• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Περιπέτεια Συντροφιάς (01/02/2018)

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα και καλη εβδομαδα.εχω να κανω μια ερωτηση,και παρακαλω διοθωστε με αν κανω λαθος.Στις προηγούμενες περιπέτειες τα δωρα που επερναν οι 3 πρωτες ομαδες ηταν ελαφρως καλυτερα οσον αφορουσε τα χαρακτηριστικα τους από ότι εδιναν όταν γινόντουσαν και τα περναμε από τα αντιστοιχα ιβεντ..τωρα εχουν ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα.γιατι συνεβει αυτό? ευχαριστω πολύ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1457

Guest
καλησπέρα και καλη εβδομαδα.εχω να κανω μια ερωτηση,και παρακαλω διοθωστε με αν κανω λαθος.Στις προηγούμενες περιπέτειες τα δωρα που επερναν οι 3 πρωτες ομαδες ηταν ελαφρως καλυτερα οσον αφορουσε τα χαρακτηριστικα τους από ότι εδιναν όταν γινόντουσαν και τα περναμε από τα αντιστοιχα ιβεντ..τωρα εχουν ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα.γιατι συνεβει αυτό? ευχαριστω πολύ..

Μηπως και εδω ισχυει το γνωστο ρητο που λεει : "καθε περσι και καλυτερα" ? :rolleyes: .
 

Yeilos

Νέο Μέλος
Συγνώμη αλλά δεν αυξήθηκε απλά το πλήθος των αντικειμένων ...μπορώ να πω ότι το τερμάτισαν, 90 εμβλήματα των σιδηρουργών και 30 κομψά αγάλματα για την τελευταία διαδρομή είναι απλά τρελά νούμερα. Αυτά δεν είναι νούμερα που παράγουν οι περισσότεροι παίκτες καθημερινά... αυτά είναι νούμερα να ξηλώσεις την μισή πόλη σου για να τα βγάλεις!
Δεν ξέρω τι είχαν στο μυαλό τους οι σχεδιαστές της περιπέτειας αλλά νομίζω ότι ήταν πολύ αισιόδοξοι για τα νούμερα που μπορεί να παράγει ο κάθε παίκτης μεμονωμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3

Guest
καλησπέρα και καλη εβδομαδα.εχω να κανω μια ερωτηση,και παρακαλω διοθωστε με αν κανω λαθος.Στις προηγούμενες περιπέτειες τα δωρα που επερναν οι 3 πρωτες ομαδες ηταν ελαφρως καλυτερα οσον αφορουσε τα χαρακτηριστικα τους από ότι εδιναν όταν γινόντουσαν και τα περναμε από τα αντιστοιχα ιβεντ..τωρα εχουν ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα.γιατι συνεβει αυτό? ευχαριστω πολύ..

Οι Περιπέτειες, σωστά παρατηρείς ότι δίνουν σαν ανταμοιβές τα κτίρια προηγουμένων event.
Δεδομένου ότι οι πρώτες είχαν πχ κτίρια από το Πασχαλινό Event, λογικό είναι πέρυσι το Πάσχα, να ήσουν περίπου στο Κεφάλαιο των Ξωτικών του Δάσους, οπότε η ανταμοιβή που πήρες τότε, να αντιστοιχεί στο Κεφάλαιο των Μάγων και Δράκων.

Η ανταμοιβή στα πρώτα events μπορεί να ήταν ίδια, όμως ήσουν στο Κεφάλαιο των Μικρούληδων, άρα τα κτίρια έδιναν μεγαλύτερα bonus.

Απλά τώρα, ήσουν στο ίδιο Κεφάλαιο όταν έγινε το event και στο ίδιο Κεφάλαιο όταν έγινε η Περιπέτεια. Και κάπως έτσι λύνεται το μυστήριο :)
 

DeletedUser1199

Guest
Εγω θα ηθελα να πω οτι το συγκεκριμενο εβεντ χρειαζοταν συντονισμο και συμμετοχη απο ολα τα μελη ,ωστε να δουλεψουν συλλογικα και οργανωμενα.
Επικοινωνια στο τσατ και καλη διαθεση πανω απ ολα .
Εμεις τελειωσαμε μια μερα πριν τη ληξη του,δηλαδη αποψε το βραδυ,ανοιγοντας και τα 3 μπαουλα .
Δεν ειμαστε καμια παλια συντροφια με περγαμηνες και παικτες τεραστιους.
Αντιθετα ειμαστε μαλλον μετριοι και μικροι παικες αλλα ειμαστε μια δεμενη παρεα που δουλεψε οργανωμενα, με τη πλακα μας και με καλη συννενοηση μεταξυ μας και αυτο νομιζω κανει τη διαφορα.
Αν ο Αρχιμαγος ξερει να κραταει ενωμενη την ομαδα του και να συντονιζει σαν καλος μαεστρος την ορχηστρα ,ολα πανε ρολοι .
Θεωρω δε οτι αυτος ειναι και ο βαθυτερος σκοπος του σχεδιασμου του συγκεκριμενου εβεντ . Να βαλει τους παικτες να περνανε ωρες μαζι και να δουλεψουν συλλογικα.Το δεσιμο μεταξυ τους θα βοηθησει στην καλυτερη συνεργασια μεταξυ τους ,με επεκταση την αναπτυξη τους αλλα και τη παραμονη τους στο παιχνιδι.
Ολα τα εβεντς εχουν τις δυσκολιες τους και τις περισσοτερες φορες τα δωρα ΔΕΝ ειναι αναλογα της ταλαιπωριας . Αυτο δεν αλλαζει οτι και να λεμε.
Ειναι ομως ενα παιχνιδι και αν οι ωρες μεσα σ αυτο περνανε ευχαριστα ,με καλη και ευχαριστη συντροφια ,τοτε εχει επιτευχθει και ο στοχος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
Οι Περιπέτειες, σωστά παρατηρείς ότι δίνουν σαν ανταμοιβές τα κτίρια προηγουμένων event.
Δεδομένου ότι οι πρώτες είχαν πχ κτίρια από το Πασχαλινό Event, λογικό είναι πέρυσι το Πάσχα, να ήσουν περίπου στο Κεφάλαιο των Ξωτικών του Δάσους, οπότε η ανταμοιβή που πήρες τότε, να αντιστοιχεί στο Κεφάλαιο των Μάγων και Δράκων.

Η ανταμοιβή στα πρώτα events μπορεί να ήταν ίδια, όμως ήσουν στο Κεφάλαιο των Μικρούληδων, άρα τα κτίρια έδιναν μεγαλύτερα bonus.

Απλά τώρα, ήσουν στο ίδιο Κεφάλαιο όταν έγινε το event και στο ίδιο Κεφάλαιο όταν έγινε η Περιπέτεια. Και κάπως έτσι λύνεται το μυστήριο :)
Λογο ελειψης χρονου δεν πηρα μερος σε αυτές τις περιπέτειες μα απο το λιγο που ειδα ειχα μπερδευτει.ευχαριστω για την απαντηση..πραγματικα με ειχε παραξενεψει ολο αυτό..να σαι καλα!!
 

DeletedUser1161

Guest
Ο νεος ομαδικός διαγωνισμός ήταν ξενέρωμα. Υπάρχαν νέες αποστολές δύσκολες και με λάθη, ενώ κι από τις παλιές ζητιόνταν πράγματα απίστευτα. Όταν το επίπεδο δυσκολίας ξεπεράσει ένα όριο, τότε και το ενδιαφέρον μειώνεται...

@Lighting Shadow Αφαιρέθηκε Quote δημοσίευσης, γιατί ήταν Off-topic.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Yeilos

