• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Ψηφοφορία] Πολιτιστικό Κτίριο από τις Κοινότητες (μέρος Β)

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

Τι επίδραση θα επιθυμούσατε να έχει το Πολιτιστικό Κτίριο των Κοινοτήτων;


  • Σύνολο ψηφοφόρων
    110
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser3

Guest

2ο Μέρος Ψηφοφορίας



Αγαπητοί κάτοικοι του Elvenar

To πρώτο μέρος της ψηφοφορίας, που αφορούσε τις διαστάσεις του ειδικού κτιρίου που θα δημιουργηθεί με βάση τη βούληση των Κοινοτήτων έληξε.

Καλείστε έως την επόμενη εβδομάδα να ψηφίσετε για το bonus που θα θέλατε να παρέχει το κτίριο, συμμετέχοντας στην ψηφοφορία.
 

j.k.

Chef
Αν ειχε πληθυσμο και καποιο πορο (χωρις πολιτισμο) θα ηταν ακομα καλυτερο.
 

DeletedUser710

Guest
Ψήφισα πολιτισμό γιατί από τις 3 επιλογές αυτή ήταν η προτίμησή μου. Βασικά, όμως, δεν θα ήθελα να δίνει τίποτα απολύτως. Θα ήθελα απλά να το κλικάρω και να μου ανοίγει ένα πλέγμα 20x20 όπου μέσα θα μπορούσα να βάλω όποια παλιά έπαθλα από event ήθελα. :p
 
  • Like
Αντιδράσεις: aeolo

j.k.

Chef
Τέτοια κτήρια που ζητάς, υπάρχουν και δίνονται στα events !!
Περισσότερο πολιτισμό θέλουμε, αυτό λείπει !!
Αν και δεν νομιζω οτι υπαρχει κτηριο που δινει μονο πληθυσμο και πορους στα events χωρις πολιτισμο.θα προτεινω κατι ακομα καλυτερο.
Το κτηριο αυτο να εχει μπονους σε οτι θελει ο καθενας δηλαδη
Αν ακουμπα σε κατοικια να δινει πληθυσμο.
Αν ακουμπα σε πολιτιστικο να δινει πολιτισμο.
Αν ακουμπα σε εργαστηρια ,εργοστασια ,στρατωνας,πολιτισμικο που παραγει μανα, αγορα να δινει τον αντιστοιχο πορο.
Αν ακουμπα σε δυο διαφορετικα κτηρια το μπονους να μοιραζεται στα 2 κτηρια που ακουμπα.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
το να εχουμε ένα μικρο κτηριο που να δινει παααρα πολύ πολιτισμο είναι πιο χρησιμο νομιζω γιατι όταν εχουμε αρκετο πολιτιμο ανεβαινουν και οι προμήθειες μας.επισεις βοηθαει και στο να αναβαθμίζουμε κτηρια...συνηθης τακτικη από πολεις που εχω δει ακομα και στη συντροφια μου,είναι να κυνηγάνε κτηρια με πολιτισμο στα ιβεντ και να μην αναβαθμιζουν τα σπιτια τους η και να τα σβηνουν ,μα θεωρω πως αυτό είναι λαθος..πολλοι εμειναν από πληθυσμο και στη φυλη των μικρούληδων και στη φυλη των στοιχιων τωρα..δικαιωμα του καθενος βεβαια το πως θα παιξει στην πολη του μα θεωρω πως και τα σπιτια εχουν το ρολο τους καθως προσφερουν και αυτά οσον αφορα το θεμα ποντων κατάταξης που δινουν σε κάθε αναβαθμιση
 

DeletedUser1411

Guest
Ψήφισα πολιτισμό γιατί από τις 3 επιλογές αυτή ήταν η προτίμησή μου. Βασικά, όμως, δεν θα ήθελα να δίνει τίποτα απολύτως. Θα ήθελα απλά να το κλικάρω και να μου ανοίγει ένα πλέγμα 20x20 όπου μέσα θα μπορούσα να βάλω όποια παλιά έπαθλα από event ήθελα. :p

Χαχαχαχαχα, μ' αρέσει η σκέψη σου!!!
 

efidra

Chef
Ψήφισα πολιτισμό γιατί από τις 3 επιλογές αυτή ήταν η προτίμησή μου. Βασικά, όμως, δεν θα ήθελα να δίνει τίποτα απολύτως. Θα ήθελα απλά να το κλικάρω και να μου ανοίγει ένα πλέγμα 20x20 όπου μέσα θα μπορούσα να βάλω όποια παλιά έπαθλα από event ήθελα. :p
Μ αρεσε πολυ η ιδεα σου!!! Παρ ολο που κ εγω ψηφισα πολιτισμο και πληθυσμο οντως θα προτιμουσα ενα μικρουλικο κτιριακι που να ανοιγει ειτε σε πλεγμα , οπως ειπες , ειτε απλα σαν καρτελα για να μπορουμε να βαζουμε τα "περισια" κτιρια των event, κατι σαν αποθηκη.:)
 

georgioskchasiotis

Νέο Μέλος
Μ αρεσε πολυ η ιδεα σου!!! Παρ ολο που κ εγω ψηφισα πολιτισμο και πληθυσμο οντως θα προτιμουσα ενα μικρουλικο κτιριακι που να ανοιγει ειτε σε πλεγμα , οπως ειπες , ειτε απλα σαν καρτελα για να μπορουμε να βαζουμε τα "περισια" κτιρια των event, κατι σαν αποθηκη.:)
Ναί όντως,πολυ καλή ιδέα !! Ενα τέτοιο πλέγμα θα ήταν χρήσιμο και θα ήταν το "παλιατζήδικο" μας,
ώστε να μαζεύουμε σαβούρα, για τυχόν χρήση στο μέλλον !!! :):)
 

texblanco

Νέο Μέλος
αλλά να δίνει αρκετά πολιτισμό και πληθυσμό πχ 10000 πολιτισμό και 6000 πληθυσμό
 

DeletedUser3

Guest
Κι όλα αυτά σε 2x2. Να το προγραμματίσω για το Πρωταπριλιάτικο του 2019.
 

efidra

Chef
μην σκοτώνεις την επιθυμία μου να φαντάζομαι.εδώ διασκεδάζουμε δε χαχανίζουμε.
"χαχανιζω" επειδη γελασα με κατι αστειο? Μαλλον δεν εχεις χιουμορ!
Δεν το συνεχιζω γιατι ελπιζω οτι εκανες πλακα , αλλιως ειναι πολυ προσβλητικο σαν εκφραση αυτο που ειπες και σε παρακαλω να προσεχεις λιγο παραπανω τις εκφρασεις σου!
 

texblanco

Νέο Μέλος
"χαχανιζω" επειδη γελασα με κατι αστειο? Μαλλον δεν εχεις χιουμορ!
Δεν το συνεχιζω γιατι ελπιζω οτι εκανες πλακα , αλλιως ειναι πολυ προσβλητικο σαν εκφραση αυτο που ειπες και σε παρακαλω να προσεχεις λιγο παραπανω τις εκφρασεις σου!
το χαχανίζουμε βγαίνει απο το χαχαχα που εγραψες και ηταν εμφατική σατυρα και οχι προσβολή .μη τα λαμβανεις κυριολεκτικα δεν ηταν για να σε προσβαλω..ειμαστε εδω για διασκεδαση και οχι να χαλιομαστε αν και η προταση μου ακομα πιστευω ειναι καλη ιδεα.Καλές γιορτές.
 

DeletedUser3

Guest
Ο ποιητής είπε...

"Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες,
μόνο και μόνο όταν είναι εφικτές
Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις,
άστο καλύτερα, καθόλου μην τις λες"

Ο κύκλος της συζήτησης έκλεισε νομίζω.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή