• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αναζήτηση Όρκ

Filerimos

Νέο Μέλος
Καλησπέρα στην κοινότητα
Ειμαι στο κεφάλαιο των "ορκς και τελώνια". Οι φάρμες μανιταριών μου και τα σημεία συγκεντρωσης των Ορκς ειναι στο 4. Και εχω και ΕΝΑ άντρο των Ορκς (εκεί που παράγωνται δηλαδή τα Ορκς) Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι στα 2 σημεία συγκέντρωσης των Ορκς (εκεί που παράγωνται δηλαδή τα Λάφυρα και η Κοπριά των Ορκς καταναλώνω 80 Ορκς καθε 1(πολεμικός εξοπλισμός) η 2 ώρες (Κοπριά των Ορκς) ενώ στο άντρο των Ορκς έχει παραγωγή μόνο 400 Ορκς καθε 16 ώρες !! Υπάρχει άλλο κτίριο που να "δίνει" Ορκς, αφού οι κατασκευές στην Ακαδημία Μαγείας δεν μου βγάζουν αλλο άντρο?? η είμαι καταδικασμένος να περιμένω την κάθε καινούργια φουρνιά Ορκς κάθε 8 ώρες, και τα 2 σημεία συγκέντρωσης Ορκ να μένουν χωρίς παραγωγή? Ευχαριστώ εκ των προτέρων γιά τις απαντήσεις σας.
 

DeletedUser1878

Guest
@Filerimos Φυσικά και δεν είσαι καταδικασμένος, αλλιώς όλοι μας θα είχαμε παρατήσει το παιχνίδι στο τρέχον κεφάλαιο.

Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι να αναβαθμίσεις τα Οπλοστάσιά σου στο επίπεδο 20. Από το 20ο επίπεδο και μετά, τα Οπλοστάσια θα αποκτήσουν την ιδιότητα του ''Χώρου Εκτροφής'' και θα μπορείς να εκτρέφεις/παράγεις Orcs ανά 12 ώρες, χρησιμοποιώντας :supply:.
 

Filerimos

Νέο Μέλος
Θέλω ακόμα 4 καρτέλλες για να τελειώσω το κεφάλαι Ορκ και Τελώνια, και να "μπώ" στο κεφάλαιο "Ξωτικά" Αρα, τώρα που τα οπλοστάσια μου είναι στο 15, οσπου να τα ανεβασω, θάχω τελειώσει το κεφάλαιο. Εντάξει γιά πιο μετά, αλλά εγω αναζητώ κάτι άμεσο, να παράξω "Λάφυρα" και "Μανιτάρια Σοφίας, να ανοίξω τις 4 καρτέλλες και να μπώ στα Ξωτικά. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση
 

DeletedUser1878

Guest
Είναι προτεραιότητα να τα αναβαθμίσεις άμεσα, για αυτό και σου δίνεται η δυνατότητα να ξεκλειδώσεις την έρευνα νωρίς στο κεφάλαιο. Δε θέλουν πολλές ώρες για αναβάθμιση. Πρέπει να γίνει άμεσα ωστόσο, τα Orcs χρειάζονται ανάμεσα στα άλλα και για αναβαθμίσεις Εργαστηρίων.
 

Filerimos

Νέο Μέλος
To έγραψα πιό πάνω ""Εντάξει γιά πιό μετά (για ανέβασμα οπλοστασίων) αλλα εγω αναζητώ κάτι άμεσα..."" Από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κτίριο που να δίνει εξτρα Ορκ. ΟΚ! Θα τα ανεβάσω τώρα. Πάντως πληροφοριακά, έκανα πατάτα στην αρχή, μόλις έκανα το Αντρο των Ορκς, έκανα 9 διμοιρίες, 4767 ορκς δηλ. Αν δεν τα είχα κάνει στρατό, και τα είχα αφήσει στους πόρους, δεν θα είχα κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ ξανά για τον χρόνο σου και τις απαντήσεις σου.
 
Καλησπέρα, έχω αναζήτηση που ζητά να στείλω τα ορκς 3 φορές επιδρομή.. τι εννοεί ο ποιητής;
 
Κορυφή