• Καλωσήρθες στα μέρη μας ταξιδιώτη — Επισκέπτεσαι για πρώτη φορά το forum μας;

    Σε έχω ξαναδεί να τριγυρνάς εδώ γύρω; Για να συμμετάσχεις σε συζητήσεις ή να θέσεις σε όλους το ζήτημα που σε απασχολεί, θα χρειαστεί να αποκτήσεις ένα λογαριασμό στο forum. Απόκτησε το λογαριασμό σου πατώντας εδώ!

Αλλαγή απόδοσης διαμαντιών στα πηγάδια

Την τελευταία εβδομάδα τα διαμάντια που παίρνω από τα πηγάδια είναι ελάχιστα σε σχέση με πριν.Να υποθέσω ότι είναι τυχαίο γεγονός, γιατί σε αντίθετη περίπτωση είναι πολύ άσχημο να αλλάζουν οι κανόνες εις βάρος του παίκτη αναδρομικά.Δικό σας είναι το παιχνίδι ότι θέλετε κάνετε θα μπορούσε όμως να μην επηρεάζει πηγάδια που έχουν αποκτηθεί πριν 4-5 ιβεντ και έχουν καταναλωθεί κλειδιά / φουντούκια / παγάκια και άλλα για την απόκτηση τους, θα μπορούσαμε να πάρουμε μειώσεις χρόνου. Τελικά μην αλλάζετε τους κανόνες προς όφελος σας μόνο θα μείνετε να παίζετε μόνοι σας, ευχαριστώ για το χώρο.Καλή συνέχεια,
 

DeletedUser1638

Guest
το οτι το παιχνιδι μειωνει το ενδιαφερον των παικτων με τα καμωματα του (event, περιπετειες και πολλα αλλα που πολλοι εχουν γραψει κατα καιρους) το εχω γραψει (και) εγω αρκετες φορες.. θα πρεπει ομως να λεμε και τα καλα και μιας και αναρωτιεσαι να σου πω οτι και στους δυο μου λογαριασμους δεν παρατηρησα καμια μειωση στα πηγαδια.. εδω και αρκετο καιρο που τα εχω βαλει μου δινουν σταθερα σε καθημερινη βαση διαμαντια οποτε υποθετω πως ηταν τυχαιο γεγονος σε σενα.. μαλιστα και παικτες στην συντροφια μου που εχουν πηγαδια καθημερινα αναφερουν οτι τους δινει αρκετα διαμαντια.. οποτε..
 

gkeim

Νέο Μέλος
Επειδή κρατάω στατιστικά για τα πηγάδια, εδώ και 25 συνεχόμενες συλλογές δώρων δεν έχω πάρει διαμάντια σε καμία. Η μέγιστη "καθυστέρηση" που είχα παρατηρήσει ως τώρα ήταν 14 συλλογές (και γενικά είχα μια πιθανότητα 15% για διαμάντια, που πλέον έχει γίνει κάτι λιγότερο από 12%). Αν είναι τυχαίο ή όχι, θα φανεί. Επίσης σε σύνολο 127 συλλογών έχω 29 φορές νομίσματα και 33 προμήθειες, τις μισές φορές δηλαδή ουσιαστικά παίρνω νομίσματα ή προμήθειες και τις άλλες μισές όλα τα υπόλοιπα.
 

DeletedUser1638

Guest
εχεις δικιο σε αυτο που γραφεις το λαθος ειναι δικο μου γιατι δεν ηξερα οτι εχεις δυο μονο πηγαδια οποτε δεν αμφιβαλω καθολου σε οσα εχεις παρατηρησει.. εγω εχω αρκετα στην πολη μου και ποτε δεν εχω κοιταξει ποιο μου βγαζει και τι.. πασο λοιπον..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Bobina

SOKRATIS72

Ξωτικό του Elvenar
Επειδή και εγώ για πολύ καιρό κράταγα στατιστικά (όχι για 2 πηγάδια αλλά για 5 στην αρχή και για 10 μετά, τώρα που είμαι στα 20 δεν μπαίνω πια στον κόπο) αυτό που είδα ήταν μια διακύμανση από 14% το μέγιστο στο 8% το ελάχιστο. Τις πιό πολλές φορές όποτε έφτανα στο "ταβάνι" υπήρχε μια γερή "εξισορρόπηση" προς τα κάτω. Μετά από πάνω 400 μαζέματα από όλα τα πηγάδια είδα πως ο μέσος όρος του συνόλου των πηγαδιών ήταν περίπου στο 10%. Οπότε με αυτό το στοιχείο ως γνώμονα αύξησα την ποσότητα των πηγαδιών που είχα για να μπορώ να έχω περισσότερες πιθανότητες για διαμάντια.
Με αυτό τον τρόπο έχω ήδη 5 μαγικά κτίρια, έχω έτοιμο απόθεμα για άλλα 2 όταν κάτσουν οι εκπτώσεις, έχω πάρει αρκετές διαμαντένιες επεκτάσεις και τερμάτισα την ακαδημία στο 5ο επίπεδο.
Οπότε αυτό που πιστεύω πως πρέπει να κάνει κάποιος είναι, να αφιερώσει αρκετό χώρο για 10 πηγάδια και όποτε έχει event να προσπαθεί να μαζέψει την επόμενη 10αδα για να αντικαταστήσει αυτά που θα λήξουν. Σε βάθος χρόνου κάνουν απόσβεση του χώρου που χρησιμοποιούν και τα κέρδη είναι πολύ περισσότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή