• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Συζήτηση Δεν μου λετε.?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Γιατι ασχωλουμαστε εδω μεσα.? Για να χρηματιζουμε μονο την εταιρεια.? Προσωπικα θεωρω ηλιθιοτητα οποιος βαζει χρηματα σε παιχνιδια. Τρωμε τον χρονο μας πολλες ωρες την ημερα που ομως βαζουμε δεν βαζουμε χρηματα εχουμε καποιες απαιτησεις. Το παιχνιδι αυτο ζει απο μας οσων παιζουμε......Χωρις εμας θα εσβυνε. Οπως εσβυσε και ενα αλλο που ξερω. Διορθωστε καποια πραγματα αν δεν μπορειτε να μας το πειτε. ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ να βαζω στρατολογηση και να μην περνω αυτα που πρεπει και εχω βαρεθει να παιζω αδηφαγα παιχνιδια. Καποια πραγματα ειναι εκνευριστικα και απο την στιγμη που ασχωλουμε απαιτω καλυτερο παιχνιδι. Και εχω βαρεθει να γραφω για τα ''κολπα'' του στρατωνα.
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Κανένας δεν αναγκάζει τους παίκτες να αγοράζουν διαμάντια και έπειτα ακόμη κι αυτοί/ες που θέλουν να αγοράζουν είναι δικαίωμά τους. Σίγουρα όμως δεν είναι δικαιώμα κανένος να χαρακτηρίζει τη κίνηση αυτή ηλίθια, γι αυτό θα σας παρακαλούσα θερμά να προσέχετε το πως απευθύνεστε.
Το θέμα που έχετε αναφέρει στα προβλήματα του παιχνιδιού, δυστυχώς δεν το έχει αναφέρει ή παρατηρήσει άλλος παίκτης για να μπορέσουμε να το επιβεβαιώσουμε. Ακόμη δεν έχουμε καταφέρει και να το αναπαράγουμε. Καλά κάνετε και αναφέρετε τα όσα παρατηρείτε και επιμένετε γι αυτά τα προβλήματα, ωστόσο το παιχνίδι δεν έχει σκοπό να κοροϊδέψει κανέναν. Ότι προβλήματα αναφέρονται κατά καιρούς, επιλύονται σε κάποια ενημέρωση του παιχνιδιού.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Γιατι που ειδατε την απρεπη συμπεριφορα.?.....Και μιλησα γενικα για ολα τα παιχνιδια που υπαρχουν οτι ειναι ηλιθιοτητα να βαζεις χρηματα δεν μιλησα για τους παιχτες που παιζουν. Η γνωμη μου ειναι αυτη. Και την εκανα και εγω αυτη. Εβαζα χρηματα σε καποιο αλλο παιχνιδι μεχρι που εκλεισε και στην ουσια τι μας ειπαν στο τελος.? Συγνωμη που καταχραστηκαμε τα χρηματα σας. Το legends of honor. Aλλα ο καθενας ειναι δικαιωματα του να κανει οτι θελει και δεν θα με ρωτησει εξαλου αλλα δεν με απασχολει και τι κανει και ποσα βαζει ο καθενας. Οσο για το συγκεκριμενο προβλημα που ανεφερθηκα και πριν λιγο εγινε το ιδιο πραγμα. Και δεν ειναι το μονο. Δειτε το. Αλλιως κατι γινεται μονο με την δικια μου πολη. Αλλιως αν δεν ειναι κατι που διορθωνετε να το ξερω. Ωστοσο καποιοι αλλοι παιχτες μπορει να μην δεινουν σημασια. Τι να κανουμε.? Εμενα δεν μου ξεφευγει τιποτα και παρατηρω τα παντα σχεδον και ειδηκα τις λεπτομερειες. Με συγχωρειτε αν κατι δεν σας αρεσει αλλα καποια πραγματα ειναι εκνευριστικα οπως ξανα ειπα. Γενικως δεν μου αρεσει να προσπαθω να κανω ενα βημα μπροστα και να μενω δυο πισω και οπως παρατηρω στον στρατωνα αυτο γινεται
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τσεκάρισα τον στρατώνα μου, τον στίβο μάχης και τον καταυλισμό μισθοφόρων. Πουθενά δεν εμφανίστηκε πρόβλημα, χρεώθηκαν στο απόθεμα κανονικά τα στρατεύματα.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Ωραια....κατι σκεφτικα και εγω αλλα θελει χρονο μεχρι να το διαπιστωσω.....για να δουμε λοιπον......αν εχω δικιο η αδικο.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Λοιπον παμε στον στρατωνα πηγα εκει που λεει στρατοπεδο και δειχνει τα βιογραφικα να το πω ετσι των μοναδων. Εβαλα να επιστρατευωντε ιερεις. 5 κουτια ανοιχτα επι 39 ιερεις το καθε κουτι. Μαθηματικα λοιπον μου δειχνει στους ιερεις συνολικες διμοιριες 25,5, Μοναδες ανα διμοιρια 130, Συνολικο πληθος μοναδων 3347. Αυτο οταν το τραβηξα με το κινητο πριν βγουν απο τα 5 κουτια οι ιερεις. Τελειωνει η στρατολογηση οποτε εχουμε 39 ιερεις επι 5 κουτια ειπαμε. Κανουμε τον πολλαπλασιασμο 39Χ5 ισον 195 ιερεις + 3347 που ηταν οταν τραβηξα την φωτογραφια με το κινητο οποτε εχω συνολο 3542 κοιταξα και οντως ειναι τοσοι αλλα θα τσεκαρω σε καποια φαση ολες τις μοναδες με τον ιδιο τροπο και ανα διαστηματα και σε ανυποπτο χρονο. Τωρα ηταν σωστα θα το κανω πολλες φορες να δουμε οσες χρειαστει χωρις να συμμετεχω σε μαχες μηπως χανω καπου τον λογαριασμο εγω......και κανω λαθος.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Μολις την πατησα τωρα αυτη την στιγμη ο στρατωνας οντως κλεβει......παιδια δεν γινεται κατι τρεχει.....με δουλευει το παιχνιδι η ο στρατωνας ο δικος μου ειναι στοιχειωμενος μπορει καποιος να μου πει οτι αυτο θα σταματησει.? ειναι σπασιμο νευρων......ηθελα να τσεκαρω τον βαρβαρο πηρα φωτο το συνολικο πληθος που εχω γεμιζω τα 5 κουτια επι 162 βαρβαρους καθε κουτι μπενω να δω βλεπω αδεια 3 κουτια και πηρα 162 μονο. ουτε τρελος ειμαι ουτε ειναι η φαντασια μου και σταματησα τις οποιες μαχες γιαυτο ακριβως τον λογο για να το τσεκαρω....Ο ΣΤΡΑΤΩΝΑΣ ΜΟΥ ΚΛΕΒΕΙ. ΘΕΛΩ ΛΥΣΗ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
(Σορυ για τα κεφαλαια) ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΟΝΙΣΩ. ΑΓΝΟΗΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ........ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΩΝΑΣ ΟΜΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ.? ΠΗΡΑ ΦΩΤΟ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΛΗΘΟΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ 27945 ΝΑΙ ΜΕΝ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑΣΕ 3 ΚΟΥΤΙΑ..... ΝΑΙ ΜΕΝ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΜΟΝΟ 162 ΟΤΙ ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΘΕΤΩΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΚΟΥΤΙΑ ΠΟΥ ΑΔΕΙΑΣΑΝ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΣΩΣΤΟ. ΔΗΛΑΔΗ 3 ΚΟΥΤΙΑ ΑΔΕΙΑ ΕΠΙ 162 ΜΟΝΑΔΕΣ 486+27945=28431. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ''ΠΑΕΙ'' ΕΤΣΙ ΠΑΩ ΠΑΣΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΝΟΧΛΩ. ΘΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΞΑΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΦΟΣΩΝ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΜΟΝΑΔΕΣ. ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΩΤΗΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.
 
