• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] Ειδοποίηση Έρευνας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser562
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser562

Guest
καλησπερα εδω και 2 μερες καποια ατομα εχουμε ενα θεματακι.....κατω στην μπαρα που εχουμε στην πολη μας πανω στισ ερευνες μας βγαζει ενα κοκκινο σημαδακι αυτο (!) το θαυμαστικο....πηγαινουμε στις ερευνες και μας το βγαζει επανω στους (επιτελικος ορκ)....την ερευνα ομως την εχουμε ανοιξει ειδη....γιατι δεν φευγει τοτε?
 

DeletedUser118

Guest
Το θαυμαστικό εμφανίζεται μόνον όταν έχετε κάποια νέα έρευνα που δεν έχετε δει. Επίσης εμφανίζεται και στο εικονίδιο του κεφαλαίου στο οποίο βρίσκεται η έρευνα αυτή στο μενού. Ψάξτε το μενού έρευνας και αν δεν υπάρχει καμία έρευνα ανολοκλήρωτη ενημερώστε μας.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
το θαυμαστικο δεν φευγει παρολο που εχω ανοιξει ολες τις ερευνες. (επιτελικος ορκ και δρυαδες)
 

DeletedUser118

Guest
Πραγματοποιείστε εκκαθάριση της κρυφής μνήμης και των cookies του browser σας και αν το θαυμαστικό επιμένει δοκιμάστε με άλλον browser.
Αν παρόλα αυτά συνεχίσει να εμφανίζεται συμπληρώστε αυτή την φόρμα σύμφωνα με τις οδηγίες και δημοσιεύστε την εδώ.
 

DeletedUser3

Guest
Το θέμα είναι γνωστό και απ' όσο γνωρίζουμε θα διορθωθεί σε επόμενη έκδοση. Έως τότε, ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Το πρόβλημα δεν λύθηκε. Αν βοηθάει ενημερώνω ότι η ειδοποίηση δεν σβήνει ούτε από το δέντρο ερευνών ακόμα και όταν τελειώσει η έρευνα. (Φυσικά έχω κάνει όλες τις εκκαθαρίσεις κτλ).
 

DeletedUser118

Guest
Το πρόβλημα δεν φαίνεται να υφίσταται γενικά.
Η ειδοποίηση δεν αφαιρέθηκε ούτε μετά από ανανέωση της σελίδας ή/και αποσύνδεση και επανασύνδεση;
 

DeletedUser584

Guest
Καλημερα ,τυχαια βρηκε μαλλον την λυση με το θαυμαστικο ενα μελοσ της συντροφιας μου !μας ειπε οτι εαν εκπεδευσουμε την καινουργια μοναδα που ανοιξαμε απο τον πινακα ερευνων το θαυμαστικο φευγει !!!!!
δοκιμαστε το και μπορει να πετυχει!!!!
το θεμα ειναι οσοι δεν μπορουν να εκπεδευσουν τισ καινουργιεσ μοναδες γτ πολυ απλα λογου χωρου δεν εχουν στιβο μαχησ η καταυλισμο μισθοφορων τι γεινετε???
 

DeletedUser118

Guest
Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τις συγκεκριμένες ειδοποιήσεις.
Αν διαπιστώνετε ότι δεν φεύγει η ειδοποίηση ακόμη και μετά την εκκαθάριση, δοκιμάστε και με άλλον browser στον οποίο εννοείτε ότι έχετε κάνει εκκαθάριση.
Επίσης όταν κάνετε εκκαθάριση να επιλέγετε πάντα τόσο τα cookies όσο και την κρυφή/προσωρινή μνήμη, και στο διάστημα να ορίζεται τον ένα μήνα και όχι το 24ωρο ή την εβδομάδα.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εμενα δυστυχως λογο παλιοτητας του υπολογιστη το παιχνιδι δεν παιζει σε αλλο Browser εκτος απο τον chrome. Εχω κανει ολους τους καθαρισμους (τους κανω σε καθημερινη βαση), εχω ερευνησει ολες τις νεες ερευνες στο δεντρο, εχω εκπαιδευσει και απο ολες τις νεες μοναδες και παρολα αυτα το θαυμαστικο παραμενει και στο δεντρο ερευνων στις αντιστοιχες ερευνες καθως και στην αρχικη σελιδα της πολης στο εικονιδιο του δεντρου ερυνων.

5422319961.jpg
6273634144.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser3

Guest
Έχει αναφερθεί και αυτό και είναι όντως πάρα πολύ εκνευριστικό. Δυστυχώς όμως, επειδή δεν προκαλεί κάποιο πρόβλημα, (πέρα από τον εκνευρισμό), οι προσπάθειες είναι επικεντρωμένες σε άλλα πιο κρίσιμα bugs.

Υπομονή...
 

DeletedUser584

Guest
Παιδες ηηρεμηστε λιγο με το θαυμαστικο πια ελεος !!στην επομενη αναβαθμηση θα δουμε εαν θα χουμε θεμα με τις ερευνες και εγω το εχω αλλα κανω υπομονη δεν σηκωσα το φορουμ στο ποδι!!!και για να λενε οτι δεν τιθετε θεμα δεν τιθετε!στην επομενη αναβαθμηση βλεπουμε τι γεινετε και αν μπορουμε να σηνεχησουμε τις ερευνες μιας και ενονωντε οι ερευνες αναμεταξυ τους!!!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
μανωλη δεν ξεσικονουμε το φορουμ, απλα ενημερωνουμε. Το προβλημα ειναι πριν την αναβαθμιση και απλα ενημερωνουμε οτι δεν διωρθωθηκε οπως ειχαν πει οτι θα γινει με την αναβαθμιση και απλα το ξανα λεμε για να το επισημανουν παλι ως μη λυμενο προβλημα.
 

DeletedUser3

Guest
@FoTiS 21 : To ότι ενημερώνουμε (εάν δεν το γνωρίζουν ήδη) για ένα πρόβλημα, σημαίνει ότι μπαίνει σε μια σειρά προτεραιότητας. Το ότι δεν διορθώθηκε λοιπόν το πρόβλημα, δε σημαίνει ότι διαγράφηκε από τη σειρά προτεραιότητας, αλλά ότι υπάρχουν άλλα πιο κρίσιμα ζητήματα προς το παρόν όπως (πχ το πρόβλημα με το Προπύργιο Νάνων) το οποίο είναι πάρα πολύ σημαντικό.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
συμφωνω απλα οταν ανοιξε το θεμα ειχατε πει οτι θα διωρθωθει σε επομενη αναβαθμιση και απλα ενημερωσα οτι με την παρουσα αναβαθμιση δεν διορθωθηκε. Αυτο ηταν ολο. Σαφως και δεν μπορω να ξερω σε ποια ή ποτε θα φτιαχθει ή ποια ειναι η σειρα του ως προς την επιλυση του. Απλα οταν γινεται αναβαθμιση (που δεν ξερουμε αν ηταν μεσα σε αυτα που θα φτιαχνοντουσαν) και βλεπουμε οτι δεν εχει φτιαχθει ξανα λεμε οτι δεν λυθηκε. (υπαρχουν περιπτωσεις που φτιαχθικαν πραγματα χωρις να ηταν στην λιστα με την ενημερωση που λετε με τι θα διορθωθει)
 
Κορυφή