• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Γειτονες

  • Δημιουργός θέματος iRocK
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Αποτελεί όντως ένα μεγάλο θέμα. Η ανακατανομή του χάρτη δεν είναι κάτι εύκολο και δυστυχώς δεν μπορεί να φτιαχτεί ώστε να γίνεται δυναμικά (ας πούμε αυτόματα). Υπάρχουν λόγοι με κύριο αυτών τα ενισχυμένα αγαθά του κάθε παίκτη που κάνουν δύσκολη την ανακατανομή του.
Το γνωρίζουν στην εταιρεία και προσπαθούν να βρουν και σε αυτό κάποια λύση που δεν θα "ρίχνει" κανέναν από τους παίκτες.

Συμφωνω απολυτα,αλλα εχει περασει ηδη αρκετος καιρος και ωσπου να βρεθει η λυση καποιοι παικτες ειμαστε ηδη αρκετα ''ρηγμενοι'' και θα εξηγησω το γιατι.
1.)Προσωπικα πολλες φορες οι εργατες μου καθονται διοτι δεν εχω τα απαιτουμενα νομισματα να κανω αναβαθμισεις και να ανιχνευω επαρχιες ταυτοχρονα)οπως γνωριζετε ανεβαινει αρκετα το κοστος)..Ενας αλλος παικτης δεν εχει αυτο το θεμα γτ πολυ απλαεχει Γειτονες.Οποτε μενω πισω σε χρονο.
2.)Εχω προβλημα στην αγορα,διοτι απο επιλογη σε μια μικροτερου βεληνεκους προς το παρον συντροφια και ειναι λογικο να μην μπορουν ολοι να με καλυψουν στο 100%.Ενας αλλος παικτης δεν εχει τετοιο θεμα γτ εχει 100 γειτονες .
3.)Αναγαζομαι να πηγαινω στο χαρτη προς τα εκει που εχει κυριως γειτονες και οχι εκει που θα επρεπε(ενισχυμενα αγαθα).Ναι βρισκω στην πορεια και αυτα που θελω,αλλα οχι με τον τροπο που εχω στο μυαλο μου.Οποτε και εκει μενω(εστω κκαι σε μικροτερο βαθμο πισω).

Δεν λυνετε τοσο απλα το θεμα με το να βαλουμε απλα ενα "κουμπι".

Οπως εχει εξηγηθει και παραπανω απο τον Lighting Shadow γινεται προσπαθεια απο την εταιρια ωστε να βρεθει μια μονιμη λυση.
Αυτο βεβαια δεν γινεται απο την μια μερα στην αλλη και για αυτο ζηταμε την υπομονη σας!

Υπομονη εχουμε αρκετη.Εξαντλειται ομως και ειναι φυσικο απο τη στιγμη που εχουν περασει μηνες απο οταν πρωτοαναφερθηκε το θεμα.Οποτε καταληγουμε στο εξης..Ποτε θα διορθωθει??Οταν με το καλο γινει θα ειναι δικαιο για ολους ή παλι θα εχουμε αλλα προβληματα??Θα εχω τη δυνατοτητα να κερδισω οσα κερδιζει ο αλλος καθε μερα απλα και μονο επειδη ετυχε να τον πεταξει αλλου ο χαρτης??
 

DeletedUser3

Guest
Περιττό εδώ το να τονίσουμε ότι έχουμε επανηλλειμένα ζητήσει από την Ομάδα Ανάπτυξης του παιχνιδιού, σε όλους τους τόνους (ευγενικούς και λιγότερο ευγενικούς) να θέσουν το ζήτημα σε προτεραιότητα, όχι μόνο εμείς ως εκπρόσωποι της ελληνικής κοινότητας, αλλά και οι υπόλοιπες κοινότητες.

Δεδομένου λοιπόν ότι γνωρίζουμε ότι είναι τεράστιο το πρόβλημα και ότι υπάρχουν ακραίες περιπτώσεις όπως (πχ ο WHITE MASQUE), να ξέρετε ότι αμέσως μόλις εισέλθει το νέο χαρακτηριστικό στο παιχνίδι (το οποίο δεν μπορούμε ακόμα να το αποκαλύψουμε αλλά το ζητάτε επίσης έντονα εδώ και πάρα πολύ καιρό), θα ασχοληθούν με την επίλυση των προβλημάτων του Χάρτη.

Ο ρόλος μας καλώς ή κακώς είναι να μεσολαβούμε μεταξύ δύο πολύ σημαντικών ομάδων (τους Χρήστες και την Ομάδα Ανάπτυξης) κι εδώ έχετε απόλυτο δίκιο για το ότι είναι απαράδεκτη όλη αυτή η καθυστέρηση, οπότε τουλάχιστον η Ομάδα Διαχείρισης (αν αυτό σας παρηγορεί καθόλου) είναι με το μέρος σας.

Πέρα από το να το μεταφέρουμε όμως και να προτείνουμε λύσεις δεν έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε κάτι παραπάνω.

Η λύση η οποία προτείναμε είναι ακόμα υπό εξέταση. Αν έχουμε κάποιο νεότερο θα ενημερώσουμε.
 

