• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Απαντημένη] ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΧΩΡΟΥ

INFERNO NEMESIS

Νέο Μέλος
Καλησπέρα σε όλους δεν ξέρω αν έχει πει κάποιος για αυτή την ιδέα η όχι αλλα θα ήθελα αν γίνεται να έχουμε την δυνατότητα για μεγαλύτερο χώρο να ανοίξουμε γιατι απο τι βλέπω αν θέλει κάποιος κάποια παραπάνω κτίρια δεν φτάνει ο χώρος
Βεβαία δεν εχω ανοιξει ολο τον χωρο αλλα απο τι βλέπω σε αλλες πόλης ο χώρος μου φαίνεται λίγο περιορισμένος δεν ξερω αν εχω δικιο η αδικο αλλα θα ηθελα μια ενημερωση η αν γινεται να γινει σαν ιδεα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

vivianne

Chef
Καλησπέρα σε όλους δεν ξέρω αν έχει πει κάποιος για αυτή την ιδέα η όχι αλλα θα ήθελα αν γίνεται να έχουμε την δυνατότητα για μεγαλύτερο χώρο να ανοίξουμε γιατι απο τι βλέπω αν θέλει κάποιος κάποια παραπάνω κτίρια δεν φτάνει ο χώρος
Βεβαία δεν εχω ανοιξει ολο τον χωρο αλλα απο τι βλέπω σε αλλες πόλης ο χώρος μου φαίνεται λίγο περιορισμένος δεν ξερω αν εχω δικιο η αδικο αλλα θα ηθελα μια ενημερωση η αν γινεται να γινει σαν ιδεα
Καλησπέρα!
Οι επεκτασεις όπως όλοι γνωρίζουμε είναι διαθέσιμες είτε ολοκληρώνοντας επαρχίες στον χάρτη με μάχες ή εξαγορές,ή από το δέντρο των ερευνών σε κάθε κεφάλαιο και τέλος εξαγορά με διαμάντια εφόσον κάποιος διαθέτει.Ο τρόπος που θα χτίσει κάποιος την πόλη του,εξαρτάται από τον χρόνο που διαθέτει για το παιχνίδι.Με μια σύντομη ματιά στην πόλη σου,είδα πως έχεις μεγάλο αριθμό κατοικιών και υπερβολικό αριθμό οπλοστασίων που δικαιολογούν τις υπεράριθμες κατοικίες,διότι απαιτούν μεγάλο αριθμό πληθυσμού.Συμβουλευτικά μπορείς να κρατησεις 4 οπλοστάσια και ν'ανεβαζεις το προπύργιο νάνων που το έχεις ήδη στην πόλη σου.Αυτό λειτουργεί ως ένα επιπλέον οπλοστάσιο,διότι για κάθε επιπεδο που ανεβαινει αυξάνει το μπονους χωρητικότητας εκπαιδευσης αλλά και κάθε 3 ωρες σου παραγει δωρεάν μονάδες ελαφράς συμπλοκής.Επίσης μπορείς να χτίσεις το άδυτο,το οποίο σε κάθε επιπεδο που ανεβαίνει,αυξάνει την υγεία των στρατευμάτων.Η χρυσή άβυσσος για κάθε επιπεδο της δίνει επιπλέον πληθυσμό και καθε 3 ωρες ενα μπονους νομισματων αναλογο με το επιπεδο του θαυματος.Αίθουσες του βουνού που επισης δινουν πληθυσμό ανάλογα με το επίπεδο τους,αλλά αυξάνουν και το μπονους παραγωγης στα εργοστάσια σου.Λάβε υποψιν ότι τα αρχαία θαυματα ανεβαζουν στατιστικά και το κυριοτερο,οι διαστασεις τους είναι σταθερές.Ετσι θ' απαλλαγείς απο τις επιπλέον κατοικίες,θα φτιαξεις τα θαυματα σταθερά σ' εναν χωρο στην πόλη σου και θ' απελευθερώσεις αρκετό χωρο ώστε να προχωρήσεις παρακάτω.Δεν γραφω άλλα για την ώρα,για να μην σε "κάψω".Για οποιεσδήποτε απορίες ξαναστέλνεις μήνυμα.Καλή δύναμη!
 
Κορυφή