• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Προωθημένη] Ανταλλαγή Ρούνων

Παρατηρείται πλεονασμός ρούνων στα παλαιότερα θαύματα, το οποίο είναι λογικό λόγω της χρονικής διαφοράς με τα νεότερα, ωστόσο δημιουργείται ταυτόχρονα πρόβλημα στην ανάπτυξη των νέων θαυμάτων, ενώ στα παλιά υπάρχουν ρούνοι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθούν ποτέ. Ένα κολπάκι που ανακάλυψα, είναι να γκρεμίζεις και να ξαναχτίζεις κάποιο θαύμα που δεν χρειάζεσαι, ώστε να κάνεις χρήση των θραυσμάτων που δημιουργούνται και να σφυρηλατείς ρούνο στο θαύμα που θες να αναβαθμίσεις. Επειδή αυτό όμως προϋποθέτει και χρόνο αλλά και χώρο για να γίνει, θα πρότεινα να εισαχθεί ένα σύστημα ανταλλαγής ρούνων, ίσως μέσω του εμπόρου ή και της αγοράς. Να γίνει δυνατό δηλαδή, να μπορούν οι παίχτες να ανταλλάσουν τους ρούνους που δεν χρειάζονται και να ζητούν άλλους ή να τους αγοράζουν απ' ευθείας από τον έμπορο, με αναλογία ίδια με αυτή των υπόλοιπων αγαθών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Μια άλλη, ενδιαφέρουσα πιστεύω ιδέα θα ήταν, να μπορούν οι ρούνοι να χρησιμοποιούνται αντί για τα τεχνουργήματα, στις αναβαθμίσεις ή εναλλακτικά (ακομα πιο κοντά στην λογική του παιχνιδιου) να μην χρειαζόταν στην αναβάθμιση ανά 5 επίπεδα, αλλά σε λιγότερα (3-4) ίσως!!
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Τα καινούρια θαύματα, όταν τελειώσει κάποιος μια φυλή και διώξει όλα τα κτίρια οικισμού, έχει άπλετο χώρο για να χτίσει άχρηστα θαύματα και να τα πουλήσει για αξιοποίηση των ρούνων του. Αν ολοκληρώνει σταθερά τον 2ο όροφο στο κωδωνοστάσιο και έχει 5αρα ακαδημία για να φτιάχνει συνεχώς καταλύτες για τις κατασκευές θα έχει αρκετές μειώσεις χρόνου ώς δώρα από το κωδωνοστάσιο και το σεντούκι του μυστικιστικού αντικείμενου. Αν υπολογίσει κάποιος και όλα τα σπασμένα θραύσματα που μας πετάνε στο τουρνουά (αν παίξει κάποιος σε καλό ρυθμό και όχι απλά να εμφανίζεται για τα συμμαχικό δώρα) δεν βλέπω να έχει πρόβλημα να χτίσει τα άχρηστά θαύματα και να τα πουλήσει για να αποκτήσει επιπλέον σπασμένα για τα καινούρια θαύματα (το εν λόγω τρίκ υπάρχει από την έναρξη των θαυμάτων, δεν είναι καινούριο στοιχείο του παιχνιδιού).
Από αυτά που βλέπω με τους συμπαίκτες μου πάνω από 2 εβδομάδες δεν έχουμε χρειαστεί για να χτίσουμε κάποιο καινούριο θαύμα. Πολλές φορές τα ολοκληρώνουμε και τα χτίζουμε μέσα σε λίγα λεπτά.
Οπότε για έμπειρους παίκτες που είναι ενεργοί σε όλα τα στοιχεία του παιχνιδιού αυτή η ιδέα είναι απλά αδιάφορη και αχρείαστη. Διότι τους ρούνους από τα παλιά θαύματα δεν έχει λόγο κανείς να τους ανταλλάξει με κανέναν αφού όλοι έχουν μεγάλες ποσότητες και απλά τους έχουν για ταπετσαρία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser1878

Guest
@MoodMaker Ίσως να μπορούσε να προστεθεί μια έξτρα καρτέλα για Ρούνους στον Έμπορο Χονδρικής, παρόμοια με την υπάρχουσα σάπια αναλογία 1:5 για τις ανταλλαγές των ενισχυμένων αγαθών με μη ενισχυμένα. Δίνεις δηλαδή 5 Ρούνους της επιλογής σου για αυτόν τον 1 που ποθείς τα μάλα.