DeletedUser30

Guest
Ρομεο καταρχην συγχαρητηρια που απεδωσες του <<τα καισαρα στον καισαρα και τα του Θεου στο Θεο>>
Αυτο το θεμα το ειχα θιξει εγω πρωτος απο ολους και οι απαντησεις τοτε ηταν του τυπου θα το κοιταξουμε αλλα δυστηχως δεν μπορουμε να κανουμε κατι, η εταιρια μπλα μπλα κτλ, περασαν μηνες απο τοτε και δυστηχως δικαιωθηκα αφου με την επιμονη μου και με λιγο ανορθοδοξο τροπο καποιες φορες ειναι η αληθεια, σταση μου εφτασα σε <<σημειο συγκρουσης>> με την δικια μας ΟΔ.

Επι την ευκαιρια και για να μην ανοιγω και αλλο θεμα συζητησης (το θεωρω περιττο ετσι και αλλιως, μιας και η εταιρια ακολουθει μια τελιως αλλη προσεγγιση στο τι ειναι σημαντικο και τι την συμφαιρει) να θιξω καποια πραγματα (εκτος το θεμα χαρτη-ανενεργων) που ακομα και παροτι εχει περασει πολυς καιρος δεν εχουν υλοποιηθει η διορθωθει.Η ειδοποιηση των μηνυματων ενω πριν ηταν εκνευριστικη τωρα εαν εχεις πανω απο 2 μηνυματα πχ 3,4 καινουργια και διαβασεις το ενα δεν ξαναβγαινει ειδοποιηση οτι εχεις νεο μηνυμα.
Αρχαια θαυματα που ειναι οι ποντοι που θα παιρναμε αναλογα με το επιπεδο του καθενος;
Ειναι ενα χαρακτηριστικο το οποιο μονοι σας ειχατε πει οτι επρεπε να ισχυει.

Και γενικοτερα να μην μακρυγορω και πολυ βλεπουμε οτι σε καθε <προβλημα> που προκυπτει απο καποια αναβαθμιση απο την 1η μερα του παιχνιδιου χρειαζονται μηνες για να επιλυθει ή να διορθωθει..

Οι καινουργιες αποστολες του τυπου φταιξε 15 προβατα του ονειρου που θελει 7 ωρες το ενα (με ασημαντες απολαβες για ανταμοιβη) για ποιο ακριβως λογο προστεθηκαν; Για να καθυστερουν τον ηδη αργο και σε φασεις βαρετο τροπο αναπτυξης του παιχνιδιου;
Εχω φτασει να εχω περισσοτερα προβατα και απο ολες τις στανες της Ελλαδος, ουτε τσομπανης να ημουν ελεος δηλαδη..

Επισης καποιος αμα ειναι να λειψει απο το παιχνιδι για δουλειες πχ η διακοπες ο λογαριασμος του μενει στασιμος, εκτος εαν εχει ιντερνετ και λαπτοπ μαζι του..
Καποια επιτηρηση ή κατι τελοσπαντων που να επιτρεπει στον λογαριασμο να ειναι ενεργος δεν επρεπε μετα απο τοσους μηνες να υπαρχει κατι;

Τελοσπαντων αγαπητη ΟΔ εγω ολα αυτα τα πραγματα τα αναφερω ΜΟΝΟ για το καλο του παιχνιδιου και δεν εχω τιποτα και με κανεναν εδω μεσα αντιθετως συνεχιζω να πιστευω οτι ειστε το μοναδικο καλο κομματι που εχει η εταιρια στην κατοχη της και η προσπαθεια σας ειναι αξια επαινου (ασχετως την μεμονομενη συμπεριφορα απο μερια σας σε λιγες ευτυχως καταστασεις) και ετσι να συνεχισεται φυσικα ..

Συγνωμη που βγηκα εκτος θεματος αλλα πιστευω θα αναγνωρισετε οτι ειναι σχετικο και μας αφορα ολους μας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser118

Guest
Καλώς τα αναφέρατε όσα αναφέρατε. Να σημειώσουμε ότι δεν θα κερδίσει τίποτα κανείς μας, ούτε εσείς ούτε εμείς με το να απαριθμούμε τα θέματα που υπάρχουν. Τα μεταφέρουμε στην Ομάδα Ανάπτυξης τα γνωρίζουν, και όπως είπε ήδη ο NeoRomeo δεν μας σταματά τίποτα, τρίζουμε και τα δόντια. Από εκεί και πέρα χρειάζεται υπομονή από όλους μας και ζητάμε από εσάς ότι εντοπίζεται να το αναφέρετε στο θέμα τις εκάστοτε αναβάθμισης ώστε να το βρίσκουμε και πιο εύκολα. Να γνωρίζεται ότι εάν ένα πρόβλημα αναφερθεί στην έκδοση Χ και στην Χ+1 υπάρχει ακόμα τότε ναι καλό είναι να το αναφέρετε και στην έκδοση Χ+1 εκ νέου για να έχουμε κι εμείς κάπου πάτημα διότι η αναφορές σας μεταφέρονται, για αυτό άλλωστε και ζητάμε τόσες πολλές λεπτομέρειες στην αναφορά σφαλμάτων. Ο στόχος μας είναι να απολαμβάνετε το παιχνίδι και την κοινότητα απρόσκοπτα και για αυτό θα φροντίζουμε πάντα.
 
Κορυφή