• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Διορθωμένο] Γείτονες

DeletedUser130

Guest
Τις 2 τελευταίες μέρες βλέπω τους γείτονες μου να έχουν μια πόλη σε ένα 5χ5. Το ένα χτισμένο πάνω στο άλλο και δε μπορώ να δώσω βοήθεια.Έχουν κι άλλοι πρόβλημα με τις πόλεις το γειτόνων τους οπότε υποθέτω πως είναι γενικευμένο.
 

DeletedUser464

Guest
Τις 2 τελευταίες μέρες βλέπω τους γείτονες μου να έχουν μια πόλη σε ένα 5χ5. Το ένα χτισμένο πάνω στο άλλο και δε μπορώ να δώσω βοήθεια.Έχουν κι άλλοι πρόβλημα με τις πόλεις το γειτόνων τους οπότε υποθέτω πως είναι γενικευμένο.
Μια προχειρη λυση ειναι να κανεις zoom in και κατοπιν παλι zoom out.
 

DeletedUser10

Guest
Για προβλήματα γραφικών, όχι απαραίτητα σε περιπτώσεις επιβεβαιωμένων προβλημάτων όπως εδώ, καλό είναι να επιχειρείτε καθαρισμό των cache & cookies του περιηγητή σας και να συμπεριλαμβάνετε στην αναφορά σας κατά πόσο ο καθαρισμός επηρεάζει το πρόβλημα.
 

DeletedUser163

Guest
Για προβλήματα γραφικών, όχι απαραίτητα σε περιπτώσεις επιβεβαιωμένων προβλημάτων όπως εδώ, καλό είναι να επιχειρείτε καθαρισμό των cache & cookies του περιηγητή σας και να συμπεριλαμβάνετε στην αναφορά σας κατά πόσο ο καθαρισμός επηρεάζει το πρόβλημα.

αυτο με το μητρωο πια ομως....εγω το κανω αυτο που λες τακτικα δεν ειναι αυτο κατι αλλο ειναι, μετα το patch το προτελευταιο κατι παιχτηκε, ή ισως ειναι και ο φυλλομετητης εγω προσωπικα κατα κωρον της google δουλευω και δεν το δοκιμασα με αλλο, μπορει να γινεται αμα δουλευεις και αλλα προγραμματα μαζι ισως γιατι εχω ανοιχτα skype ενα game και καμια 10 καρτελες αν και αμα κανεις ανανεωση στρωνει για να δωσεις την βοηθεια στο ατομο που θες η cache παντως δεν ειναι και εχω κανει και defrag.
 

DeletedUser118

Guest
Τα προβλήματα αυτά ευθύνονται καθαρά στον Flash Player δυστυχώς. Αυτό που έχετε να κάνετε είναι να χρησιμοποιείτε είτε τον Chrome, είτε να φροντίζεται να έχετε την τελευταία έκδοση του Flash Player για άλλους browser. Επίσης όσο είστε συνδεδεμένη στο παιχνίδι κάντε δεξί κλικ και επιλέξτε "Settings", ανοίγει το παράθυρο των βασικών ρυθμίσεων του Flash Player, από εκεί κάντε κλικ στην καρτέλα με τον φάκελο και σιγουρευτείτε ότι είναι επιλεγμένο το "Allow", πατήστε "Close".



Για να ελέγξετε αν ο Flash Player είναι ενημερωμένος πηγαίνετε βρείτε τις ρυθμίσεις του εδώ:
  • Windows: click Start > Settings > Control Panel > Flash Player
  • Macintosh: System Preferences (under Other) click Flash Player
  • Linux Gnome: System > Preferences > Adobe Flash Player
  • Linux KDE: System Settings > Adobe Flash Player
στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέξτε την καρτέλα "Updates" και πατήστε το "Check Now". Αυτό θα ζητήσει ενημέρωση αν υπάρχει νέα έκδοση.​



Αν η απλή εκκαθάριση δεδομένων δεν κάνει διαφορά επιλέξτε πάλι μέσα από τις ρυθμίσεις του Flash Player, την τελευταία καρτέλα "Advanced" το πρώτο κουμπί που λέει "Delete All", αυτό θα διαγράψει οποιοδήποτε αρχείο έχει αποθηκευτεί από τον Flash Player σε οποιοδήποτε browser και στον υπολογιστή σας.



Καλό θα ήταν να μην υπάρχουν ειδικά τόσες πολλές καρτέλες ανοιχτές, ακόμη και στον γλυκύτατο κρομι... όταν έχετε ανοιχτό το παιχνίδι. Επίσης όταν πραγματοποιείτε επισκέψεις επειδή τα γραφικά που κατεβαίνουν αποθηκεύονται και επεξεργάζονται από την Κάρτα Γραφικών σας καλό θα ήταν να μην τρέχετε ένα άλλο παιχνίδι και ειδικά αν έχει μεγάλες απαιτήσεις.​
 
Κορυφή