• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

[Feedback] Αναβάθμιση στην Έκδοση 0.29

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser3
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser3

Guest
Άνθρωποι και Ξωτικά

Εδώ συζητάτε για τυχόν προβλήματα τα οποία εμφανίστηκαν μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 0.29. Καλό θα ήταν πριν αναφέρετε οποιοδήποτε πρόβλημα να δοκιμάσετε να διαγράψετε την cache και τα cookies.

Η λίστα με τις αλλαγές που έχουν υλοποιηθεί, μπορεί να βρεθεί στις Σημειώσεις Έκδοσης 0.29

Με Ξωτικούς χαιρετισμούς

Η Ομάδα του Elvenar
 

DeletedUser16

Guest
Εκατσα και ξεκλειδωσα καμια 30αρια επαρχιες το ΣΚ που περασε μονο και μονο για να ανοιξω το θαυμα..

Ελπιζω στις αποστολες που προστεθηκαν για τα αρχαια θαυματα, να μην δω αποστολη τυπου "κανε 4 μαχες για να παρεις ρουνο" ή "ολοκληρωσε επαρχια για να παρεις ρουνο"
 

DeletedUser232

Guest
Καλησπερα σας,

Δυστηχως δεν ειναι δυνατον να γνωριζουμε εκ των προτερων τις αλλαγες στις αποστολες.
Προσπαθηστε και εσεις να ειστε ανεκτικοι σε αυτες τις αλλαγες και να μπειτε στην θεση των developers του παιχνιδιου.Δεν ειναι ολα τοσο ευκολα οσο φαινονται.

π.χ. Αν μπει ενα καινουριο tutorial το οποιο θα ειναι πιο γρηγορο και θα αφορα μονο τους νεους παιχτες τι θα πουμε?Οτι θελουμε και εμεις να γυρισουμε τον χρονο πισω και να παιξουμε το καινουριο tutorial?Φυσικα και οχι.

Συμπερασματικα αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να προσαρμοζομαστε καθε φορα στις νεες αλλαγες και να ευχαριστηθουμε το παιχνιδι!
 

DeletedUser16

Guest
Φυσικα και δεν θα με ενδιαφερει η οποια ανταμοιβη απο καποιο tutorial..
Μην ξεχναμε οτι ο νεος παικτης θα θελει κανα 3μηνο για να φτασει εδω που ειμαι οποτε σιγα τα ωα...

Το θεμα ειναι οτι εκανα 30*8 μαχες και εχασα πολυυ στρατό, και σε περιπτωση που υπάρχει αποστολη που ζηταει π.χ 3 μαχες και δινει ενα θραυσμα ρουνου, τοτε θα ειναι μεγαλη απωλεια για μενα... δεν υπάρχει προσαρμογη σε τετοια περιπτωση...

Αληθεια, οι αποστολες για τα θαυματα γιατι εισαγονται στο παιχνιδι 1 μηνα μετά την εισαγωγη των θαυματων?? Λογικο θα ηταν να μπαινανε μαζι, οπως ακριβως και με τις αποστολες των νανων...
 

DeletedUser232

Guest
Η προταση μου ξεκινησε με την συντομογραφια π.χ. διοτι αποτελει παραδειγμα και οχι τεκμηριο αρα δεν θα επιχειρηματολογησω για την ορθοτητα της προτασης.

Για ολες τις αλλαγες υπαρχουν προσαρμογες.Δεν θα ειναι δα και παραλογες οι αλλαγες που θα δουμε.
Αν πιστευτε ο τι αδικειστε παραφορα μπορειτε να κανετε μια αιτηση υποστηριξης και θα την προωθησουμε στα κεντρικα.
Οπως σας ειπα και παραπανω οι αλλαγες ειναι ενα κομματι που αφορα την ομαδα αναπτυξης του παιχνιδιου.Ο δικος μας ρολος ειναι να ανατροφοδοτουμε την ομαδα αναπτυξης με παραπονα και bugs.

Περιμεντε να δουμε επακριβως τις αλλαγες και μπορειτε να ξεκινησετε μετα το αναθεμα.
 

DeletedUser3

Guest
Από άποψη βλέπω, έχουμε για όλα... Να διαβάζουμε όμως κιόλας πριν σχολιάσουμε, απλά για να σπαμάρουμε...

Προστέθηκαν νέες αποστολές οι οποίες σχετίζονται με τους Νάνους και τα Αρχαία Θαύματα
 

DeletedUser30

Guest
Μαλιστα ιδωμεν και εδω, καθε αναβαθμιση καλοδεχουμενη ειναι ετσι και αλλιως ..

Λοιπον εγω θελω να πω και κατι αλλο και ασχετο και σχετικο..
Η εταιρια με το συγκεκριμενο παιχνιδι τα παει περιφημα σχεδον σε ολους τους τομεις, ειμαι πολυ ευχαριστημενος..

Ευχαριστημενος θα τολμησω να πω ειμαι και με την διαχειρηση του παιχνιδιου και Διαχειριστη και συντονιστες, τα παιδια κανουν πολυ καλη δουλεια μεχρι τωρα, και παντα εδω ειναι οποιαδηποτε ωρα και ανεχτικοι και κατατοπιστικοι σε καθε ερωτηση και βιτσιο του καθενος.

Εχω διατελεσει και εγω σε παρομοιες θεση και γνωριζω τον βαθμο δυσκολιας.. ;)
Η αντιμετωπιση τους σε γενικες γραμμες απεναντι στους παιχτες ειναι παρα πολυ καλη.

Δεν ειναι κατι σπουδαιο απο μενα αλλα συγχαρητηρια σε ολους της ομαδας διαχειρησης.
Το σωστο οπως και το λαθος πρεπει να λεγεται..

Συνεχιστε την καλη δουλεια παιδια :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
νομιζω οτι αυτη η αναβαθμηση μεχρι στιγμης ειχε τα λιγοτερα πραγματα. Καλοδεχουμενα εστω και αυτα παντως.

Μπορει να μου εξηγησει μονο καποιος διαχειρηστης ποια ειναι η βελτιωση στον χαρτη "συμφωνα με τις υποδειξεις της κοινοτητας" ?
γιατι προσωπικα τη μονη διαφορα που ειδα ειναι το βελος και η επαναφορα στην εμφανιση των κλειδωμενων επαρχιων που αυτα δεν ειναι "βελτιωση" με την λογικη που αναφερετε στην λιστα με αυτα που θα προστεθουν απο την αναβαθμηση.
 

DeletedUser16

Guest
Εχω την εντυπωση πως ο χαρτης φορτωνει πιο γρηγορα και ομαλά με την αναβαθμιση που εγινε..
 

DeletedUser16

Guest
Αλλο...

Θεωρω το βελάκι λιγο "out of place" μιας και υπάρχει ηδη κουμπι που σε επιστρέφει στο σημειο της πολης σου.

Επίσης, οταν χρησιμοποιείς την "πλοηγηση στην πολη" το βελάκι δεν εξαφανίζεται, παρα μονο οταν συρεις ξανα τον χαρτη...
http://prntscr.com/93x1u3
Το ιδιο συμβαινει και με την "πλοηγηση στον ανιχνευτη". Το βελος συνεχιζει να δειχνει στην κατευθυνση που ειναι η πολη πριν πατησεις την πλοηγηση και θα αλλαξει κατευθυνση μονο οταν συρει κανεις τον χαρτη..
http://prntscr.com/93x2uf
Αν ετσι πρέπει να λειτουργει, τοτε καλως... Αλλιως ας αναφερθει ως bug
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
κατι δεν παει καλα σε σενα.
κανονικα διχνει το βελος απλα ξεκιναει να φενεται οταν σηρεις τον χαρτη και πλεον δεν βλεπεις την πολη σου.
μηπως πηγες απο κατω προς τα επανω πολυ γρηγορα και δεν εκανε ανανεωση ???
 

DeletedUser16

Guest
Ναι, το βελος ξεκιναει να φαινεται οταν δεν βλεπεις την πολη στον χαρτη

Πολυ γρηγορα? Με την ταχυτητα του πλοηγητη πηγα :p
Ειπα οτι το βελακι συνεχιζει να δειχνει την κατευθυνση που ειχες πριν πατησεις 'πλοηγηση στην πολη' αλλα εξαφανιζεται/αλλαζει με το που ξανασυρεις τον χαρτη
 

FoTiS 21

Κάτοικος του Elvenar
ναι sorry δεν καταλαβα οτι εννοουσες το κουμπι "πλοηγηση". ειναι οντως προβλημα λογικα. και μενα το ιδιο κανει
 

DeletedUser118

Guest
Πραγματοποιούνται βελτιώσεις σε σημεία του παιχνιδιού όχι πάντα εμφανή αλλά και στο παρασκήνιο.

Ο Χάρτης πλέον φορτώνει πιο γρήγορα και πιο ομαλά. Κάθε φορά που μετακινείτε τον χάρτη διαγράφονται από την μνήμη όσα στοιχεία δεν εμφανίζονται πλέον. Μεγάλωσε το πλαίσιο εμφάνισης του χάρτη που πριν ήταν πολύ μικρότερο. Επίσης έγινε επαναφορά των κλειδωμένων επαρχιών και άλλες μικρές και μεγάλες διορθώσεις στο παρασκήνιο.
Πιστεύουμε ότι είναι αρκετά.

Κάθε αναβάθμιση μπορεί να περιέχει πολύ περισσότερα από όσα αναφέρονται. Απλά δεν είναι απαραίτητο να αναφερθεί φράση φράση και σημείο προς σημείο η κάθε αλλαγή ή διόρθωση.
 
Κορυφή