• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Οι Elvenar

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1058

Guest
Άσχετο αλλά φλέγον!!! Πρόκειται να μπουν τα ξόρκια τηλεμεταφοράς στην ακαδημία μαγείας κάποια στιγμή ή θα μείνουν στο κωδωνοστάσιο της αιωνιότητας;;;
Ανυπομονώ για τα Θαύματα της νέας φυλής!!!
 

dimdalax

Ξωτικό του Δάσους
καλημερα.. θα ειναι πολυ ωραιο το καινουριο κεφαλαιο αλλα τα θαυματα του ειναι λιγο εξω απο τα θελω των παιχτων αυτου το επιπεδου. το βρησκω δηλαδη λιγο αχρειαστο το θαυμα που δινει περισοτερο ενυσχιση στην πυλη κατι που θα ηταν πιο χρησιμο στα πρωτα κεφαλαια, ενω στο τελος του κεφαλαιου αυτο δεν υπαρχει καποια αλλη φυλη ωστε να ειναι πιο χρησιμο. οπως και για τον πληθυσμο που δινει το αλλο αφου θα ειναι σχετικα ολα τελειωμενα απο αναβαθμησεις τι θα τον θελουν το περισοτερο πληθυσμο?
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Θα συμφωνησω και εγω με τον @dimdalax πως θα επρεπε να βγουν νωριτερα τα συγκεκριμενα θαυματα εκτος και αν μας εχετε καμια εκπληξη ριχνοντας αλλες 3-4 φυλες στο καπακι! ;)
 

gkeim

Νέο Μέλος
Σας βγάζει κανονικά τις αποστολές του κεφαλαίου; Απότι έχω δει πρέπει να υπάρχουν, ωστόσο σε μένα δε βγάζει τίποτα (μόνο τις δύο που μπορείς να αρνηθείς, όχι του κεφαλαίου δηλαδή).
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Σας βγάζει κανονικά τις αποστολές του κεφαλαίου; Απότι έχω δει πρέπει να υπάρχουν, ωστόσο σε μένα δε βγάζει τίποτα (μόνο τις δύο που μπορείς να αρνηθείς, όχι του κεφαλαίου δηλαδή).

Αν ξεκλειδώσεις τους ανιχνευτές και δεν έχεις αποστολές από τα μηχανουργήματα τότε εμφανίζονται. Αλλιώς θα πρέπει να απορρίψεις τις αποστολές των μηχανουργημάτων για να φτάσεις στις αποστολές των Elvenar.
 

gkeim

Νέο Μέλος
Αν ξεκλειδώσεις τους ανιχνευτές και δεν έχεις αποστολές από τα μηχανουργήματα τότε εμφανίζονται. Αλλιώς θα πρέπει να απορρίψεις τις αποστολές των μηχανουργημάτων για να φτάσεις στις αποστολές των Elvenar.
Και τους ανιχνευτές έχω ξεκλειδώσει και τις αποστολές των μηχανουργημάτων έχω τελειώσει. Οπότε κάτι άλλο φταίει, μάλλον πρέπει να ρωτήσω στην υποστήριξη.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Και τους ανιχνευτές έχω ξεκλειδώσει και τις αποστολές των μηχανουργημάτων έχω τελειώσει. Οπότε κάτι άλλο φταίει, μάλλον πρέπει να ρωτήσω στην υποστήριξη.
Υποθέτω πως το πρόβλημα σου (από αυτά που γράφεις δηλαδή) είναι πως έχεις δύο αποστολές από αυτές που μπορείς να απορρίψεις. Αν κάνεις τη μια από της δύο ή απορρίψεις τη μια από τις δύο τότε θα σου εμφανίσει την πρώτη των Elvenar. Το ανώτερο των αποστολών που μπορείς να έχεις ενεργές (αν δεν τρέχει κάποια περιπέτεια ή event) είναι δύο.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Και τους ανιχνευτές έχω ξεκλειδώσει και τις αποστολές των μηχανουργημάτων έχω τελειώσει. Οπότε κάτι άλλο φταίει, μάλλον πρέπει να ρωτήσω στην υποστήριξη.

Εαν εχεις ξεκλειδωσει και την ερευνα των Ανιχνευτων για να μπεις επισημα στην Φυλη οπως ειπες τοτε θα πρεπει να εμφανιστουν και οι αποστολες της νεας φυλης. Απορριψε καποια αποστολη ή ολοκληρωσε μερικες απο αυτες που υπαρχουν για να εμφανιστουν οι νεες της Φυλης, αλλιως επικοινωνησε με την Υποστιρηξη
 

Συνημμένα

  • Φυλη1.jpg
    Φυλη1.jpg
    591,3 KB · Προβολές: 92

gkeim

Νέο Μέλος
Σωστά, έχετε απόλυτο δίκιο! Ούτε καν που μου πέρασε από το μυαλό αυτό. Ευχαριστώ πολύ.:)
 

DeletedUser710

Guest
Μια πρόταση για τους devs του παιχνιδιού για την επόμενη φυλή ( αν και όταν).
Ίσως θα έπρεπε τα αγαθά που απαιτούνται για το άνοιγμα ερευνών, και δεν εννοώ πόρους της Πύλης αλλά, στην προκειμένη περίπτωση του κεφαλαίου 15, πχ, τα έμψυχα αγαθά, να μην είναι τα ίδια σε είδος για όλους, αλλά να εξαρτώνται από τα ενισχυμένα έμψυχα που παράγει ο κάθε παίκτης. Θα μπορούσε να εφαρμοστεί το σύστημα +1, όπως σε κάποια κτήρια event. Αυτός που θα παράγει Οψιδιανό θα χρειάζεται Μελάνι, αυτός με το Μελάνι, Βελούδο και αυτός με το Βελούδο Οψιδιανό. Έτσι δεν θα βλέπαμε φαινόμενα, όπως αυτό τελευταία στην αγορά, 80 σελίδες να ζητάνε Μελάνι και 3-4 μόνο σελίδες για Οψιδιανό και Βελούδο, γιατί η πλειοψηφία των παικτών κινείται με έναν συγκεκριμένο ρυθμό και όλοι έχουν φτάσει να προσπαθούν να ανοίξουν τον Προηγμένο Θόλο της Σοφίας.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Μια πρόταση για τους devs του παιχνιδιού για την επόμενη φυλή ( αν και όταν).
Ίσως θα έπρεπε τα αγαθά που απαιτούνται για το άνοιγμα ερευνών, και δεν εννοώ πόρους της Πύλης αλλά, στην προκειμένη περίπτωση του κεφαλαίου 15, πχ, τα έμψυχα αγαθά, να μην είναι τα ίδια σε είδος για όλους, αλλά να εξαρτώνται από τα ενισχυμένα έμψυχα που παράγει ο κάθε παίκτης. Θα μπορούσε να εφαρμοστεί το σύστημα +1, όπως σε κάποια κτήρια event. Αυτός που θα παράγει Οψιδιανό θα χρειάζεται Μελάνι, αυτός με το Μελάνι, Βελούδο και αυτός με το Βελούδο Οψιδιανό. Έτσι δεν θα βλέπαμε φαινόμενα, όπως αυτό τελευταία στην αγορά, 80 σελίδες να ζητάνε Μελάνι και 3-4 μόνο σελίδες για Οψιδιανό και Βελούδο, γιατί η πλειοψηφία των παικτών κινείται με έναν συγκεκριμένο ρυθμό και όλοι έχουν φτάσει να προσπαθούν να ανοίξουν τον Προηγμένο Θόλο της Σοφίας.
Και να συμπληρώσω και πάνω σε αυτό και φαινόμενα του να ζητάει κάποιος δύο και τρεις φορές παραπάνω ποσότητα επειδή ήταν τυχερός στο ζάρι και του έκατσε το σωστό υλικό
 

DeletedUser710

Guest
Και να συμπληρώσω και πάνω σε αυτό και φαινόμενα του να ζητάει κάποιος δύο και τρεις φορές παραπάνω ποσότητα επειδή ήταν τυχερός στο ζάρι και του έκατσε το σωστό υλικό

Η λύση σε αυτό το πρόβλημα είναι πολύ απλή. Αν κανείς δεν ακουμπάει αυτές τις προσφορές θα τις βλέπουν να απομειώνονται μέρα τη μέρα
 
Κορυφή