• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Περιπέτεια Συντροφιάς

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

AndyAndre

Νέο Μέλος
Πρέπει να υπάρχει τρόπος το σεντούκι να μην μπορεί να το ανοίξει οποιοσδήποτε παίκτης που συμμετέχει.
Έχει γίνει επανειλημμένα λάθος, είτε από κεκτημένη ταχύτητα είτε και από πρόθεση...ποιός ξέρει!!!
Δεν γίνεται να ορίζονται αρμοδιότητες μέσα σε μια περιπέτεια και να μην μπορούν οι άλλοι, πέρα τις συνεννόησης δηλαδή, να ανοίξουν το σεντούκι?!
Χρειάζεται επείγοντος λύση γιατί δημιουργούνται προβλήματα ανάμεσα σε παίκτες διαφορετικών ταχυτήτων.
Υπάρχουν παίκτες που μπαίνουν, παίζουν, φεύγουν...χωρίς να διαβάσουν το παραμικρό και ίσως νομίζοντας ότι είναι και δικό τούς να το ανοίξουν κιόλας... διαλύοντας σχεδιασμούς και παραγωγές για το έτσι...
Βάλτε μια ιεραρχία μέσα στις περιπέτειες ΧΘΕΣ...
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Πρέπει να υπάρχει τρόπος το σεντούκι να μην μπορεί να το ανοίξει οποιοσδήποτε παίκτης που συμμετέχει.
Έχει γίνει επανειλημμένα λάθος, είτε από κεκτημένη ταχύτητα είτε και από πρόθεση...ποιός ξέρει!!!
Δεν γίνεται να ορίζονται αρμοδιότητες μέσα σε μια περιπέτεια και να μην μπορούν οι άλλοι, πέρα τις συνεννόησης δηλαδή, να ανοίξουν το σεντούκι?!
Χρειάζεται επείγοντος λύση γιατί δημιουργούνται προβλήματα ανάμεσα σε παίκτες διαφορετικών ταχυτήτων.
Υπάρχουν παίκτες που μπαίνουν, παίζουν, φεύγουν...χωρίς να διαβάσουν το παραμικρό και ίσως νομίζοντας ότι είναι και δικό τούς να το ανοίξουν κιόλας... διαλύοντας σχεδιασμούς και παραγωγές για το έτσι...
Βάλτε μια ιεραρχία μέσα στις περιπέτειες ΧΘΕΣ...

Επειδή το πρόβλημα, το έχουμε αντιμετωπίσει κατά καιρούς σε όλες τις ομάδες, μια λύση που έχω δώσει εδώ και χρόνια εγώ σαν Αρχιμάγος,
στην συντροφιά μου, αλλά νομίζω ότι πλέον το εφαρμόζουν κι άλλες συντροφιές, είναι, κατά την διάρκεια της περιπέτειας, να αλλάζω τις ιδιότητες των μελών της συντροφιάς, από μάγους και πρέσβεις σε απλά μέλη, ώστε μόνο εγώ να μπορώ να ανοίγω τα σεντούκια. Φυσικά αν υπάρχουν και κάποια άλλα μέλη της συντροφιάς που μπορούνε να ορισθούν υπεύθυνα γιαυτό τον σκοπό, παραμένουν με τις ιδιότητες και τα προνόμια που έχουν!!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Ο αρχιμάγος και οι μάγοι μπορούν να ανοίξουν τα σεντούκια, οπότε μπορεί μια συμμαχία για την διάρκεια των περιπετειών να ορίσει 2-3 άτομα ώς μάγους για να βοηθήσουν τον αρχιμάγο (αν λείπει) στο άνοιγμα του σεντουκιού και τα υπόλοιπα μέλη να γίνουν μέλη. Έτσι δεν μπορούν όλοι να έχουν πρόσβαση στο άνοιγμα του σεντουκιού.
3-4 έμπειρα άτομα με πρόσβαση στο σεντούκι είναι υπέραρκετά.
 

AndyAndre

Νέο Μέλος
Ευχαριστώ πολύ και εκ μέρους όλων των παικτών της ομάδας. Έννοιτε ότι είναι μια λύση και μάλιστα άμεση.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Γι αυτό το λόγο ορίζονται απ' τον/την Αρχιμάγο, η Βαθμίδα του κάθε μέλους. Συγκεκριμένες βαθμίδες έχουν το δικαίωμα να ανοίξουν το σεντούκι, που στη τελική τις ανταμοιβές απ' το σεντούκι τις λαμβάνουν όλα τα μέλη της εκάστοτε Συντροφιάς, οπότε ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή