• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.21

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Εδώ συζητάμε για τις αλλαγές οι οποίες θα ισχύσουν στο παιχνίδι με την αναβάθμιση στην έκδοση 1.21.

Λεπτομέρειες για τις αλλαγές μπορείτε να βρείτε στις Σημειώσεις Έκδοσης 1.21.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δεν διαβασα κατι για τα σχεδια των μαγικων εργαστηριων αν θα μπουν για αυτους που τα εχουν.επισης ελπιζω να υπαρχει καποιο κινητρο για να παιζουν ολοι οι παικτες της συντροφιας στο τουρνουά..γιατι δεν μπορεις να υποχρεώσεις καποιον να παιξει,..νομιζω πως καλο θα είναι να υπαρχει καποιο κινητρο ετσι ώστε να παιζουν περισσοτερα ατομα.μια συντροφια μπορει να εχει δεσει με τον καιρο μα δεν μπορεις να πιεσεις καποιον να παιξει για να επωφεληθείς εσυ που εχεις παρει μαγικα εργαστηρια και να βγαλεις σχεδιο...παράδειγμα.στην συντροφια μου είμαι ο μονος που εχει μαγικα εργαστηρια και παιζουν στο τουρνουά 8 ατομα και αυτά όχι όλα μεχρι το 6 αστερι.δεν μπορω να υποχρεωσω κανεναν από τους υπολοιπους παικτες να παιξουν ετσι ώστε να παρω εγω σχεδια....
 
Τελευταία επεξεργασία:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
6o αστερι ??? χαχαχαχαχαχα εχετε πραγματικα πολυ πορομενους παικτες με τα τουρνουα που παιζουν ακριβως στο 16ωρο.

εγω ποτε δεν εχω φτασει μετα το 4ο αστερι καθαρα λογο χρονου
 

DeletedUser3

Guest
Τα Σχέδια των Μαγικών Εργαστηρίων είναι κομμάτι της αναβάθμισης, όπως έχει διευκρινιστεί στην ανακοίνωση της αλλαγής των Τουρνουά.
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
ας δουμε λοιπον τις λεπτομεριες όταν γινει η αναβαθμιση.ελπιζω να αξιζει τον κοπο ολο αυτό και να παιζουν αρκετοι στο τουρνουά
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Ερωτηση: Καποια στιγμη ειχατε πει οτι δουλευει η εταιρια πανω στην αλλαγη των ειδοποιησεων και οτι θα ξεχωριστουν απο αυτες που αφορουν το εμποριο σε σχεση με την βοηθεια γειτονων. Εχουμε κανενα νεο ???
 

DeletedUser3

Guest
To μόνο που μπορούμε να πούμε, είναι ότι έχει μπει και αυτή η αλλαγή στο πρόγραμμα, μαζί με πολλά άλλα πράγματα που ετοιμάζονται.
 

DeletedUser32

Guest
To μόνο που μπορούμε να πούμε, είναι ότι έχει μπει και αυτή η αλλαγή στο πρόγραμμα, μαζί με πολλά άλλα πράγματα που ετοιμάζονται.
καλησπερα.απο την στιγμη που ετοιμαζονται αλλαγες και εχουμε πλεον καταλαβει οτι η προχειροτητα στο παιχνιδι δεν εχει ορια,,δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο σε αλλα παιχνιδια,,,στηθηκε προχειρα με στοχο το κερδος και στην πορεια ανακαλυπτουνε και κατι ετσι ωστε να καλυψουνε ολες τις ατελειες που εχουνε δημιουργησει,,,τις μαχες στις επαρχιες δε γινονται πλεον μαλλον δε διανοουμαστε να τις κανουμε γιατι απλα δε βγαινουνε,,,βαζουνε εβεντ με στοχο τα διαμαντια και ας ειμαστε καποιοι που τελειωσαμε ολες τις ερευνες χωρις να παρουμε το τριτο δωρο..βαζουνε τοσες μοναδες που μονο αχρηστες ειναι στην παρουσα φαση στην πορεια θα δουμε αν χρησιμευουνε απλα σε αναγκαζουνε να τις ανοιξεις και δε ξερω γιατι να το κανουνε απλα να καθυστερησει το παιχνιδι,,,κανουμε τις μαχες στο τουρνουα και καθε λιγο το αλλαζουνε γιατι κατι δε τους βγαινει,,,και παρα πολλα αλλα που μπορω να πω μονο αγανακτηση δινουνε,,,τιποτα δε προκειται να καλυτερεψει γιατι απλα δεν εχουνε πλανο αυτοι που στησανε το παιχνιδι και οπως παει το game αναλογα δουλευουνε και αυτοι,,,,αλλαξανε τα διαμαντια και για μια επεκταση ζητανε κατι χιλιαδες δαμαντια αν ειναι δυνατον ελεος δηλαδη,,,αν και φραγκο δε βλεπουνε αλλα τελος παντων!!! κριμα θα μπορουσανε να λειτουργουνε διαφορετικα και να ητανε ενα αρκετα εντυπωσιακο παιχνιδι αλλα το καταντησανε τζογο και μονο τζογο....κανετε χαβαλε να περνα η ωρα!!! γκολεμ ορκ και δρυαδα γινανε μαλλια κουβαρια!!!!καλο απογευμα
 

DeletedUser232

Guest
Κατανοούμε την αγανάκτηση σας για κάποια συγκεκριμένα θέματα.

Πρέπει όμως να έχετε κατά νου οτι το παιχνίδι είναι φυσικό να αλλάζει διαρκώς με σκοπό την εξέλιξη του.
Η εταιρία λαμβάνει το feedback από όλους τους servers και με βάση αυτό κάνει τον σχεδιασμό της.

Στόχος δεν είναι μόνο η εξέλιξη των πόλεων, όπως στις αρχές του παιχνιδιού, αλλά και η διαρκής και γρήγορη προσαρμογή των παιχτών στις μάχες.
Επίσης η αλλαγή στα τουρνουά θα φέρει μεγαλύτερη ομοιογένεια και δημιουργία περισσότερων σχέσεων μεταξύ των παιχτών μιας συντροφιάς, πράγμα που μόνο ως θετικό μπορεί να σχολιαστεί.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Στόχος δεν είναι μόνο η εξέλιξη των πόλεων, όπως στις αρχές του παιχνιδιού, αλλά και η διαρκής και γρήγορη προσαρμογή των παιχτών στις μάχες.

Άρα έρχεστε στα λόγια μου. Αυτό έλεγα και γω όταν άλλαξε το σύστημα των μαχών. Το παιχνίδι πλέον ΔΕΝ είναι μόνο χτίσιμο αλλά η εταιρία θέλει να το κάνει και μαχητικό μόνο που το κάνει με λάθος τρόπους. Με το να μη μπορεί ΚΑΝΕΝΑΣ "προχωρημένος" παίκτης να κάνει μάχες δεν κινείται στην σωστή κατεύθυνση.
 

DeletedUser56

Guest
Τωρα το ποσο μαχητικο εγινε το παιχνιδι ας μην το σχολιασω καθολου:mad:
Αμφιβαλω αν υπαρχει εστω κ ενας παικτης σ αυτον τον σερβερ που να κανει ακομα μαχες για τις επαρχιες
Εγω παλια εκανα πολες μαχες κ ηταν ενα απο τα σημεια που μ αρεζαν στο παιχνιδι,τωρα εμεινα με 2 οπλοστασια κ περιμενω μια βδομαδα να μαζεψω υλικα για να εξαργυρωσω μια επαρχια κ αν
Δεν συμφωνω με το να μπει το τουρνουα στις συντροφιες.θα γινουμε μαλια κουβαρια εφ οσων ολοι θα μοιραζομαστε τις ιδιες ανταμοιβες (αν καταλαβα καλα δλδ) διοτι ενας παικτης που ασχολητε με το τουρνουα θα περνει ιδια ανταμοιβη μ εναν που ουτε καν ασχολητε με το τουρνουα,αλλα δεν μπορεις κ να τον διωξεις γτ σ ολα τ αλλα ειναι ενταξει.Θα φαμε τις κοτσδες μας στο τελος αυτο ειναι το μονο σιγουρο
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
μεγαλη αδικια το σχεδιο να είναι στο τελευταιο το σεντουκι....λυπάμαι γιατι νοιώθω ηλίθιος που εριξα διαμαντια για να παρω τα μαγικα εργαστηρια.να ναι καλα η εταιρια που μου δειχνει το ευχαριστω της με αυτό τον τροπο..λυπάμαι πολύ....με 8 μαγικα εργαστηρια και με τον τροπο που παιζει η συντροφια μου (και δεν το λεω υποτημητικα γι αυτους)ισα ισα είναι μια υπεροχη συντροφια ,δεν προκειται να παρω ποτε σχεδιο...πραγματικα σκέφτομαι να σταματήσω το παιχνιδι και χαλαλι τους ότι διαμαντια εχω ριξει..νοιώθω ΠΟΛΥ αδικημένος με ολο αυτό...να στε καλα
 

DeletedUser176

Guest
μηπως θα μπορουσε να μας εξηγησει καποιος ποια ακριβως είναι η κατευθυνση προς την οποια εξελίσσεται αυτό το παιχνιδι??? συνεχιζετε μανιωδώς να προσθετετε μοναδες -παντελως αχρηστες- και κτιρια για ανύπαρκτο χωρο. Κανεις σας δεν ακουει ότι οι μαχες εχουν καταντησει αδυνατες ( και όχι μονο για τους προχωρημένους παικτες) , παικτης που ανοιγει τωρα λογαριασμο δεν υπαρχει περιπτωση να παρει μαχη σε επαρχια ποτε. Τι είδους " πολεμικο " παιχνιδι πατε να φτιαξετε χωρις μαχες ?? Γιατι δεν κανετε ένα παιχνιδακι Τουρνουά μονο να τελειώνουμε. Μια διαρκής και γρηγορη προσαρμογη των παικτων όπως λετε θα αξιζε τον κοπο αν τα δεδομενα σας ειχαν καποιο νοημα και καποια χρησιμοτητα.
Με την επισημανση ότι συνεχιζετε απλως να συσσωρευετε προβλήματα και δυσαρεσκεια ευχομαι καλη επιτυχια στο σκεπτικό σας
 

DeletedUser584

Guest
Εχω διαβασει πολλα σχολια για το παιχνιδι αυτο και καλα και κακα!!εχετε παντα υποψησ σας ομως οτι η ομαδα της υποστηριξης στην Ελλαδα δεν ειναι επαιτια για την αλλαγες του παιχνιδου και δεν ειναι αναγκασμενοι να τα ακουνε χωρισ λογο !μπορειτε απλα χωρισ φωνεσ η φασαριεσ η οτιδηποτε αλλο να πειτε το προβλημμα σας!γτ εαν σε περιπτωση μας γραψουν κανονικα και με το νομο θα δουμε μετα τι θα κανουμε οταν θα τουσ εχουμε αναγκη για να διορθωσουν καποιο σφαλμα η να μας περασουν μια αποστολη οπως και μου εχει συμβει να κανω την αποστολη και να μην μου την παιρναει!!!!
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Εχω διαβασει πολλα σχολια για το παιχνιδι αυτο και καλα και κακα!!εχετε παντα υποψησ σας ομως οτι η ομαδα της υποστηριξης στην Ελλαδα δεν ειναι επαιτια για την αλλαγες του παιχνιδου και δεν ειναι αναγκασμενοι να τα ακουνε χωρισ λογο !μπορειτε απλα χωρισ φωνεσ η φασαριεσ η οτιδηποτε αλλο να πειτε το προβλημμα σας!γτ εαν σε περιπτωση μας γραψουν κανονικα και με το νομο θα δουμε μετα τι θα κανουμε οταν θα τουσ εχουμε αναγκη για να διορθωσουν καποιο σφαλμα η να μας περασουν μια αποστολη οπως και μου εχει συμβει να κανω την αποστολη και να μην μου την παιρναει!!!!