Κοιτα, αν εχεις παει φανταρος, ξερεις οτι καποιοι δεσμευονται για αγγαρειες. Καποιοι στα μαγειρεια, καποιοι στις καθαριοτητες, αν εχει επιθεωρηση ειδικα η μοναδα, πρεπει να γινει και αποψιλωση, βαψιμο, καθαρισμα τα G3, γυαλισμα αρβυλες. Να μην ξεχναμε επισης και τις σκοπιες και οτι καποιοι εινα Ι3 αοπλο, οποτε κανουν μονο θαλαμοφυλακες. Φαινεται αδικο, το ξερω, αλλα καποιες απωλειες ειναι αναμενομενες.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Αν εχω παει φανταρος.?.......χεχεχεχεχε.......με 24 μηνες κανονικη θυτεια και + 6 μηνες φυλακη.?......μπα που να τα ξερω εγω αυτα.?
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Λοιπόν windstorm, είναι απλά τα πράγματα, στο απόθεμα μπαίνουν οι ολοκληρωμένες παραγωγές όταν έχεις κλικάρει το κτίριο (στρατώνα, στίβο μάχης, καταυλισμό μισθοφόρων). Αλλιώς παραμένουν σε αναμονή. Οι παραγωγές που δεν έχουν ολοκληρωθεί ή είναι σε αναμονή δεν μετριούνται στο απόθεμα. Από ό,τι κατάλαβα υπολόγιζες στο απόθεμα σου τις ολοκληρωμένες και αυτές που ήταν σε διεργασία παραγωγής.
 

windstorm

Περιπλανώμενο Ξωτικό
Μαλλον εγω ημουν κακη επενδυση για αυτους. Και ευτυχως για αυτους που.......απολυθηκα επιτελους. Οσων αφορα τον Στρατωνα γινεται ακριβως αυτο που περιεγραψα πιο πανω. ΤΕΛΟΣ. Κι οτι ειπαμε ψωμι και αλατσι
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Εφόσον τελικά δε τίθεται θέμα προβλήματος από μεριάς παιχνιδιού, το παρόν κλειδώνει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή