• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Ενίσχυση αγαθών απο τεχνουργήματα

  • Δημιουργός θέματος xanoymis
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Μόλις ειδα στο wiki ότι ο πινακας της ενίσχυσης αγαθών απο τεχνουργήματα φτανει μεχρι το 700%.
Η ερώτηση μου ειναι εαν όντως τερματίζει εκει η ενίσχυση απο τα τεχνουργηματα ή πάει και παραπάνω και απλως δεν ειναι ολοκληρωμένος ο πίνακας;
 

DeletedUser3

Guest
Το μέγιστο που μπορείτε να πάρετε μόνο από Τεχνουργήματα είναι 700%.

Η ενίσχυση μπορεί να πάει παραπάνω από 700% μόνο σε συνδυασμό με Αρχαία Θαύματα όπως πχ τις Αίθουσες του Βουνού.
 

DeletedUser

Guest
ok. γιατί αυτό αλλάζει εντελώς την διαχείριση των τουρνουά.
 

DeletedUser3

Guest
Μιλάμε για μόνιμη ενίσχυση. Πάλι εκτός θέματος...
 

DeletedUser163

Guest
:eek:δεν εχει σημασια και αυτο μετrαει ομως επrεπε να το πει καποιος:p
 

DeletedUser804

Guest
Εχω ξεκλειδωσει το προηγμενο εργοστασιο ατσαλιου το οποιο παραγει περισσοτερη ποσοτητα σε ατσαλι.Δεν εχω δει καμια διαφορα στην ποσοτητα που παραγω.Που οφειλεται αυτο?
 

DeletedUser118

Guest
Αν δεν αναβαθμίσετε το κτίριο στα νεότερα επίπεδα του δεν πρόκειται να δείτε διαφορά.
 

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, αν φτάσουμε σε κάποιο αγαθό στο 700%, τότε θα αρχίσει να αυξάνει ένα επόμενο αγαθό μέχρι να φτάσει και εκείνο στο 700% κ.ο.κ.;;; Μέχρι κάποια στιγμή αφού έχουν αναβαθμιστεί πλήρως τα κτίρια να παράγουν όλα 700%; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, αν φτάσουμε σε κάποιο αγαθό στο 700%, τότε θα αρχίσει να αυξάνει ένα επόμενο αγαθό μέχρι να φτάσει και εκείνο στο 700% κ.ο.κ.;;; Μέχρι κάποια στιγμή αφού έχουν αναβαθμιστεί πλήρως τα κτίρια να παράγουν όλα 700%; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!


οχι, η ενισχυση ειναι για τα 3 υλικα (ενα καθε εποχης) που εχει ενισχυση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

PAROS

Περιπλανώμενο Ξωτικό
οχι, η ενισχυση ειναι για τα 3 υλικα (ενα καθε εποχης) που εχει ενισχυση.

Τα υπόλοιπα τεχνουργήματα τότε που μαζεύουμε που μπορούν να μας βοηθήσουν; Με εξαίρεση την Ακαδημία Μαγείας που χρειάζεσαι 1-2 για κάποιο ξόρκι όλα τα άλλα που μας χρησιμεύουν στην ουσία;;; Ευχαριστώ!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Προς το παρον δεν χρειαζονται πουθενα φιλε μου. Το κακο ειναι οτι τα ξορκια θελουν συγκεκριμενα τεχνουργιματα (και κυριως του ξυλου) και αν δεν εχεις ενισχυση σε αυτο το υλικο υπαρχει θεματακι γιατι τουλαχιστον στον δικο μου χαρτι οι επαρχιες ξυλου ειναι δυσεβρετες
 
