Περιπέτειες, προφανώς με την μεγαλύτερη συμμετοχή των μελών αφού 3 συντροφιές ξεπέρασαν τους 40.000 πόντους. Αυτό δείχνει ότι οι Περιπέτειες συντροφιάς είναι ένα ιβέντ σύσφιγξης σχέσεων μέσα στις συντροφιές και εμείς ειδικά στην GOLDEN TEAM το χαιρόμαστε πολύ. Το μοναδικό πρόβλημα που προέκυψε είναι οι πόνοι που έχουμε στα δάχτυλα και τους καρπούς. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά της GOLDEN TEAM για την νίκη, συγχαρητήρια στους Αλχημιστές και Dragon για τον πολύ δυνατό αγώνα που έδωσαν και συγχαρητήρια στους Kings & Queens που ανέβηκαν για πρώτη φορά τόσο ψηλά αφού μάλλον τους μύησαν στο παιχνίδι 3 πρώην δικοί μας καλοί παίκτες χεχεχε (συγχαρητήρια Tiger, Stef, Yara).
 

DeletedUser3

Guest
Η τιμωρία στην περίπτωση κοινής χρήσης λογαριασμών είναι 7ήμερος (προειδοποιητικός) αποκλεισμός και μόνιμος αποκλεισμός εάν ο χρήστης είναι υπότροπος.
 

eevvaa

Νέο Μέλος
Το να μη τιμωρείται όποιος αδικεί, είναι το μέγιστο κακό
θα το εχω υποψιν μου στην συνεχεια οπως και πολλοι αλλοι νομιζω
ευχαριστω για την αμεση απαντηση
Ελλαδα 2018
 

DeletedUser3

Guest
Το να μη τιμωρείται όποιος αδικεί, είναι το μέγιστο κακό
θα το εχω υποψιν μου στην συνεχεια οπως και πολλοι αλλοι νομιζω
ευχαριστω για την αμεση απαντηση
Ελλαδα 2018


Εάν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο, μπορείς να επικοινωνήσεις με το Κέντρο Υποστήριξης για να το ελέγξουμε.
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ίσως θα πρέπει να εισηγηθείτε στην εταιρεία, τη δημιουργία καινούριου κόσμου στον ελληνικό server. Οι πόντοι που συγκέντρωσαν οι 3 πρώτες ομάδες ξεπέρασαν το ρεκόρ του beta και όχι γι'αυτές τις περιπέτειες αλλά γι'αυτές που είχε δωθεί η ενίσχυση στα σετ. Σε αυτόν τον γύρο περιπετειών σε μια πρόχειρη ματιά οι πόντοι δεν ξεπέρασαν τους 34χιλ στους άλλους live servers. Βέβαια σε αυτούς τους δεν είναι ένας ο κόσμος αλλά πολλοί. Μήπως αυτό είναι ένα στοιχείο;
Το σενάριο να ανοίξει ένας καινούριος κόσμος και ειδικά αυτή την εποχή που μόλις τελείωσαν οι δυο περιπέτειες και αναμένετε το επόμενο κεφάλαιο νομίζω πρέπει να συζητηθεί.


να τον ανοίξουν για ποιο λόγο ? για να απλωθούν και εκεί οι κλώνοι ???

ώρες ώρες αναρωτιέμαι έτσι και πέσει πραγματική "σκούπα" πόσοι θα μείνουμε....

όπως είπε και ο @NeoRomeo
Επίσης: Ο δρόμος προς την κόλαση, είναι στρωμένος με αγαθές προθέσεις.

αυτό ισχύει για όλους ... και όταν λέμε όλους εννοούμε και την εταιρεία.


ΥΓ: ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για το ύφος μου αλλά τα γεγονότα με ξεπερνούν!!!
 

