• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] Διαστάσεις και θέση μπάρας πρωτοβουλίας

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser16
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Καλημερα,

Δεν ξερω αν ο τιτλος αρμοζει αυτου που θελω να πω αλλα...

Χθες έκατσα να κάνω μερικές μάχες και παρατήρησα οτι πολλες φορες ειναι δυσκολο να βαλεις κινηση στο κατω αριστερο πεδιο του χαρτη. Και αυτο διοτι μεγαλο μερος του πεδιου κρυβεται απο την εικονα της πρώτης μονάδας και της επιλογης "παράλειψη σειρας". http://prntscr.com/8qc6ik
Καποιες φορές έπερνε ενοχλητικα πολυ χρονο μεχρι να καταφερω να βρω το σημειο "G" και άλλες πατουσα κλικ κλικ χωρις να ξέρω ποιο θα δεχτει, με αποτελεσμα οχι μονο να κάνει την κινηση (1ο κλικ) αλλα και να επιλέγει να μείνει στασιμος σε εκεινο το πεδιο (2ο κλικ)

Η ιδεα μου έχει να κανει με την δυνατοτητα να μπορείς να μετακινεις το παραθυρο της μαχης οπως ακριβως κινεισαι και μεσα στην πολη... Με λιγα λογια, να υπάρχει ενα χεράκι το οποιο να το σέρνεις.

ή έστω να αλλάξουν λιγο οι διαστάσεις της μπαρας που δειχνει τις μονάδες..
 

DeletedUser3

Guest
Είναι όντως αρκετά ενοχλητικό αυτό το ζήτημα. Γνωρίζουμε ότι είναι στα πλάνα να διορθωθεί σε επόμενη έκδοση.

Διόρθωσα τον τίτλο και το μετακίνησα στην κατάλληλη κατηγορία
 

DeletedUser30

Guest
Σωστη παρατηρηση και πολυ καλο νεο οτι θα διορθωθει στην επομενη εκδοση ..:rolleyes:
 

DeletedUser16

Guest
Μηπως να ανταμοιβαμε με μερικα διαμαντακια τους παικτες που καταφερνουν και βρισκουν bugs στο παιχνιδι ή προτεινουν πολυ καλες ιδεες, οι οποιες υλοποιουνται?? οεο?? :rolleyes:
 

DeletedUser232

Guest
Καθολικα δεν εφαρμοζεται η τακτικη οι παικτες να λαμβανουν ανταμοιβη για την αναφορα των bugs.
Υποτιθεται οτι η αναφορα των bugs γινεται με σκοπο την βελτιωση του παιχνιδιου κατι που απο μονο του αποτελει ανταμοιβη για τους παικτες.
 

DeletedUser30

Guest
Κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο λεγανε οι παλιοι.. Και φυσικα ειχαν απολυτο δικιο :)
Εγω παλι λεω μηπως να προσεγγισουμε και αλλα ατομα γνωστους φιλους συμπαιχτες κτλ να κανουν εγγραφη στο Φορουμ ωστε να
υπαρχουν περισσοτερες ιδεες και αποψεις για πιο γρηγορη ισως καλυτερευση του παιχνιδιου κτλ.. Και αυτο μια αμοιβη ειναι πιστευω..
Λεω μηπως.. ;)
 

DeletedUser16

Guest
Μήπως να ανοιγες καινουριο θεμα για τον προβληματισμο σου?? Λεω εγω τωρα!!! :mad: πλακα κανω

Σοβαρά παντως, αυτη η εικονα πρεπει να ληφθει σοβαρά απο την διαχείρηση..
http://prntscr.com/8r3683
Καλα ο ρομεο ειναι CoMa και πρέπει να ειναι στο φορουμ σε καθημερινη βαση.. και ο Phantom απλα γραφει οτι να'ναι για να μαζευει likes :D αλλα ολοι οι αλλοι?? μπαινουν στο φορουμ μια φορα τον μηνα για τον διαγωνισμο??

Παρατήρησα πως ακριβως μετά τον περασμένο διαγωνισμό, η κινηση στο φόρουμ έπεσε ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ !!! Δεν λέω να βάλετε κι αλλους διαγωνισμούς, αλλα να κανετε τους παικτες με καποιον τροπο (μπορουμε να ανοιξουμε αλλο θεμα περι αυτου) να επισκέπτονται το φορουμ πιο συχνα, να ειναι προθυμοι να ανεβασουν ιδεες και να τις συζηταμε, κτλ κτλ.
Αν και πιστευω οτι και οι παικτες απο μονοι τους επρεπε να πάρουν πρωτοβουλια και να συμμετεχουν ενεργα στα φορουμ καθε παιχνιδιου.

