• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Aπορρίπτεται] Διπλές αποστολές

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλημερα σε ολους.μια ερωτηση θελω να κανω.ολοι ξερουμε πως μετα απο καποιο σημειο στις ερευνες καθε φυλης μπορουμε να ενναλαξουμε τις αποστολες.ξαφνικα απο χτες οταν επιλεγω αποστολη πχ αναβαθμισε ενα κτηριο πανω απο το επιπεδο 11 και πατωντας οκ ,παω στην αλλη σειρα αποστολων για να επιλεξω αλλη αποστολη.οταν φτανει στην ιδια αποστολη που εχω επιλεξει στο αλλο κουτακι χωρις να πατησω απορπιψη η οκ απορριπτει την αποστολη στο κουτακι που εχω επιλεξει...ειναι καποιο σφαλμα??γιατι δεν ειδα κατι να αναφερεται στις αναβαθμισεις που βαλατε ανακοινωσεις...
 

ladyx

Νέο Μέλος
Ποτε δεν σου δινει την ιδια αποστολη και στα 2 κουτακια ταυτοχρονα, σου δινει αμεσως την επομενη
 

DeletedUser118

Guest
@mpoultoza69 Εννοείτε ότι δεν σας αφήνει να έχετε ανοιχτεί την ίδια αποστολή και στους δύο δότες; Δηλαδή και οι δύο αποστολές να είναι ακριβώς οι ίδιες;

Αν εννοείτε κάτι τέτοιο, τότε είναι λογικό. Δεν μπορεί ο παίκτης να έχεις την ίδια αποστολή και στους δύο δότες ταυτόχρονα.
 

ladyx

Νέο Μέλος
εχει δικιο mpoultoza69, μεχρι στιγμης αν παράδειγμα ειχες στο ενα το κουτακι την αποστολη με τα λεφτα στο 2 κουτακι δεν εμφανίζε την αποστολη.
τωρα την εμφανιζει και σου ακυρωνει αυτοματα την αποστολη απο το 1 κουτακι και ετσι δεν μπορεις να βαλεις οπια αποστολη θελεις εσυ γιατι συνεχεια σου ακυρωνει τις αποστολες
 

DeletedUser3

Guest
H αλήθεια είναι ότι πριν την 1.5 υπήρχε ένα bug το οποίο επέτρεπε ακριβώς αυτό το πράγμα:

Το να είναι η ίδια αποστολή ενεργή και στους δύο δότες αποστολών.

Προφανώς ήταν bug και διορθώθηκε.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
εννοω πως στον ενα δοτη εχω μια αποστολη που εχω ηδη δεχτει.πηγαινω να βρω αλλη αποστολη στον αλλο δοτη και οταν ξαναεμφανησει την ιδια αποστολη στον καινουριο δοτη μου ακυρωνει αυτοματα αυτη που εχω ηδη αποδεχτει....αυτο εννοω...δεν μου εχει τυχει να εχω και στους δυο δοτες την ιδια αποστολη....ποτε δεν εγινε ουτε στους νανους ουτε και στις νεραιδες
αυτο που λεω πχ στον δοτη Α εχω δεχτει αποστολη κανε αναβαθιση ενος κτηριου στο επιπεδο 11.την δεχομαι.και παω στον δοτη Β να βρω αποστολη που λεει αναβαθμισε ενα εργαστηριο στο επιπεδο 11.οταν στον δοτη Β οσο ψαχνω τις αποστολες ξαναβγει η αποστολη κανε αναβθμιση κτηριου στο επιπεδο 11 μου ακυρωνει την αποστολη που ειχα στον δοτη Α αυτοματα
 

DeletedUser3

Guest
Ωραία... Το πρόβλημα ποιο ακριβώς είναι;

Εφόσον μιλάμε για κατασκευή τύπου "Αναβάθμισε μια κατοικία στο επίπεδο 11" δεν υπάρχει πρόβλημα.

Έχετε παρατηρήσει πρόβλημα σε αποστολές τύπου "Μάζεψε Χ Προμήθειες"; Και πρόβλημα νοείται το να "μηδενίζει" ο μετρητής. Προσωπικά ως παίκτης δεν έχω παρατηρήσει κάτι.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δηλαδη μου λετε πως η αποστολη ολοκληρωσε την αναβαθμιση ενος εργαστηριου στο επιπεδο 11 και η αποστολη ολοκληρωσε την αναβαθμιση ενος κτηριου στο επιπεδο 11 ειναι η ιδια αποστολη?γιατι αυτες οι δυο η μια ενω την εχω δεχτει και εχω πατηση οκ ακυρωνει την αλλη.....στον δοτη Α εχω την πρωτη αποστολη που εγραψα και οταν στον δοτη Β ψαχνω για την δευτερη οταν ξαναπερασω απο την ιδια στον δοτη β μου ακυρωνει αυτη στον Α.ενω πριν δεν γινοταν..
 
Τελευταία επεξεργασία:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
παιδια ακομα περιμενω μια απαντηση....και επειδη δεν μιλαω για διπλες αποστολες τωρα το προσεξα θεωρω πως δεν επρεπε να αλλαξει ο τιτλος....περιμενω μια απαντηση σε αυτο που εχω ρωτησει...ευχαριστω πολυ....εκτος αν δεν εχω καταλαβει καλα εγω ... η αποστολη ολοκληρωσε την εναβαθμιση ενος εργαστηριου στο επιπεδο 11 και η αποστολη ολοκληρωσε την αναβαθμιση ενως κτηριου στο επιπεδο 11 ειναι ιδιες???? γιατι εγω θεωρω πως ειναι δυο διαφορετικες και δεν θα επρεπε η μια να αναιρει την αλλη....αν θεωρειτε πως ειναι ιδιες απλα πειτε το μου ζηταω ενα συγνωμη που τα μπερδεψα και ληγει το θεμα...απλα δεν εχω παρει απαντηση και γι αυτο ρωταω
 

DeletedUser118

Guest
Σύμφωνα με την αρχική σας δημοσίευση ο τίτλος είναι σωστός και έχουμε απαντήσει. Υπήρχε ένα σφάλμα σε προηγούμενη έκδοση που σε κάποιες περιπτώσεις επέτρεπε να έχει ανοιχτή ο παίκτης την ίδια ακριβώς αποστολή και στους δύο δότες. Πλέον από όσο γνωρίζουμε λύθηκε. Υπό φυσιολογικές συνθήκες κάθε δότης πρέπει να έχει ανοιχτή διαφορετική αποστολή.

Τώρα στην εκ τον υστέρων ερώτηση σας. Στην περίπτωση που αναφέρετε, οι δύο αυτές αποστολές θα έρπεπε αν είναι ανοιχτές ταυτόχρονα να ολοκληρόνωνται με την αναβάθμιση και μόνο ενός εργαστηρίου στο επίπεδο 11, σύμφωνα με την λογική, και αν δεχθούμε ότι οι προϋποθέσεις τις εκάστοτε αποστολής το επιτρέπουν. Όμως δεν μπορούμε να πούμε με σιγουριά τι ισχύει αν δεν γνωρίζουμε ποιες είναι οι αποστολές αυτές... εννοώντας έστω τον τίτλο τους.

Δημοσιεύστε μας εδώ κάποια στιγμοιότυπα αυτών των αποστολών για να μπορέσουμε να το δούμε και να ρωτήσουμε και τους τεχνικούς.
Επίσης θα ήταν ακόμη καλύτερα αν κάνατε μία αίτηση υποστίρηξης ενώ έχετε ενεργές αυτές τις δύο αποστολές.
 

DeletedUser3

Guest
Οι αποστολές:

1. Τέλεια Διαχείριση (αναβάθμιση εργαστηρίου στο επίπεδο 11+)
2. Αγώνας για Βελτίωση (αναβάθμιση οποιουδήποτε κτιρίου στο επίπεδο 11+)
μπορούν να είναι ανοιχτές ταυτόχρονα.


http://prntscr.com/bbkfiz

http://prntscr.com/bbkfbk
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
μετα απο 7 μερες που δεν μπορουσα να εχω τη μια στο δοτη Α και την αλλη στο δοτη Β γιατι η μια ακυρωνε την αλλη απο σημερα μπορω να τις εχω ανοιχτες ταυτοχρονα
 

DeletedUser3

Guest
Κάποιες φορές ίσως ένας καθαρισμός της cache να βοηθάει.

Δεν είναι λοιπόν Bug, οπότε ευχαριστούμε για τη συμμετοχή.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή