• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Μετακίνηση χρηστών στο Χάρτη Κόσμου

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Σας περιμένουμε να μοιραστείτε μαζί μας τις σκέψεις και τις ερωτήσεις σας σχετικά με τη διαδικασία της Μετακίνησης Χρηστών στο Χάρτη Κόσμου.

Λεπτομέρειες μπορείτε να βρείτε στην ανακοίνωση.
 

DeletedUser166

Guest
επιτέλους!!!! μπράβο ρε παιδιά. άντε γιατί με έχει φάει η μοναξιά ένα χρόνο εδώ που είμαι............
 

DeletedUser56

Guest
και εμενα με ψιλοετρωγε η μοναξια αλλα τελευταια αποκτησα 1-2 καλους γειτονες που δεν θα ηθελα να τους χασω
υπαρχει περιπτωση οι ενεργοι γειτονες να παραμεινουν κοντα?
 

DeletedUser3

Guest
Όπως εξηγήσαμε και στην ανακοίνωση, ο σκοπός είναι οι ενεργοί παίκτες να είναι κοντά. Συνεπώς, εάν είστε ενεργοί, θα έχετε (κατά κανόνα) ενεργούς παίκτες κοντά σας.
 

DeletedUser3

Guest
H μετακίνηση των παικτών στο Χάρτη Κόσμου μόλις ολοκληρώθηκε.

Θα θέλαμε (ιδιαίτερα από όσους είχαν άδειες γειτονιές), να μας πουν τις εντυπώσεις τους!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Είμαι ένας από τους παίκτες που μετακινήθηκαν προς το κέντρο του χάρτη.
Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές, έχω αρκετές ανταποκρίσεις στις βοήθειες μου και είχα μεγάλη διαφορά στο ταμείο μου από πρίν που ήμουν στην έρημο Σαχάρα με 5 ενεργά άτομα.
Βλέπω αρκετές πόλεις οι οποίες πρέπει να είναι ανενεργοί παίκτες αλλά πιθανολογώ ό,τι σύντομα θα αντικατασταθούν και αυτοί από ενεργούς παίκτες. Πιστεύω ό,τι θα είναι ένα πετυχημένο στοιχείο του παιχνιδιού.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
επιτελους εγινε κ ενα καλο προς εμας τους κοινους θνητους παιχτες:):D
ευχαριστουμε:)
καλησπερες
 

DeletedUser517

Guest
Φίλε μου από την ΟΔ λες ότι η μετακίνηση τελείωσε αλλά εγώ προσωπικά δεν βλέπω καμία αλλαγή ούτε στην δική μου πόλη ούτε στους γείτονες που έχω δίπλα μου, όσους γείτονες είχα πριν τόσους έχω ξανά με τα ίδια ονόματα και τις ίδιες ακριβώς θέσεις, οπότε ούτε εγώ μετακινήθηκα ούτε και οι γνωστοί μου γείτονες από γύρω μου.

Δεν ξέρω αν είναι ενεργοί ή όχι οι γείτονές μου αλλά εγώ σαν βοήθεια παίρνω μόνο από 5 - 6 άτομα ενώ δίνω βοήθεια σε όλους τους γείτονες.

Πολλές πόλεις που επισκέπτομαι τις βλέπω στάσιμες για πάρα πολύ καιρό αλλά από ότι βλέπω εξακολουθούν να βρίσκονται γύρω μου, ούτε αυτές μετακινήθηκαν ούτε και οι γνωστοί σίγουρα ενεργοί παίχτες, ο χάρτης μου είναι ακριβώς όπως και πριν και για να μην βιαστεί κάποιος να πει για την επιλογή μετακίνησης, ναι την άφησα ενεργοποιημένη όπως την έβαλε το παιχνίδι.

Αν έχετε κάποια απάντηση σε αυτό θα χαρώ να την ακούσω.