DeletedUser1517

Guest
@yara Εαν ανοίξει νέος κόσμος δεν θα έχει τόσους κλώνους αυτός που παίζουμε, με πόσους λογαριασμούς θα παίζει επιτέλους κάποιος; Θα μοιραστεί το πράγμα.
Όταν ανοίγει νέος κόσμος ξεκινούν όλοι από την αρχή οπότε δεν θα υπάρχουν φαινόμενα να ξεκινήσει κάποιος δεύτερο λογαριασμό και να τον βοηθήσει να ανέβει γρήγορα ο πρώτος του. Και εκτός από αυτό, ο συγκεκριμένος κόσμος τρέχει 4 χρόνια υπάρχουν πολλοί ανενεργοί χρήστες ενώ σε ένα καινούριο κόσμο τα πράγματα θα είναι πιο στρωτά. Σε αυτόν τώρα, δύσκολα ξεκινάει κάποιος καινούριος παίκτης γιατί τον εμφανίζει είτε ανάμεσα σε μικρούς διπλους λογαριασμούς είτε σε μεγάλους ανενεργούς και γενικά δεν υπάρχει ισορροπία. Και γενικά αν δεις παίκτη επίπεδο 1 υπάρχει πιθανότητα να μην είναι νέος παίκτης αλλά κλώνος. Κάπως δεν πρέπει να προσελκυθεί ο νέος παίκτης στο παιχνίδι;
Επίσης βλέπεις ότι στις περιπέτειες τα νούμερα στο δικό μας κόσμο είναι πολύ υψηλά όχι μόνο για την πρώτη 5άδα αλλά και συγκριτικά για τις πιο κάτω θέσεις (παράδειγμα σε έναν αμερικάνικο κόσμο ο 7ος έχει τη βαθμολογία του 20ου δικού μας!), αυτό σημαίνει ότι στους άλλους server με τόσους διαφορετικούς κόσμους να έχουν ανοίξει αυτά τα χρόνια έχουν μοιραστεί ισορροπίες.
Αλλά εφόσον δεν υπάρχει ικανός αριθμός ενεργών χρηστών και αυτός είναι ο μόνος κανόνας που έχει θέσει η εταιρεία κάτι παραπάνω θα ξέρει και το θέμα δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίζουμε
Όσο για τη σκούπα συμφωνώ και επαυξάνω μαζί σου. Πρέπει να γίνει, μόνο το 10% των γειτόνων μου ανταποκρίνεται σε βοήθειες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
@kyriakolas δλδ θες να μου πεις ότι όλοι αυτοί που έχουν 2α-3α accounts το κάνουν για να "γνωρίσουν" και την άλλη φυλή και να έχουν καλύτερη εμπειρία του παιχνιδιού...... κι ότι δεν είχαν στο νου τους να φτιάξουν λογαριασμούς για να έχουν κάποιο όφελος .... Οχι φίλε μου. Τα κίνητρα δεν είναι τόσο αθώα όσων ανοίγουν κι άλλους λογαριασμούς! Αν ήθελαν την εμπειρία θα έμπαιναν στον ΒΕΤΑ θα έμπαιναν στον US στον UK στον MARS..... το να ανοίξει 2ος server δεν είναι δέλεαρ για κανέναν νέο παίχτη που δεν έχει ιδέα για το πως είναι το παιχνίδι ! Οι servers δεν είναι αντικείμενο PR για την κάθε εταιρεία. Έχουν κόστος και είναι εκεί για να κάνουν απόσβεση στο κόστος τους και να φέρνουν κέρδη κι όχι να κρατάνε τις ισορροπίες των πολλαπλών λογαριασμών.

Όσο για τις περιπέτειες ναι είναι γεγονός ότι τα σκορ του ελληνικού server είναι θεαματικά σε σχέση με αυτά των άλλων χωρών. Αυτό το "πήξιμο" λοιπόν στον ελληνικό server είναι πραγματικό ή πλασματικό (λόγο δραστηριότητας πολλαπλών λογαριασμών)? Είναι γιατί η ελληνική κοινότητα διαφοροποιήται απο τις άλλες λόγω "ταμπεραμέντου" (περισσότερος ανταγωνισμός), η λόγω "πονηριάς"???

ΥΓ: έχω ζητήσει ήδη συγνώμη για το θέμα απο το προηγούμενο μήνυμα ...
 

DeletedUser1517

Guest
@yara ειλικρινά δεν ξέρω πως σκέφτεται η πλειοψηφία που φτιάχνει 2ο-3ο account αλλά σίγουρα θα υπάρχει κόσμος που θα ήθελε να παίξει σε κόσμο με ενεργούς παίκτες. Μπορεί όντως η δημιουργία νέου κόσμου να αποδεικνυόταν αποτυχημένη και γι'αυτό η εταιρεία ξέρει περισσότερο από εμένα τι είναι το σωστό και τι το λάθος στην πολιτική της για τους νέους κόσμους και νομίζω απαντήθηκε, οπότε δεν υπάρχει και νόημα να το συζητάμε, μια απλή πρόταση έκανα η οποία απορρίφθηκε με τρανταχτό επιχείρημα.

Τώρα όσον αφορά το αν είναι πραγματικό ή πλασματικό το σκορ και αν οφείλεται στην πονηριά ή το ταπεραμέντο, νομίζω ότι το γεγονός ότι στον ελληνικό σερβερ δεν υπήρχε ενημέρωση στις προηγούμενες περιπέτειες "ενώ στους κόσμους που κοίταξα ήταν ενημερωμένοι από τα forum μια μέρα πριν"
μάλλον δημιούργησε ένα αποθημένο σε όλες τις συντροφιές να προετοιμαστούν καλύτερα γι'αυτές τις περιπέτειες.

Το αν οφείλετε στην πονηριά η καθυστέρηση της ενημέρωσης στον ελληνικό κόσμο δεν μπορώ να το ξέρω, πάντως ακόμα και πονηριά να ήταν οδήγησε στην έκφραση ταπεραμέντου (τουλάχιστον, θέλω να πιστεύω, για την πλειοψηφία των παικτών).
Λειτουργεί σαν το δρόμο με τις αγαθές προθέσεις καμιά φορά.
 

DeletedUser1487

Guest
Αγαπητή συμπαίκτρια, ειλικρινά δεν ξέρω τι σε έχει πειράξει τόσο πολύ ή που επηρεάζεσαι εσύ απο τους διπλούς λογαριασμούς.
Είχες κάποια ζημιά απο κάποιον με διπλούς λογαριασμούς; Σε διαβάζω και δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτά που γράφεις έχουν κάποιο σκοπό ή στόχο.
Εαν ξέρεις κάτι, κάνε ένα παράπονο πρός τους διαχειριστές για να τελειώνει επιτέλους αυτή η αοριστολογία.
Οσο για τις Περιπέτειες, νομίζεις ότι αδικηθήκατε κάπου σαν συντροφιά και γι΄αυτόν τον λόγο ήρθατε 4οι με 10.000 πόντους διαφορά απο τον 3ο;
Οι Περιπέτειες απαιτούν συμμετοχή πολλών παικτών, χώρους, υπομονή, επιμονή, συνεννόηση, αντοχή στον πόνο των χεριών και προπάντων στρατηγική.
Κάντε πρώτα την αυτοκριτική σας, δείτε πόσο προσπαθήσατε εσείς και μετά κατηγορείστε όλους τους υπόλοιπους γιατί πήγαν πιό καλά απο εσάς.
Ετσι κι αλλιώς, οι Διαχειριστές θα κάνουν έλεγχο και θα δούν αν τρέχει κάτι.
Συντροφικοί χαιρετισμοί (διότι και οι πρώην σύντροφοι είναι πάντα σύντροφοι)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αγαπητή συμπαίκτρια, ειλικρινά δεν ξέρω τι σε έχει πειράξει τόσο πολύ ή που επηρεάζεσαι εσύ απο τους διπλούς λογαριασμούς.
Είχες κάποια ζημιά απο κάποιον με διπλούς λογαριασμούς; Σε διαβάζω και δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτά που γράφεις έχουν κάποιο σκοπό ή στόχο.
Εαν ξέρεις κάτι, κάνε ένα παράπονο πρός τους διαχειριστές για να τελειώνει επιτέλους αυτή η αοριστολογία.
Οσο για τις Περιπέτειες, νομίζεις ότι αδικηθήκατε κάπου σαν συντροφιά και γι΄αυτόν τον λόγο ήρθατε 4οι με 10.000 πόντους διαφορά απο τον 3ο;
Οι Περιπέτειες απαιτούν συμμετοχή πολλών παικτών, χώρους, υπομονή, επιμονή, συνεννόηση, αντοχή στον πόνο των χεριών και προπάντων στρατηγική.
Κάντε πρώτα την αυτοκριτική σας, δείτε πόσο προσπαθήσατε εσείς και μετά κατηγορείστε όλους τους υπόλοιπους γιατί πήγαν πιό καλά απο εσάς.
Ετσι κι αλλιώς, οι Διαχειριστές θα κάνουν έλεγχο και θα δούν αν τρέχει κάτι.
Συντροφικοί χαιρετισμοί (διότι και οι πρώην σύντροφοι είναι πάντα σύντροφοι)


Αγαπητέ συμπαίκτη!

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το πως κατάλαβες ότι έχω δυσαρεστηθεί με το αποτέλεσμα απο τις περιπέτειες και μάλιστα συνδέεις το αποτέλεσμα με το θέμα των διπλών λογαριασμών. Το θέμα τον πολλαπλών λογαριασμών είναι κάτι σαν την coca cola: πάει με όλα (δυστυχώς)

Επίσης το ότι δεν έτρεξα να κάνω public PR για να σας δώσω τα συχαρίκια δε σημαίνει ότι δεν σας χάρηκα. Σας χάρηκα και με το παραπάνω κι αυτό υπάρχει άτομο που μπορεί να στο επιβεβαιώσει.

Τα υπόλοιπα κατ' ιδίαν.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1487

Guest
Το θέμα το άνοιξες στις Περιπέτειες, αυτή είναι η επικεφαλίδα. Αν θέλεις να θίξεις άλλο οποιοδήποτε θέμα ανοίγεις καινούργια συζήτηση. Αν δεν έχεις δυσαρεστηθεί με τα αποτελέσματα της Περιπέτειας, τότε για ποιόν λόγο γράφεις;
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Μάλλον δεν έχεις διαβάζει όλη την κουβέντα .... δες εκεί στο #39 μήνυμα
 

DeletedUser1487

Guest
Δηλαδή για να καταλάβω, επειδή δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί γράφεις αυτά που γράφεις για τις Περιπέτειες στο Θέμα:Περιπέτειες της συντροφιάς.
Απαντάς στην καταχώρηση #39 του παίκτη Sunshine που ήδη έχουν απαντήσει οι Διαχειριστές και έχουν καταστήσει σαφές τι ισχύει και τι είναι παράνομο;
Αν έχεις πρόβλημα με τον παίκτη sunshine και τους υπόλοιπους sunshine του παιχνιδιού, άνοιξε ενα νέο θέμα με οποιαδήποτε επικεφαλίδα θέλεις και γράψε ότι θέλεις.
 

eevvaa

Νέο Μέλος
Εχω την αναγκη να ξεκαθαρισω κατι για τα post μου #3και #6 που μεταφερθηκαν εδω
Εγω εγραψα για την χρηση κωδικων σε σχεση με τις περιπετειες οχι για τους διπλους τριπλους κλπ λογαριασμους
(αυτο νομιζω ηταν και το μνμ που μας ηρθε σε ολους στο παιχνιδι )
Η ερωτηση που μαλλον δεν εγινε κατανοητη ηταν:
ποια ειναι η τιμωρια σε περιπτωση που καποιος -καποιοι παιρνουν τους κωδικους των μελων της συμμαχιας για να βαζουν εμβληματα την ωρα που χρειαζονται χωρις την παρουσια των κατοχων των λογαριασμων?
Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι λογαριασμοι διπλοι κλπ και ειχε αμεση σχεση με τις περιπετειες
γι αυτο το λογο μιλησα και για ατιμωρησια και για ομαδικο οφελος κλπ
 

aeolo

Νέο Μέλος
Εάν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο, μπορείς να επικοινωνήσεις με το Κέντρο Υποστήριξης για να το ελέγξουμε.
Αν δεν κάνω λάθος τους κανόνες που αφορούν την διαμοίραση στοιχείων και τους διπλούς λογαριασμούς τους έθεσε η εταιρεία για την ομαλή λειτουργία του παιγνιδιού και την προστασία των παιχτών από τον αθέμιτο ανταγωνισμό. Είναι λοιπόν αυτονόητο για μένα ότι η εταιρεία ειναι υπεύθυνη για την τήρηση των κανόνων αυτών και την προστασία των παιχτών – πελατών της. Νομίζω πως η τεχνολογία της παρέχει τα απαραίτητα εργαλεία για το τσεκάρισμα των λογαριασμών και θεωρώ απαράδεκτο να ψάχνει καταγγελίες από τους παίχτες – πελάτες. Συγγνώμη αλλά αυτή δεν είναι δικια μας δουλειά…. και κλείνω με μια παλιά ελληνική παροιμία που νομίζω ότι ταιριάζει στην παρούσα συζήτηση ’’ ο κόσμος τοχει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι’’
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Εχω την αναγκη να ξεκαθαρισω κατι για τα post μου #3και #6 που μεταφερθηκαν εδω
Εγω εγραψα για την χρηση κωδικων σε σχεση με τις περιπετειες οχι για τους διπλους τριπλους κλπ λογαριασμους
(αυτο νομιζω ηταν και το μνμ που μας ηρθε σε ολους στο παιχνιδι )
Η ερωτηση που μαλλον δεν εγινε κατανοητη ηταν:
ποια ειναι η τιμωρια σε περιπτωση που καποιος -καποιοι παιρνουν τους κωδικους των μελων της συμμαχιας για να βαζουν εμβληματα την ωρα που χρειαζονται χωρις την παρουσια των κατοχων των λογαριασμων?
Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι λογαριασμοι διπλοι κλπ και ειχε αμεση σχεση με τις περιπετειες
γι αυτο το λογο μιλησα και για ατιμωρησια και για ομαδικο οφελος κλπ

Αν η εταιρεία επέτρεπε sitters λογαριασμών τα πράγματα να ήταν πιο ξεκάθαρα και πιθανότατα να ήταν και πιο εύκολο να ελέγχουν! Αντ' αυτού έχουμε κάποιους "όρους & προϋποθέσεις" του παιχνιδιού και έχουμε και ένα Q&A στην σελίδα της υποστήριξης που αν τα προσέξει κανείς φάσκουν και αντιφάσκουν....

Έτσι έχουμε τα αποτελέσματα που έχουμε! κι όπως πολύ καλά είπε ο χρήστης @aeolo παραπάνω

Αν δεν κάνω λάθος τους κανόνες που αφορούν την διαμοίραση στοιχείων και τους διπλούς λογαριασμούς τους έθεσε η εταιρεία για την ομαλή λειτουργία του παιγνιδιού και την προστασία των παιχτών από τον αθέμιτο ανταγωνισμό. Είναι λοιπόν αυτονόητο για μένα ότι η εταιρεία ειναι υπεύθυνη για την τήρηση των κανόνων αυτών και την προστασία των παιχτών – πελατών της. Νομίζω πως η τεχνολογία της παρέχει τα απαραίτητα εργαλεία για το τσεκάρισμα των λογαριασμών και θεωρώ απαράδεκτο να ψάχνει καταγγελίες από τους παίχτες – πελάτες. Συγγνώμη αλλά αυτή δεν είναι δικια μας δουλειά…. και κλείνω με μια παλιά ελληνική παροιμία που νομίζω ότι ταιριάζει στην παρούσα συζήτηση ’’ ο κόσμος τοχει τούμπανο και μείς κρυφό καμάρι’’
 

DeletedUser1199

Guest
Εκτος ολων των παραπανω ,θελω να θεσω στο τραπεζι και μια προταση ,αφου το νημα αναφερεται σε αποκλεισμους .
Δεν θα επρεπε να υπαρχει ενας τροπος να φαινονται οι τιμωρημενοι αλλα και οι ανενεργοι στο χαρτη ?
Να υπαρχει πχ ...ενα κοκκινο Χ σε οσους εχουν αποκλειστει μονιμα και ας πουμε ενας μπλε κυκλος σε οσους ειναι ανενεργοι .
Εδω υπαρχουν συντροφιες που δεν ξερουν αν παικτης τους αποκλειστηκε , ή βαζουμε βοηθεια ή στελνουμε μνματα σε αποκλεισμενους ή σε ανενεργους που εχουν παρατησει το παιχνιδι .
Απ οτι ειδα στους κανονισμους δεν μπορει η εταιρεια να διαγραψει παικτες που στο λογαριασμο τους εχουν διαμαντια .
Ας μην τους διαγραψει ,αλλα ας ξερουμε αν καποιος στο χαρτη ή και στη συντροφια μας ειναι αποκλεισμενος ή το παρατησε ,
αντι να εικαζουμε και να ψαχνουμε τροπους επικοινωνιας . Νομιζω θα διευκολυνε αρκετα .
Αν η Δ.Ο κρινει οτι μπορει να προταθει, ας πραξει τα δεοντα.
Ευχαριστω πολυ
 
Κορυφή