• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Κωδωνοστάσιο της Αιωνιότητας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1638

Guest
καλη μου jaheira απολυτως σεβαστη η γνωμη σου οπως και ολων εδω μεσα.. απλα την δικη μου γνωμη εγραψα και σε αυτην μενω.. οσο για την δικη μου ομαδα δεν εχουμε θεματα ανισορροπιας γιατι ο καθενας μας ξερει ποσο αναλογικα πρεπει να προσφερει, αυτο κανει και σαν αποτελεσμα κερδιζουμε ολοι..οπως και να χει ας μην ξεχναμε οτι εδω θεμα μας ειναι το κωδωνοστασιο οποτε καλυτερα να μεινουμε σε αυτο....
 

kikitsos

Νέο Μέλος
Γεια .Ξερω οτι μπορει και να ειναι λαθος να αναρτησω εδω.Αλλα εχω μια διαφορα αποψης,με τους προηγουμενους ομιλητες.στο εβδομαδιαιο τουρνουα . Ο Αρχιμαγος και οι μαγοι ,καθε συμμαχιας ειναι Υπευθηνοι .Το πως διαχειριζονται Το τι κανει ο καθενας.Και ποσους ποντους δινει..και ΟΧΙ οι ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ.
 

Deleted User - 84493

Guest
Καλημερα κι απο μενα! Εξαιρετικα ασυμφορο! Για να κερδισεις λιγες μειωσεις χρονων, που πλεον δυσκολα κερδιζονται αλλου, αδειαζεις τις αποθηκες απο εμψυχα στο πι και φι! Δεν ξερω αν συμφερει να το πας σε μεγαλο επιπεδο..
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Πιστεύω ότι κάποια στιγμή, πρέπει να εξεταστούν ξανά, οι αμοιβές που δίνουν τα σεντούκια, όταν συμμετέχουμε στο Κωδωνοστάσιο της Αιωνιότητας.
Ειδικά αυτά το αποσπάσματα ξορκιών, θεωρώ ότι, είναι, το πιο άχρηστο πράγμα που κερδίζει κανείς!!
Αντίθετα, οι συνδυαστικοί καταλύτες, πιστεύω οι είναι πολύ πιο χρήσιμοι, αφενός γιατί το να παραχθούν στην Ακαδημία Μαγείας,θέλει αρκετό χρόνο και έχουν μεγάλο κόστος σε τεχνουργήματα και αφετέρου, είναι απαραίτητοι και σε μεγάλες ποσότητες για τις οι κατασκευές.

Για παράδειγμα, εγώ, παίζοντας από την αρχή στο κωδωνοστάσιο (όχι φανατικά, αφού συνήθως τελειώνω μόνο το πρώτο επίπεδο και μερικές φορές και το δεύτερο) ότι αποσπάσματα ξορκιών και συνδυαστικούς καταλύτες έχω αυτή την στιγμή στην Ακαδημία Μαγείας, προέρχονται κυρίως από εκεί. Με τις διάφορες κατασκευές,που κάνω κατά καιρούς, έχω τώρα πάνω από 200 χιλιάδες αποσπάσματα ξορκιών και αντίστοιχα, ούτε 10 συνδυαστικούς καταλύτες!!! Για τέτοια αναλογία μιλάμε, ως κέρδη συμμετοχής στο κωδωνοστάσιο!!

Επ' ευκαιρία, θα πρότεινα, όταν θέλουμε να ξεφορτωθούμε κτίρια που έχουμε στην αποθήκη, να παίρνουμε συνδυαστικούς καταλύτες αντί για αποσπάσματα ξορκιών ή τουλάχιστον να μπορούμε να επιλέξουμε , ποιο απ τα δυο θέλουμε!!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Άλλη λύση που έχω ήδη πολλές φορές πεί και θα συνεχίσω να επαναλαμβάνω, θα ήταν να υπάρξει μια ξεχωριστή καρτέλα στην μαγική ακαδημία με συνταγές που θα συνδιάζουν θραύσματα ρούνων και αποσπάσματα ξορκιών τα οποία θα μπορούσαν να δίνουν πακέτα πόντων για τα θαύματα, όπως γίνεται με τις συνταγές που περιέχουν σπασμένα θραύσματα ρούνων και βγαίνουν σποραδικά τώρα στις κατασκευές.
Θα μπορούσαν οι συνταγές να περιέχουν 10 θραύσματα από ένα θαύμα και μια μεγάλη ποσότητα αποσπασμάτων με χρονική διάρκεια κατασκευής της συνταγής, τις 12 ώρες ή ακόμη και τις 24 ώρες για να μην "ξεσαλώσουμε" με τις συνταγές. Οι συνταγές που θα ενεργοποιούνται για κάθε παίκτη, θα έρχονται σε συνάρτηση με ποια έρευνα θαυμάτων έχει κλείσει ο κάθε παίκτης.
Τουλάχιστον έτσι θα αξιοποιηθούν 2 άχρηστα στοιχεία του παιχνιδιού, μιας και οι ποσότητες αποσπασμάτων από κάποιο σημείο και μετά δεν καταναλώνονται και το ίδιο συμβαίνει με τα θραύσματα των ρούνων.
 
Κορυφή