• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Aπορρίπτεται] Να διαγράφουμε τα τσιμπούρια !!!

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser53
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser53

Guest
Μπορεί να υπάρξει ένας τρόπος, ώστε να σβήνουμε άτομα
που μας δίνουν πόντους στα αρχαία θαύματα, (χάνοντας βέβαια και τους πόντους που μας έδωσαν).
Γιατί έχει γίνει αρκετά εκνευριστική, η τακτική κάποιων παικτών,
να περιφέρονται σε ανεπτυγμένες πόλεις, και όπου δουν αρχαίο θαύμα
που κοντεύει σε αναβάθμιση, να δίνουν έναν (1) και μόνο πόντο, για να πάρουν πίσω 30+
Καθαρή κλεψιά δηλαδή, γιατί όταν είναι να μαζέψεις 600+ πόντους κι έρχεται ο άλλος
να σου βάλει μόνο 1, δε νομίζω να λογίζεται για βοήθεια.
Το κάνει καθαρά για προσωπική ανταμοιβή και εκμεταλλεύεται συμπαίκτες χωρίς να τους παρέχει τίποτα.

Ευχαριστώ κύριε πρόεδρε ..... το λόγο ο εισαγγελέας ....
 

DeletedUser3

Guest
Ο "εισαγγελέας" έχει προτείνει η βοήθεια στα Αρχαία Θαύματα να δίδεται με τους όρους που παρέχεται και η βοήθεια Γειτόνων, όμως δυστυχώς δεν έχει λάβει απάντηση.

Εάν υπάρξει κάποιο νεώτερο θα ενημερώσουμε.

Η δυνατότητα "διαγραφής" πάντως δεν προβλέπεται να υπάρξει. Είναι στη διακριτική ευχέρεια του χρήστη όταν κοντεύει να "κλείσει" Αρχαίο Θαύμα, το αν θα ειδοποιήσει 2-3 φίλους να "πετάξουν έξω" τον νίντζα από τις ανταμοιβές.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
από τη στιγμη που υπαρχουν τοσα μεγαλα κτηρια και οι ρούνοι βγαινουν με το σταγονομετρο είναι λογικο καποιοι παικτες που θελουν ρούνους να στραφουν σε αυτή την τακτικη για την αποκτηση τους...πολλες φορες μου εχει συμβει σε δικα μου μεγαλα κτηρια που κοντευουν να κλεισουν.εχει να κανει με το ποσο δεμενη είναι η συντροφια με το ποσο είναι συνεπεις τα ατομα με το να ριχνουν ποντους σε μεγαλα κτηρια της ομαδας και ισως θα είναι ένα θεμα που θα πρεπει να τσεκαρουν εκει στην εταιρια.ας βγαινουν οι ρούνοι πιο συχνα και όχι όπως βγαινουν..είναι κατι παρομοιο με τις διπλες και τριπλες πολλεις που υπαρχουν και βοηθουν τους κυριους λογαριασμούς.προσωπικα το εχω κανει αλλα εχω ριξει τουλαχιστον 10 και αρκετες φορες πηρα πισω τους ποντους που εριξα και ελάχιστες παραπανω.και όταν λεω παραπανω εννοω να εβαλα 10 και να παρω 15.πηρα όμως τον ρουνο.αν ριξετε μια ματια σε μεγαλα κτηρια θα δειτε αρκετους που εχουν βοηθησει πολλους και στο τελος δεν περνουν τιποτα..να τα λεμε και αυτά παιδια...ισως αν το παιχνιδι δεν ειχε δωσει τοσο βαρος στην αγορα διαμαντιων για αποκτηση ρουνων πολύ πιθανον να μην είχαμε τετοια θεματα.ας σκεφτει λοιπον και το ιδιο το παιχνιδι το δικο του μεριδιο ευθύνης στο να γινονται όλα αυτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Για να σου βάλει κάποιος παίκτης 1 πόντο γνώσης και να καταφέρει να πάρει ρούνο, σημαίνει πως ανέβασες το θαύμα μόνος.
Σε αυτό υπάρχει μια αλάνθαστη τακτική. Βρίσκεις τόσα άτομα όσοι είναι και οι ρούνοι που δίνει πίσω το θαύμα σου. Κανονίζεις μαζί τους μια ανταλλαγή από 100 πόντους σε ένα θαύμα που έχουν και θέλουν να ανεβάσουν. Οπότε αντί να βάλεις τους πόντους στο δικό σου θαύμα τους βάζεις σε σύμμαχους σου και τούμπαλιν. Έτσι και εσύ θα πάρεις ρούνους όταν κλείσουν τα θαύματά τους και έξτρα πόντους γνώσης για την βοήθειά σου και το ίδιο κέρδος θα έχουν οι σύμμαχοί σου.
Πόντους γνώσης δεν χάνεις, διότι όσους θα βάλεις στα θαύματά τους και δεν βάλεις εσύ στο δικό σου να ανέβει, θα τα βάλουν οι σύμμαχοί σου.
Ούτε οι σύμμαχοί σου χάνουν από την στιγμή που θα τους βάλεις εσύ σε εκείνους.
Οπότε ο μόνος τρόπος για να κερδίσει κάποιος Νίντζα ρούνο θα είναι αν σου βάλει 101 πόντους γνώσης στο δικό σου θαύμα θυσιάζοντάς τους, εκτός και αν τους βάλεις και εσύ στο δικό του θαύμα. Προπαντός κανείς δεν το κάνει.
Αν το κάνει θα σου κοστίσει η αναβάθμιση του θαύματός σου 101 πόντους λιγότερο. Πάλι κερδισμένος είσαι.
Από εκεί και πέρα το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη οργάνωση για να βρείς τους κατάλληλους σύμμαχους που χρειάζονται τους ρούνους του θαύματος που θέλεις να ανεβάσεις και να διαθέτουν τα ανάλογα θαύματα με τους ρούνους που θέλεις να αποκτήσεις.
ΑΝ όμως πηγαίνετε με την νοοτροπία να πάρω ρούνο από τον άλλο με 15 και 20 πόντους γνώσης για να είναι φτηνιάρικος θα έχετε και τους πειρατές του ELVENAR να καραδοκούν.
Προσωπικά έχω καθιερώσει ένα πακέτο 200 πόντων εβδομαδιαίως για ανταλλαγές. Βρίσκω 4 άτομα και κάνουμε 4 ανταλλαγές των 50 πόντων ο καθένας. Στο τέλος έχω καλύψει το πακέτο των 200 πόντων σε 1 εβδομάδα και οι 4 παίκτες τους 50 έκαστος. Την επόμενη εβδομάδα καλύπτω το επόμενο πακέτο και από εκεί και πέρα αναλόγως την ζήτηση και προσφορά κανονίζω και άλλα πακετάκια με συμμάχους ή ανεβάζω το θαύμα μόνος.
Όπως και να έχει μετά είναι δύσκολο για κάποιον να μπεί σφήνα σε σύμμαχο. Αλλά και να το προσπαθήσει το ελέγχω εύκολα και αναλόγως ειδοποιώ τους σύμμαχους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή