• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Επανασχεδιασμός Συστήματος Μαχών

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
σε εμενα θα απαντησει καποιος γιατι με τιμωρητε με το να μη μπορω να κανω αυτοματες μαχες ??
γιατι θα πρεπει να παιξω με κανονικες μαχες οταν :
1) δεν τις σηκωνει ο υπολογιστης μου
2) δεν εχω τον χρονο να αφιερωσω σε κανονικες μαχες και γιαυτο παιζω με τις αυτοματες.

ξερω οτι εχω μεγαλυτερο κοστος σε στρατο αλλα αυτο ειναι επιλογη μου.
Θα ηθελα μια απαντηση.
 

DeletedUser3

Guest
Δυστυχώς, όπως έχουμε ξαναπεί, για ζητήματα τα οποία αφορούν "παλαιότερη" τεχνολογία δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι και στο κάτω-κάτω της γραφής, το 80% των χρηστών παίζει με υπολογιστές ηλικίας 5-7 ετών χωρίς κανένα πρόβλημα. Για μηχάνημα 10+ ετών, μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι... Στην Ελλάδα μένουμε (οι περισσότεροι) και ξέρουμε ότι τα πράγματα είναι δύσκολα, είναι όμως για όλους.

Επίσης, το ζήτημα της κατανομής του χρόνου είναι κάτι το οποίο αφορά όλους τους παίκτες. Μη νοιώθετε μοναδικός...

Ήδη, όποιος διαθέτει στοιχειώδη γνώση του ζητήματος, μπορεί να αναγνωρίσει πόσο δύσκολο είναι να στηθεί ένα παιχνίδι με τόσα γραφικά όσα το Elvenar.

Παρακαλώ λοιπόν να μείνουμε στο θέμα, το οποίο είναι ο επανασχεδιασμός του συστήματος των Μαχών.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Στο θεμα ειμαι. Οταν μου αφαιρεις μια δυνατοτητα που εχει εξ αρχης το παιχνιδι ειναι σαν να μου λες να σταματισω να παιζω. Για αρκετους πιστευω οι αυτοματες μαχες ειναι ενα εργαλειο που το θελουμε.
Οσο για τα γραφικα που λες, δεν νομιζω οτι μερικες εξισσοροπισεις που αφορουν απλα τις δυναμεις των μοναδων εχουν επιπτωση στα ιδη υπαρχοντα γραφικα.
Δεν αλλαζετε εξολοκληρου τα γραφικα του παιχνιδιου, προγραματιστικα γινονται οι αλλαγες. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

Τελοσπαντον ευχομαι (χωρις να το ελπιζω βεβαια) τελικα να συνεχισουν να υπαρχουν οι αυτοματες μαχες για οποιον δεν εχει την διαθεση να κανεις ολες αυτες τις χρονοβορες μαχες. Στην τελικη σε ενα παιχνιδι χτισιματος πολης ξεκινησαμε να παιζουμε και οχι σε ενα μαχητικο. Αν θελαμε να παιζουμε με μαχες δοξα τον θεο θα μπορουσα προσωπικα να συνεχισω και στο grepolis ή να ξεκινησω στο FOE (που ειναι και τις ιδιας εταιριας) αλλα διαλεξα αυτο ακριβως επειδη δεν επρεπε να χανω τον χρονο με μαχες.

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα μου.
 

DeletedUser118

Guest
Όπως αναφέρθηκε πάνω από μία φορά, από όσο είναι γνωστό θα είναι δύσκολο να ολοκληρωθούν μάχες στο αυτόματο τουλάχιστον μέχρι να ολοκληρωθούν όλες οι αλλαγές στο σύστημα μαχών. Προφανώς και κανείς δεν αφαιρεί στοιχεία του παιχνιδιού. Τουλάχιστον δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο. Άρα μην λέμε πράγματα που δεν ισχύουν. Απλώς μέχρι την ολοκλήρωση των αλλαγών οι αυτόματες μάχες θα είναι απλώς κάτι άπιαστο.

Κανένας δεν προσπαθεί να θέσει ως κύριο στοιχείο του παιχνιδιού τις μάχες. Οι αλλαγές που γίνονται είναι για το καλό του παιχνιδιού και των παικτών. Πάντα υπάρχει η λύση της διαπραγμάτευσης. Ο κάθε παίκτης μπορεί να παίξει όπως αυτός θέλει. Οι επιλογές δίνονται, όμως αυτός που αποφασίζει είναι ο ίδιος.
 

DeletedUser166

Guest
Καλησπέρα σε όλους. Ξέρουμε πόσο θα διαρκέσει χρονικά η ολοκλήρωση των ενημερώσεων και των τριών πακέτων;
 

DeletedUser118

Guest
Καλημέρα σας,

Όχι δεν γνωρίζουμε το ακριβές χρονοδιάγραμμα ακόμη.
 

DeletedUser3

Guest
Παρακαλούμε η συζήτηση να συνεχιστεί στο θέμα για την αναβάθμιση στην 1.15!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή