• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Aπορρίπτεται] Επιλογή Επαναφοράς

Πολλές φορές απο κεκτημένη ταχύτητα, από λάθος θέση στον κέρσορα ή απλά από απροσεξία, τυχαίνει να πωλούνται κτίρια που δε θέλαμε. Υπάρχει βέβαια η προειδοποίηση για το αν θέλουμε σίγουρα να προχωρήσουμε, αλλά ακόμα και τότε συμβαίνει-προσωπικά μου έχει τύχει και θεωρώ και τον εαυτό μου προσεκτικό. Ή ίσως απλά να θέλουμε να δοκιμάσουμε κάποια αλλαγή και να μην βγει όπως τη θέλαμε, αλλά τότε πλέον είναι αργά και έχουμε ήδη χάσει κτίρια τα οποία ενδεχομένως χρειαζόμασταν, αλλά για χάρη χώρου θυσιάσαμε. Θεωρώ λοιπόν ότι αν υπήρχε κάποιος τρόπος αναίρεσης που θα επανέφερε το παιχνίδι σε προηγούμενο σημείο-κάτι σαν το σημείο επαναφοράς που έχουν πολλά λογισμικά και λειτουργικά συστήματα-θα ήταν σημαντική βοήθεια. Θα μπορούσε δηλαδή να υπήρχε μία επιπλέον πειραματική λειτουργία στην οποία να μας δίνεται η δυνατότητα να κάνουμε αλλαγές και μόνο όταν θα έιμαστε απόλυτα σίγουροι ότι θέλουμε να τις διατηρήσουμε να τις κάνουμε μόνιμες ή έστω να επαναφέρουμε το παιχνίδι σε προγενέστερο σημείο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

DeletedUser118

Guest
Αυτό το στοιχείο όπως και άλλα, είναι παρόμοιο με την αποθήκη που έχει αναφερθεί και άλλου τέτοιου τύπου προτάσεις πρόχειρης αποθήκευσης. Λόγο του ότι αφαιρεί βασικό στοιχείο του παιχνιδιού δεν μπορεί να υλοποιηθεί.

Υπάρχουν όμως εργαλεία στο διαδίκτυο που είναι απολύτως δωρεάν και βοηθούν ακριβώς σε αυτό που προτείνετε.
 
Κορυφή