Αμφιβάλλω, ωστόσο, πως θα σπαταληθεί χρόνος και κόπος για κάτι τέτοιο από την εταιρεία. Θα σε ενθαρρύνουν στο να συμμετέχεις περισσότερο στα Τουρνουά, καθώς αυτός είναι ο πρωταρχικός τρόπος απόκτησής των, συνδυάζοντας τη μέθοδο με τα Σπασμένα Θραύσματα Ρούνων που προανέφερες.
 
@MoodMaker Ίσως να μπορούσε να προστεθεί μια έξτρα καρτέλα για Ρούνους στον Έμπορο Χονδρικής, παρόμοια με την υπάρχουσα σάπια αναλογία 1:5 για τις ανταλλαγές των ενισχυμένων αγαθών με μη ενισχυμένα. Δίνεις δηλαδή 5 Ρούνους της επιλογής σου για αυτόν τον 1 που ποθείς τα μάλα.

Αμφιβάλλω, ωστόσο, πως θα σπαταληθεί χρόνος και κόπος για κάτι τέτοιο από την εταιρεία. Θα σε ενθαρρύνουν στο να συμμετέχεις περισσότερο στα Τουρνουά, καθώς αυτός είναι ο πρωταρχικός τρόπος απόκτησής των, συνδυάζοντας τη μέθοδο με τα Σπασμένα Θραύσματα Ρούνων που προανέφερες.

Κατι τετοιο ειχα στο μυαλο μου, για τον εμπορο χονδρικης. Αλλα μαλλον εχεις δικιο, δυσκολο το βλεπω κι εγω. Δε βαριεσαι, ιδεες να ακουγονται, καποια θα κατσει..
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Αυτό που χρειάζονται οι καινούριοι παίκτες είναι σωστές βάσεις για την πόλη τους για να είναι παραγωγική σε όλους τους τομείς. Να μπορούν να αξιοποιούν τον στρατό τους εκεί που χρειάζεται και να μην είναι αναγκασμένοι να έχουν 18 εργοστάσια, 10 εργαστήρια και 40+ σπίτια για να καλύπτουν τις ανάγκες τους. Έτσι θα έχουν άπλετο αξιοποιήσιμο χώρο.
Με λίγη υπομονή και αρκετή λογική, μπορούν να προχωρήσουν σε καλούς ρυθμούς και όλα τα εμπόδια θα ξεπεραστούν.
 

kailaris

Περιπλανώμενο Ξωτικό
καλημερες α ρε μοοντ με εκανες να συνδεθω παλι :):cool::)
παρε ενα λικε
 
Δεν θα ήταν καθόλου κακή μια αναβάθμιση του εμπόρου. Υπάρχουν αρκετά πράγματα που είναι σε αφθονία στις πόλεις μας με αποτέλεσμα να είναι πλέον άχρηστα. Εκτός από τους ρούνους είναι τα τεχνουργήματα και φυσικά τα αποσπάσματα. Μας κλέβει που μας κλέβει ο έμπορος, τουλάχιστον να μπορούσαμε να δώσουμε κάτι που μας είναι εντελώς άχρηστο. Ασχέτως πάντως αν είναι κάτι που μπορεί να υλοποιηθεί ή όχι, καλό είναι να ακούγονται καινούριες ιδέες, γιατί ποτέ δεν ξέρεις....
 
https://www.elvenstats.com/player/gr1/7103 οπως εσυ παραδειγμα που εισαι στο 16 κεφαλαιο και εχεις κολλησει στους 898017 ποντους; για τετοιες βασεις και τετοια παραγωγικοτητα μιλαμε; Φιλαρακι, δεν πας να γραψεις σε κανα αλλο ποστ; Αν δεν εχεις κατι της προκοπης να αντιπροτεινεις, μη γραφεις τιποτα καλυτερα. Σ' οσα εγραψες, μια προταση που να κανει καλυτερο το παιχνιδι δεν ειδα. Αν εχεις προηγουμενα με τη συντροφια μου (ναι, τα εμαθα) βγαλ'τα αλλου, ουτε με ξερεις ουτε κι εγω εχω καμια ορεξη να σε μαθω. Ξεχασες να μετρησεις τα εργοστασια για τα εμψυχα, εχω αλλα 6, 24 συνολο. Και να στειλεις κυκλικο μνμ στη συντροφια σου να σου βαλουν και οι υπολοιποι like, μονο ενα βλεπω.


