• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Νέα Πρόσωπα στην Πόλη - Έκδοση 0.26

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Για να το κλείσουμε αυτό το ζήτημα. Όντως εμφανίζεται λανθασμένα ότι μπορεί κάποιος να αναβαθμίσει το κτίριο χωρίς να έχει κάνει την έρευνα, όμως αν πάει να κάνει την αναβάθμση δεν θα του το επιτρέψει.

Απλά εμφανίζεται λανθασμένα το εικονίδιο της Αναβάθμισης.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Κάπου στην περιγραφή για την νέα έκδοση λέτε ότι έγινε επαναπροσδιορισμός των αμοιβών και ότι είναι "θετικές" σε απολογισμό.
Τελικά το αντίθετο είναι και αναφέρω ένα παράδειγμα: έχω αποστολή που λέει να εκπαιδεύσεις 100 άτομα στρατό και θα πάρεις 1500 προμήθειες.
Εγώ προσωπικά για να εκπαιδεύσω 38+38+24 βαρβάρους θέλω 1600 προμήθειες. που είναι το θετικό ? (είναι θετική η αποστολή μόνο αν εκπαιδεύσω κέρβερους που το άθροισμα τους είναι 1400.
Μήπως θα έπρεπε να επαναπροσδιοριστούν οι αμοιβές με βάση το κόστος των ακριβότερων μονάδων και η ανταμοιβή να είναι πολύ παραπάνω θετική ??
 

DeletedUser16

Guest
Δηλαδη τι? δεν θα φτιαξεις την 3η και 4η μονάδα επειδη ζητάει περισσοτερες προμηθειες απο τι η 1η?
Εχω αποστολη που ζηταει να στεγασω 100 πληθυσμο, δηλαδη να χτισω 4 σπιτακια
απο αποψης χρονου, αυτο ειναι περιπου 30 δευτερολεπτα συνολικα.. 10 δευτερολεπτα για τα 2 πρωτα σπιτακια.. 5 δευτερολεπτα να τα γκρεμισω.. και αλλα 10 για τα επομενα 2
Αυτη η αποστολη με δινει 60,000 χρυσο και νομιζω κατι λιγες προμηθειες...
Εχω την εντυπωση πως αυτη η αποστολη ειναι παραπανω απο θετικη, ειδικα οταν βαριεμαι λιγο παραπανω και δεν εχω ηδη καποιο κτηριο στην σειρα για αναβαθμισω, την κανω ασταματητα..
Οσο για την αποστολη που ζηταει να φτιαξω στρατο, δεν κοιταω τι δινει και τι με παιρνει.. συνηθως δεν ενδιαφερομαι να την κανω ποτε.. μονο κανα βραδυ την αφηνω ανοιχτη που θα φτιαχνω στρατο ετσι κι αλλιως... και μονο οταν φτιαχνω χορευτες του ξιφους και τοξοτες που ειναι μεγαλη η διμοιρια τους..
οταν εχω στην ουρα δεντρα ή γκολεμ, δεν κοιταω καν αυτην την αποστολη

Συμβουλη: ψαξε να βρεις τις αποστολες που οντως συμφαιρουν και μην κοιτας αυτην την μικρη λεπτομερεια στην συγκεκριμενη.. :)
 

DeletedUser30

Guest
αυτο λεω βρε φιλε. οτι απο την αναβαθμιση και μετα εχουν ξεκλειδωθει χωρις να εχω κανει την ερευνα ακομα.

Εγω παντως δεν ειμαι σιγουρος οτι σε σενα μονο εχουν ξεκλειδωθει..
Για κοιτα λιγο καλυτερα μπορει να στα εχει ανοιχτα αλλα εαν πατησεις πανω σε βγαζει στην ερευνα και δεν σε αφηνει να τα αναβαθμισεις εαν δεν τηρεις τις
Κάπου στην περιγραφή για την νέα έκδοση λέτε ότι έγινε επαναπροσδιορισμός των αμοιβών και ότι είναι "θετικές" σε απολογισμό.
Τελικά το αντίθετο είναι και αναφέρω ένα παράδειγμα: έχω αποστολή που λέει να εκπαιδεύσεις 100 άτομα στρατό και θα πάρεις 1500 προμήθειες.
Εγώ προσωπικά για να εκπαιδεύσω 38+38+24 βαρβάρους θέλω 1600 προμήθειες. που είναι το θετικό ? (είναι θετική η αποστολή μόνο αν εκπαιδεύσω κέρβερους που το άθροισμα τους είναι 1400.
Μήπως θα έπρεπε να επαναπροσδιοριστούν οι αμοιβές με βάση το κόστος των ακριβότερων μονάδων και η ανταμοιβή να είναι πολύ παραπάνω θετική ??

Δεν ειναι ασχημη η παρατηρηση αλλα δεν ειναι και αμαν μεγαλη και η διαφορα φιλος..
Συμφωνω με το παραπανω ποστ , με αυτην την αποστολη πλεον δεν νομιζω να ασχολειται κανενας ..
 

DeletedUser3

Guest
Κάπου στην περιγραφή για την νέα έκδοση λέτε ότι έγινε επαναπροσδιορισμός των αμοιβών και ότι είναι "θετικές" σε απολογισμό.

Πού ακριβώς το είδατε αυτό; Μεταφέρω...

Ο/Η Σημειώσεις έκδοσης έγραψε:
  • Οι Αποστολές ορίστηκαν και μπήκαν σε σειρά ούτως ώστε να ταιριάζουν με την πρόοδο που έχει κάνει κάθε παίκτης.
  • Επαναπροσδιορίσαμε τις ανταμοιβές κάθε αποστολής.
  • Οι αποστολές που μπορούσαν να μπλοκάρουν την πρόοδο κάθε παίκτη άλλαξαν. Για παράδειγμα οι αποστολές που απαιτούσαν 3 24ωρες παραγωγές έχουν αλλάξει ώστε να απαιτούν μόνο μία και ταυτόχρονα η αμοιβή τροποποιήθηκε ώστε αυτές οι αποστολές να είναι πιο αποδοτικές.
  • Οι Επαναλήψιμες αποστολές πλέον έχουν υψηλότερες απαιτήσεις και χαμηλότερες ανταμοιβές, όμως είναι και πάλι θελκτικές.
  • Καθώς η Αγορά χρησιμοποιείται λιγότερο απ' ότι αναμενόταν από ορισμένους, είμαστε σε θέση να χρησιμοποιήσουμε τις αποστολές ως πηγή των μη-ενισχυμένων αγαθών. Αυτά θα προκύπτουν κυρίως από τις αποστολές που απαιτούν 24ωρες παραγωγές για να αποτρέψουν την κακή χρήση τους.
  • Πολλές αποστολές έχουν εξισσοροπηθεί ώστε να μπορούν να επιλύονται πιο γρήγορα, παρέχοντας μεγαλύτερη ποικιλία και πρόκληση στο παιχνίδι. Οι αμοιβές τους ρυθμίστηκαν αντίστοιχα.

Πού ακριβώς γράφει ότι είναι "θετικές" σε απολογισμό;
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
phantom ενα τυχεο παραδειγμα εφερα που το μελετησα πιο προσεκτηκα.

neoromeo το "θετικο" νομιζω οτι καπου το πειρε το ματι σε καποιο σχολιο (ισως δικο σου, ισως καποιου αλλου διαχερηστη) αλλα δεν μπορεσα να το βρω που το ειχα διαβασει.
 

DeletedUser12

Guest
Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες με την λέξη θελκτικές που αναφέρεται.

Οι Επαναλήψιμες αποστολές πλέον έχουν υψηλότερες απαιτήσεις και χαμηλότερες ανταμοιβές, όμως είναι και πάλι θελκτικές.

Το αναφέρει ξεκάθαρα ότι οι επαναλήψιμες αποστολές πλέον θα έχουν υψηλότερες απαιτήσεις και χαμηλότερες ανταμοιβές.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες με την λέξη θελκτικές που αναφέρεται.



Το αναφέρει ξεκάθαρα ότι οι επαναλήψιμες αποστολές πλέον θα έχουν υψηλότερες απαιτήσεις και χαμηλότερες ανταμοιβές.


ναι μαλλον αυτο εγινε
 

Beren

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Προσωπικά δε θυμάμαι πάντως ποτέ οι αποστολές να έδιναν παραπάνω απ' όσα ζητούσαν...
 

DeletedUser30

Guest
Λαθος προσεγγιση Beren αφου οι αποστολες δεν ειναι αναλογικες βαση ανταμοιβης αλλα βαση εποχης..
Πχ με τις καινουργιες αποστολες ειναι πολυ πιο χρησιμη η ανταμοιβη στο φτιαξτε μια σφαιρα ή ενα πυροτεχνημα απο οτι πριν.
Γνωμη μου παντα φυσικα αλλα νομιζω οτι οι πιο πολλοι θα συμφωνειτε μαζι μου..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Να επανελθω μεσω φορουμ και να αναφερω οτι ουτε σε αυτη την αναβαθμηση εχει λυθει το προβλημα που υπαρχει σχετικα με την εμφανιση για αναβαθμηση σε κτηρια που δεν εχουν γινει ερευνα.
Ειχα στειλει μηνυμα και στην υποστηριξη οταν ειχε μπει η αναβαθμηση 0.26 και 0.27 και μου ειχε αναφερθει οτι να διωρθωθει σε επομενη εκδοση.
Απλα υπενθημιζω οτι ουτε με αυτη την αναβαθμιση διορθωθικε το προβλημα.

5962373841.jpg


Δεν εχω ερευνησει ακομα το ανωτερο εργοστασιο κρυσταλων
 

DeletedUser30

Guest
Ε μαλλον θα το ξεχασανε συμβαινουν και αυτα .. ;)
 
Κορυφή