• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην έκδοση 1.19

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ συζητάμε για τις αλλαγές οι οποίες έρχονται με την έκδοση 1.19.

Λεπτομέρειες για τις αλλαγές μπορείτε να βρείτε στις σημειώσεις έκδοσης.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλημέρα...καλες είναι οι αναβαθμίσεις δεν λεω.και καλο είναι να μπαινουν στο παιχνιδι νεα στοιχεια,μα νομιζω πως ολο αυτό το πισωγύρισμα σε προηγουμενα κεφαλαια για να εξερευνήσουμε νεες τεχνολογιες στο δεντρο ερευνων θα καταντησει κουραστικο αφου δεν μας επιτρεπει να προχωρήσουμε στην οποια φυλη ημαστε.Θεωρω πως το υποχρεωτικο κουραζει εφ οσον γινεται υποχρεωτικο.Ας το αφησουν ελευθερο τουλάχιστον και να ασχοληθούμε όταν τελειώσουμε τις ερευνες στην φυλη των ξωτικων του δασους η σε οποια φυλη μπορει να είναι ο καθενας.Το βλεπω λαθος να μην μπορούμε να προχωρήσουμε και να μας αναγκαζει το παιχνιδι να γυρισουμε πισω.Πολυ πιθανον κατι τετοιο συνεχομενα, θα είναι παραγοντας που θα αποθαρρυνει αρκετους παικτες και θα τους κανει να χασουν το ενδιαφερον τους για το παιχνιδι..ηδη τωρα ακουστηκαν αρκετα παραπονα γι αυτό...και παλι συμφωνα με την δικη μου αποψη. καλο σαββατοκυριακο σε ολους
 

DeletedUser134

Guest
Δεν ξέρω, νομίζω ότι δεν είναι και τόσο κακό να προστίθενται ή να αλλάζουν κάποια πράγματα ειδικά στην έρευνα. Σίγουρα γίνεται για να φέρει κάποιες ισορροπίες στο παιχνίδι ειδικά για τους νέους παίκτες ή ίσως και για να "στρώσει" λίγο η ιστορία του παιχνιδιού. Προτιμώ να βλέπω αλλαγές και να έχω πισωγυρίσματα παρά να είναι στάσιμο το παιχνίδι...:)
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
όπως εγραψα στην αρχη της απαντησης μου και εμενα μου αρεσει αυτό.και είναι καλο.το υποχρεωτικο χαλαει όμως αφου δεν σου δινεται η δυνατοτητα να προχωρήσεις στην φυλη που εισαι....
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Καλο ειναι το οτι μπαινουν νεες μοναδες μαχης, μηπως θα επρεπε να προστεθουν και νεες θεσεις για να μπορουμε να επιλεγουμε περισσοτερες μοναδες σε μια μαχη ? Δεν ειναι δυνατον να εχουμε 5 θεσεις και στις μαχες το συστημα να παιζει με 7-8 ή και 10 θεσεις.
 

DeletedUser3

Guest
@mpoultoza69 : To παιχνίδι εξελίσσεται σύμφωνα με τα δεδομένα που έχουμε από τους παίκτες. Κάποια στιγμή, θα ήταν χρήσιμο να ανατρέξουμε σε παλαιότερες εκδόσεις για να δούμε πόσο πολύ έχει αλλάξει στη χρονιά που μας πέρασε. Επίσης, θα ήταν χρήσιμο να δούμε σε πόσες από τις αλλαγές που έγιναν εκφράστηκε θετική γνώμη γενικά από την ελληνική κοινότητα, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Για να μη μακρυγορώ, οι αλλαγές γίνονται με σκοπό να εμπλουτιστεί το παιχνίδι και γίνονται για όλους, συνεπώς όλοι οι παίκτες το ίδιο θα καθυστερήσουν.

@FoTiS 21 : Στις περιπτώσεις που τα αντίπαλα στρατεύματα έχουν 7-8 Διμοιρίες, οι διμοιρίες αυτές είναι πολύ μικρότερες σε σχέση με το πλήθος που θα είχαν εάν ήταν λιγότερες.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
καλησπέρα NeoRomeo.δεν ειπα πως εχω θεμα με τις αλλαγες..ισα ισα αυτό σημαινει πως είναι ένα ζωντανο παιχνιδι που εξελισεται,και αυτή είναι η ομορφια του.Δεν μενει στασιμο.Και αυτό μ αρεσει.αυτό που ειπα πως είναι λαθος για μενα είναι πως το παιχνιδι δεν σε αφηνει να παραβλεψεις αυτές τις αποστολες και σε υποχρεωνει να τις κανεις στεροντας σου το δικαιωμα να ριξεις ποντους γνωσης στην φυλη που ηδη εισαι.πχ όταν μπηκαν οι ερευνες για τον στιβο μαχης το ιδιο το παιχνιδι δεν μου επετρεπε να ριξω ποντους γνωσης στα ξωτικα που είμαι αν δεν ξεκλειδωνα πρωτα αυτά.που σημαινει πως χρειαζομουν αρκετους ποντους γνωσηs για να τα ξεκλειδωσω.σε αυτό εννοω πως ακουστηκαν πολλες αρνητικες αποψεις.το ότι δεν γραφτηκαν στο φορουμ δεν σημαινει πως δεν εγιναν..
 
Τελευταία επεξεργασία:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
@NeoRomeo περα απο το μεγεθος τον διμοιριων καλο θα ηταν παντως αφου μπαινουν νεες μοναδες να μπορουσαμε να κανουμε μαχες με περισσοτερες απο αυτες γιατι μη ξεχνας οτι για να κερδιθουν καποιες μαχες χρειαζετε να πιασεις 2ή 3 θεσεις απο μια μονο μοναδα, γιατι να μη μπορεις να εμπλουτισεις τον στρατο σου με καποια μοναδα ακομα (δηλαδη να ειχαμε π.χ. 7 θεσεις)
Βεβαια αυτο ισως να σημενει οτι ετσι θα κερδιζουμε και μαχες περα των 10 ή 11 θεσεων και αυτο η εταιρια δεν το θελει αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια.
 
Κορυφή