• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 1.17

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser16

Guest
Πλέον κάθε χρήστης μπορεί να ξεκλειδώσει έως 23 Επεκτάσεις με Διαμάντια, ενώ το κόστος των Επεκτάσεων έχει προσαρμοστεί ώστε να αντανακλά τη σημασία τους.

Ποιο θα είναι το νέο κόστος των επεκτάσεων με διαμάντια?? Θα αυξηθεί ή θα μειωθεί??
 

DeletedUser3

Guest
Ενημερώσαμε τις σημειώσεις έκδοσης με τις τιμές ανά Επέκταση Premium.
 

DeletedUser499

Guest
Καλά έχετε εντελώς ξεφυγη.. δεν είναι αυτό το παιγνίδι που ξεκίνησα πριν λίγο καιρό.. αυτό είναι κάποιο άλλο.
Ολοκληρώσατε την καταστροφή των μαχών, καταστρέφεται τώρα και το χτίσιμο, η διαφορά μεταξύ premium και μη premium σας έκοφτε, και όχι να εκτινάξετε τις τιμές στα ύψη!!!
Από τα χαράματα που διάβασα για τις νέες αλλαγές, που αλλάζουν ριζικά το παιχνίδι, απλά έκλεισα τις καρτέλες του chrome με το παιγνίδι, ούτε παραγωγές μάζεψα, ούτε και έβαλα νέες..
Δεν πρόκειται να ξαναμπώ στο παιγνίδι αν δεν αλλάξει κάτι σημαντικό, και όπως είπε και κάποιος παίχτης παλιότερα, έχει και αλλού πορτοκαλιές κύριοι!
 

mpoultoza69

Ξωτικό του Elvenar
δηλαδή συγνωμη αν πω την αποψη μου θα με χαρακτηρισετε παλι πως ''γλυφω'' την υποστηριξη.αλλα δεν με νοιαζει θα το πω.οι τιμες για τις επεκτάσεις Premium ειχαν ενημερωθεί εδώ και δυο μερες.οποιος διαβαζε φορουμ θα το ειχε δει και θα ειχε κανει τις αγορες του πριν αλλαξει ολο το συστημα.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Τελικα το παιχνιδι εγινε οπως το φοβομασταν. Οι μαχες εγιναν πιο "ευκολες" μονο για το τουρνουα. Οσοι εχουμε προχωρισει σε ξεκλειδωμα επαρχιων μπαινουμε τιμωρια και πλεον μονο με διαμαντια ή με πορους θα ξεκλειδωνουμε επαρχιες. Ευχαριστουμε που μας κανατε την ζωη πιο ευκολη γιατι δεν θα χρειαζεται να χανουμε χρονο στις μαχες αλλα καλο ειναι να μεταφερεται και τα ορκς σε αλλο κτηριο για να μπορεσουμε να πουλισουμε τα πολεμικα κτιρια ωστε να εχουμε μονο εργοστασια που να φτιαχνουμε πορους για να προχωραμε στις επαρχιες.
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
Επειδη το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να πουλισω ολα τα πολεμικα κτιρια μιας και μου μενει μονο ενα τουρνουα ενισχυμενου υλικου για να κλειδωσω στο 700% την ενισχυση (στα αλλα 2 την εχω κλειδωσει πλεον) υπαρχει περιπτωση να γινει μεταφορα της παραγωγης των ορκς σε αλλο κτιριο εκτος των οπλοστασιων ???
Ετσι και αλλιως δεν υπαρχει νοημα πλεον να εχω στρατο για μαχες αφου ακομα και με την νεα φυλη θα επρεπε να εχω 190 επαρχιες για να μπορω να κανω μαχες με το νεο συστημα και ηδη εχω 276. Οποτε με τα δεδομενα τις "εξισοροπισης" θα μπορεσω να ξανα κανω μαχες σε 3-4 φυλες απο τωρα.
Οποτε καλυτερα να φτιαξω στον χωρο που θα ελευθερωθει εργοστασια για υλικα μιας και θα ειναι σχετικα πιο ευκολο να ανοιξω νεες επαρχιες (τουλαχιστον μεχρι να υπαρξει και εκει εξισορροπιση και γινουν απαγορευτικες και με τα υλικα το ανοιγμα νεων επαρχιων)
 

DeletedUser3

Guest
Tο μοναδικό κτίριο εκτός των Οπλοστασίων που παράγει Ορκς, είναι το Άνδρο των Ηρώων (Αρχαίο Θαύμα των Ορκς).
 

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Φώτη είμαι στις 326 επαρχίες και έχω 4 εργοστάσια πολύτιμων λίθων, 4 εργοστάσια μεταξιού και 6 εργοστάσια ξύλου. Η κάθε επαρχία χρειάζεται 2,5 μέρες περίπου για να ανοίξει. Οπότε μέσα σε αυτό τον χρόνο μπορείς να μαζέψεις άνετα τα αγαθά που χρειάζεσαι για να ξεκλειδώσεις την επαρχία. Ακόμη και να μην την ξεκλειδώσεις αμέσως μόλις την εξερευνήσεις, θα έχεις τον χρόνο να κάνεις ανταλλαγές αγαθών στην αγορά σου με τους συμμάχους σου ή τους γείτονες και να μαζέψεις τα αγαθά που χρειάζεσαι. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω κολλήσει ακόμη και δίνοντας προσφορές με αγαθά ιδίας εποχής. Απλά δεν τα ξοδεύεις στα τουρνουά ή αλλού. Επικεντρώνεσαι μόνο να εξαγοράζεις επαρχίες. Το κάνω από την 260η επαρχία και δεν υπάρχει πρόβλημα.
Δεν χρειάζονται παραπάνω εργοστάσια αν τα κρατάς σε σταθερές παραγωγές. Υπάρχουν και τα ξόρκια αγαθών τα οποία μπορείς να τα χρησιμοποιείς όταν θα έχεις χρόνο για να βάζεις 3ωρες παραγωγές μετά από μια μεγάλη παραγωγή στην οποία θα βάλεις το ξόρκι.
Το λέω αυτό για να σου δείξω πώς μπορείς να προχωρήσεις δίχως να κάνεις καμιά βεβιασμένη κίνηση και γκρεμίσεις κτίρια που θέλουν πολύ χρόνο για να ξαναχτιστούν. Είναι κρίμα να πρέπει να τα ξαναφτιάχνεις μετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
εγω εχω απο 3 εργοστασια σε καθε ειδος φιλε. Το προβλημα ειναι ο χωρος. Ιδικα οταν θα μπω στο νεο κεφαλαιο που αλλαζει ολος ο προσανατολισμος των κτιριων αντε να βρεις χωρο να γυρισεις π.χ. τον στρατωνα που απο 7χ5 παει 5χ7 κτλ.
 

DeletedUser499

Guest
Έχω την εντύπωση ότι ο στρατώνας δεν πουλιέται..
Εκτός και αν πρόκειται για κάποιο τεχνικό πρόβλημα.
Μπορεί κάποιος υπεύθυνος να μας ενημερώσει επί του θέματος?
 

DeletedUser118

Guest
Είναι γνωστό ότι ο στρατώνας δεν μπορεί να πουληθεί.
 
Κορυφή