• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Μια συμβουλή για τους επόμενους "τυχερούς"

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Έχω πάψει να ασχολούμαι με το forum μιας και δεν βλέπω κάποια σοβαρή αναβάθμιση, ίσα ίσα υπάρχει μεγάλη απαξίωση του παιχνιδιού. Όλες οι αλλαγές που έγιναν μόνο ενδιαφέρουσες δεν μπορώ να τις πώ.
Λοιπόν μιας και είμαι από τους λίγους στην συμμαχία μου που άνοιξαν τον Φάρο θεώρησα πως οι αποστολές που θα έδινε οι οποίες σχετιζόντουσαν με τον Φάρο θα έδιναν κάποια σοβαρή ανταμοιβή για τον χρόνο που θα διέθετα. Το αποτέλεσμα ήταν το εξής:
Η πρώτη αποστολή μόλις άνοιξα τον Φάρο και σχετιζόταν με αυτόν (στην επικεφαλίδα έγραφε Κρυστάλλινος Φάρος) ήταν να του δωρίσω 20 πόντους γνώσης. Δυστυχώς το κατάλαβα όταν δώρισα 10 σε σύμμαχό μου και δεν πήρα τίποτε οπότε τους επόμενους 20 τους έβαλα στο Θαύμα μου και πέρασα την αποστολή. Οι επόμενες 3 αποστολές θέλανε από 15 τεχνουργήματα της πρώτης εποχής, τα οποία έπρεπε να αποκτηθούν με μάχες ή διαπραγματεύσεις από την στιγμή που θα αποδεχόμουν μια αποστολή. Δηλαδή μια αποστολή με 15 τεχνουργήματα μαρμάρου, 1 με 15 ξύλου και 1 με 15 ατσαλιού.
Όταν με κόπο επιτέλους τις πέρασα και αυτές μου έβγαλε μια αποστολή η οποία θέλει να πάω το Φάρο από το επίπεδο 1 στο 2. Οι αμοιβές των αποστολών είναι επιεικώς γελοίες αν σκεφτεί κανείς τι χάνει κάποιος από τις επαναλαμβανόμενες έστω και αν δεν κάνει κατάχρηση των αποστολών. Θα έπρεπε τουλάχιστον οι αμοιβές να ήταν καλύτερες όταν χρειάζεται κάποιος να ασχοληθεί τόσο με αυτές τις αποστολές. 10.000, 20.000 και 50.000 σε χρυσό για αυτού του είδους αποστολές είναι μηδενικές αμοιβές.
Για να ξεκαθαρίσω η άλλη αποστολή που έχω είναι η υποχρεωτική η οποία δεν απορρίπτεται για να μπορεί κάποιος να ασχοληθεί με αυτές τις αποστολές και να έχει τις επαναλαμβανόμενες για υποστήριξη.
Το τελικό αποτέλεσμα είναι πώς στέγνωσα από προμήθειες και αν θα συνέχιζα δεν πρόκειται να μπορούσα να αναπτύξω την πόλη μου. Άρα η τελική μου κίνηση ήταν να απορρίψω την αποστολή της αναβάθμισης του Φάρου στο επίπεδο 2 και να γυρίσω στις επαναλαμβανόμενες για να βρώ την υγεία μου. Πιθανότατα μετά από 2-3 αποστολές ακόμη, που θα μου βγάζανε το λάδι, να μου δώριζε 1-2 ρούνους. Υπόθεση κάνω.
Άρα η συμβουλή μου είναι. Μόλις φτιάξτε τον Φάρο ΑΠΟΡΡΙΨΤΕ την αποστολή που σας ζητάει να δωρίσετε 20 πόντους στον φάρο σας. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.
 

DeletedUser163

Guest
χμμ ενδιαφερον εννοεις τα θαυματα αν δεν κανω λαθος αυτα που βαζεις ποντους γνωσεις σε σενα ή σε αλλους...μαλιστα το υποψιαστικα οτι δεν δινει καλες ανταμοιβες
 
Κορυφή