Το ad hominem επιχείρημα, γνωστό και ως argumentum ad hominem, αποτελεί επιχείρημα «ενάντια στο άτομο» και λογική πλάνη, η οποία συνίσταται στην ανταπάντηση σε κάποιο επιχείρημα μέσω άμεσης προσβολής προς το πρόσωπο που το διετύπωσε σαν αυτό να αποτελούσε έγκυρη βάση για την απόρριψη του επιχειρήματος ως εσφαλμένου και δίχως ουσιαστική κατάδειξη των ελαττωμάτων του επιχειρήματος.

Το επιχείρημα ad hominem αποτελεί μία από τις πιο διαδεδομένες λογικές πλάνες και βρίσκει τη θέση του στα συγγράμματα εισαγωγής στη λογική και στην κριτική σκέψη. Τόσο η ίδια η πλάνη όσο και οι κατηγορίες περί εφαρμογής της καταδικάζονται στην διαλεκτική. Είναι αποτελεσματική ρητορική τεχνική και χρησιμοποιείται συχνά παρά το είναι εγγενώς εσφαλμένη και επιπλέον στερείται λεπτότητας.

Πηγή: Βικιπαίδεια
 

knightmaregr

Community Manager - Elvenar Greece, InnoGames GmbH
Ομάδα του Elvenar
Community Manager
Θα σας παρακαλούσα να εστιάσετε στην πολύ ωραία ιδέα που έχει προταθεί. Οποιαδήποτε άλλο σχόλιο που δεν αφορά το τρέχον νήμα, θα τιμωρείται.
 

vivianne

Chef
Ισως οι ρούνοι θα μπορούσαν ν' αξιοποιηθούν και στην ακαδημία για τις κατασκευές ξορκιών.Θα μπορούσε να μπει μια μπάρα ώστε να είναι στην ευχέρεια του κάθε παίκτη να επιλέξει αν θα φτιάξει ξόρκι ξοδεύοντας ρούνους ή τεχνουργήματα.Οι μικρότεροι παίκτες έχουν ανάγκη από συγκομιδή τεχνουργημάτων ώστε να επιτευχθεί το μέγιστο όριο για τις παραγωγές αγαθών στα εργοστάσια τους,ενώ παίζοντας τουρνουά είναι πολύ πιθανόν να μαζεύουν σε πλεόνασμα ρούνους για θαύματα που ήδη έχουν χτίσει,ή για κάποια που δε θα χτίσουν ποτέ.Επίσης θα μπορούσαμε να τους χρησιμοποιήσουμε σε συνδυασμό αναβάθμισης των θαυμάτων μας με Π.Γ.Πάλι η μία επιλογή μόνο με Π.Γ ή συνδυασμός ενός αριθμού ρούνων π.χ 9 όσους δηλαδη χρειάζεται ένα θαυμα για ν'αναβαθμιστει όταν βρίσκεται σε επίπεδο ρούνων και το υπόλοιπο ποσοστό με Π.Γ.
 
Το ποιο λογικό θα ταν να υπάρχει δυνατότητα ανταλλαγής καθώς και η αναβάθμιση να γίνεται ανά 3 στάδια αντί για 5 που ναι τώρα.

Δεν ξερω αν συμφωνω με τη μειωση των σταδιων. Ετσι θα χρειαζονται περισσοτεροι ρουνοι ανα θαυμα και στα καινουργια θα υπαρχει προβλημα. Σ'αυτη την περιπτωση, οντως θα υπαρχει ελλειψη σε ρουνους στην αγορα, που θα οδηγησει σε ανισες ανταλλαγες και στον εμπορο. Ασε που ειναι αδικο για τους παιχτες που ηδη τα εχουν τερματισει και εχουν σπαταλησει τοσους πγ. Επισης, θα πρεπει να γινει και αναπροσαρμογη στους ποντους που δινει το καθε θαυμα. Π.χ. εχω τη Χρυση Αβυσσο, στο 30 και μου δινει 12580 ποντους. Αν καποιος το ξεκινησει τωρα, με ρουνους ανα 3 σταδια, ποσους θα δινει; Για να μην υπαρχει αδικια στους ποντους και προβαδισμα οσων το εχουν τελειωσει, θα πρεπει στο επιπεδο 30 να δινει τους ιδιους, αρα θα πρεπει να αυξηθουν και οι πγ ανα σταδιο. Δεν κερδιζεις ετσι ουσιαστικα τιποτα, αντιθετα χανεις περισσοτερους ρουνους. Εκτος αν θες να το φτασεις σχετικα γρηγορα ως ενα επιπεδο και να το αφησεις εκει, μονο αυτο μπορω να σκεφτω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vivianne

Chef
Δεν ξερω αν συμφωνω με τη μειωση των σταδιων. Ετσι θα χρειαζονται περισσοτεροι ρουνοι ανα θαυμα και στα καινουργια θα υπαρχει προβλημα. Σ'αυτη την περιπτωση, οντως θα υπαρχει ελλειψη σε ρουνους στην αγορα, που θα οδηγησει σε ανισες ανταλλαγες και στον εμπορο. Ασε που ειναι αδικο για τους παιχτες που ηδη τα εχουν τερματισει και εχουν σπαταλησει τοσους πγ. Επισης, θα πρεπει να γινει και αναπροσαρμογη στους ποντους που δινει το καθε θαυμα. Π.χ. εχω τη Χρυση Αβυσσο, στο 30 και μου δινει 12580 ποντους. Αν καποιος το ξεκινησει τωρα, με ρουνους ανα 3 σταδια, ποσους θα δινει; Για να μην υπαρχει αδικια στους ποντους και προβαδισμα οσων το εχουν τελειωσει, θα πρεπει στο επιπεδο 30 να δινει τους ιδιους, αρα θα πρεπει να αυξηθουν και οι πγ ανα σταδιο. Δεν κερδιζεις ετσι ουσιαστικα τιποτα, αντιθετα χανεις περισσοτερους ρουνους. Εκτος αν θες να το φτασεις σχετικα γρηγορα ως ενα επιπεδο και να το αφησεις εκει, μονο αυτο μπορω να σκεφτω.
Εύστοχη η παρατήρηση σου,αλλά ίσως είναι αναγκαία η αναπροσαρμογή αυτή.Διότι εμείς που παίζουμε από παλιά είχαμε το περιθωριο ν' ανεβάσουμε επίπεδα θαυμάτων απο κεφάλαιο σε κεφάλαιο.Αυτό δε συμβαίνει με τη πλειοψηφία των παικτων που έχουν ξεκινησει το παιχνίδι πριν 1-2 χρόνια.Επικρατεί το άγχος να τελειωσουν τα κεφάλαια ερευνών και δεν τους αφήνει μεγαλο περιθώριο ν' ανεβάσουν κάποια αναγκαία θαύματα σε επίπεδο που θα λειτουργήσουν βοηθητικά στα στατιστικά τους.Φαντάζομαι πως το έχουμε συναντησει όλοι μας αυτό το φαινόμενο σε νεότερους παίκτες.Πολλοί βρίσκονται σε αδιέξοδα και δεν ξέρουν ποιο θαύμα να χτίσουν σε προτεραιότητα για να προχωρήσουν.Όπως κι αν το δούμε πάντα κάποιοι κάτι κερδίζουν κι άλλοι κάτι χάνουν.Σίγουρα θα υπάρξουν ενδεχομένως κάποιες αλλαγές στα στατιστικά μας αν γίνει αναπροσαρμογή στα θαύματα μας,αλλά αυτό δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα,ούτε θα μας επηρεάσει σε μεγάλο βαθμό,όμως θα δώσει την ευκαιρία σε μια μεγάλη μερίδα παικτών να αναβαθμιστούν.Ελπίζω να βρεθεί η χρυσή τομή για όλους!Αυτό είναι στη διακριτική ευχέρεια όσων σχεδίασαν αυτό το παιχνίδι.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Δεν ξερω αν συμφωνω με τη μειωση των σταδιων. Ετσι θα χρειαζονται περισσοτεροι ρουνοι ανα θαυμα και στα καινουργια θα υπαρχει προβλημα. Σ'αυτη την περιπτωση, οντως θα υπαρχει ελλειψη σε ρουνους στην αγορα, που θα οδηγησει σε ανισες ανταλλαγες και στον εμπορο. Ασε που ειναι αδικο για τους παιχτες που ηδη τα εχουν τερματισει και εχουν σπαταλησει τοσους πγ. Επισης, θα πρεπει να γινει και αναπροσαρμογη στους ποντους που δινει το καθε θαυμα. Π.χ. εχω τη Χρυση Αβυσσο, στο 30 και μου δινει 12580 ποντους. Αν καποιος το ξεκινησει τωρα, με ρουνους ανα 3 σταδια, ποσους θα δινει; Για να μην υπαρχει αδικια στους ποντους και προβαδισμα οσων το εχουν τελειωσει, θα πρεπει στο επιπεδο 30 να δινει τους ιδιους, αρα θα πρεπει να αυξηθουν και οι πγ ανα σταδιο. Δεν κερδιζεις ετσι ουσιαστικα τιποτα, αντιθετα χανεις περισσοτερους ρουνους. Εκτος αν θες να το φτασεις σχετικα γρηγορα ως ενα επιπεδο και να το αφησεις εκει, μονο αυτο μπορω να σκεφτω.

Η δυνατότητα αναβαθμίσεων με την χρήση ρούνων, αντί πόντων γνώσης και τεχνουργημάτων, αν λειτουργεί εναλλακτικά και προαιρετικά, δεν νομίζω ότι θα δημιουργήσει θέματα διαφορετικής μεταχείρισης.
Ούτως ή άλλως , πολλά πράγματα που άλλαξαν (συνήθως προς το καλύτερο) για εμάς που παιζουμε πολλά χρόνια το παιχνίδι, έχουν
ακυρώσει ενέργειες που κάναμε και μας στέρησαν πόρους που χρησιμοποιήσαμε, αλλά δεν σταματήσαμε να παιζουμε...
Πάντα με κάθε αλλαγή υπάρχουν κέρδη και απώλειες. Το ζητούμενο είναι, η ζυγαριά να γέρνει υπέρ των θετικών κάθε αλλαγής!!
Μην ξεχνάμε, ότι η συγκεκριμένη κουβέντα γίνεται, κυρίως γιατί όλοι εμείς οι "παλιοί" έχουμε συσσωρεύσει ένα σωρό ρούνους που καθόμαστε συνήθως και τους καμαρώνουμε!! Η συλλογή τους δε (από τα τουρνουά κλπ) μόνο ενδιαφέρον δεν μας προκαλεί!!
Η κακή αλλαγή που έγινε (κατά την άποψη μου) και δεν μπορούμε πλέον να κερδίσουμε ρούνους για ένα θαύμα, αν δεν έχουμε τελειώσει την έρευνα σ αυτό, δεν θα έπρεπε να μας κάνει να διαμαρτυρηθούμε περισσότερο?
 

vivianne

Chef
Η δυνατότητα αναβαθμίσεων με την χρήση ρούνων, αντί πόντων γνώσης και τεχνουργημάτων, αν λειτουργεί εναλλακτικά και προαιρετικά, δεν νομίζω ότι θα δημιουργήσει θέματα διαφορετικής μεταχείρισης.
Ούτως ή άλλως , πολλά πράγματα που άλλαξαν (συνήθως προς το καλύτερο) για εμάς που παιζουμε πολλά χρόνια το παιχνίδι, έχουν
ακυρώσει ενέργειες που κάναμε και μας στέρησαν πόρους που χρησιμοποιήσαμε, αλλά δεν σταματήσαμε να παιζουμε...
Πάντα με κάθε αλλαγή υπάρχουν κέρδη και απώλειες. Το ζητούμενο είναι, η ζυγαριά να γέρνει υπέρ των θετικών κάθε αλλαγής!!
Μην ξεχνάμε, ότι η συγκεκριμένη κουβέντα γίνεται, κυρίως γιατί όλοι εμείς οι "παλιοί" έχουμε συσσωρεύσει ένα σωρό ρούνους που καθόμαστε συνήθως και τους καμαρώνουμε!! Η συλλογή τους δε (από τα τουρνουά κλπ) μόνο ενδιαφέρον δεν μας προκαλεί!!
Η κακή αλλαγή που έγινε (κατά την άποψη μου) και δεν μπορούμε πλέον να κερδίσουμε ρούνους για ένα θαύμα, αν δεν έχουμε τελειώσει την έρευνα σ αυτό, δεν θα έπρεπε να μας κάνει να διαμαρτυρηθούμε περισσότερο?
Είναι άδικο μεν αλλά συμβαίνει.Σ' αυτό το κομμάτι χρειάζεται αρκετή υπομονή.Σφυρηλατουμε ρούνους με τα σπασμενα θραυσματα από το τουρνουά και προσπαθουμε να κάνουμε ανταλλαγές Π.Γ με συμπαίκτες που έχτισαν το θαύμα για να μαζεύουμε όσους περισοτερους ειναι δυνατόν.Έτσι σιγά σιγά το χτίζουμε κι εμείς,οπότε μόλις φτασει στο πρώτο επίπεδο αναβαθμισης με ρούνους έχουμε καταφέρει να μαζέψουμε απόθεμα για να συμπληρώσουμε και να το αναβαθμίσουμε ξανά.Είναι μια λύση που με τα εως τωρα δεδομένα λειτουργεί καλα.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Αν εχετε κατι στο μυαλο σας να προσθεσουμε ή αν θελετε να τροποποιησουμε κατι, γραψτε το για να προχωρησω σε επεξεργασια.

Στο 2. η χρήση ρουνων αντί πόντων γνώσης να λειτουργεί εναλλακτικά, όχι συνδυαστικά (δηλαδή να μπορείς να επιλέξεις με ποιο απο τους δυο τρόπους, θα ήθελες να αναβαθμίσεις ένα θαύμα)
 
Νομιζω ζηταμε πολλα ετσι. Θα ειναι σαν να εχουμε τροχο σε καθε αναβαθμιση. Δεν βλεπω να δεχονται κατι τετοιο. Ασε που δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει με τους ποντους που δινουν τα θαυματα σ' αυτη την περιπτωση. Παρ' ολα αυτα, αν συμφωνουν και οι αλλοι, το αλλαζουμε.
 

XANIA7

Ξωτικό του Δάσους
Νομιζω ζηταμε πολλα ετσι. Θα ειναι σαν να εχουμε τροχο σε καθε αναβαθμιση. Δεν βλεπω να δεχονται κατι τετοιο. Ασε που δεν μπορω να φανταστω τι θα γινει με τους ποντους που δινουν τα θαυματα σ' αυτη την περιπτωση. Παρ' ολα αυτα, αν συμφωνουν και οι αλλοι, το αλλαζουμε.

Στο έγραψα, γιατί θεώρησα ότι στο 2 ενσωμάτωσες την δική μου πρόταση. Η οποία είναι αυτή που διευκρίνισα.
Αυτό που έγραψες εσύ, δεν βγάζει κάποιο νόημα, νομίζω. Τι θα πει να συνδυάζουμε πόντους γνώσης και ρούνους για μια αναβάθμιση?
Εγώ πρότεινα κάτι πολύ απλό και δίκαιο (πιστεύω) : Σε κάθε αναβάθμιση θαύματος, να μπορείς να επιλέξεις αν θα το αναβαθμίσεις με πόντους γνώσης ή με ρουνους. Τόσο απλό! :) :)
Οι πόντοι που δίνουν τα θαύματα, δεν νομίζω ότι έχουν καμιά σχέση ή πρέπει να αλλάξουν και να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα..
 
Κορυφή