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

DeletedUser748

Guest
Προς το παρον δεν χρειαζονται πουθενα φιλε μου. Το κακο ειναι οτι τα ξορκια θελουν συγκεκριμενα τεχνουργιματα (και κυριως του ξυλου) και αν δεν εχεις ενισχυση σε αυτο το υλικο υπαρχει θεματακι γιατι τουλαχιστον στον δικο μου χαρτι οι επαρχιες ξυλου ειναι δυσεβρετες
Καλημερα φωτη. θα σε διορθωσω στο κομματι του ξυλου γιατι τα χω συγκρινει και με τον αδερφο μου που παιζει.τα ξορκια ζητανε τεχνουργηματα που δεν ειναι τα ενισχυμενα σου.π.χ. εγω εχω ενισχυση μαρμαρου και το πρωτο ξορκι μου ζηταει τεχνουργημα ατσαλι, ο αδερφος μου που εχει ενισχυση ξυλου του ζηταει τεχνουργημα μαρμαρου.και παει ετσι σε ολα τα ξορκια.παντως δεν σου ζηταει τεχνουργηματα απο τα ενισχυμενα σου υποθετω για να μην πεσει το % της παραγωγης.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Καλημερα φωτη. θα σε διορθωσω στο κομματι του ξυλου γιατι τα χω συγκρινει και με τον αδερφο μου που παιζει.τα ξορκια ζητανε τεχνουργηματα που δεν ειναι τα ενισχυμενα σου.π.χ. εγω εχω ενισχυση μαρμαρου και το πρωτο ξορκι μου ζηταει τεχνουργημα ατσαλι, ο αδερφος μου που εχει ενισχυση ξυλου του ζηταει τεχνουργημα μαρμαρου.και παει ετσι σε ολα τα ξορκια.παντως δεν σου ζηταει τεχνουργηματα απο τα ενισχυμενα σου υποθετω για να μην πεσει το % της παραγωγης.


Ναι ετσι ειναι απλα τα ξορκια ισχυς των προμηθειων και εμπνευσμενος διαλογισμος που κανω παραγωγη θελους τεχνουργιμα ξυλου σε μενα και τα ψαχνω με το τουφεκι. Κοιτοντας τις επαρχιες μου εχω την εντιπωση οτι οι επαρχιες ξυλου γυρω μου ειναι σπανιες.
 

DeletedUser584

Guest
συμπληρωνω οτι τα τεχνουργηματα χρειαζοντε και οταν αναβαθμηζεις καποιο θαυμα στο επομενο επιπεδο !εαν πατησετε στο κουμπι αναβαθμησης θα δειτε οτι κατω κατω ζηταει και τεχνουργηματα !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

DeletedUser584

Guest
οταν αναβαθμιζοντε τοτε τραβας τα μαλια σου φιλε μου επειδη εαν εμενα θελει πχ το πολεμικο μοναστηρι 11 τεχνουργηματα απο ελιξηριο εσενα λογικα θα θελει παραπανω!ποσο μαλλον οτι το ελιξηριο ειναι ενα απο τα 3 που παραγει η πολη μου!!!!για σκεψου εναν παιχτη που εχει ολα τα θαυματα στην πολη του
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
οταν αναβαθμιζοντε τοτε τραβας τα μαλια σου φιλε μου επειδη εαν εμενα θελει πχ το πολεμικο μοναστηρι 11 τεχνουργηματα απο ελιξηριο εσενα λογικα θα θελει παραπανω!ποσο μαλλον οτι το ελιξηριο ειναι ενα απο τα 3 που παραγει η πολη μου!!!!για σκεψου εναν παιχτη που εχει ολα τα θαυματα στην πολη του


φιλε το μεγαλυτερο μερος των θαυματων ειναι "αχρηστα", αν κατσεις και τα μελετησεις καλα θα διαπιστωσεις οτι ουτε τα μισα δεν χρειαζετε να εχεις στην πολη σου. Για μενα προσωπικα αξιζουν οτι δινει πληθυσμο και πολιτισμο και καποια πολυ επιλεκτικα για ισως καποιες αλλες ιδιοτητες αλλα μετα απο πολυ μελετη για το αν πραγματικα αξιζουν. (σορρυ αλλα νομιζω ξεφυγαμε απο το θεμα...συγνωμη..)
 
  • Like
Αντιδράσεις: PAROS

DeletedUser584

Guest
Φωτη μην ζητας συγνωμμη εχεις δικιο οτι ξεφυγαμε απο το θεμα!!!
 
Κορυφή