• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Νέα Ιδέα] ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΙΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ

Καλησπερα !!!
Επειδη απο ενα σημειο και μετα το παιχνιδι κανει "κοιλια" οχι μονο το elvenar ,ολα τα παιχνιδια , και καποιοι παλιοι παικτες βαριουνται και σταματανε και η καθε συντροφια ψαχνει για ενεργα μελη να τους αντικαταστησει ,και στη θεση των μεγαλων παικτων ερχονται οι μικροι ,οι οποιοι βλεποντας τους μεγαλους απελπιζονται λιγακι προσπαθοντας να τους πλισιασουν στις αποδοσεις και βαθμους ,και επειδη εχουν αργη αναπτυξη,βαριουνται λιγακι,νομιζω πως θα ηταν καλη ιδεα να τους βοηθησουμε λιγο οι μεγαλυτεροι παικτες να εχουνε μια ευκολη πιο αναπτυξη .Το θεμα ειναι πως, οπως ειναι το παιχνιδι τωρα δεν μπορουμε να τους βοηθησουμε παρα μονο με ανισες στην αγορα .
Μια καλη ιδεα για παραδειγμα θα ητανε η τοπικη αγορα .Τι εννοω?Στην αγορα στις επιλογες να εχει και ενα κουμπι για τοπικη αγορα ,την οποια θα βλεπουν μονο τα μελη της συντροφιας ,οπου τα μελη θα βαζουνε ζητησεις με οσα χρειαζονται ,οπως διαφορα κτιρια,ξορκια ,μαννα ,θεικη σπορα και κυρως εργαλεια που το μεγαλο κολλημα πολλων παικτων ειναι τα εργαλεια .Εγω για παραδειγμα θα χαιρομουν να μοιρασω στα μελη της συντροφιας εργαλεια που η αποθηκη μου ειναι συνεχεια γεματη και στο κοκκινο ,ξορκια πυλης που μεχρι να ξεκινησει το νεο κεφαλαιο δεν τα χρειαζομαι, εχω μαγικα εργαστηρια στην αποθηκη μου που καθονται ενω θα μπορουσα να τα χαρισω η να τα ανταλλαξω με μαγικες κατοικιες που χρειαζομαι .Με λιγα λογια καταλαβατε τι θελω να πω ,ελπιζω να μη σας κουρασα πολυ :)
 

vivianne

Chef
Συμφωνώ πως πρέπει να βοηθηθούν οι νεότεροι παίκτες σε όλα τα επίπεδα,έτσι ώστε το παιχνίδι να είναι πιο προσιτό και σ΄εκείνους.Οι άνισες προσφορές στην αγορά δεν είναι ούτε λύση,ούτε βοηθεια.Δυσχεραίνει και τους μεγαλύτερους σε επίπεδα παίκτες λόγω ανισότητας στις αποθήκες.
Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση ώστε να δημιουργηθεί απο το παιχνίδι σε κάθε συμμαχία μια "ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ" στην οποία τα μέλη της θα μπορούν να καταχωρούν όσα αντικείμενα δεν χρειάζονται,οποτε θα γίνονται άμεσα διαθεσιμα με τη βοήθεια των επιτελικών παικτων σε μέλη που τα έχουν άμεση ανάγκη.Επίσης ίσως είναι καιρός να εξετάσουν οι σχεδιαστές το ενδεχόμενο,μέσα σ' αυτη την τράπεζα ν' αποθηκεύονται όλα τα περισσεύματα απο εμβλήματα περιπετειών και όχι να πηγαίνουν υπερ πίστεως κάθε φορά.Διότι οι παίκτες ξοδεύουν χρόνο και αγαθά για την κατασκευή τους και ο μεχρι τωρα σχεδιασμός σας τα ρίχνει στον καδο απορριμάτων κάθε φορά.Αν δεν είναι εφικτό ν' αποθηκευονται τα εμβλήματα τότε θα πρεπει να φροντίσετε να λαμβάνουμε επιστροφή όσα ξοδευουμε για την κατασκευή τους.Σας ευχαριστώ!!!
 
Καλησπερα !!!
Επειδη απο ενα σημειο και μετα το παιχνιδι κανει "κοιλια" οχι μονο το elvenar ,ολα τα παιχνιδια , και καποιοι παλιοι παικτες βαριουνται και σταματανε και η καθε συντροφια ψαχνει για ενεργα μελη να τους αντικαταστησει ,και στη θεση των μεγαλων παικτων ερχονται οι μικροι ,οι οποιοι βλεποντας τους μεγαλους απελπιζονται λιγακι προσπαθοντας να τους πλισιασουν στις αποδοσεις και βαθμους ,και επειδη εχουν αργη αναπτυξη,βαριουνται λιγακι,νομιζω πως θα ηταν καλη ιδεα να τους βοηθησουμε λιγο οι μεγαλυτεροι παικτες να εχουνε μια ευκολη πιο αναπτυξη .Το θεμα ειναι πως, οπως ειναι το παιχνιδι τωρα δεν μπορουμε να τους βοηθησουμε παρα μονο με ανισες στην αγορα .
Μια καλη ιδεα για παραδειγμα θα ητανε η τοπικη αγορα .Τι εννοω?Στην αγορα στις επιλογες να εχει και ενα κουμπι για τοπικη αγορα ,την οποια θα βλεπουν μονο τα μελη της συντροφιας ,οπου τα μελη θα βαζουνε ζητησεις με οσα χρειαζονται ,οπως διαφορα κτιρια,ξορκια ,μαννα ,θεικη σπορα και κυρως εργαλεια που το μεγαλο κολλημα πολλων παικτων ειναι τα εργαλεια .Εγω για παραδειγμα θα χαιρομουν να μοιρασω στα μελη της συντροφιας εργαλεια που η αποθηκη μου ειναι συνεχεια γεματη και στο κοκκινο ,ξορκια πυλης που μεχρι να ξεκινησει το νεο κεφαλαιο δεν τα χρειαζομαι, εχω μαγικα εργαστηρια στην αποθηκη μου που καθονται ενω θα μπορουσα να τα χαρισω η να τα ανταλλαξω με μαγικες κατοικιες που χρειαζομαι .Με λιγα λογια καταλαβατε τι θελω να πω ,ελπιζω να μη σας κουρασα πολυ :)
 
Εγώ θα πρότεινα επίσης να μην κάνουμε ΤΟΟΟΣΟ χρονοβόρα κεφάλαια και βαριούνται οι παλιοί παίκτες... Είναι που είναι η ψυχολογία του κόσμου πεσμένη με τις αναμονές γενικότερα... Να περιμένει και στο παιχνίδι τόσο πολύ?
(παλιά παίκτρια που το σκέφτεται αν αξίζει τόση αναμονή χαχαχαχα)
 

vivianne

Chef
Εγώ θα πρότεινα επίσης να μην κάνουμε ΤΟΟΟΣΟ χρονοβόρα κεφάλαια και βαριούνται οι παλιοί παίκτες... Είναι που είναι η ψυχολογία του κόσμου πεσμένη με τις αναμονές γενικότερα... Να περιμένει και στο παιχνίδι τόσο πολύ?
(παλιά παίκτρια που το σκέφτεται αν αξίζει τόση αναμονή χαχαχαχα)
Ο αρχικός σχεδιασμός ήταν μια φιλοξενούμενη φυλή ανά έτος.Βλέποντας πως οι παίκτες ανταπεξέρχονται στις απαιτήσεις των ερευνών με αρκετή ευκολία,έγιναν 2 τα κεφάλαια ανά έτος.΄Ωσπου έφτασε όλο αυτό σε μια ισορροπία.Νομίζω πως μια φυλή είναι αρκετή,διότι δεν έχει νόημα κάθε φορά να χτίζουμε μια πύλη να φτιάχνουμε και κτίρια και να μαζεύουμε αγαθά για τον εκάστοτε οικισμό.Άλλωστε μέσα στο παιχνίδι υπάρχει και το κεφάλαιο Αρχαία Θαύματα,τα οποία είναι αναγκαία για να μην δυσχεραίνουν οι παραγωγές,οι μάχες το τουρνουά ,το κωδωνοστάσιο κλπ.
Οπότε πρέπει να υπάρξει κενός χρόνος για να μπορούν οι παίκτες ν' ανασυγκροτούν τις πόλεις ,τ' αγαθά,τα θαύματα όπως προείπα.Έτσι κι αλλιώς πάντα υπάρχει event ή περιπέτειες για να ξοδεύουμε το χρόνο μας.Αυτό που σίγουρα χρειάζεται είναι μια γενική αναθεώρηση στα έπαθλα που μαζεύουμε από κάθε ομαδική δοκιμασία ώστε να κεντρίσει το ενδιαφέρον ν' ασχοληθούν όσοι δεν το κάνουν μέχρι στιγμής.Μπορεί κάποια από αυτά να ευνοούν τους νεότερους παίκτες για να βελτιωνουν στατιστικά στις πόλεις τους, όμως για τους παλαιότερους είναι παντελώς άχρηστα.Το μόνο που αξίζει από έπαθλα είναι τα πακέτα πόντων τα ξόρκια ενίσχυσης στρατού και οι μειώσεις χρόνου παραγωγής.Πολύ λίγα και "φθηνά" για τον χρόνο που ξοδεύουμε παίζοντας όλα αυτά τα χρόνια!
 
Κορυφή