• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Θερινό Ηλιοστάσιο

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser163

Guest
ΧΑΧΑΧΑΧΑ το ηξερα!:p το περιμενα πως και πως, σε αυτο το event μαρεσει που οι αμοιβες ειναι τεραστιες τα κτιριακια δεν ειναι και τοσο ελκιστικα αλλα οι αμοιβες ειναι φοβερες εχει 3 σεντουκια και στο αλλον σερβερ που το παιζω κανω οικονομια τα θραυσματα φεγγαριου για να ανοιξω στο τελος ενα σωρο χρυσα σεντουκια ελπιζοντας οτι θα πετυχω ακομα περισσοτερα θραυσματα φεγγαριου και ετσι θα ανοιξω ακομα περισσοτερα χρυσα σεντουκια, εχω ακομα τραβηξει φωτο ολες τις αποστολες που ζητανε και εχω και κατι πιο προχωρημενες απο τους αλλους παικτες που τα μοιραστηκαν, αν θελετε και επιτρεπεται μπορω να γραψω τι ζηταει στην αρχη πανω κατω γιατι στις 7-8 πρωτες αποστολες γιατι δεν σημειωνα τον αριθμο των προτων αποστολων, επισης μερικες πληροφοριες απο εμενα....εχει μια ημερησια αποστολη καθε μερα και ανανεωνεται καθε 8-11 ωρες αλλα ακομα και αν ο χρονος περασει ξερω μπορειτε ακομα να συνεχισετε να κανετε τις επομενες με την μια ακομα και αν δεν τις προλαβατε στην αρχη αλλα το καλυτερο ειναι οι πλαγιες αποστολες που εχει, δηλαδη αυτο που λεω ειναι πως ακομα και αν ξεκινησετε 3 μερες μετα θα εξακολουθητε να μπορειτε να κανετε την μια αποστολη μετα την αλλη μεχρι να φτασετε εκει που ξεκιναει να ανανεωνεται ο χρονος για την επομενη αποστολη οποτε δεν βγαινετε ποτε χαμενοι, συν το οτι οι πλαγιες ειναι απειρες.

Μερικες συμβουλες: επειδη τα εχουμε δει και απο αποστολες σε αλλους διαγωνισμους ξεκινηστε να χτιζετε απο τωρα εργαστηρια και εργοστασια 1ης κατηγοριας για αποστολες τυπου ξερω γω φτιαξε ξερω γω μαρμαρο 9 ωρων ή μιας ημερας ή φτιαξε 30 προηγμενα εργαλεια κλπ κλπ, επισης ζητηται συχνα να παραγεται ξορκια οποτε μην χανεται χρονο συνηθως ζηταει ξορκια για τα εργαστηρια πολυ αλλα ακομα , ετσι ωστε να προσπερνατε τις πλαγιες αποστολες μπαμ μπαμ γιατι αυτες ειναι και εκκεινες οι οποιες θα σας αποδωσουν τις περισσοτερες πετρες του φεγγαριου.

Mακραν ο καλυτερος διαγωνισμος που εχω δει στο παιχνιδι, αυτα ειναι βραβεια!:D

Παιδια καλη τυχη σε ολους σας ευχομαι να καταφερετε πολλες αποστολες και να φτασετε 1000 θραυσματα φεγγαριου σε λιγοτερο απο 3 μερες :cool:

ΥΓ: Εγω οτι γραφω θα το γραφω εδω για να ειναι καλυτερα οπτικα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
παρ ολα τα προβληματακια που εχουν συμβει (και μη ξεχναμε πως για ολα υπαρχει λυσηκαι νομιζω πως και η Ο.Δ. και η υποστηριξη κανουν οτι καλυτερο για την επιλυση τους) πολυ καλο το ιβεντ με αξιολογα δωρα...ευχομαι να ακολουθησουν και αλλα.ενα μεγαλο μπραβο απο εμενα.
 

DeletedUser163

Guest
το θερινο ηλιοστασιο στις πλαιγιες αποστολες μονο μεχρι το 21 φτανουν, στεναχωρηθηκα παρα παρα πολυ γιατι καταφερνεις να μαζεψεις γυρω στα 1000 φεγγαρια και δεν ειναι αρκετα για να συλλεξεις και τα 3 κτιρια παρα μονο το 1ο που θελει 150 ηλιους το 2ο 200 ε και το 3ο να μην θελει 400? πως θα τα καταφερουμε αν εχει οριο οεο...πολυ κριμα ελπιζω να το διωρθοσουν εκτος και αν εισαι πολυ τυχερος και πετυχενεις x220 φεγγαρια...πφφφ και πετυχαινεις και αυτα τα βιβλιαρακια που δεν τα θελω καθολου γιατι τα παιρνουμε ουτος συ αλλος και γενικα ειναι πολλα το χρυσο σεντουκι επρεπε να δινει απο ξορκια πολυ που θελουν μερες και μερες και οχι ΠΓ, μεταφερετε παρακαλω τις ανυσυχιες μας γιατι ενταξει ρε παιδες δεν γινεται απλα, τζαμπα τα πλανα τζαμπα ολα.
 

DeletedUser499

Guest
Την δεύτερη αποστολή την έκοψαν?
Γιατί από χτες έμεινε μόνο η πρώτη, αυτή που μετρά αντίστροφα, η άλλη χάθηκε..
Αν δεν συμβαίνει κάτι άλλο είναι κοροϊδία, με 35 φεγγάρια τη μέρα δώρα δεν παίρνεις..
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Από την αρχή φαινότανε πως οι πιθανότητες για το 2ο κτίριο ήταν πολύ δύσκολες ακόμη και για κάποιον που θα έπαιζε την αποστολή που θέλει τον χρόνο της κάθε φορά που θα την έδινε, πόσο μάλλον για το 3ο, τα έχουμε πεί χίλιες φορές, η εταιρεία κοιτάει να βγάλει και κέρδος το οποίο θα έρθει από τους παίκτες που θα αγόραζαν φεγγάρια. Από εκεί και πέρα το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποιος είναι να πάρει το πρώτο βραβείο και μετά να εξαργυρώνει ασημένια σεντούκια που δίνουν περισσότερες πιθανότητες να δώσουν πακέτα θραυσμάτων ρούνων. Εκτός και αν δίνει την συγκεκριμένη μέρα πακέτο θραυσμάτων ως αποκλειστική αμοιβή οπότε τότε πάτε στα χρυσά σεντούκια. Αν πάτε πάνω στα σεντούκια θα δείτε πως δίνει 18% στο ασημένιο και 15% στο χρυσό για θραύσματα, με αποκλειστική αμοιβή δίνει 25%. Προσωπικά μου έχουν έρθει 4 πακέτα θραυσμάτων τα οποία βοήθησαν να ανοίξω 2 θαύματα και να έχω έτοιμη καβάντζα θραυσμάτων για ένα θαύμα όταν θα το πάω στο επίπεδο 6.
Αξιοποιήστε στο έπακρο αυτά που σας δίνουν, διότι όσο και να γκρινιάζετε δεν θα δώσουν κάτι παραπάνω.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
την πατησα με τη σημερινη αποστολη...κερδισα χτες 50 Π.Γ. και ειπα να τους κρατησω μεχρι να καταφερω να ξεκλειδωσω τεχνολογια για να προχωρησω και σημερα εχω αποστολη αγορασε 7 ποντους γνωσης....δεν πειραζει..μαλλον μεχρι εδω το ιβεντ για μενα...ειπα να τους κρατησω για την επομενη τεχνολογια αλλα κολησα με τα λαφυρα και τα μανιταρια....την πατησα...δεν πειραζει.
 

DeletedUser12

Guest
Η απλά μπορείς να τους ξοδέψεις σε κάποιο Αρχαίο Θαύμα σου ή σε κάποιο Αρχαίο Θαύμα άλλου παίκτη ακόμη καλύτερα να έχεις και ανταμοιβές για την βοήθεια σου! ;) Πόντους γνώσης θα βρεις πολλούς και με πολλούς τρόπους. :)
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
kαταφερα και ξεμπλοκαρα ευτυχως..πολυ καλο το σημερινο δωρο...μου ετυχαν 3 ρουνοι ομως...δεν πειραζει ελπιζω να ειμαι τυχερος στο επομενο.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
2 μερες πριν τελειωσει σταματησε κ η αποστολη ανα μερα
ενδιαφερον κ αυτο :D
 

DeletedUser118

Guest
Οι αποστολές της εκδήλωσης έχουν ολοκληρωθεί.
Απλώς θα παραμείνει ανοιχτό το μενού της για 2 ημέρες ακόμη για όσους θέλουν να αγοράσουν και άλλα σεντούκια. Στην ίδια διάρκεια όσοι παίκτες δεν έχουν την δυνατότητα να είναι αρκετά ενεργοί θα έχουν στην διάθεση τους λίγο χρόνο ακόμη για να ολοκληρώσουν τις γραμμές των αποστολών.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
4660037078.jpg



Super !!!! Δυο μερες νωριτερα τελειωσαν οι καθημερινες αποστολες και καμια εβδομαδα νωριτερα οι αλλες αποστολες. Αφου δεν υπηρχε πιθανοτητα οι free παικτες να συμπληρωσουν για το δευτερο κτιριο τοτε γιατι βαλανε 3 ??
Ειπαμε οτι η εταιρια κοιταει το κερδος της αλλα στο συγκερκιμενο παιχνιδι εχει βαρεσει κοκκινο η τσιγκουνια. Σε κανενα event δεν εχει προσφερει διαμαντια περα απο αυτα που κατα καιρους προσφερει η ΟΔ. Σε ολα τα παιχνιδια (ακομα και τις ιδιας εταιριας) υπαρχουν προσφορες για διαμαντια ή premium καταστασεις εστω και σε περιορισμενο βαθμο για τους free παικτες και για αυτους που βαζουν λεφτα υπαρχουν ακομα μεγαλυτερες.
Επιπλεον αν και απο event σε event βελτιωνετε η προχειρωτητα ειναι τεραστια. Ας ελπισουμε στο επομενο να μην υπαρχουν ΟΛΑ αυτα τα λαθη που ειχε αυτο εδω στις αποστολες και φυσικα να υπαρχει η δυνατοτητα να τελειωσει το event και ενας free παικτης γιατι μεχρι στιγμης δεν εχει δοθει αυτη η δυνατοτητα.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
παρα τα οποια λαθη η παραλειψεις απο τη μερια της εταιριας οσον αφορα το ιβεντ,(παρ ολες τις πιθανοτητες για θραυσματα δεν ημουν πολυ τυχερος)γεμισα ομως αρκετα ξορκια και μια φορα τους 50 ποντους γνωσης.( σαφως θα ηθελα να ημουν περισσοτερο τυχερος και να κερδισω καποια διακοσμητικα πχ πατρικο δεντρο που ειναι και πολυ ωραιο σαν διακοσμητικο,η ενα παρατηρητηριο γιατι εχω θεμα με πολιτισμο μα αυτα ειναι τυχερα).θελω να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω για την βοηθεια απο την υποστηριξη σε ολες τις αποστολες που χρειαστηκε για να βοηθησουν για να προχωρησω απο τις αποστολες που ειχαν προβλημα και να συνεχισω στο ιβεντ.και νομιζω πως ολοι θα επρεπε να πουμε ενα ευχαριστω στην υποστηριξη.θα συμφωνησω πως υπηρχαν παραλειψεις,θα συμφωνησω πως ναι επρεπε να βαλουμε λεφτα γιατι δεν εβγαιναν ολες οι εκλειψεις για τα κτηρια (πηρα μονο το πρωτο και καταφερα να ριξω μονο 85 απο τα 200 θραυσματα που χρειαζονται για το δευτερο).παρ ολα αυτα δεν φταιει ουτε η υποστηριξη ουτε το φορουμ σε αυτο.δεν μας υποχρεωνει κανεις να βαλουμε διαμαντια.η οποια εταιρια παντα αυτο κανει.σαφως στα παιχνιδια της ιδιας εταιριας αρκετες φορες δινεται δυνατοτητα να κερδισουν διαμαντια κατι το οποιο δεν γινεται εδω περα απο αυτα που εχει δωσει η ΟΔ.ελπιζω σε επομενο διαγωνισμο να συμπεριλαβουν αυτη την πιθανοτητα.μη ξεχναμε ηταν το πρωτο ιβεντ για ολους τους παικτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
φιλε mpoultoza69 συμφωνω απολιτως σε οτι ειπες για την ΟΔ και τα σχολια μου δεν αφορουν τα παιδια που οντως κανανε πολυ καλη δουλεια στο να διορθωνουν τα λαθη της ομαδας σχεδιασης του παιχνιδιου. Ολα τα παραπονα ειναι για την εταιρια και την ομαδα σχεδιασης του παιχνιδιου.
 

DeletedUser3

Guest
Η Ομάδα Διαχείρισης, τώρα που τέλειωσε το event, πρέπει να πάει διακοπές, γιατί έφαγε όλο τον Αύγουστο ελέγχοντας και εκπληρώνοντας αποστολές!!!

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Είμαστε σίγουροι ότι η Ομάδα Ανάπτυξης θα βελτιωθεί στο μέλλον και ήδη, απ' όσο τυχαίνει να γνωρίζουμε, ο Σεπτέμβρης θα έχει συνταρακτικά νέα (ελπίζουμε με λιγότερα bugs) :)
 
Κορυφή