• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Μαγικές κατοικίες και εργαστήρια

Asterismos

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλημέρα σας
Απ την αρχή του παιχνιδιού μου έχω στην κατοχή μου Μαγικές κατοικίες και εργαστήρια τα οπόια ΔΕΝ ξέρω πλέον τι να τα κάνω!
Έχουν μεινει στάσιμα και δεν υπάρχει εδω και 1 χρόνο καμία προοπτηκή για αναβάθμιση!

Όλα τα υπόλοιπα κτήρια τα έχω προχωρίσει εκτός τα μαγικά! Ρωτώ λοιπόν! Αξίζει να τα έχω απλά και μόνο να που πιάνουν χώρω και στην ουσία να μην μου δινούν τα απαραίτητα σύμφωνα με τις ανάγκες τις πόλεις μου?
 

Yara

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Καλημέρα σας
Απ την αρχή του παιχνιδιού μου έχω στην κατοχή μου Μαγικές κατοικίες και εργαστήρια τα οπόια ΔΕΝ ξέρω πλέον τι να τα κάνω!
Έχουν μεινει στάσιμα και δεν υπάρχει εδω και 1 χρόνο καμία προοπτηκή για αναβάθμιση!

Όλα τα υπόλοιπα κτήρια τα έχω προχωρίσει εκτός τα μαγικά! Ρωτώ λοιπόν! Αξίζει να τα έχω απλά και μόνο να που πιάνουν χώρω και στην ουσία να μην μου δινούν τα απαραίτητα σύμφωνα με τις ανάγκες τις πόλεις μου?
Τα μαγικά κτήρια αναβαθμίζονται είτε με διαμάντια είτε με σχεδια
Τα Σχέδια είναι σπάνια ειδικά αντικείμενα, τα οποία αποκτώνται μόνο μέσω των τουρνουά. Τα Σχέδια μπορούν να χρησιμοποιηθούν για να αναβαθμίσουν τα μαγικά κτήρια στο επόμενο επίπεδο, εφόσον βέβαια είστε στο αντίστοιχο Κεφάλαιο της Έρευνας.
 

Asterismos

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Σε Ποιο Κεφάλαιο της Έρευνας δίνονται τα σχέδια μένο τουρνουά? Γιατί κοντβω να τελειώσω τους νάνους και δεν έχω δει ακόμα τίποτα! Απλά ρωτώ τους παλαιότερους εάν αξίζει να τα έχω !
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Καλημέρα σας
Απ την αρχή του παιχνιδιού μου έχω στην κατοχή μου Μαγικές κατοικίες και εργαστήρια τα οπόια ΔΕΝ ξέρω πλέον τι να τα κάνω!
Έχουν μεινει στάσιμα και δεν υπάρχει εδω και 1 χρόνο καμία προοπτηκή για αναβάθμιση!

Όλα τα υπόλοιπα κτήρια τα έχω προχωρίσει εκτός τα μαγικά! Ρωτώ λοιπόν! Αξίζει να τα έχω απλά και μόνο να που πιάνουν χώρω και στην ουσία να μην μου δινούν τα απαραίτητα σύμφωνα με τις ανάγκες τις πόλεις μου?


Κάθε φορά που ανοίγει η συμμαχία το 10ο σεντούκι στο τουρνουά κερδίζει ο έκαστος παίκτης από 1 σχέδιο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί στις μαγικές κατοικίες και στα μαγικά εργαστήρια. Το κάθε κτίριο χρειάζεται ένα σχέδιο ανά κεφάλαιο για να αναβαθμιστεί. Οπότε αν θέλεις να τα αναβαθμίσεις, χρειάζεται να τερματίζετε σαν συμμαχία τα τουρνουά. Οπότε για εσένα που κατέχεις αυτά τα κτίρια είναι ένα επιπρόσθετο κίνητρο να τερματίσετε τα τουρνουά.
 

Asterismos

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Κάθε φορά που ανοίγει η συμμαχία το 10ο σεντούκι στο τουρνουά κερδίζει ο έκαστος παίκτης από 1 σχέδιο που μπορεί να χρησιμοποιηθεί στις μαγικές κατοικίες και στα μαγικά εργαστήρια. Το κάθε κτίριο χρειάζεται ένα σχέδιο ανά κεφάλαιο για να αναβαθμιστεί. Οπότε αν θέλεις να τα αναβαθμίσεις, χρειάζεται να τερματίζετε σαν συμμαχία τα τουρνουά. Οπότε για εσένα που κατέχεις αυτά τα κτίρια είναι ένα επιπρόσθετο κίνητρο να τερματίσετε τα τουρνουά.
ΩΩΩΩΩ.... κατάλαβα! Τότε μάλον ή αλλα΄ζω συμμαχία, ή τα γκρεμίζω~ Ευχαριστώ πολύ!!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
ΩΩΩΩΩ.... κατάλαβα! Τότε μάλον ή αλλα΄ζω συμμαχία, ή τα γκρεμίζω~ Ευχαριστώ πολύ!!

Από ό,τι θυμάμαι το κόστος των διαμαντιών για ένα μαγικό κτίριο είναι πολύ μικρότερο στα μικρά επίπεδα από ό,τι στα μεγαλύτερα. Οπότε προσωπικά θα πρότεινα να μην τα γκρεμίσεις αλλά να προσπαθήσεις να βρείς τρόπο να αναβαθμιστούν, μέσω της συμμαχίας που βρίσκεσαι ή μέσω κάποιας άλλης αν δεν γίνεται αλλιώς. Αν καταφέρνεις σε κάθε τουρνουά να φτάνεις τους 1.500 πόντους θα μπορέσεις να βρείς κάποια συμμαχία που κερδίζει το 10ο σεντούκι ή κοντεύει να το κερδίσει και χρειάζεται άτομο που να της προσφέρει παραπάνω πόντους από κάποιον άλλο παίκτη που έχει που δεν μπορεί να τους πετύχει. Το είπα και σε άλλο ποστάρισμα, μια συμμαχία με 25 άτομα μπορεί να πάρει το 10ο σεντούκι αν όλοι οι παίκτες κερδίζουν από 1.500 πόντους.
 
Κορυφή