• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Κοινή Σύνδεση..οχι πάντα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser261
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser261

Guest
Γεια σας..έχω μια απορία.
Αρχίσαμε με το αγόρι μου να παίζουμε το συγκεκριμένο παιχνίδι . Δεν μένουμε μαζί οπότε έχουμε και διαφορετικούς λογαριασμούς και διαφορετικές συνδέσεις . Όταν πηγαίνω όμως σπίτι του επιτρέπεται ( το έχω κάνει ήδη μια φορά νομίζοντας ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ) να μπαίνω και από τον δικό μου λογαριασμό από το λάπτοπ του εφόσον δεν τον επισκέπτομαι στοπαιχνίδι ή δεν τον βοηθάω κλπ; Στο σπίτι μου όταν μπαίνω τον παροτρύνω όπως όλα τα μέλη της συντροφιάς μου .. αν μπαίνω από το δικό του σπίτι του και δεν το κάνω υπάρχει και εκεί θέμα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30

Guest
Δεν καταλαβαινω πως μπορεις να βοηθησεις παρανομα εναν αλλον λογαριασμο σε αυτο το παιχνιδι, αφου δεν υπαρχει τροπος να ευνοηθει ο ενας λογαριασμος απο τον αλλον ..
Εγω απλα την γνωμη μου λεω, περιμενε να σου απαντησει καποιος αρμοδιος ..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
μα ρε παιδια εχει αναφερθει σε παλιοτερο μηνυμα οτι "τιποτα" δεν ειναι παρανομο αφου επιτρεπονται οι πολλαπλοι λογαριασμοι αρκει να μη πουσαρετε ενας μοναδικος λογιασμος. αν οι λογαριασμοι παιζουν κανονικα και προχωρανε κανονικα δεν υπαρχει θεμα με το ποιος τους εχει
 

DeletedUser232

Guest
Η κοινη συνδεση δεν τιμωρειται οπως δεν τιμωρειται και η αλληλεπιδραση μεταξυ δυο παιχτων με κοινη συνδεση.
Πρεπει ομως να τηρουνται οι κανονισμοι του παιχνιδιου σε καθε περιπτωση.Δωστε βαρυτητα στις παραγραφους 3 και 7.
 

DeletedUser

Guest
Η κοινη συνδεση δεν τιμωρειται οπως δεν τιμωρειται και η αλληλεπιδραση μεταξυ δυο παιχτων με κοινη συνδεση.
Πρεπει ομως να τηρουνται οι κανονισμοι του παιχνιδιου σε καθε περιπτωση.Δωστε βαρυτητα στις παραγραφους 3 και 7.

Καλησπερα και απο μενα.Η ερωτηση ειναι απλη και λογικα απαντωντας δε θα υπηρχε καποιο προβλημα,αλλα λογω μιας παρεξηγησης για παρομοιο θεμα σε παιχνιδι της inno(FOE),θα μπορουσες να μας απαντησεις ακριβως με ναι ή οχι.?
Η ερωτηση ειναι η εξης: Η κοπελα μου μπορει οταν ερχεται παραδειγμα σπιτι μου να μπαινει και απο τον λογαριασμο της και οταν ειναι στο δικο της να κανει κανονικα παροτρυνσεις,ανταλαγες αγαθων και γενικα ο,τιδηποτε αλλο προσφερει το παιχνιδι μεταξυ συντεχνων?
 

DeletedUser3

Guest
Ένα "Ναι" και ένα "Όχι" δεν είναι ικανός κανένας να δώσει.

Εάν κρίνουν οι διαχειριστές ότι παραβιάζεται το πνεύμα των κανονισμών (το οποίο είναι να μην επωφελούνται οι παίκτες από την κοινή σύνδεση), τότε θα υπάρξει τιμωρία.

Κάθε παίκτης κρίνεται κατά περίπτωση.
 

DeletedUser

Guest
Ένα "Ναι" και ένα "Όχι" δεν είναι ικανός κανένας να δώσει.

Εάν κρίνουν οι διαχειριστές ότι παραβιάζεται το πνεύμα των κανονισμών (το οποίο είναι να μην επωφελούνται οι παίκτες από την κοινή σύνδεση), τότε θα υπάρξει τιμωρία.

Κάθε παίκτης κρίνεται κατά περίπτωση.

Συμφωνω απολυτα με τους κανονες και γι αυτον τον λογο ανοιξαμε το θεμα.Οπως ειπες κ εσυ καθε παιχτης κρινεται κατα περιπτωση.Αυτος ειναι ο λογος που ρωταμε,για την δικη μας περιπτωση φυσικα.Εκανα και αιτηση στην υποστηριξη και αναμενω απαντηση.Παραθετω ακριβως την ερωτηση εκει για αποφυγη παρερμηνειας οπως επισης για παρατηρησεις και σχολια.

''Η απορια μας ειναι η εξης,η κοπελα μου και εγω παιζουμε Elvenar απο διαφορετικες συνδεσεις(ο καθενας απο το σπιτι του),αλλα καποιες μερες ερχεται και μενει μαζι μου.Οταν συνδεεται απο το δικο μου σπιτι στον λογαριασμο της,χωρις να κανει καποια κινηση(παροτρυνση,εμποριο κτλ κτλ) ειναι παραβαση καποιου κανονα?
Επισης,εαν επιτρεπεται το παραπανω οταν παιζει κανονικα απο το δικο της σπιτι θα μπορει να κανει κινησεις οπως παροτρυνσεις,εμποριο κτλ κτλ..?
Ευχαριστω για τον χρονο σας.''
 

DeletedUser118

Guest
Επιτρέπετε η κοινή σύνδεση πολλών παικτών αρκεί η χρήση του κάθε λογαριασμού να είναι για το δικό του όφελος και μόνο.
Προς το παρόν δεν υπάρχει η δυνατότητα να οριστεί ξεκάθαρα κανονισμός για κοινές συνδέσεις με λεπτομέρειες εφόσον το παιχνίδι τελεί υπό ανάπτυξη. Αν θέλετε μία γενικότερη απάντηση και καθόλου ακριβή να σας την δώσουμε:

"Σε περίπτωση κοινής σύνδεσης δύο ή περισσοτέρων λογαριασμών απαγορεύεται η οποιαδήποτε αλληλεπίδραση μεταξύ των λογαριασμών για τις επόμενες 48 ώρες."

Αυτό είναι ένας γενικός ορισμός. Από εκεί και έπειτα οι κανόνες που ισχύουν είναι αυτοί και κάθε παίκτης κρίνεται ξεχωριστά και κατά περίσταση.

Θα λάβετε απάντηση στην αίτηση σας.

Το θέμα κλειδώνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή