• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην έκδοση 0.27

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Άνθρωποι και Ξωτικά

Αύριο Τρίτη 20 Οκτωβρίου 2015, ο ελληνικός server ενημερώνεται με την έκδοση 0.27.

Με την έκδοση 0.27 υλοποιούνται οι διορθώσεις ορισμένων προβλημάτων της έκδοσης 0.26 και κάποιες βελτιώσεις στην απόδοση του παιχνιδιού.

Μια αναλυτική απαρίθμηση των αλλαγών, μπορείτε να βρείτε στις Σημειώσεις Έκδοσης 0.27

Εδώ μοιράζεστε μαζί μας τις εντυπώσεις σας από τη 0.27 καθώς και οποιοδήποτε πρόβλημα παρατηρήσετε. Παρακαλούμε φροντίστε πριν αναφέρετε οποιοδήποτε πρόβλημα να κάνετε τα ελάχιστα βασικά βήματα, δηλαδή Καθαρισμό cache και cookies.

Εκ μέρους της Ομάδας του Elvenar
 

DeletedUser137

Guest
Ομορφα, η συνεχεις ανανεωση του παιχνιδιου προσθετοντας ή διορθωνοντας πραγματα εντος του παιχνιδιου δειχνει το ενδιαφερον των Develpores στο να γινει το παιχνιδι πιο διασκεδαστικο για εμας.:D:D
 

DeletedUser30

Guest
Και κυριως η βελτιωση στο θεμα bugs..
Συνεχιστε την καλη δουλεια αξιοι ..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
καλησπερα,
θελω να ενημερωσω οτι παρ' οτι εχει μπει πλεον η νεα εκδοση, εχω κανει καθαρισμο του browser συνεχιζει το προβλημα στο να διχνει οτι μπορεις να κανεις επεκταση σε κτηρια χωρις να εχεις κανει ερευνα. (ξερω οτι στην πραξη δεν γινεται αλλα ετσι γινεται μπερδεμα προσπαθοντας να θυμασε σε ποια μπορεις και σε ποια οχι.)
 

DeletedUser232

Guest
Καλησπερα σας,

Οπως φαινεται και στις Σημειωσεις Εκδοσης 0.27 δεν υπηρχε προβλεψη για την διορθωση αυτου του bug.
Αναμενεται η εταιρια σε καποια επομενη εκδοση να λυσει αυτο το προβλημα.
 

DeletedUser216

Guest
γεια σας μετα την αναβάθμιση μια αποστολή που ειχα να ολοκληρωσω μου δινει λιγοτερα υλικα απο οτι θα έδινε πριν την αναβαθμιση. Κανονικά θα επερνα 1000 ξυλα και 1000 ατσαλι ενω τωρα θα παρω 150 ξυλα,150 ατσαλι και 70000. Γιατι συνεβει αυτο?
 

DeletedUser30

Guest
Συνεβει γιατι το αλλαξαν φιλος.. Τις 3 καλυτερες αποστολες αλλαξαν και για μενα αλλα τι να κανεις.. :(
Αυτοι ξερουν καλυτερα ..
 

DeletedUser20

Guest
Επισης με την νεα εκδοση μπορεις να ανταλλαξεις ποντους πολιτισμου με τα ενισχυμενα αγαθα που εχεις!
Αρκετα χρησιμο μπορω να πω και συμφερον να πρεις καπου 10 ποντους για το καθε αγαθο.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ενα ακομα προβλημα που εχει προκυψει απο την αναβαθμηση ειναι οτι καθε φορα που μπαινω στο παιχνιδι και ιδικα μετα απο καθαρισμο της cashe και ιστορικου του Browser η πολη ειναι στο Zoom + με αποτελεσμα να φαινονται ολα τεραστια και να πρεπει να κανω συνεχεια zoom-. Αν ειναι δυνατον σε επομενη αναβαθμηση να εχουμε την δυνατοτητα να επιλεγουμε σε καποιο μονιμο zoom + ή -.
 

DeletedUser30

Guest
Ναι και εγω το ειδα, και παλαιοτερα ισχυει αυτο αλλα οταν εμπαινες στις πολεις των αλλων ..
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Ναι και εγω το ειδα, και παλαιοτερα ισχυει αυτο αλλα οταν εμπαινες στις πολεις των αλλων ..

στις πολεις των αλλων δεν με πειραζε (αν και οταν ειχα zoom out και στις πολεις των αλλων ηταν το ιδιο), στην δικια μου με πειραζει
 

DeletedUser30

Guest
Βρε πειραζε και παραπειραζεε αλλα αυτο διορθωθηκε εδω και καιρο, οπως θα διορθωθει και αυτο πιστευω , υπομονη ..
 

DeletedUser134

Guest
Ωραίες οι αλλαγές που έγιναν στο παιχνίδι όσο αφορά το θέμα των γραφικών ειδικά πιστεύω ότι ήταν ωραία πινελιά... :) Τώρα από θέμα λειτουργικότητας και κολλημάτων έχουμε και λέμε....

1) Έγιναν κάποιες αλλαγές που μείωσαν την ανταμοιβή στις αποστολές που είναι κάπως αρνητικό... Θα υποθέσω πως υπήρχε σοβαρός λόγος που το έκαναν οπότε θα το προσπεράσω.....
2) Όταν μπεις στο παιχνίδι είναι σε κατάσταση zoum in και είναι και κολλημένο που σημαίνει ότι όσο και να κάνω zoum out δεν βγαίνει παρά μόνο με τους παρακάτω τρόπους.... πατάς στις επιλογές το ζουμ και μετά κάνεις κανονικά zoum in -zoum out και ο άλλος τρόπος είναι να κάνεις zoum in όταν μπεις στο παιχνίδι (άσχετα αν είναι σε zoum in) και μετά ξεκολλάει και κάνεις άνετα zoum in - zoom out
3) Όταν κάνεις μια αναβάθμιση σε κτίριο και τελειώσει δεν φαίνεται διαθέσιμος ο εργάτης και πρέπει να γίνει ανανέωση του παιχνιδιού για να φανεί....

Αυτά θυμάμαι προς το παρόν. Και για να μην παρεξηγηθώ δεν παραπονιέμαι για κάτι ίσα ίσα....απλά τα αναφέρω για την προώθηση και γρηγορότερη διόρθωση τους....
 

DeletedUser137

Guest
Καλησπερα και απο εμενα!
Εγω να πω την αληθεια δεν εχω κανενα κολλημα με το zoum in και zoum out, κανει κανονικα απλα γυριζοντας την ροδουλα στο ποντικι.
Οσο για τα κτιρια οταν τελειωνει η αναβαθμιση ο διαθεσιμος εργατης εμφανιζεται κανονικα, τουλαχιστον μεχρι σημερα.
Γενικα απο την στιγμη της αναβαθμισης μεχρι τωρα εχω 0 προβληματα.
 

DeletedUser30

Guest
Ε μαλλον θα εισαι ο μονος φιλε Βασιλη ..
 

DeletedUser30

Guest
Ε καλα δεν ειναι και κατι τοσο τραγικο, ας περιμενουμε την καινουργια αναβαθμιση πιστευω θα το διορθωσουν ..
 
Κορυφή