• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] Νεος τροπος τοποθετησης /μεταφορας των πολεων .

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser1457
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1457

Guest
Ειμαι καινουργια παικτρια και αντιμετωπιζω ενα σημαντικο για μενα προβλημα.
Το συστημα με εχει τοποθετησει σε ενα σημειο με πολυ μεγαλους παικτες και απροσιτη αγορα για το επιπεδο μου.
Εγραψα στην υποστηριξη ζητωντας να με πανε καπου αλλου και μου απαντησαν οτι αυτο γινεται αυτοματα, χωρις ανθρωπινη παρεμβαση . Απλα με συμβουλεψαν να ανοιξω τη ρυθμιση της μεταφορας πραγμα που εκανα, με την ελπιδα ΙΣΩΣ μια καλυτερης γεωγραφικης θεσης ΑΝ με περιλαβει στις μεταφορες το συστημα.
Το θεμα ομως ειναι οτι αυτη η αυτοματη τοποθετηση του συστηματος δεν μου επιτρεπει να αναπτυχθω .
Ελαχιτοι παικτες απο το χαρτη μου μπαινουν στο κοπο να μου βαλουν βοηθεια (προφανως δεν εχουν αναγκη τα χρηματα που παιρνουν ) και η αγορα οπως ειπα πιο πριν δεν ειναι για τα δικα μου μετρα και σταθμα.
Οι παικτες της περιοχης μου εμπορευονται χιλιαδες υλικα και οχι τα 40 ξυλα και τα 40 μαρμαρα που μας δινουν οι αποστολες.
Φυσικα η συντροφια μας βοηθαει αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.
Μηπως θα ηταν πιο σωστο να μπαινουν παικτες παρομοιας εμβελειας σε καποιο χαρτη ωστε να αναπτυσονται ταυτοχρονα ?
Μηπως θα μπορουσαν οσοι θελουν να μετακομισουν σε αλλο σημειο του χαρτη να ειχαν την δυνατοτητα να το κανουν με καποιο διαβημα ,μεσω της διαχειριστικης ομαδας, ωστε να μπουν σε μια λιστα και να τους μεταφερει καπου αλλου το συστημα ?
Αν το συστημα δουλευει χωρις ανθωπινη παρεμβαση ,μηπως ειναι καιρος να υπαρξει και το ανθρωπινο χερι στην ιστορια ,γιατι βλεπουμε ενα σωρο πολεις που τις ξεκινησαν και τις παρατησαν και ισως καποιος λογος θα υπαρχει .
Προφανως υπαρχουν και αλλοι που τους μετακομισαν χωρις να θελουν ,γιατι απ οτι μου ειπαν στην υποστηριξη καθε Δευτερα το συστημα ...μετακομιζει κοσμο ,ισως καποιοι να θελουν και αλλοι να μην θελουν .
Θα θελατε την ιδεα που ριχνω στο τραπεζι να τη κουβεντιασουμε και να προωθηθει ?
Αν συμφωνειτε ή διαφωνειτε δειξτε το με τη συμμετοχη σας στη συζητηση ( δυστυχως δεν ξερω πως να βαλω ψηφοφορια ) .
Ζηταω τη γνωμη σας πανω στο θεμα και ευχαριστω που με διαβασατε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1199

Guest
Η ιδεα σου και οι λογοι που περιγραφεις ειναι σωστοι .
Το προβλημα που αντιμετωπιζεις ειναι κατανοητο και δεν βρισκω καθολου παραλογο αυτο που ζητας.
Παρεπιπτοντως γνωριζω ατομα της δικης μου συντροφιας, που τους μετακομισε το συστημα ετσι στο ξαφνικο και τωρα ξενερωσανε γιατι ειναι σε περιοχη αδεια και δεν μπαινουν πλεον οσο εμπαιναν.
Αν ο παικτης χασει τη ζεστασια του με το παιχνιδι θα αρχισει η αποχη και μετα το παρατημα.
Συμφωνω λοιπον με την ιδεα σου να μην γινονται ολα αυτοματοποιημενα ,αλλα να υπαρχει ενα κριτηριο που θα σταθμιζεται απο ανθρωπινο παραγοντα και οχι μονο μηχανη και να μπορει κανεις να ζητησει μεταφορα της πολης του αν η παρουσα θεση που τον εριξε το συστημα (η τον μετακομισε ) εμποδιζει την αναπτυξη του.
 