Φιλε δεν τα βαζουμε με την Ο.Δ. Μπορει να μιλαμε σε "πρωτο προσωπο" αλλα δεν εννουμε τα παιδια που κανουν πολυ καλη δουλεια. Απλα σε αυτους βλεπουμε την εταιρια μιας και αυτοι ειναι τα ματια και τα αυτια της εταιριας στε αυτον εδω τον σερβερ και ετσι απευθηνομαστε σε αυτους σαν να μιλαγαμε με την ομαδα σχεδιασμου και υλοποιησης του παιχνιδιου.
 

DeletedUser3

Guest
Θέλουμε όπως και να έχει να μας λέτε τη γνώμη σας και προφανώς δεν παίρνουμε τίποτα επί του προσωπικού.

Άλλωστε και στο παρελθόν έχουν γίνει αλλαγές οι οποίες δεν ήταν όσο καλές έπρεπε και μετά διορθώθηκαν σε μια μέση κατάσταση.

Προσωπικά, θεωρώ το σύνολο των απαιτούμενων Πόντων απαράδεκτο. Με μια πολύ πρόχειρη εκτίμηση, θα πρέπει κάθε μέλος μιας Συντροφιάς να συγκεντρώσει 17000 πόντους, για να ξεκλειδωθεί το τελευταίο Σεντούκι με το πολυπόθητο σχέδιο, πράγμα που προφανώς δε γίνεται... Πουθενά...

Όσον αφορά λοιπόν αυτό το στοιχείο, θα έλεγα ότι δεν είναι απίθανο να δούμε αρκετά σύντομα κάποια αλλαγή εξισσορρόπησης προς το καλύτερο...

Όσον αφορά το ζήτημα με το ότι πλέον παίζουμε στα Τουρνουά με τις Συντροφιές:

Ως παίκτης ήμουν σε μια πολύ ιδιαίτερη περιοχή του Χάρτη. Παίζαμε το πολύ 2 άτομα σε κάθε Επαρχία κι έτσι από ανταμοιβές δεν είχα και πάρα πολλά πράγματα. Δεν μπορείς στον άκυρο γείτονα να ζητάς να παίζει στο Τουρνουά για να ξεκλειδώσεις επιβράβευση.

Από την άλλη πάλι, οι Συντροφιές, πέρα από το κάψιμο στο chat και τις Βοήθειες (σε Αρχαία Θαύματα και Πολιτισμό), δεν είχαν ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης. Χώρια δε, που πολλοί (και διορθώστε με εάν κάνω λάθος), είχαν συντροφιές που μόστραραν στις πρώτες θέσεις της κατάταξης και είχαν μέσα τους πολλαπλούς τους λογαριασμούς.

Πλέον λοιπόν, οι Συντροφιές αποκτούν το νόημα το οποίο έλειπε εδώ και πάρα πολύ καιρό και είναι αυτό ακριβώς: "Η συνεργασία με μια ομάδα ανθρώπων για την επίτευξη ενός (δύσκολου προς το παρόν) στόχου."

Προφανώς θα γίνουν ανακατατάξεις στις Συντροφιές, ανάλογα με το πόσο συνεισφέρει κάθε μέλος και είναι μια από τις παρενέργειες που θα έχει αυτό το σύστημα. Πραγματικά όμως, πόσες φορές νοιώσατε χαζοί που είδατε τον κάθε ουρανοκατέβατο να μπαίνει σε Επαρχία που είχε φτάσει στο 3ο Ορόσημο (με το παλιό), απλά για να πάρει την ανταμοιβή;

Πλέον, ο "ουρανοκατέβατος" θα είναι μέλος της Συντροφιάς σας.

Σημείωση: Ευτυχώς που η έκδοση 1.19 ήταν σταθερή και καταφέραμε να δούμε λίγο τους δικούς μας τις γιορτές :cool:

Σε κάθε περίπτωση πάντως, το γνωρίζετε πολύ καλά ότι είμαστε 24/7, 365 μέρες το χρόνο έτοιμοι να βοηθήσουμε με οποιοδήποτε σχετικό με το παιχνίδι πρόβλημα αντιμετωπίζετε, έχοντας εγγυημένη την απάντηση (και συνήθως και την επίλυση) του ζητήματος εντός 24 ωρών.
 

DeletedUser584

Guest
Φωτη καταλαβες εντελως λαθος υπαρχουν ατομα που πιανοντε με το παραμικρο και το κανουν απο μικρο μεγαλο !απλα ειπα να ηρεμησουμε λιγο και να μιλαμε λιγο καλυτερα στην ομαδα αυτη γτ με αυτα τα ατομα συνηπαρχουμε κιολας και στην κυριολεξια το μονο που παιρνουν ειναι διαμαντια και τους βγαινει η πιστη αναποδα για να τερματιζουν στα γρηγορα τα κεφαλαια εαν δεν κανω λαθος το εχουν πει και μονοι τους αυτο!!αυτο ειναι ολο!!!!και στο κατω κατω ρε φιλε αυτοι μεταφερουν στην εταιρια τα παραπονα μας και τα παντα αλλα τυχαινει ομως σε πολλες περιπτωσεις να τα ακουν χωρις λογο γτ η εταιρια ειναι εταιρια και χεσ**** για αυτα τα ατομα γτ αμα θελει βρησκει και αλλους !!!
Ζηταω συγνωμμη για το βρησιδη απο ολους αλλα αυτη ειναι η αληθεια!!!!!!!!
υ.γ ελπιζω να μην την πληρωσει ο λογαριασμος μου !!!

Edit: Δεν χρειάζεται να ξεφεύγουμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
Θεωρω δεδομενο πως οσα σχολια εγιναν προφανως δεν αφορουσαν την Ο.Δ. δεν είναι υπευθυνη για τις αλλαγες.και σαφως δεν εκαναν τα παιδια τις αλλαγες στο παιχνιδι.παντως με ένα προχειρο υπολογισμο για να φτασουμε στο δεκατο σεντουκι χρειαζονται 440.οοο ποντοι κατάταξης τουρνουά,πραγμα αδυνατον..θα συμφωνησω με τον NeoRomeo για πολλους δευτερους τριτους και ισως παραπανω λογαριασμούς.και ισως να προσθεσω κατι,πανω σε αυτό.μηπως θα πρεπει να γινονται συχνα έλεγχοι και να διαγράφονται οι διπλοι και παραπανω λογαριασμοι αφου στην πλειοψηφια τους βοηθουν τους κυριους λογαριασμούς τους? και κατι ακομα, δεν μπορει μια συντροφια να πεταξει εξω ένα ουρανοκατεβατο όπως λετε που από τη στιγμη που είναι ενταξει στις καθημερινες βοηθειες και στις συνεισφορες στα μεγαλα κτηρια και να κανει χαβαλέ στο τσατ,επειδη για χ,ψ ,ω λογους δεν μπορει να βοηθησει πολύ στο τουρνουά...εκει θα χανοταν και το νοημα της συντροφιας και η ανθρωπια της....Aπο την άλλη ας μη κοροιδευομαστε.καμια συντροφια από τις πρωτες δεν θα παρει έναν ενεργο παικτη με 50.000 πχ.δεν είναι κακο να ασχοληθουν και λιγο οι παικτες με ολο αυτό.το να μαζευτουν οι παικτες που είναι ενεργοι με πιο χαμηλη βαθμολογια και να συσπειρωθουν σε μια ομαδα που θα ανεβαινει και θα προχωραει. Ισα ισα νομιζω πως θα είναι το καλυτερο παρα να περιμενουν μηπως και τους παρει μια μεγαλη συντροφια.και για να μην παρεξηγηθώ δεν εχω τιποτα με τους παικτες που είναι χαμηλα στη βαθμολογια... Ολοι από χαμηλη βαθμολογια ξεκινήσαμε.ετσι δεν είναι?και ισως ετσι να σταματησει και το φαινομενο που υπαρχει τοσοι παικτες να εχουν ανοιξει συντροφιες (εχω μετρησει γυρω στις 50 και μετα βαρεθηκα να μετραω)και να είναι μονο ένα ατομο μεσα.....γιατι ετσι δεν υπαρχει κανενα νοημα.....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή