• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αρχαία Θαύματα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Άνθρωποι και Ξωτικά

Είμαστε σε θέση να σας παρουσιάσουμε ένα από τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά τα οποία θα προστεθούν στο παιχνίδι, τα Αρχαία Θαύματα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο Wiki του παιχνιδιού και στην Ανακοίνωση.

Εδώ μοιράζεστε μαζί μας τις σκέψεις σας.

Με Θαυμαστούς Ξωτικούς χαιρετισμούς
 

DeletedUser137

Guest
Πολύ ωραία αναβάθμιση την περιμένω πως και πως!!!:D
 

DeletedUser134

Guest
Μια ερώτηση...
Πόσα από τα αρχαία θαύματα (κτίρια) μπορούμε να έχουμε στην πόλη μας ?
 

DeletedUser118

Guest
Μπορείτε να έχετε χτισμένα όλα τα Αρχαία Θαύματα. Δύο για την φυλή που έχετε επιλέξει και δύο των Νάνων.
 

DeletedUser30

Guest
Μαλιστα.. συγχαρητηρια πολυ cool αναβαθμιση.. ;)
 

DeletedUser134

Guest
Και άλλες ερωτήσεις αν ξέρει κάποιος...
1. Πόσο χώρο πιάνει το κάθε κτίριο
2. πόσα υλικά θέλει το κάθε κτίριο
 

DeletedUser137

Guest
Αμαν βιαζεσαι εσυ!! Να υποθεσω θες να εχεις κρατημενα υλικα για να τα χτισεις? ;)
 

DeletedUser134

Guest
Ρωτάω για να είμαι έτοιμος και φυσικά να προετοιμάσω-ενημερώσω και την υπόλοιπη συμμαχία-συντροφιά για το τι τους περιμένει (αυτοί που θα είναι έτοιμοι προς έρευνα) , αν θα πρέπει να φυλάξουμε υλικά , θέσεις :)
 

DeletedUser118

Guest
Όλες οι πληροφορίες που ζητάτε υπάρχουν στο επίσημο WiKi του παιχνιδιού. Μπορείτε να μπείτε σε αυτό από τον σχετικό σύνδεσμο δεξιά στην σελίδα του φόρουμ.
 

DeletedUser134

Guest
Το ξέρω ότι υπάρχουν στο wiki απλά έχει κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ να τα δω πιθανόν να έχουν και άλλοι παίκτες το ίδιο πρόβλημα αν γίνεται να επιβεβαιώσουν ή να ξέρω αν είμαι μόνο εγώ..
Μπαίνω στην σελίδα με τα θαύματα στο wiki και δεν δείχνει πληροφορίες... τυχαία ανακάλυψα όταν πάτησα στο μεγάλο κωδωνοστάσιο όταν πάτησα πίσω μετά (στον browser) είδα στιγμιαία τα υλικά που απαιτούνται...στην αρχή νόμιζα ότι ήταν κάποιο κόλλημα του browser (opera) και μπήκα και με firefox , chrome , και ήταν τα ίδια...
Υποθέτω αν συμβαίνει και σε άλλους να είναι κάποιο κόλλημα με το wiki το Ελληνικό..μπήκα και στο αγγλικό wiki και κάνει ακριβώς το ίδιο....
Σημείωση μόνο με το opera μπορώ να δω ότι τα φορτώνει στιγμιαία....
Αν σας ενδιαφέρει έχω και βίντεο φυσικά
 

DeletedUser3

Guest
upload_2015-10-30_10-45-35.png


Προκειμένου να είναι πιο ευανάγνωστο το Wiki χρησιμοποιήσαμε τη δυνατότητα Σύμπτυξης περιεχομένου. Πατάτε στο "Ανάπτυξη" και εμφανίζεται κανονικά ο πίνακας που σας ενδιαφέρει.
 

DeletedUser134

Guest
Ααααα να σαι καλά, δεν το είχα πάρει χαμπάρι καν....ευχαριστώ... :)
 

DeletedUser30

Guest
Ωραια λοιπον μπηκανε και ξεκινησαμε την αναζητηση για να δουμε ετσι για την φαση ποσους ρουνους βρηκαμε για 1η μερα;
 

DeletedUser56

Guest
κ εγω μια ερωτηση:):)
δεν εχω καταλαβει πως ακριβως δινω κ περνω ποντους γνωσης ωστε να παρω θραυσματα
επισης σε καμια αποστολη δεν μου εχουν δωθει ακομα θραυσματα
 

DeletedUser20

Guest
zubi απο τις αποστολες και εγω δεν εχω παρει ακομα θραυσματα.
Για να παρεις δωσεις ποντους γνωσης πρεπει να πας στην πολη ενος παιχτη που εχει χτισει ενα αρχαιο θαυμα,να πατησεις πανω στο αρχαιο θαυμα και μετα να πας στην καρτελα "Βοηθεια".Εκει εαν εχεις διαθεσιμους ποντους μπορεις να τους δωσεις στον συμπαικτη σου.
Αντιστοιχα οταν εσυ θα εχεις ξεκλειδωσει ενα αρχαιο θαυμα θα μπορουν να σε βοηθανε με τον ιδιο τροπο οι συμπαικτες σου.
 

DeletedUser134

Guest
Οι τρόποι για να πάρεις ένα θραύσμα είναι 3
  1. Από τις αποστολές
  2. Ολοκληρώνοντας μια επαρχία
  3. Από τους συμμάχους - γείτονες (όπως αναφέρει και ο psamdio)
Μπερδευτήκαμε λίγο αλλά δεν τρέχει και τίποτα , γίνονται και λάθη οπότε το διορθώνω για να μην παραπονιέται και κανένας ;)

Οι τρόποι για να πάρεις ένα Ρούνο (εδώ έγινε το μπέρδεμα) είναι 3
  1. Από τις αποστολές
  2. Ολοκληρώνοντας μια επαρχία
  3. Από τους συμμάχους - γείτονες (όπως αναφέρει και ο psamdio)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser56

Guest
εχω κανει πανω απο 50 αποστολες ολων των ειδων κ ακομα δεν εχω παρει ουτε ρουνο ουτε θραυσμα ουτε τιποτα
εδωσα κ 5 ποντους γνωσεις σε συμμαχο κ παλι δε πηρα τιποτα
τελικα μονο ολοκληρωνοντας επαρχιες περνεις κατι ρε παιδια?
κανω εγω κατι λαθος?ειναι bug?
γιατι αν περνουμε μονο απο επαρχιες φεξε μου κ γλυστρισαo_O
 

DeletedUser

Guest
1. για αποστολες δεν εχω ιδεα,ισως ειναι πιο μετα ή δεν εχουν βαλει ακομα?
2. για επαρχιες παιρνεις οποτε +1 εδω
3. για συμμαχους πρεπει να τερματισεις στις πρωτες θεσεις πριν αλλαξει επιπεδο το Μ.Θ. του(ανα επιπεδο παιρνουν πιο πολλα ατομα).
 
Κορυφή