• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Aπορρίπτεται] Νυχτερινά γραφικά

Θα σας άρεσε;

  • ΝΑΙ

  • ΟΧΙ


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο μετά την ψηφοφορία.
Δεν ξέρω πόση δουλειά χρειάζεται, φαντάζομαι αρκετή, αλλά νομίζω θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να είχε το παιχνίδι και νύχτα. Τις λεπτομέρειες τις αφήνω στους γραφίστες, αυτοί ξέρουν καλύτερα, άλλα αν γινόταν να δούμε την πόλη μας στο σελληνόφως, νομίζω το αποτέλεσμα θα ήταν φανταστικό.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Πιστεύω πως το παιχνίδι είναι ήδη βαρύ από θέμα γραφικών και όταν θελήσεις να κάνεις κάποιες βοήθειες έχει αρκετά κολλήματα. Οπότε δεν χρειάζεται να βαρύνει και άλλο με απλά γραφικά. Καλύτερα θα ήταν να προχωρούσαν σε πιό ουσιαστικές προσθήκες όπως μια λίστα γειτόνων για να μην χρειάζεται να μπαίνουμε σε όλες τις πόλεις για να βάλουμε μια βοήθεια.
 

DeletedUser118

Guest
Η ιδέα αυτή έχει απορριφθεί παλαιότερα τόσο εδώ όσο και σε άλλο αντίστοιχο παιχνίδι της εταιρείας.

Αν και από άποψη κώδικα θα μπορούσε να γίνει δεν είναι δυνατό να ξοδευτεί τόσος χρόνος στην δημιουργία γραφικών με αυτό το σκοπό. Εκτός του ότι ο πυρήνας του παιχνιδιού δεν είναι "φτιαγμένος" για κάτι τέτοιο, πέραν του χρόνου που θα απαιτούσε η υλοποίηση του, το όλο θέμα θα καθιστούσε το παιχνίδι αδύνατο να παιχθεί ακόμη και για το 90% των χρηστών.

Το ποσοστό δεν είναι υπερβολή και δεν είναι δυνατό με ένα παιχνίδι τέτοιας δομής να προσπαθείς να πιάσεις κοινό με υπολογιστές φτιαγμένους για gaming ή να απαιτείς από το κοινό να διαθέτει τέτοια συστήματα.
 
Κορυφή