• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Ερωτήσεις για τα Τουρνουά

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Την ερχόμενη εβδομάδα προγραμματίζουμε να γίνει μια συνεδρία ερωταπαντήσεων όσον αφορά τα Τουρνουά.

Εδώ μπορείτε να θέσετε τις δικές σας ερωτήσεις και να τις προωθήσουμε στην Ομάδα Ανάπτυξης για να τις απαντήσει.
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Υπάρχει σκέψη να διαρκεί το τουρνουά ολόκληρη εβδομάδα και όχι μερικές ημέρες της εβδομάδας;
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλησπερες
καθε ποτε ξεκιναει το τουρνουα κ ποσο κραταει?
 

DeletedUser3

Guest
Tα Τουρνουά ξεκινάνε Τρίτη στις 20.00 και τελειώνουν Σάββατο στις 21.00.
 

DeletedUser130

Guest
Στο τέλος του τουρνουά παίρνω πόντους κατάταξης,τεχνουργήματα και 1 σεντούκι. Τί έχει αυτό το σεντούκι ; ακόμα δεν έχω καταλάβει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser16

Guest
Η καλύτερη μαντεψιά είναι οτι το σεντουκι ανοιγει αυτόματα και έχει μεσα σαν δώρο τους ποντους καταταξης και τα τεχνουργήματα..
 

DeletedUser118

Guest
Όπως αναφέρεται στο WiKi στο τέλος του Τουρνούα σας αποδίδονται οι αμοιβές από τα Ορόσημα που έχετε κερδίσει. Το σεντούκι αυτό περιέχει τις αμοιβές των ορόσημων και αποδίδονται αυτόματα στον λογαριασμό σας.
 

DeletedUser130

Guest
Όπως αναφέρεται στο WiKi στο τέλος του Τουρνούα σας αποδίδονται οι αμοιβές από τα Ορόσημα που έχετε κερδίσει. Το σεντούκι αυτό περιέχει τις αμοιβές των ορόσημων και αποδίδονται αυτόματα στον λογαριασμό σας.
Συνεπώς το σεντούκι είναι πλεονασμός μια και αυτά που κερδίζω είναι τεχνουργήματα και πόντοι; Η πάλι κάτι δεν καταλαβαίνω;
 

DeletedUser3

Guest
Υπό την έννοια ότι έχετε κερδίσει κάτι από τα Ορόσημα και το λαμβάνετε μετά τις μάχες σας στο τέλος του Τουρνουά, ναι, είναι πλεονασμός.

Για κάποιον όμως ο οποίος πχ έπαιξε 2 μάχες σε μια Επαρχία και δεν κατάφερε με τους Γείτονές του ούτε τους στόχους του ενός Οροσήμου, όχι δεν είναι πλεονασμός, καθώς δεν θα λάβει "Σεντούκι" με τις αμοιβές των Οροσήμων.
 

DeletedUser

Guest
οι τρεις πρωτες θέσεις δεν δίνουν πλέον σαν μπονους διαμιάντια;
 

DeletedUser349

Guest
Τα τουρνουά που διεξάγονται δεν είναι λίγο "άδικα" για τους παίχτες μεσαίων αλλά και χαμηλών πόντων;

Αν δείτε στην κατάταξη του τουρνουά οι νικητές είναι όλοι είναι τελειωμένοι.. και υψηλών πόντων.

Δεν θα ήταν καλύτερο κάθε φυλή να έχει το δικό του τουρνουά;

Δηλαδή το τουρνουά θα χωρίζεται σε κλίμακες πόντων πχ 1η κλίμακα 1 πόντο εως 20.000, 2η 20.001 εως 40.000 και πάει λέγοντας. (τα νούμερα είναι πλασματικά, απλά για να καταλάβετε τι θέλω να πω τα έβαλα)

Ή σε στάδια όπως είναι στις έρευνες.. κάθε στάδιο θα έχει δική του βαθμολογία IV, V , VI, VII.

Εγώ τώρα μπήκα νεράιδες, άρα θα ανήκω στο τελευταίο στάδιο (VII) ή στην κλίμακα των πόντων μου..

Έτσι πιστεύω θα είχε ποιο πολύ ενδιαφέρων και για τους υπόλοιπους χρήστες οι οποίοι δεν βρίσκονται στις πρώτες θέσεις.. αλλά σε πολύ χαμηλές με συνέπεια να απέχουν από το μοναδικό τουρνουά.
 

DeletedUser3

Guest
οι τρεις πρωτες θέσεις δεν δίνουν πλέον σαν μπονους διαμιάντια;

Αυτή τη στιγμή δεν είναι ενεργός κάποιος διαγωνισμός του forum ο οποίος να δίνει Διαμάντια για τη θέση των χρηστών στο Τουρνουά.
 

DeletedUser163

Guest
μιας και μιλατε εδω για τουρνουα, που μπορουμε να δουμε βρε παιδια τις ανταμοιβες απο τα τουρνουα για το καθε τεχνουργημα γιατι δεν ειναι οι ανταμοιβες ιδιες σε καθε τεχνουργημα που μπαινει θα αναγκαστω να τα βγαλω εκτυπωση και να τα συλλεξω να τα χω να πουμε, εκτος αν υπαρχουν καπου, τωρα ας πουμε εχει σημερα μεταξι στην 1η επαρχια με δωσε 4 ΠΓ και απο 2ο με εδωσε 6 ΠΓ ενω στα αλλα τουρνουα η 1η επαρχια με δινε απο το 1ο επιπεδο 6 ΠΓ τωρα τι εγινε δλδ.
 

DeletedUser118

Guest
Δεν υπάρχει κάποιος πίνακας με τις αμοιβές από τις επαρχίες των Τουρνουά. Αυτό συμβαίνει γιατί από όσο γνωρίζουμε εξαρτώνται τόσο από το αγαθό του οποίου είναι το Τουρνουά, όσο και από το επίπεδο δυσκολίας των στρατευμάτων που αντιμετωπίζουν οι παίκτες σε κάθε επαρχία και διαφέρουν σε κάθε Τουρνουά. Αν ποτέ υπάρξει τέτοιος πίνακας και μας δοθεί από τη εταιρεία, με σιγουριά μπορούμε να σας πούμε ότι θα τον δημοσιεύσουμε στο επίσημο WiKi του παιχνιδιού.
 

DeletedUser

Guest
θέλω να ρωτήσω εαν θυμάται κάποιος πόσες επαρχιες στο τελευταίο επίπεδο δίνουν σαν αμοιβή ρουνούς;
 
Κορυφή