• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Ενδειξη χρόνο/επιπλεον αμοιβης στις ειδοποιησεις/επισκοπηση μελων συντροφιας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλημέρα,

http://prntscr.com/90ol6a

Με την υλοποίηση της συγκεκριμενης ιδεας, πλεον θα μπορουμε να βλέπουμε πόσην ώρα πρέπει να περιμενουμε ωστε να προσφέρουμε παρότρυνση σε κάποιο μέλος της συντρφοιας μας.
Επίσης, το σφυράκι σημαινει οτι το μέλος μας έχει κανει πρόσφατα παρότρυνση και οτι θα λάβουμε την εξτρα αμοιβη οταν του την ανταποδώσουμε. Φυσικά το σφυρακι θα εξαφανιζεται σε περιπτωση που περάσουν πολλες ωρες απο την βοηθεια του αλλου παικτη.
Επίσης, το σφυράκι θα μπορούσε να προστεθεί και στην επισκόπηση χάρτη, ωστε να βλεπουμε και ποιοι γειτονες μας κανουν παροτρυνση.
Θα μπορούσε μαλιστα το σφυράκι και η ενδειξη χρόνου να εμφανίζονται και στις "ειδοποιήσεις" (καμπανουλα).
Ίσως στην επισκόπηση των μελων της συντροφιας, να υπήρχε δυνατότητα ταξινόμησης κατα χρόνο, εξτρα αμοιβη, κτλ...?
Τέλος, πατώντας το "διαθέσιμο" να μεταφεροσουν στην πολη του συντροφου. Αν και αυτο μπορεις να το κανεις ηδη με ενα επιπέον κλικ (κλικ στο ονομα>κλικ "επισκεψη").

Δεκτά καθε είδους σχόλια και τυχόν προτάσεις για αλλαγη στο setup της ιδεας.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Εγώ δεν είμαι αντίθετος στην ιδέα σου, απλά για μένα που περνάω σε συγκεκριμένη ώρα από όλα τα μέλη της συμμαχίας μου και από όλους τους γείτονες που έχω βρει στον χάρτη δεν θα μου προσφέρει κάτι παραπάνω μιας και την ώρα την βλέπεις και από τον χάρτη.
Σίγουρα η ένδειξη για το ποιος γείτονας σου έχει δώσει βοήθεια θα ήταν κάτι πολύ καλό για τις περιπτώσεις που δεν θέλεις να περάσεις από όλους τους γείτονες σου αλλά μόνο από αυτούς που σε βοηθάνε.
 

DeletedUser30

Guest
Σαν ιδεα καλη δεν ξερω κατα ποσο ειναι υλοποιησημη και βοηθαει στις 2 αποστολες , προμηθειες και μαζεμα χρυσου..
Μου αρεσει..
 
Κορυφή