Νέο Μέλος
Ολα τα εβεντς εχουν τις δυσκολιες τους
Αρελια για ρίξε μια πιο προσεκτική ματιά στην λίστα κατάταξης, μιλά από μόνη της πόσες συντροφιές κατάφεραν να φτάσουν στο τρίτο σεντούκι 8 ώρες πριν την λήξη του δρώμενου. Μάλλον τραγικός είναι ο απολογισμός και νομίζω ότι πρέπει να τα λάβουν σοβαρά υπόψιν αυτό!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Αρελια για ρίξε μια πιο προσεκτική ματιά στην λίστα κατάταξης, μιλά από μόνη της πόσες συντροφιές κατάφεραν να φτάσουν στο τρίτο σεντούκι 8 ώρες πριν την λήξη του δρώμενου. Μάλλον τραγικός είναι ο απολογισμός και νομίζω ότι πρέπει να τα λάβουν σοβαρά υπόψιν αυτό!
Καλά το ότι πολλές συμμαχίες δεν έχουν ακόμα τελειώσει με το τρίτο σεντούκι της περιπέτειας φαντάζομαι ότι έχει περισσότερο να κάνει με τον μη ενθουσιασμό για τα δώρα του κάθε κύκλου και όχι τόσο λόγω δυσκολιών
 

Yeilos

Νέο Μέλος
Βασικά το θέμα δεν είναι να κάνουμε εμείς ανάλυση, αυτό θα το κάνει σίγουρα η εταιρεία. Αν και ο μη ενθουσιασμός για τα δώρα έχει καταγραφεί και αυτός στην λίστα κατάταξης.(με έτρωγε να το γράψω και αυτό) Το θέμα είναι να καταγραφούν τυχόν αστοχίες που έχουν γίνει για να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση, είτε αυτό λέγεται βραβεία, είτε βαθμός δυσκολίας (ποσότητες 48/24h), είτε ελλιπής ενημέρωση (από την εταιρεία) για της αλλαγές που έχουν γίνει και που μας βρήκαν στο σύνολο απροετοίμαστους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1199

Guest
Αρελια για ρίξε μια πιο προσεκτική ματιά στην λίστα κατάταξης, μιλά από μόνη της πόσες συντροφιές κατάφεραν να φτάσουν στο τρίτο σεντούκι 8 ώρες πριν την λήξη του δρώμενου. Μάλλον τραγικός είναι ο απολογισμός και νομίζω ότι πρέπει να τα λάβουν σοβαρά υπόψιν αυτό!

Αγαπητε Yeilos θα συμφωνησω μαζι σου και στα 2 ποστ σου.
Εχεις απολυτο δικιο ,και αν οντως λιγες συντροφιες ανοιξαν τα 3 σεντουκια ,αυτο πρεπει να προβληματισει σοβαρα την εταιρεια .
Ας το το δουν οι αρμοδιοι και ας ελπισουμε οτι καποιες θετικες αλλαγες θα κανουν οχι μονο για μας ,αλλα ΚΑΙ για το δικο τους συμφερον.
Αν δεν υπαρχει κινητρο δεν μπορει να υπαρξει και συμμετοχη . Αν δεν υπαρξει συμμετοχη δεν θα υπαρξει και κερδος .
Οι πιο παλιοι παικτες θα εχουν βαρεθει και μπαφιασει να βλεπουν τα ιδια δωρα συνεχεια .
Αν επαιξαν θα ηταν για να βοηθησουν ,ωστε να παρουν κατι οι μικροι στις συντροφιρες τους.
Πολλοι ομως "μικροι " μετα απο καποιο διαστημα τα παρατανε. Ισως θα πρεπει λοιπον να ασχοληθουν να κρατησουν τους σταθερους και μεγαλους καλους πελατες με αναλογο δελεαρ, οι δε μικροι θα ακολουθησουν τα χναρια των μεγαλων .
Αν τα δρωμενα δεν εχουν ανανεωση και παραμενουν τα ιδια ,παυουν να εχουν και ενδιαφερον ,με τα γνωστα επακολουθα .
 

DeletedUser1199

Guest
Καλά το ότι πολλές συμμαχίες δεν έχουν ακόμα τελειώσει με το τρίτο σεντούκι της περιπέτειας φαντάζομαι ότι έχει περισσότερο να κάνει με τον μη ενθουσιασμό για τα δώρα του κάθε κύκλου και όχι τόσο λόγω δυσκολιών

Φυσικα Vagos the Greek ,συμφωνω μαζι σου ,πολλοι θα τα εχουν διπλα και τριπλα στις αποθηκες τους .
Παιξανε λιγο να βοηθησουν τα νεαρα μελη της συντροφιας και τελος .
Τι να παιξουν ? Να κανουν τα ιδια και τα ιδια και να παρουν παλι τον εμπορακο που βαρεθηκαν να τον βλεπουν?
Ας ανανεωθει το δρωμενο να υπαρξει και συμμετοχη .Ετσι παει . ;)
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
@ARELIA εμενα η συντροφια μου αυτη τη στιγμη (2 ωρες πριν τελειωσει το event) εχει φτασει στην αρχη του 2ου σεντουκιου και ο λογος ειναι ενας και μοναδικος:

Δεν ηθελε κανενας να ασχοληθει σοβαρα με το συγκεκριμενο event (απο εμενα που εχω τελειωσει ολα τα κεφαλαια, μεχρι τον τελευταιο παικτη που εχει 1300 ποντους) γιατι τα επαθλα ειναι τρισαθλια για τις ωρες που χρειαζεται το event για να βγει. Χιλιες φορες να εχουμε event σαν τα προηγουμενα που μπορουν ολοι οι παικτες να κερδιζουν επαθλα αναλογως των επιπεδων τους παρα αυτα που δινει το συγκεκριμενο.
 

Sunshine66

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Οἱ περιπέτειες ἦταν πάρα πολύ δύσκολες καί συμφωνῶ μέ ἕναν φίλο πού εἶπε ὅτι τό «τερμάτησαν».. Δέν λέω τόσο γιά τά διήμερα ἀγάλματα καί τά ἄλλα ἡμερήσια σιδηρουργῶν καί περιδέραια, μιλάω γιά τά ξόρκια. Μέ δύο μέρες μόνο τουρνουά πόσα νά μαζέψεις. Εἰδικά οἱ μικροί παῖκτες βγάζανε 1 μέ 2 ξόρκια τήν μέρα δηλαδή τίποτα.
Ἐμεῖς εἴμαστε μιά μικρή συντροφιά 16 ἀτόμων μέ μερικούς πολύ μικρούς παῖκτες καί δυσκολευτήκαμε πάρα πολύ. Θέλαμε πολύ νά ἀνοίξουμε τήν 3η πίστα γιά νά κερδίσουμε τόν 3ο ἔμπορο γιά τούς μικρούς ἀλλά στάθηκε ἀδύνατον. Τά σιδηρουργῶν ἦταν πάρα πολλά και τελικά φτάσαμε μέχρι τό 6ο πορτοκαλί κυκλάκι καί κολλήσαμε.
Ὅσο καί νά συντονίσει κάποιος τήν συντροφιά του καί ὅσο πρόθυμοι νά εἶναι ὅλοι (καί σέ μᾶς ἦταν ὅλοι πρόθυμοι νά βοηθήσουν) θά πρέπει νά σοῦ δίνεται καί ἡ δυνατότητα καί αὐτήν τήν φορά αἰσθανθήκαμε ὅτι δέν μᾶς δόθηκε ἡ δυνατότητα νά τερματίσουμε, ὅτι δέν ἐξαρτάτο ἀπό 'μᾶς. Τό μόνο πού μέ παρηγορεῖ εἶναι ὅτι ὑπάρχουν κι ἄλλες συντροφιές πού εἶχαν ἀκριβῶς τό ἴδιο πρόβλημα, ὁπότε ὑποθέτω ὅτι δέν εἴμαστε ἐμεῖς οἱ ...περίεργοι καί οἱ γκρινιάρηδες.
Ἄν μπορεῖτε μήν ξαναβάλετε ξόρκια. Πραγματικά λαμβάνουμε μέρος στίς περιπέτειες κυρίως γιά τήν χαρά τῆς ὀμαδικῆς συμμετοχῆς καί ὄχι τόσο γιά τά δῶρα, ἀλλά αὐτό μέ τά ξόρκια ἦταν ἐξουθενωτικό. Ἄ, καί λιγότερα ἀγάλματα ἄν γίνεται...
Ἐπίσης παλιά ξέραμε ὅτι τό πορτοκαλί ἦταν τό πιό δύσκολο μονοπάτι καί τά ἄλλα πιό βατά. Εἰδικά στήν τρίτη πίστα ὅμως, τό πορτοκαλί ἦταν τό πιό εὔκολο. Κρίμα πού δέν μπορέσαμε νά τό τελειώσουμε καί πήραμε μόνο τούς δύο ἐμπόρους.
Οἱ στιγμιαῖες, αὐτήν τήν φορά, γιά μᾶς δέν ἦταν οἱ καλύτερες. Θά προτιμούσαμε ξόρκια χρόνου παρά ξόρκια μέ πόντους γνώσης μόνο γιά Ἀρχαῖα Θαύματα. Εἶναι πιό χρήσιμα.
Αὐτά. Εὔχομαι στίς ἐπόμενες περιπέτειες τά δώρα να εἶναι πιό καλά καί οἱ στιγμιαῖες βοήθειες ὅπως οἱ παλιές. Ἀκόμα τίς ἔχω καί τίς χρησιμοποιῶ.
Σᾶς εὐχαριστῶ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1457

Guest
Οἱ περιπέτειες ἦταν πάρα πολύ δύσκολες καί συμφωνῶ μέ ἕναν φίλο πού εἶπε ὅτι τό «τερμάτησαν».. Δέν λέω τόσο γιά τά διήμερα ἀγάλματα καί τά ἄλλα ἡμερήσια σιδηρουργῶν καί περιδέραια, μιλάω γιά τά ξόρκια. Μέ δύο μέρες μόνο τουρνουά πόσα νά μαζέψεις. Εἰδικά οἱ μικροί παῖκτες βγάζανε 1 μέ 2 ξόρκια τήν μέρα δηλαδή τίποτα.
Ἐμεῖς εἴμαστε μιά μικρή συντροφιά 17 ἀτόμων μέ μερικούς πολύ μικρούς παῖκτες καί δυσκολευτήκαμε πάρα πολύ. Θέλαμε πολύ νά ἀνοίξουμε τήν 3η πίστα γιά νά κερδίσουμε τόν 3ο ἔμπορο γιά τούς μικρούς ἀλλά στάθηκε ἀδύνατον. Τά σιδηρουργῶν ἦταν πάρα πολλά και τελικά φτάσαμε μέχρι τό 6ο πορτοκαλί κυκλάκι καί κολλήσαμε.
Ὅσο καί νά συντονίσει κάποιος τήν συντροφιά του καί ὅσο πρόθυμοι νά εἶναι ὅλοι (καί σέ μᾶς ἦταν ὅλοι πρόθυμοι νά βοηθήσουν) θά πρέπει νά σοῦ δίνεται καί ἡ δυνατότητα καί αὐτήν τήν φορά αἰσθανθήκαμε ὅτι δέν μᾶς δόθηκε ἡ δυνατότητα νά τερματίσουμε, ὅτι δέν ἐξαρτάτο ἀπό 'μᾶς. Τό μόνο πού μέ παρηγορεῖ εἶναι ὅτι ὑπάρχουν κι ἄλλες συντροφιές πού εἶχαν ἀκριβῶς τό ἴδιο πρόβλημα, ὁπότε ὑποθέτω ὅτι δέν εἴμαστε ἐμεῖς οἱ ...περίεργοι καί οἱ γκρινιάρηδες.
Ἄν μπορεῖτε μήν ξαναβάλετε ξόρκια. Πραγματικά λαμβάνουμε μέρος στίς περιπέτειες κυρίως γιά τήν χαρά τῆς ὀμαδικῆς συμμετοχῆς καί ὄχι τόσο γιά τά δῶρα, ἀλλά αὐτό μέ τά ξόρκια ἦταν ἐξουθενωτικό. Ἄ, καί λιγότερα ἀγάλματα ἄν γίνεται...
Ἐπίσης παλιά ξέραμε ὅτι τό πορτοκαλί ἦταν τό πιό δύσκολο μονοπάτι καί τά ἄλλα πιό βατά. Εἰδικά στήν τρίτη πίστα ὅμως, τό πορτοκαλί ἦταν τό πιό εὔκολο. Κρίμα πού δέν μπορέσαμε νά τό τελειώσουμε καί πήραμε μόνο τούς δύο ἐμπόρους.
Οἱ στιγμιαῖες, αὐτήν τήν φορά, γιά μᾶς δέν ἦταν οἱ καλύτερες. Θά προτιμούσαμε ξόρκια χρόνου παρά ξόρκια μέ πόντους γνώσης μόνο γιά Ἀρχαῖα Θαύματα. Εἶναι πιό χρήσιμα.
Αὐτά. Εὔχομαι στίς ἐπόμενες περιπέτειες τά δώρα να εἶναι πιό καλά καί οἱ στιγμιαῖες βοήθειες ὅπως οἱ παλιές. Ἀκόμα τίς ἔχω καί τίς χρησιμοποιῶ.
Σᾶς εὐχαριστῶ.

Εχεις δικιο δεν ηταν καθολου ευκολο ιδιως για εμας τους μικρους ,γιατι κι εγω περιπου 15 μερες εχω στο παιχνιδι .
Προσθεσα εργαστηρια και σετ εργοστασιων και σχεδον τιναξα το λογαριασμο μου στον αερα ,αλλα χαιρομαι που καταφερα να βοηθησω την ομαδα μου και μαλιστα πολυ ενεργα κατα τα λεγομενα της αρχηγου μας.
Και στη δικη μου συντροφια 2 σεντουκια ανοιξαμε .
Για μενα ηταν το πρωτο εβεντ οποτε ειχε ενδιαφερον ολη αυτη η ανακατωσουρα με το τεξιμο ,τα μηνυματα και τις συννενοησεις .
Ελπιζω ομως στο επομενο να μην εχουν παλι τα ιδια δωρα ,γιατι απ οτι διαβασα πιο πανω ,μαλλον αυτο γινεται συνεχως και πολλοι δεν ασχοληθηκαν γι αυτο το λογο .
Καλο ειναι να γινονται αλλαγες σ αυτο το τομεα ,για να υπαρχει ενδιαφερον ,το οποιο θα φερει και τη συμμετοχη περισσοτερων παικτων.
Δε γινεται κανεις να παλευει για να παιρνει τα ιδια πραματα καθε φορα .
 

DeletedUser3

Guest
Οι Περιπέτειες Συντροφιάς, έφτασαν στο τέλος τους για αυτή τη φορά.

Όπως κάθε φορά, θα συγκεντρώσουμε τα σχόλια, τις υποδείξεις και θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας. Δυστυχώς, το πρόβλημα με το Λάκκο, μας επισκέφθηκε ξανά και ίσως να έκρινε τον νικητή, όμως σ'αυτό, πρέπει να βοηθήσει και η Ομάδα Ανάπτυξης.

Θέλω να ευχαριστήσω λοιπόν την Golden Team για την ψυχραιμία που έδειξαν και να τους υπενθυμίσω ότι θα υπάρχουν και επόμενες Περιπέτειες, σίγουρα με λιγότερα bugs απ' ότι οι τωρινές.

Δεδομένου ότι όπως ίσως θα έχετε καταλάβει οι περισσότεροι από εσάς, ο ποιοτικός μας έλεγχος ενδεχομένως δεν περιέχει το βαθμό ζήλου που έχετε παίζοντας, θα φροντίσουμε τουλάχιστον στο βαθμό που περνάει ο λόγος μας, να γίνουν περισσότεροι (και πιο ποιοτικοί "ποιοτικοί έλεγχοι") ώστε να μην επαναληφθεί το συγκεκριμένο περιστατικό.

Τα προβλήματα που αντιμετωπίσαμε ήταν πάρα πολλά και πολυεπίπεδα, κι αφού συγχαρώ τις τρεις μεγάλες νικήτριες Συντροφιές, οι οποίες συγκέντρωσαν περισσότερους βαθμούς από πολύ μεγαλύτερους servers αποδεικνύοντας ότι έχουμε εξαιρετικές ομάδες στον Ελληνικό server, θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά τα οποία βοηθούν στο να έχετε 24/7 κάποιον που να ασχοληθεί με οποιοδήποτε πρόβλημα τύχει να αντιμετωπίσετε.
 

DeletedUser1199

Guest
@ARELIA εμενα η συντροφια μου αυτη τη στιγμη (2 ωρες πριν τελειωσει το event) εχει φτασει στην αρχη του 2ου σεντουκιου και ο λογος ειναι ενας και μοναδικος:

Δεν ηθελε κανενας να ασχοληθει σοβαρα με το συγκεκριμενο event (απο εμενα που εχω τελειωσει ολα τα κεφαλαια, μεχρι τον τελευταιο παικτη που εχει 1300 ποντους) γιατι τα επαθλα ειναι τρισαθλια για τις ωρες που χρειαζεται το event για να βγει. Χιλιες φορες να εχουμε event σαν τα προηγουμενα που μπορουν ολοι οι παικτες να κερδιζουν επαθλα αναλογως των επιπεδων τους παρα αυτα που δινει το συγκεκριμενο.

Αγαπητε FoTiS 21,δεν αντιλεγω οτι τα δωρα δεν ηταν κατι το καταπληκτικο . Δεν αντιλεγω επισης οτι ηθελαν δυσαναλογες ωρες απασχολησης ,φοβερη συμμετοχη , οργανωση και γενικως τρεχαλητο για να παρει η ομαδα και τα 3 σεντουκια.
Ειναι ευλογο εσυ και οι συμπαικτες της συντροφιας σου, που απ οτι βλεπω στην εγγραφη σου παιζετε χρονια, να μην ενδιαφερεστε για το δωρακι του εμπορακου.
Τωρα γιατι οι παικτες με τα 1300 σκορ δεν ηθελαν, δεν μπορω να πω οτι το καταλαβαινω,γιατι ειμαι σιγουρη οτι ΑΝ ηθελαν, θα τους βοηθουσατε οι μεγαλοι να το παρουν που για σας σιγουρα θα ηταν πολυ απλο να τους δωστε ενα χερι.
Εμεις ,οπως ειπα και πιο πανω ,δεν ειμαστε παικτες του δικου σου βεληνεκους,πολυ μετριοι και μικροι ειμαστε ,αφου παιζουμε κατι μηνες .
Οι πιο μικροι της συντροφιας μας , οχι μονο βοηθησαν ,αλλα εκαναν υπερβαση μπορω να πω .Ολες αυτες τις μερες το τσατ πηρε φωτια ,τα παιδια καθοντουσαν μεχρι αργα τη νυχτα ,γινοταν τρελη πλακα και με πολλη διαθεση και συννενοηση,φτιαχναμε ολοι μαζι τα items των αποστολων και το απολαυσαμε . Η ομαδα εδεσε ακομα περισσοτερο,γιατι οι δυσκολιες δενουν τους ανθρωπους μεταξυ τους και, απο απλοι συμπαικτες γινονται φιλοι.
Δε σου κρυβω οτι προσωπικα ,δεν με χαλαει καθολου το εμπορακι με τους πολυτιμους λιθους και μια χαρα το εβαλα στη πολη μου.
Καταλαβαινω ομως απολυτα ,την αγανακτιση σου ,γιατι αν και στις επομενες περιπετειες ξαναδω παλι το εμπορακι για δωρο ,θα σαλταρω. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1487

Guest
Οι Περιπέτειες Συντροφιάς, έφτασαν στο τέλος τους για αυτή τη φορά.

Όπως κάθε φορά, θα συγκεντρώσουμε τα σχόλια, τις υποδείξεις και θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας. Δυστυχώς, το πρόβλημα με το Λάκκο, μας επισκέφθηκε ξανά και ίσως να έκρινε τον νικητή, όμως σ'αυτό, πρέπει να βοηθήσει και η Ομάδα Ανάπτυξης.

Θέλω να ευχαριστήσω λοιπόν την Golden Team για την ψυχραιμία που έδειξαν και να τους υπενθυμίσω ότι θα υπάρχουν και επόμενες Περιπέτειες, σίγουρα με λιγότερα bugs απ' ότι οι τωρινές.

