• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] Μεγεθος συντροφιας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλημερα,

Ερώτηση: Τι ειναι καλύτερο απο 25 συντρόφους???
Απάντηση: 30 σύντροφοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχω παρατηρήσει οτι υπάρχουν μερικες συντροφιες των οποιων η πλειοψηφια των μελών δεν ειναι πολυ ενεργοι. Αυτο εχει ως αποτέλεσμα τα μελη που ειναι ενεργα και βοηθάνε να μην εχουν την αναλογη ανταποκριση και να μενουν πισω, οπως επισης και οταν θελει καποιος να κανει επαναληψιμες να μην υπάρχει ποτε καποιος διαθεσιμος.


Νομιζω θα επρεπε να μεγαλωσει το μεγεθος της συντροφιας ετσι ωστε να μαζευονται τα ομαδικα παρεακια και να γινετε η δουλεια μας πιο ευκολα...

Θα μπορούσε να υπάρχουν απαιτησεις σε υλικα για να μπορει να εισαχθει ενα νεο μέλος
π.χ
επιτρεπτο οριο μελων 26 - Απαιτησεις: 3000Κ χρυσο, 250Κ προμηθειες, 4κ ξυλο
επιτρεπτο οριο μελων 27 - Απαιτησεις: 9000Κ χρυσο, 500Κ προμηθειες, 10κ ξυλο/ατσαλι/μαρμαρο
κ.ο.κ
 

DeletedUser3

Guest
Ενδιαφέρουσα σαν πρόταση. Έχουμε κάποια άλλα πράγματα να βάλουμε για το άμεσο μέλλον, αλλά θα το κρατήσουμε ως σημείωση.
 

DeletedUser30

Guest
Διαφωνω καθετα.. Θα ελεγα κιολας ισως να μειωθει σε 20 ατομα ο χωρος ..
Μονο ετσι θα γινει σωστη παρεα και θα ειναι αναγκασμενοι παιχτικωςνα βοηθανε εαν θελουν να προχωρανε στην καταταξη..
Εμεις ειμαστε 1η θεση και καθε μερα εχουμε προβλημα με την βοηθεια συντροφιας τουλαχιστον με 10 μα καθε μερα ομως, φαντασου να ειμασταν και παραπανω .. Οπως ειπα και στην αρχη διαφωνω καθετα στην αυξηση προτεινω μειωση κιολας ..
 

DeletedUser16

Guest
Αφου εχετε πρόβλημα με 10 άτομα, γιατι δεν τα διώχνετε να βάλετε αλλους? εστω και αν ειναι με λιγοτερους ποντους
Το να μειωθει ο αριθμος των παικτων στην συντροφια δεν θα οφελησει σε τιποτα.. ισα ισα... γιατι απο τους 10, εστω μια στις 2-3 μερες θα σου κανανε βοηθεια μερικοι σε πολιτισμο ή κατι... αν τους διωξεις και αυτους, τοτε ποιος θα σε κανει παροτρυνση? ο κουκος? :p
 

DeletedUser137

Guest
Διαφωνω με την προταση οσον αφορα στον επιπλεον χωρο για περισσοτερους παικτες σε μια συντροφια ομως συμφωνω με την ιδεα να υπαρξουν μελλοντικες αναβαθμισεις για μια ομαδα π.χ. Μπονους συντροφιας 5% επιπλεον μαρμαρο για ολα τα μελη και η αναβαθμιση να γινεται με Νομισματα (αρκετα) και μαρμαρο,ξυλο,σιδηρο κλπ οπου θα υπαρχει στην συντροφια κατι σαν αποθηκη ωστε να αποθηκευονται εκει εως οτου γινει η αναβαθμιση.

Υ.Γ.
τα 25 μελη για μια συντροφια ειναι αρκετα, η αυξηση θα φερει το τελος για πολλες αλλες συντροφιες που θα προσπαθουν να ανεβουν κι αυτες στην καταταξη των ομαδων.
 

DeletedUser30

Guest
Αφου εχετε πρόβλημα με 10 άτομα, γιατι δεν τα διώχνετε να βάλετε αλλους? εστω και αν ειναι με λιγοτερους ποντους
Το να μειωθει ο αριθμος των παικτων στην συντροφια δεν θα οφελησει σε τιποτα.. ισα ισα... γιατι απο τους 10, εστω μια στις 2-3 μερες θα σου κανανε βοηθεια μερικοι σε πολιτισμο ή κατι... αν τους διωξεις και αυτους, τοτε ποιος θα σε κανει παροτρυνση? ο κουκος? :p

Θα ωφελησει φιλος γιατι θα χρειαζεται πιο αυστηρη επιλογη μελων ..
Οσο γιατι δεν τους διωχνουμε υπαρχει η δικαιολογια οτι ειναι περιοδος διακοπων (εαν και σταδιακα εχουμε αρχισει να διωχνουμε)..

Διαφωνω με την προταση οσον αφορα στον επιπλεον χωρο για περισσοτερους παικτες σε μια συντροφια ομως συμφωνω με την ιδεα να υπαρξουν μελλοντικες αναβαθμισεις για μια ομαδα π.χ. Μπονους συντροφιας 5% επιπλεον μαρμαρο για ολα τα μελη και η αναβαθμιση να γινεται με Νομισματα (αρκετα) και μαρμαρο,ξυλο,σιδηρο κλπ οπου θα υπαρχει στην συντροφια κατι σαν αποθηκη ωστε να αποθηκευονται εκει εως οτου γινει η αναβαθμιση.

Υ.Γ.
τα 25 μελη για μια συντροφια ειναι αρκετα, η αυξηση θα φερει το τελος για πολλες αλλες συντροφιες που θα προσπαθουν να ανεβουν κι αυτες στην καταταξη των ομαδων.

Και που θα βοηθαει αυτη η αναβαθμιση φιλος; Εννοω θα βαζεις αγαθα και χρυσο ωστε να κανεις τι με αυτα;
 

DeletedUser137

Guest
Μα το λεω: π.χ. Μπονους συντροφιας 5% επιπλεον μαρμαρο για ολα τα μελη
 

DeletedUser30

Guest
Μαλιστα το ειδα οκ δεν ειναι και ασχημη ιδεα αν και θα βοηθαει πιο πολυ τους λιγοτερα αναπτυγμενους παιχτες αλλα ειναι καλο..
Και για να το εμβαθυνω πιο πολυ θα προτεινα..
1.επιπεδο + μαρμαρο
2.επιπεδο +ασημι
3.επιπεδο+ξυλο
4.επιπεδο+κρυσταλοι
5.επιπεδο+παπυρος
6.επιπεδο+μεταξι
7.επιπεδο+ελιξιριο
8.επιπεδο+μαγικη σκονη
9.επιπεδο+πολυτιμοι λιθοι
10.επιπεδο+πολιτισμος 1000 πχ για καθε μελος της συντροφιας..
 

DeletedUser137

Guest
Καπως ετσι, ας ριξουμε εμεις τις ιδιες και το φτιαχνουν οσο πιο σωστο γινεται οι προγραμματιστες ;)
 

DeletedUser30

Guest
Καπως ετσι γινονται αυτα , αυτο που με προβληματιζει λιγο οτι στο φορουμ συμμετεχουν ελαχιστοι προς το παρων ..
Ιδωμεν ειναι και περιοδος διακοπων ακομα.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Η αλήθεια είναι πώς στο θέμα των βοηθειών υπάρχει ένα προβληματάκι, που νόμιζα πώς υπήρχε μόνο στην δική μου συντροφιά.
Προσωπικά έχω φέρει όλη την συντροφιά σε μια συγκεκριμένη ώρα που στέλνω βοήθεια σε όλα τα μέλη. Από εκεί και πέρα έχω διαπιστώσει
πως εκτός τους παίκτες που είναι τελείως ανενεργοί υπάρχουν και παίκτες που ενώ είναι ενεργοί δεν στέλνουν βοήθειες ενώ δέχονται ανελλιπώς,
για ποιο λόγο το κάνουν δεν ξέρω, ούτε αν αυτό το φαινόμενο είναι μόνο στην δική μου συντροφιά, είμαι σίγουρος γιαυτό διότι δεν είναι δυνατόν να παίρνει κάποιος παίκτης της συντροφιάς την προσφορά που έχω βάλει στην αγορά και να μην μπαίνει στον κόπο να στείλει μια βοήθεια.
Ό,τι και να συμβαίνει πιστεύω πως θα μπορούσε να φαίνεται στην λίστα των μελών ποιος παίκτης είναι ενεργός αυτή την στιγμή, ποιος έχει να μπεί μέχρι 3 μέρες, μέχρι 6 και μετά απλά να τον δείχνει ανενεργό. Με αυτό τον τρόπο θα μπορούν καλύτερα και οι αρχηγοί να παίρνουν τις αποφάσεις για παραμονή ή όχι ενός παίκτη στην συντροφιά.
 

DeletedUser137

Guest
Σιγουρα αυτη θα ηταν μια σωστη επιλογη μιας και στην εταιρια Innogames υπηρχε (λογικα υπαρχει ακομα) η συγκεκριμενη ενδειξη στο παιχνιδι fyletikesmaxes οπου επαιζα πριν κατι χρονια οπου μπορουσε ο Αρχηγος μιας ομαδας και ο ο δευτερος στην ιεραρχια της ομαδας που ειχε μια θεση σαν υπαρχηγος (οπως εδω ο μαγος) μπορουν να βλεπουν πια μελη ειναι ενεργα και ποια μελη εχουν να μπουν για μερες.
 

DeletedUser30

Guest
Δεν υπαρχει προβληματακι , προβληματαρα υπαρχει και ξερετε γιατι γινεται αυτο αγαπητοι μου συμπαιχτες;
Γιατι καθε ανθρωπος μεσα απο το παιχνιδι δειχνει το χαρακτηρα του , τον οποιο χαρακτηρα φυσικα και τον εφαρμοζει και και στην ζωη του καθημερινα..

Οποιος καταλαβε καταλαβε..
Εαν δεν το χεις κλαφτα Χαραλαμπε ..

υγ. αυτο με τον ονλαιν ειναι καλο αλλα δεν θα βοηθησει και παρα πολυ πιστευω .. καλυτερα να υπαρχει ομως ..
 
Κορυφή