Υ.Γ. για να αποφύγω την απάντησή σας ότι πιθανόν να βρίσκομαι στο κέντρο του κόσμου και γι αυτό να μην έχω μετακινηθεί τόσο εγώ όσο και κανείς από γείτονές μου θα δώσω την ερώτηση και διαφορετικά, στην περίπτωση που βρισκόμαστε στο κέντρο του κόσμου γιατί το ένα τρίτο των γειτόνων μου που είναι ανενεργοί δεν έχουν μετακινηθεί μακριά από το κέντρο του κόσμου για να έρθουν δίπλα μας ενεργοί παίχτες? και όταν λέω ότι το ένα τρίτο των γειτόνων είναι ανενεργοί εννοώ ότι οι πόλεις τους για πάρα πολύ καιρό έχουν μέσα 1 κεντρικό κτήριο, 1 καλύβα εργατών και από 2 έως 5 σπιτάκια και μιλάμε για διάστημα αρκετών μηνών και περίπου 15 γείτονες έχουν παρόμοιες πόλεις με αυτές που προανέφερα οι οποίοι έβαλαν αναβάθμιση στο κεντρικό τους κτήριο και μετά δεν ξαναμπήκαν στο παιχνίδι με αποτέλεσμα στις επισκέψεις των πόλων τους να μην υπάρχει κανένα κτήριο να βοηθήσουμε και να μην μπορούμε να πάρουμε ούτε τον χρυσό από τις βοήθειες.

Είναι λογικό αυτοί οι παίχτες μετά την εκκαθάριση να βρίσκονται δίπλα μας στο κέντρο του κόσμου ? και σε τόσο μεγάλο αριθμό ?

Μήπως όλο το σκηνικό της μεταφοράς ήταν μούφα για να μας αποσυντονίσετε από το θέμα της αναβάθμισης των μαχών ?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser166

Guest
καλησπέρα!!! εγω πάντως έχω πάθει πολιτισμικό σοκ.....τέτοιο πράμα δεν μου έχει ξανατύχει. με 12 γείτονες από τους οποίους οι 3 μόνο ενεργοί εδώ και ένα χρόνο.....σήμερα μου φάνηκε λες και ανακάλυψα την Αμερική....κάλιο αργά παρά ποτέ.....απλα καλό ειναι να γίνεται περιοδικά και σε τακτά χρονικά διαστήματα τέτοια ανακατανομή στον χάρτη για να αμβλύνονται οι αδικίες.
 

DeletedUser118

Guest
Η λύση αυτή φροντίζει αρχικά να απομακρύνονται οι άδειες πόλεις. Οι παίκτες διαγράφονται ανά τακτά διαστήματα και τα κριτήρια είναι συγκεκριμένα. Από την στιγμή που έχετε πόλεις παικτών δίπλα σας προφανώς και δεν μετακινηθήκατε. Στην επόμενη μετακίνηση ίσως μετακινηθείτε κι εσείς ή αφαιρεθούν κάποιοι από αυτούς. Η γενικότερη ανακατανομή του χάρτη θα χρειαστεί αρκετές φορές ώστε να ολοκληρωθεί.
Η μετακίνηση στον χάρτη θα εφαρμόζεται σε τακτά χρονικά διαστήματα και όπως αναφέρετε και στην ανακοίνωση θα γίνετε μετακίνηση ενός πλήθους παικτών την φορά και όχι όλων. Ίσως την επόμενη φορά να είστε εσείς μέσα. Θα πάρει λίγο χρόνο όμως αξίζει. Σκεφτείτε άλλωστε κάποιους που δεν είχαν ούτε καν γείτονες πριν.
 

DeletedUser3

Guest
@Commantos: To πρόβλημα το οποίο επιλύθηκε με τη συγκεκριμένη διαδικασία, ενδεχομένως να μην σε αφορούσε καν εάν είχες γείτονες.
Αφορούσε κυρίως ενεργούς παίκτες οι οποίοι δεν είχαν καν γείτονες, οπότε εάν είχες γείτονες, είναι φυσιολογικό το να μην είδες καμία αλλαγή (ή να είδες ελάχιστες) στο Χάρτη Κόσμου.
 
Κορυφή