Δεδομένου ότι όπως ίσως θα έχετε καταλάβει οι περισσότεροι από εσάς, ο ποιοτικός μας έλεγχος ενδεχομένως δεν περιέχει το βαθμό ζήλου που έχετε παίζοντας, θα φροντίσουμε τουλάχιστον στο βαθμό που περνάει ο λόγος μας, να γίνουν περισσότεροι (και πιο ποιοτικοί "ποιοτικοί έλεγχοι") ώστε να μην επαναληφθεί το συγκεκριμένο περιστατικό.

Τα προβλήματα που αντιμετωπίσαμε ήταν πάρα πολλά και πολυεπίπεδα, κι αφού συγχαρώ τις τρεις μεγάλες νικήτριες Συντροφιές, οι οποίες συγκέντρωσαν περισσότερους βαθμούς από πολύ μεγαλύτερους servers αποδεικνύοντας ότι έχουμε εξαιρετικές ομάδες στον Ελληνικό server, θέλω να ευχαριστήσω τα παιδιά τα οποία βοηθούν στο να έχετε 24/7 κάποιον που να ασχοληθεί με οποιοδήποτε πρόβλημα τύχει να αντιμετωπίσετε.

Αγαπητέ Community Manager και λοιποί συμπαίκτες του φόρουμ

Η ΠΑΡΕΑ της συντροφιάς GOLDEN TEAM I & II έχει αποδείξει το ήθος και την αξία της επανειλλημένα κατά τη διάρκεια της ύπαρξης αυτού του παιχνιδιού. Αγαπάμε όλα τα τουρνουά, events και τις Περιπέτειες Συντροφιάς ειδικά, διότι μας δένουν περισσότερο ως ομάδα και μας κάνουν κάθε φορά καλύτερους από την προηγούμενη. Απόδειξη αποτελεί το γεγονός ότι και στις 3 Περιπέτειες Συντροφιάς που ήδη έχουν διεξαχθεί στον Ελληνικό server ήμασταν στις 3 πρώτες θέσεις (1-2-2).
Αυτή τη φορά οι Περιπέτειες είχαν σχεδιασθεί πρωτίστως από τον Αρχιμάγο μας LoukD (Δημήτρη), Tiger1050 (Βαγγέλη), εμένα και με την βοήθεια των υπόλοιπων μελών της Συντροφιάς, με απώτερο σκοπό να ξεπεράσουμε τους 30.000 πόντους κατά πολύ και γι' αυτόν τον λόγο είχαμε δημιουργήσει αυτή την φορά απόθεμα εμβλημάτων που θα μας εξασφάλιζε την 1η θέση,
Δυστυχώς, μιάμιση ώρα πρίν τη λήξη, κόλλησε ο Λάκκος και δεν μπορούσαμε να βάλουμε εμβλήματα. (Φανταστείτε ότι εγώ μόνο είχα 38 σιδηρουργούς.).
Φαντάζομαι ότι οι Διαχειριστές στις επαναλαμβανόμενες οχλήσεις μας έκαναν ότι μπορούσαν για να διορθώσουν το πρόβλημα και τους ευχαριστούμε, αλλά πάνω απ' όλα είναι παιχνίδι και θα υπάρξουν και νέες Περιπέτειες. Δεν τα καταφέραμε τώρα, θα τα καταφέρουμε την επόμενη φορά προσπαθώντας να πετύχουμε ένα απο τα καλύτερα σκόρ διεθνώς.
Συγχαρητήρια στους Αλχημιστές που κατάφεραν να βγούν 1οι σε ένα τόσο δύσκολο τουρνουά.
 

DeletedUser710

Guest
Δεν τα καταφέραμε τώρα, θα τα καταφέρουμε την επόμενη φορά προσπαθώντας να πετύχουμε ένα απο τα καλύτερα σκόρ διεθνώς.
Συγχαρητήρια στους Αλχημιστές που κατάφεραν να βγούν 1οι σε ένα τόσο δύσκολο τουρνουά.

Σας το εύχομαι πραγματικά, αλλά δεν νομίζω πως θα έχετε τον ίδιο χώρο ελεύθερο τώρα με την είσοδο της νέας φυλής, ώστε να έχετε τις ίδιες επιδόσεις ή και καλύτερες.
 
Κορυφή