αυτα και καλημερα σας!!
 

DeletedUser232

Guest
Παρατηρειται το φαινομενο τα φορουμ να ειναι πιο ενεργα σε παιχνιδια στα οποια δημιουργουνται "εχθρες" μεταξυ των παικτων.Το elvenar ειναι ενα ειρηνικο κατα βαση παιχνιδι οποτε και το φορουμ ειναι λιγοτερο δημοφιλες για το συνολο των παικτων.
Η Ομαδα Διαχειρισης προσπαθει μεσω των διαγωνισμων να δωσει πνοη στο φορουμ.
Υπαρχει η μεριμνα ωστε το φορουμ να αποκτησει περισσοτερα ενεργα μελη.

Επισης θα σας παρακαλουσα τα ποστ που κανετε να αναφερονται στο θεμα.Αν ο προβληματισμος σας ειναι διαφορετικος απο αυτον του συγκεκριμενου θεματος μπορειται να ανοιξετε ενα νεο θεμα στο οποιο θα μπορεσουν να αναλυθουν εκτενεστερα οι σκεψεις σας ;)
 

DeletedUser30

Guest
Μήπως να ανοιγες καινουριο θεμα για τον προβληματισμο σου?? Λεω εγω τωρα!!! :mad: πλακα κανω

Σοβαρά παντως, αυτη η εικονα πρεπει να ληφθει σοβαρά απο την διαχείρηση..
http://prntscr.com/8r3683
Καλα ο ρομεο ειναι CoMa και πρέπει να ειναι στο φορουμ σε καθημερινη βαση.. και ο Phantom απλα γραφει οτι να'ναι για να μαζευει likes :D αλλα ολοι οι αλλοι?? μπαινουν στο φορουμ μια φορα τον μηνα για τον διαγωνισμο??

Παρατήρησα πως ακριβως μετά τον περασμένο διαγωνισμό, η κινηση στο φόρουμ έπεσε ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ !!! Δεν λέω να βάλετε κι αλλους διαγωνισμούς, αλλα να κανετε τους παικτες με καποιον τροπο (μπορουμε να ανοιξουμε αλλο θεμα περι αυτου) να επισκέπτονται το φορουμ πιο συχνα, να ειναι προθυμοι να ανεβασουν ιδεες και να τις συζηταμε, κτλ κτλ.
Αν και πιστευω οτι και οι παικτες απο μονοι τους επρεπε να πάρουν πρωτοβουλια και να συμμετεχουν ενεργα στα φορουμ καθε παιχνιδιου.

αυτα και καλημερα σας!!

Γραφω οτι να ναι για να μαζευω likes? Αλλο παλι και τουτο..
Γιατι τι θα μου κανουν τα likes θα μου δωσουν να φαω, χρηματα ή εστω λιγα διαμαντακια;
Μαλλον θα εισαι κανενας πιτσιρικος και δεν θα δωσω βαση στο σχολιο σου ακομα και εαν αστειευεσε το κανεις με λαθος τροπο..
Αμα ειναι να σταματησω να ποσταρω και εγω εαν σε ενοχλει μονο πεστο να το ξερω ..
 

DeletedUser3

Guest
Το elvenar ειναι ενα ειρηνικο κατα βαση παιχνιδι οποτε και το φορουμ ειναι λιγοτερο δημοφιλες για το συνολο των παικτων.

Ακόμα και στο Elvenar, έχουν καταφέρει πάντως να τσακώνονται... Αυτό είναι εντυπωσιακό. Θα πρότεινα αυτοσυγκράτηση, γιατί έως τώρα έχουμε το φοβερό ρεκόρ να μην έχουμε τιμωρήσει κανέναν. Πιέζοντας τα δικά μας όρια...

Κυκλοφορούν troll, τα ξέρουμε και τα παρακολουθούμε. Κανονίστε την πορεία σας.-
 

DeletedUser30

Guest
Λυτος και περιεκτικος , απλα πραγματα ειναι συμφωνω..

Παντως εαν κρατησει αυτο το ρεκορ θα ειναι θαυμαστο.
Δυσκολη δουλεια θελει πτυχιο ψυχολογιας μην πω ψυχιατρου .. o_O
 
Κορυφή