jimismwd

Ξωτικό του Δάσους
Ειμαι καινουργια παικτρια και αντιμετωπιζω ενα σημαντικο για μενα προβλημα.
Το συστημα με εχει τοποθετησει σε ενα σημειο με πολυ μεγαλους παικτες και απροσιτη αγορα για το επιπεδο μου.
Εγραψα στην υποστηριξη ζητωντας να με πανε καπου αλλου και μου απαντησαν οτι αυτο γινεται αυτοματα, χωρις ανθρωπινη παρεμβαση . Απλα με συμβουλεψαν να ανοιξω τη ρυθμιση της μεταφορας πραγμα που εκανα, με την ελπιδα ΙΣΩΣ μια καλυτερης γεωγραφικης θεσης ΑΝ με περιλαβει στις μεταφορες το συστημα.
Το θεμα ομως ειναι οτι αυτη η αυτοματη τοποθετηση του συστηματος δεν μου επιτρεπει να αναπτυχθω .
Ελαχιτοι παικτες απο το χαρτη μου μπαινουν στο κοπο να μου βαλουν βοηθεια (προφανως δεν εχουν αναγκη τα χρηματα που παιρνουν ) και η αγορα οπως ειπα πιο πριν δεν ειναι για τα δικα μου μετρα και σταθμα.
Οι παικτες της περιοχης μου εμπορευονται χιλιαδες υλικα και οχι τα 40 ξυλα και τα 40 μαρμαρα που μας δινουν οι αποστολες.
Φυσικα η συντροφια μας βοηθαει αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.
Μηπως θα ηταν πιο σωστο να μπαινουν παικτες παρομοιας εμβελειας σε καποιο χαρτη ωστε να αναπτυσονται ταυτοχρονα ?
Μηπως θα μπορουσαν οσοι θελουν να μετακομισουν σε αλλο σημειο του χαρτη να ειχαν την δυνατοτητα να το κανουν με καποιο διαβημα ,μεσω της διαχειριστικης ομαδας, ωστε να μπουν σε μια λιστα και να τους μεταφερει καπου αλλου το συστημα ?
Αν το συστημα δουλευει χωρις ανθωπινη παρεμβαση ,μηπως ειναι καιρος να υπαρξει και το ανθρωπινο χερι στην ιστορια ,γιατι βλεπουμε ενα σωρο πολεις που τις ξεκινησαν και τις παρατησαν και ισως καποιος λογος θα υπαρχει .
Προφανως υπαρχουν και αλλοι που τους μετακομισαν χωρις να θελουν ,γιατι απ οτι μου ειπαν στην υποστηριξη καθε Δευτερα το συστημα ...μετακομιζει κοσμο ,ισως καποιοι να θελουν και αλλοι να μην θελουν .
Θα θελατε την ιδεα που ριχνω στο τραπεζι να τη κουβεντιασουμε και να προωθηθει ?
Αν συμφωνειτε ή διαφωνειτε δειξτε το με τη συμμετοχη σας στη συζητηση ( δυστυχως δεν ξερω πως να βαλω ψηφοφορια ) .
Ζηταω τη γνωμη σας πανω στο θεμα και ευχαριστω που με διαβασατε.

Καλημερα, εισαι σε μια παρα πολυ καλη περιοχη με ενεργους παιχτες και χρειαζεσε τους μεγαλυτερους. Μπηκα απο περιεργεια να δω που εισαι και τυγχαινει να εισαι και γειτονακι μου, ηδη χθες σου πηρα καποιες προσφορες που εβαλες στην αγορα.
Μην κοιτας το τωρα, παλεψε το τωρα και επενδυσε στο μελλον. Θα χρειαστεις τους μεγαλους παιχτες και προς τα αριστερα απο το Χαρτη ειναι μια "υγειεστατη" γειτονια στο μεγαλυτερο συνολο της. Πολλοι κανουν παραπονα γιατι μετακομιζουν σε νεκρη περιοχη οπως ειπε και η Arelia. Στην θεση σου θα εβγαζα την μεταφορα που εβαλες και θα προσπαθουσα να επεκταθω οσο πιο γρηγορα μπορω στον Χαρτη ωστε να κανω γειτονους πολλους για να εχω και μεγαλυτερο φασμα στην αγορα αλλα και βοηθειες. Οπως επισης και βασικο ειναι να δινεις καθημερινα βοηθεια στους γειτονους σου ωστε να δειξεις πως εισαι ενεργη Καθημερινα, κατι που δεν κανουν οι περισσοτεροι παιχτες για διαφορους λογους. Κοιταξε το μελλον σου να ειναι οσο καλυτερο γινετε οσο θα το πλησιαζεις και παλεψε το παρον.
 

DeletedUser1457

Guest
Καλημερα, εισαι σε μια παρα πολυ καλη περιοχη με ενεργους παιχτες και χρειαζεσε τους μεγαλυτερους. Μπηκα απο περιεργεια να δω που εισαι και τυγχαινει να εισαι και γειτονακι μου, ηδη χθες σου πηρα καποιες προσφορες που εβαλες στην αγορα.
Μην κοιτας το τωρα, παλεψε το τωρα και επενδυσε στο μελλον. Θα χρειαστεις τους μεγαλους παιχτες και προς τα αριστερα απο το Χαρτη ειναι μια "υγειεστατη" γειτονια στο μεγαλυτερο συνολο της. Πολλοι κανουν παραπονα γιατι μετακομιζουν σε νεκρη περιοχη οπως ειπε και η Arelia. Στην θεση σου θα εβγαζα την μεταφορα που εβαλες και θα προσπαθουσα να επεκταθω οσο πιο γρηγορα μπορω στον Χαρτη ωστε να κανω γειτονους πολλους για να εχω και μεγαλυτερο φασμα στην αγορα αλλα και βοηθειες. Οπως επισης και βασικο ειναι να δινεις καθημερινα βοηθεια στους γειτονους σου ωστε να δειξεις πως εισαι ενεργη Καθημερινα, κατι που δεν κανουν οι περισσοτεροι παιχτες για διαφορους λογους. Κοιταξε το μελλον σου να ειναι οσο καλυτερο γινετε οσο θα το πλησιαζεις και παλεψε το παρον.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες σου. Μου δινεις θαρρος γιατι με εχει πιασει μαυριλα . :confused:
Στην αγορα δεν βρισκω τιποτα να παρω για να κανω τις μικρες μου αποστολες και ζηταω απο τη συντροφια μου ,που αμεσως με εξυπηρετουν,αλλα με κανει να αισθανομαι σα ζητιανος . Σκεφτηκα οτι αν ημουνα σε χαρτη με μικρους σαν κι εμενα θα ηταν καλυτερα.
Το οτι ενας μεγαλος παικτης σαν κι εσενα ασχοληθηκε με τη δικη μου προσφορα ,πχ τα 40 ξυλα, ειναι περιπτωση . :)
Λιγοι θα το εκαναν και σ ευχαριστω πολυ.
Βοηθειες δινω σε ολους οσους εχω ανακαλυψει ,αλλα λιγοι ανταποδιδουν.
Τεσπα σε ευχαριστω και παλι για το σχολιο σου και τις συμβουλες σου . Θα το παλαιψω . :cool:
 

DeletedUser710

Guest
Στην αγορα δεν βρισκω τιποτα να παρω για να κανω τις μικρες μου αποστολες και ζηταω απο τη συντροφια μου ,που αμεσως με εξυπηρετουν,αλλα με κανει να αισθανομαι σα ζητιανος . Σκεφτηκα οτι αν ημουνα σε χαρτη με μικρους σαν κι εμενα θα ηταν καλυτερα.
Το οτι ενας μεγαλος παικτης σαν κι εσενα ασχοληθηκε με τη δικη μου προσφορα ,πχ τα 40 ξυλα, ειναι περιπτωση . :)
Λιγοι θα το εκαναν και σ ευχαριστω πολυ.

Μη περιμένεις, καλή μου, να βρεις προσφορές για να πάρεις. Βάζε προσφορές εσύ στην σγορά τώρα που είσαι ακόμα σε μικρό επίπεδο. Κι ούτε χρειαζεται να νιώθεις άσχημα που ζητάς βοήθεια από τη Συντροφιά σου. Αυτός είναι ο ρόλος της. Αυτό που κάνουν εκείνοι για σένα σήμερα, θα το κάνεις εσύ αύριο.

Επίσης μη σου κάνει εντύπωση που κάποιος παίκτης στο επίπεδο του @jimismwd ασχολήθηκε με τις προσφορές σου. Πιστεύω είναι αρκετοί οι προχωρημένοι παίκτες που το κάνουν αυτό. Ακριβώς επειδή τα 40 ή τα 100 ή τα 200 τμχ δεν κάνουν καμιά διαφορά γι' αυτούς αλλά μεγάλη διαφορά για τους νέους παίκτες που τώρα ξεκινάνε.

Συμφωνώ απόλυτα με τον @jimismwd Ξετσεκάρησε την επιλογή αυτόματης μετανίκησης.
 

DeletedUser1457

Guest
Μη περιμένεις, καλή μου, να βρεις προσφορές για να πάρεις. Βάζε προσφορές εσύ στην σγορά τώρα που είσαι ακόμα σε μικρό επίπεδο. Κι ούτε χρειαζεται να νιώθεις άσχημα που ζητάς βοήθεια από τη Συντροφιά σου. Αυτός είναι ο ρόλος της. Αυτό που κάνουν εκείνοι για σένα σήμερα, θα το κάνεις εσύ αύριο.

Επίσης μη σου κάνει εντύπωση που κάποιος παίκτης στο επίπεδο του @jimismwd ασχολήθηκε με τις προσφορές σου. Πιστεύω είναι αρκετοί οι προχωρημένοι παίκτες που το κάνουν αυτό. Ακριβώς επειδή τα 40 ή τα 100 ή τα 200 τμχ δεν κάνουν καμιά διαφορά γι' αυτούς αλλά μεγάλη διαφορά για τους νέους παίκτες που τώρα ξεκινάνε.

Συμφωνώ απόλυτα με τον @jimismwd Ξετσεκάρησε την επιλογή αυτόματης μετανίκησης.

Σ'ευχαριστω πολυ Jaheira. Αρχισα να παιρνω τ απανω μου ,μ αυτα που μου ειπατε κι εσυ και ο jimismwd .
Απλα και στη ζωη ειμαι ανθρωπος που δεν του αρεσει να ζηταει και αισθανομαι αβολα να λεω στη συντροφια μου οτι εβαλα προσφορα ,ειναι σαν να τους αναγκαζω να αγορασουν ,ασχετα αν γι αυτους ειναι ψιχουλα οπως ειπες .
Παντως θα ακολουθησω τη συμβουλη σας και θα ξετσεκαρω τη μεταφορα ,γιατι προφανεστατα ,κατι παραπανω απο μενα ξερετε . ;)
Ευχαριστω πολυ . :)
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Ελένη όπως είπαν και τα παιδιά η συντροφιά γιαυτό τον λόγο υπάρχει. Όλοι μας από μικροί ξεκινήσαμε. Δεν θα βρεις πολλούς καθημερινούς γείτονες αμέσως αλλά μόνο αν εσύ περνάς κάθε μέρα από αυτούς ακόμα και αν δεν έρχονται αυτοί.Το ότι έχεις ανακαλύψει εσύ ένα παίκτη δεν σημαίνει αυτόματα ότι σε έχει ανακαλύψει και αυτός (δεν μιλάω για τους μεγαλύτερους από εσένα), παρόλα αυτά αν κάποιος μικρός δεν σου δίνει βοήθεια ενώ εσύ περνάς καθημερινά μπορεί αν όντως δεν σε έχει ανακαλύψει να το κάνει μόνο και μόνο για να έρχεται να σου δίνει και αυτός (σε μένα έχει συμβεί με αρκετούς ακόμα και σε αυτό το επίπεδο που είμαι).
Από εκεί και πέρα σε ότι αφορά τις προσφορές, νομίζω ότι όλοι με μεγάλοι παίκτες παίρνουν τις μικρές προσφορές γιατί δεν έχουν καμιά επίπτωση στα υλικά τους και αν είναι και 2 αστεριών είναι ακόμα πιο εύκολο να τις πάρει κάποιος. Εγώ προσωπικά τις παίρνω τις μικρές προσφορές γιατί ξέρω πως είναι να χρειάζεσαι βοήθεια για να αναπτυχθείς.
 

Vagos The Greek

Ξωτικό του Δάσους
Νομίζω πως οι προλαλήσαντες έχουν πει τα περισσότερα αλλά θέλω να προσθέσω και αυτό. Σκέψου πως το να μεταφερθείς σε μια περιοχή με μικρούς παίχτες μπορεί παράλληλα να σημαίνει πως είσαι σε μια περιοχή με παίχτες μη ενεργούς. Επίσης ένας μεγάλος παίχτης έχει ήδη ερευνήσει το χάρτη και σίγουρα σε βλέπει, άσχετα αν δίνει ή όχι βοήθεια. Ο μικρός παίχτης όμως έχει μια πιο μικρή περιοχή που έχει εξερευνήσει οπότε έχεις λιγότερους υποψήφιους παίχτες για βοήθειες. Και τέλος όπως είπε και ο FoTiS 21 αλλά και η Jaheira βάζε εσύ τις προσφορές σου και ή δυνατόν να είναι ανταλλαγές με 2 αστεράκια και θα δεις ότι θα φεύγουν αμέσως
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Ήδη απαντήσανε τα παιδιά από πάνω τους επικρατέστερους λόγους που δεν βρίσκεις αγαθά ή βοήθειες στο επίπεδο που βρίσκεσαι.
Αυτό που προτείνω εγώ είναι να ρίξεις μια ματιά στις ποσότητες που παράγεις στα αγαθά σου κάθε μέρα, π.χ. παράγεις 300 τεμάχια ατσάλι. Τα χωρίζεις στα 3 και βάζεις 2 προσφορές 1 ζητώντας 100 μάρμαρα προσφέροντας 100 ατσάλι και 100 ξύλα για 100 ατσάλι (τα νούμερα είναι υποθετικά). Αυτό το κάνεις κάθε μέρα συνεχόμενα, κάποια στιγμή θα τα πάρει κάποιος, από την συμμαχία ή από παίκτες που είναι εκτός. Αυτό που θα καταφέρεις σε μερικές μέρες είναι να αρχίσεις να έχεις ένα μικρό απόθεμα και από τα 3 αγαθά για να προχωράς την ανάπτυξή σου. Απλά πρέπει να χρησιμοποιείς συνεχώς την αγορά. Είναι βασικό εργαλείο για την ανάπτυξή σου.
Η συμμαχία είναι βασική στην αρχή, οπότε δεν είναι ντροπή να ζητάς βοήθειες από τους συμπαίκτες σου, ούτε ζητιανιά.
Από εκεί και πέρα προχώρησε όσο μπορείς στον χάρτη, σχεδόν κάθε επαρχία που ανοίγεις σου δίνει πρόσβαση και σε ένα καινούριο παίκτη και αν τις ολοκληρώνεις θα αποκτάς περισσότερο χώρο για την ανάπτυξή σου. Το παιχνίδι αυτό βασίζεται στην υπομονή, μπορεί να φαίνεται βουνό στην αρχή αλλά αν βάζεις ημερήσιους στόχους που μπορείς να υλοποιήσεις θα νιώθεις ικανοποίηση που τα κατάφερες και θα κρατάς ζωντανό το ενδιαφέρον σου για την επόμενη μέρα.
 

DeletedUser1457

Guest
Εισαστε ολοι σας πολυ καλοι και οι συμβουλες σας πραγματικα πολυτιμες .
Ευχαριστω πολυ FoTiS 21, Vagos the Greek και SOKRATIS72 .
Ο καθενας σας μου ειπε και μια καλη συμβουλη με κεντρικη ιδεα ,απ οτι καταλαβα ,οτι μαλλον ειμαι τυχερη που επεσα σε χαρτη με μεγαλους παικτες ,κι ας νομιζα το αντιθετο .
Ηδη εχω πειστει απο το jimismwd και ξετσεκαρισα τη μεταφορα .
Απο την πρωτη μερα δινω βοηθεια στους γειτονες μου ,που στην αρχη ηταν 2 και τωρα περισσοτεροι γιατι ανοιγω επαρχιες συνεχεια και τα υλικα μου ειναι παντα με 2 αστρα γιατι αυτο βγαζει και σαν δικαιη προσφορα η αγορα.
Οποτε ,συνεχιζω εδω που ειμαι ,παιρνω μια βαθια ανασα και παω για κολυμπι στα βαθια ,ελπιζοντας οτι θα τα καταφερω και δεν θα με πνιξουν οι εργατες και οι πολιτισμοι ,(αχ τι βασανο κι αυτοι ) . :rolleyes:
Σας ευχαριστω πολυ ολους.:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1199

Guest
Διαβαζοντας ολα τα παραπανω σχολια ,μαλλον εχουν δικιο οι προλαλησαντες που ειναι και εμπειροι παικτες Ellleni. Στο πρωτο μνμα μου ειπα οτι σε καταλαβαινω ,αλλα εχω λιγοτερη πειρα απο τους αλλους ,επομενως η αποψη των παλιοτερων παικτων εχει περισσοτερη βαρυτητα και αυτη να ακολουθησεις.
Προφανως το προβλημα το εχουν αυτοι που τους μετακομιζει το συστημα σε αδεια μερη .
Για την παραπανω περιπτωση ,ιδεα σου να μην εξαρτωνται ολα απο μια μηχανη αλλα να εχει προσβαση και το ανθρωπινο χερι εχει νοημα και ειναι απολυτα σωστη θα ελεγα.
Οσο για σενα ,η τοποθετηση σου σε χαρτη με μεγαλους παικτες,(απ οτι διαβασαμε ) ,μαλλον θεωρειται τυχη και οχι ατυχια ,οποτε καλη συνεχεια, καλη δυναμη και καλη αναπτυξη .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

maria delmar

Νέο Μέλος
τα ειπαν ολα τα παιδια !! εισαι πολυ τυχερη που βρισκεσαι στο χαρτη των μεγαλων!! σε λιγο καιρο που θα εχεις αναπτυχθει θα δεις ποσο πιο ευκολα θα ειναι ολα!! και εγω συμφωνω με ολα οσα σου ειπαν βαζε συνεχεια προσφορες μη ντρεπεσαι ολοι μας ετσι ξεκινησαμε εγω για αυτο το λογο παιρνω κυριως απο μικρους παικτες να βοηθω οσο μπορω και ανταποδιδω παντα την βοηθεια τους αλλωστε και εμενα καποτε καποιοι με βοηθησανε!! ετσι πανε αυτα!! αρκει να μη ξεχναμε απο που ξεκινησαμε!! καλη συνεχεια στο παιχνιδι!
 

DeletedUser1457

Guest
τα ειπαν ολα τα παιδια !! εισαι πολυ τυχερη που βρισκεσαι στο χαρτη των μεγαλων!! σε λιγο καιρο που θα εχεις αναπτυχθει θα δεις ποσο πιο ευκολα θα ειναι ολα!! και εγω συμφωνω με ολα οσα σου ειπαν βαζε συνεχεια προσφορες μη ντρεπεσαι ολοι μας ετσι ξεκινησαμε εγω για αυτο το λογο παιρνω κυριως απο μικρους παικτες να βοηθω οσο μπορω και ανταποδιδω παντα την βοηθεια τους αλλωστε και εμενα καποτε καποιοι με βοηθησανε!! ετσι πανε αυτα!! αρκει να μη ξεχναμε απο που ξεκινησαμε!! καλη συνεχεια στο παιχνιδι!

Ναι ετσι θα κανω τελικα ,αφου λετε ολοι οτι ειναι πιο καλα για μενα .:)
Ευχαριστω πολυ για το χρονο σου,τις συμβουλες σου και το σχολιο σου στο ποστ μου .:).
 
Κορυφή